Kép forrása: tarsasjatszunk.hu

Furfangos Labirintus [tarsasjatszunk.hu]

Régi klasszikus! 😀 Otthon az Activity, a Boggle, a Tabu, a francia kártya, az Uno, a Rummikub, és a kockapóker mellett polcon lévő társasjáték volt. Gyakran játszottunk velük. Aztán amikor saját családot alapítottunk, és gyerekeink lettek, az egyik kedves ismerősünktől megkaptuk ajándékba a Furfangos Labirintust.

Még mi, felnőttek is szívesen leülünk vele játszani, hát még a gyerekek! Viszonylag hamar, 5-7 évesen megtanítottuk nekik a játékszabályokat, de teljesen jól most, 7-9 évesen tudják játszani maguktól, segítség nélkül. A szabályai nagyon egyszerűek.

A játéktáblára véletlenszerűen felpakoljuk a labirintusrészleteket tartalmazó útlapkákat, így kialakítva a játékteret. Egy kimarad. Választunk egy játékosszínt, melyet a kiindulópontra teszünk. Megkeverejük a titokkártyákat, és egyenlő számban szétosztjuk a játékosok között. Ezeket pakliban képpel lefelé magunk elé tesszük, aztán a játék kezdetén a legfelsőt titokban megnézzük - oda kell eljutnunk. A soron lévő játékos fogja a kimaradt útlapkát, és a nyíllal jelölt részek valamelyikét kiválasztva arréb tolja a felesleges lapkával a sort/oszlopot. Ezzel a lapkát beillesztette a játéktérbe, ugyanakkor a másik oldalon kiesett egy lapka - ezt fogja használni a következő játékos. Rögtön visszatolni ugyanazt a szakaszt nem lehet. Az útlapka beillesztése után a játékos lép a bábujával, amennyit csak tud, ameddig van nyitott útlehetőség előtte. A cél, hogy minél hamarabb elérje a titokkártyán lévő ábrát. Ha valakinek az összes titokkártyát sikerül kijátszani, elérni a célokat, akkor már csak annyi a teendője, hogy visszatérjen a bábuja kiindulópontjára.

[Cikk folytatása]

Hol vásárolhatom meg?

Támogasd Te is a Tarsasjatekok.com-ot!

Járulj hozzá Te is, hogy legyen YouTube, podcast tartalom és hogy még több társasjátékot bemutathassunk! Minden támogatónk közösségi pontokat kap és a legnagyobb támogatóinknak egy nagy dobozos társasjátékot adunk ajándékba!

03Feb

Robbanó cicák partipakk [tarsasjatszunk.hu]

Kedvcsináló | 2025. feb 3.

A Robbanó cicák partipakk karácsony előtti szerzemény részben a 🎲 társas-estekre, részben a gyerekek miatt. Tök jó, hogy már mindannyian tudnak olvasni - mármint a gyerekek 👦👧👦...

27Jan

Unikornisok - A rémes ménes [tarsasjatszunk.hu]

Kedvcsináló | 2025. jan 27.

Mikor a 8 éves lányom megtudta, hogy unikornisos társasjátékot veszek, onnantól nem volt nyugta, míg le nem ültünk vele, hogy megtanítsuk neki - és így a fiúk is.


Vélemények - Furfangos Labirintus [tarsasjatszunk.hu]Fórum > Cikkek: Cikk hozzászólások

Dóra

Szia! :) A cikkben látható Labirintus dobozán annyi olvasható, hogy "Labyrinth", mert azt nem fordították magyarra. Viszont a benne található négy nyelvű játékszabályban a magyar fordításnál már Furfangos Labirintus a neve. Azért adtam én is ezt a címet, hogy könnyebben kereshető legyen, ha valaki pont ezt keresné, mert ugye azóta rengeteg fajta lett belőle. A neten is így található meg. Jó játékot mindenkinek! ;)

Válasz kvarclovag (2023. szept 15. 09:01) üzenetére

kvarclovag

Ellenem nem nagyon lehet szabályosan játszani, én "gonosz" játékos vagyok. De nálunk senki sem látta értelmét a hazamenetelnek.

A hétvégén sógoroméknál előkerült a régi doboz, és így rögtön kiderült, hogy nem mi emlékszünk rosszul, nekünk Bolondos labirintus néven volt meg.

Kieg.: Rákerestem, és ha jól látom nincs is olyan, hogy a Furfangos Labirintus (pláne mert így még helyesírási hibás is a cím), mert többnyire csak Labyrinth van a dobozra írva, de az nyilván nem magyar kiadású doboz. Szóval itt is, és másutt is rossz a magyar kiadás neve. De a lényeg, hogy a játék nagyon jó!

Szerkesztve: 2023. szept 15. 09:09

Válasz pnehandi87 (2023. szept 15. 08:28) üzenetére

pnehandi87

Nálunk nagy kedvenc ez a játék, viszonylag gyakran előkerül, egyszerű a játékszabály, könnyed kikapcsolódást nyújt. Bár mindenkinek azért nem sikerül átlátni a tekervényes labirintust és ezért lemarad a lapkák megszerzésében, és nincs sikerélménye. De ettől függetlenül az egyik kedvenc játékunk. Mi azért a végén is szabályosan játszunk, és a nyerésben lévő játékosnak a saját színével ellátott kiindulási pontra kell visszatérnie ahhoz hogy nyerjen, természetesen a többi játékos pedig igyekszik megnehezíteni a dolgát.

Válasz kvarclovag (2023. szept 08. 18:34) üzenetére

kvarclovag

Mi is nagyon szerettük! Valahol a rokonságban kóborol a dobozunk, talán egyszer majd hazajön.

Szívatás nálunk nem nagyon volt, lévén nem tudod mire hajtanak a többiek, így direktbe keresztbe tenni se lehet nekik. Kivéve talán az utolsó kártya utáni hazamenetelt, de azt sokszor ki is hagytuk, vagy úgy játszottuk, hogy bármelyik sarokba elég elmenni.

szirom.niki

Gyerekkorunk kedvence ez a játék, köszi az összefoglalót, újból eszembe jutatta az élményeket :)

Akkor még kifejezetten szerettünk szivatósan játszani és keresztbe tenni a másiknak, niylván veszekedésbe fordult, felnőtt fejjel már azért teljesen más élményt nyújt. Egyszerű, viszonylag gyorsan lejátszható darab, nem kell túlgondolni.
Felnőtteknek is egyaránt szótakoztató lehet.


Új hozzászólás

0 / 2000

Elküldés

Népszerű

Friss

Címkék

Kapcsolódó játékok

  • Furfangos Labirintus