A Le Havre-ban gazdag iparmágnásként kell egy kikötővárosban vállalkozások tulajdonjogát megszerezni és hajókra szert tenni, hogy az időközben termelt áruinkat is eladhassuk. Nem annyira átélhető téma, mint az Agricola-ban a parasztudvar építés.
A sok mechanizmus között gyakran könnyű elveszni. Gábor cikkein keresztül megismerkedhettetek rengeteggel közülük, de a mai napon jöjjön egy könnyedebb téma, méghozzá a Roll and Write...
Nemrég közöltünk cikket a közeljövő magyar nyelvű kiadásairól. Most újabb, frissen a boltokba került darabot sikerült tesztelnünk. Rövidesen meglátjuk mit tapasztaltunk az Égbolt Vándorai kipróbálása során!
A gamer világról alkotott sztereotípiáim alapján korábban úgy gondoltam, hogy szörnyölős játékokkal kizárólag a gamerek, és azon belül is a pasik, vagy maximum a fiús csajok játszanak.
Rengeteg fantasztikus sci-fi téma van, amiről társasjáték készült, és megérdemli, hogy egy cikkel adózzunk nekik, de itt és most ki szeretném emelni azokat a játékokat, amik kevésbé ismert alapokon nyugodnak...
A közelmúltban többször beszéltünk Simone Luciani és Nestore Mangone játékairól úgy, mint a Darwin’s Journey vagy az Autobahn (utóbbi csak Mangone). Illik megemlítenünk egy olyan, közös játékukat, ami mellett eurosként nem mehetünk el, ez a Newton.
A közelgő magyar megjelenéseket számba vevő cikkünkben már beszéltünk az Ébredésről. A napokban vehették kezükbe a vásárlók a Gémklub kiadótól.
Híres szerzők ismert és kevésbé ismert munkáit vesszük sorra ebben a rovatban. Tájékozott olvasóink már a cím alapján is beazonosíthatták, hogy kiről lesz ma szó.
Még az életem társasjátékos időszakának kezdetén nagyon szemeztem a Gaia Projekttel. Ekkoriban főleg a BGG akkori top100-as listájából válogattam játékokat, és inkább kevés utánajárással, a doboz alapján. Így akadt meg a szemem ezen a játékon...
Témáját tekintve a Rajas of Ganges a Mogul Birodalom virágzó időszakába kalauzol el bennünket időben a 16-18. század környékére, helyszínünk pedig az indiai szubkontinens. Ebben az időben ez a térség hatalmas fejlődésen ment keresztül.
Elindítunk egy új sorozatot. Híres társasjátéktervezők ismert és kevésbé ismert munkáit vesszük sorra. Elsőként az euro-game egyik legismertebb és talán legmegosztóbb dizájnerét választottuk. (Van aki ennyiből is kitalálta, hogy kiről lehet szó!?)
Végítélet cikksorozatunk előző részében bemutattunk néhány ismert és itthon talán kevésbé ismert Lovecrafti játékokat. Lássuk, mit tartogat ez a cikk!
Babaróka a családjával nekilát a karácsonyfa díszítésnek, de jajj a díszek szétgurulnak, elbújva mindenféle zegzugos helyen a szobában. Gyertek, keressük meg együtt az összes díszt és öltöztessük ünnepi díszbe a fenyőfát!
Figyelj! Négy szürke gomb: ventilátor, ejtőernyő, ventilátor, gázmaszk. A gázmaszkot kell megnyomni! Nagy piros tekerő, körbe mindenféle jel, a négylábú pókra tekerd át! Kék mosógépszerű, alatta két kék gomb, a bal oldalit nyomd meg!
Hasonlít, vagy nem hasonlít? Ez itt a kérdés! Na de miben hasonlít? Mindegyiknek nagy a feje? Vagy van kalapja? Esetleg nemzetiség, kor, foglalkozás? Ja, hogy mindkettőnek arany gallérgombja van. Naná, hogy egyértelmű…
Gyűjts minél több ugyanolyan állatot egymás után, és tedd minél erősebbé a titkos totemállatodat!