Teljes joggal jelölték Spiel des Jahres-díjra az idén magyar szabállyal is megjelent Scoutot.
Régi klasszikus! 😀 Otthon az Activity, a Boggle, a Tabu, a francia kártya, az Uno, a Rummikub, és a kockapóker mellett polcon lévő társasjáték volt. Gyakran játszottunk velük.
Az Imperium: Ókori birodalmak (eredeti címén Imperium: Classics) a Gémklub gondozásában jelent meg 2022-ben. Érdemes tudni, hogy az Imperium bizony az igazi pakliépítős játék, hiszen ezt az alapvető mechanizmust ünnepli és használja kizárólag.
A Kodama társasjáték főként Zsolt miatt lett a gyűjtemény része, mert neki azonnal a szívébe lopta magát, ahogy meglátta, ezért meg kellett venni. Rajongása csak fokozódott, miután megtanultuk a játékot, és játszottunk vele...
A természet, vagy épp egy viking település helyett most egy egész bolygót kell újraépíteni a lapkalehelyezés szabályait követve. Végre magyarul is elérhető az Ismeretlen bolygó!
A gamer világról alkotott sztereotípiáim alapján korábban úgy gondoltam, hogy szörnyölős játékokkal kizárólag a gamerek, és azon belül is a pasik, vagy maximum a fiús csajok játszanak.
Az erdei népek harca után most egy komplett birodalomért marakodnak az aszimmetrikus multiplayer játékokra szakosodott Cole Wehrle legújabb játékában.
A detektív - Claire Harper színre lép nem titkoltan Agatha Christie munkásságából merít, de nem csak egyszerűen feldolgozza az írónő műveit, eredeti történeteket mesél el, amikben nekünk kell nyomozni.
Egy játék, mely elfér a zsebben, emellett pedig büszkén hirdeti, hogy szóló módban készült, miközben egy mókus jelenti benne a legnagyobb veszélyt. Igazi felhívás a keringőre.
A Következő megálló: London élvezetéhez nem lesz szükséged semmilyen szakértelemre, így is megalkothatod saját londoni metrótérképedet.
A pestis hajnalának nem éppen kellemes időszakába kalauzol a Messina 1347, egy spanyol játéktervező és egy cseh legenda tolmácsolásában.
Tudtad, hogy a macskák az életük 66%-át alvással töltik? És azt, hogy hüvelykujj hiányában teljesen alkalmatlanok arra, hogy 1%-ot játsszanak? Nos, ez nem lényeges a játék szempontjából, de az esélyeknek nagy jelentőségük lesz.
A Hajdanvölgy mítosza hosszú idő óta a legjobb társasjáték, ami nálunk járt.
A Tábortűz egy igazi könnyed filler, a pár perces játékidejével és a 6 éves alsó korhatárával kicsiknek és nagyoknak egyaránt izgalmas perceket szerez.
A Műgyűjtők társaságában egy-egy festménykedvelő arisztokratát alakítunk, akik az irdatlan sok pénzüket festményekre költik.