A Scout egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 20 perc. A játékot 2022-ben jelölték a Spiel des Jahres díjára Az Év Játéka kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 9 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a pakli tervezés, a score-and-reset game és a...
A Scout egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 20 perc. A játékot 2022-ben jelölték a Spiel des Jahres díjára Az Év Játéka kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 9 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a pakli tervezés, a score-and-reset game és a ladder climbing mechanizmusokra.
Nyűgözd le a közönséget!
A Scout trükkös, rendkívül népszerű ütésvivős kártyajáték. A játékosok igyekeznek minél erősebb kombinációkat kijátszani, de nem változtathatják meg a kezükben tartott lapok sorrendjét...
Prrrrrodukció! Özönlenek a nézők, mert a legmenőbb artistákkal is kiegészült zenés monocikli-zsonglőr előadást csak a Te cirkuszodban láthatják! De hogy lehet ez, ha az artisták az előbb még egy másik cirkusznál voltak szerződve?
A játékos a maga körében kijátszhat a kezéből egy egy- vagy többlapos kombinációt, ezt nevezzük produkciónak, ugyanis minden lap egy-egy cirkuszi fellépőt szimbolizál. Ez a kombináció erősebb kell legyen, mint ami épp kint van az asztalon. Tehát valami érdekesebbet kell kínálnunk a közönségnek, mint az eddigi legmenőbb cirkuszi show. Előfordulhat, hogy a játékos nem tud, vagy nem akar ilyen kombinációval előállni, ilyenkor toborozhat, vagyis elvehet egy lapot a középen lévő kombináció egyik végéről, és azt a kezébe veheti. Tulajdonképpen lenyúl egy fellépőt a másik cirkusz showjából. Ezáltal az aktuális produkció is gyengül, viszont az azt eredetileg kijátszó játékos pénzhez jut.
Így sorban egymás után mindenki vagy előrukkol egy produkcióval, vagy toboroz egy lapot az éppen lent lévőkből, egészen addig, míg valakinek el nem fogynak a lapjai. És most jön a csavar! Csak olyan kombinációt játszhatunk ki, amelynek a lapjai eleve egymás mellett vannak a kezünkben, tehát nem mazsolázhatunk, és nem is rendezkedhetünk. A játék elején kapott lapokat legyezőként szétterítjük a kezünkben, és azok sorrendjén már ekkor sem változtathatunk. Viszont a toborzással felvett lapokat a legyezőnkben bárhová betűzhetjük, sőt, meg is forgathatjuk őket, így megválasztva a lap értékét (minden lapnak 2 lehetséges értéke van). Ha pedig kombinációt játszunk ki, akkor annak helyén összecsúszik a legyező két fele, tehát két új lap fog egymás mellé kerülni, így máris kialakulhat új kombináció, aztán abból még újabb.
Jó taktikai érzékkel minden leosztásban meg lehet látni a lehetőségeket, a leendő kombinációkat, de érezni kell azt is, mikor érdemes egy kombinációt erősíteni egy toborzással, vagy épp kijátszani. Vajon neked menne?
Kategória:
Kártyajáték
Mechanizmus:
Pakli tervezés, Score-and-Reset Game, Ladder Climbing
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: baja! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Duplikáció miatt eladó, más is megvette a társaságban.
2 érdeklődő
Csak személyesen itt: Bodajk Mór, ritkán Székesfehérvár, Tata!
Bontatlan
0 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: XXI. kerület csepeli címen! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Bontatlan még fóliás Scout nyelvfüggetlen társasjáték eladó. A dobozban angol szabály. Magyar szabály innen az oldalról is letölthető. Packeta a preferált de foxposttal is tudom küldeni. Személyesen XXI. ker címen vehető át.
5 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Teljes joggal jelölték Spiel des Jahres-díjra az idén magyar szabállyal is megjelent Scoutot.
JEM 2023 AUGUSZTUS
A tavalyi listánk sikerén felbuzdulva, gondoltuk összeállítjuk az idei top 10-et is – főleg, mert egy év alatt elég sokat változott a kedvenceink sora: a két listán összesen három játék a közös metszet.
Többször is szóba került már, hogy a komolyabb játékok mellett a könnyed fillereket is kifejezetten szeretjük, és a Scout! ilyen, méghozzá elég okos.
Amióta a Kickstarter lett a társasjátékok finanszírozásának elsődleges formája, egyre csak híznak a játékok dobozai. Nem véletlen, a játékot lábon kell eladni, fontos, hogy a potenciális vevő úgy érezze, rengeteg dolgot kap a pénzéért cserébe.
Értem!Így most már világos!Akkor olyan,mintha nem maradt volna igazából lapja annak,aki nyerte a kört.
Köszönöm szépen!
Válasz borisztp (2024. szept 25. 15:19) üzenetére
Két féle képpen lehet befejezni (nem nyerni!) egy kört.
1. Az egyik játékos keze kiürül.
2. Az egyik játékos úgy kerül újra sorra, hogy az előtte lévők csak felvenni tudtak az általa korábban kijátszott lapokból, tehát nem tudták megütni azt.
Ha valamelyik feltétel teljesül, akkor jön a pontozás.
Az első esetben értelemszerűen nem lesz kártya az egyik játékos kezében, a többieknek mínusz pontot ér majd.
A második esetben minden játékos kezében marad kártya, de annak akinek nem tudták megütni a lapjait, nem fognak mínusz pontot érni a kezébe maradt lapok. Nem kell se hozzáadni, se kivonni. A lent maradt lapok (amiket nem tudtak megütni) nem számítanak a pontozásba.
Egyébként az nem biztos, hogy az a játékos nyer, aki valamelyik fenti feltételt kiváltja. Nagyobb a valószínűsége, de nem 100%, és pont ez a szép ebben a játékban.
Szerkesztve: 2024. szept 25. 15:24
Válasz lukineanett (2024. szept 25. 13:28) üzenetére
Megvettem én is a játékot , tetszett is eddig mindenkinek!De nem vagyok biztos a körök végén a pontozást jól csináltuk-e?!Többször is elolvastam a játékszabályt,azt értem is,hogy aki nyeri a kört annak nem kell levonnia a kézben maradt lapjait.De akkor hozzáadni sem?Gondolom?!Vagy akkor az neki plusz pont?És ami a legerősebb szettnek bizonyult úgymond,ami visszaért a lerakójához,az ott lent is marad?És az senkinek se plusz se minusz?Ha valaki tudna nekem ebben segíteni azt megköszönném!
Nagyon szépen köszönöm! Bocsánat ha hülye volt a felfogásom így elsőre! 😅
Válasz laptopzsol (2024. aug 18. 11:39) üzenetére
Egykét válasz, hogy könnyebb legyen.
A számozott zsetonok a pontok. Mivel egy játszma több körből áll, az elvitt lapok a pontok, de kövi körben vissza kell keverni, így zsetont kapsz helyette olyan értékben amennyi lapot vittél.
A kalap a kezdő játékos jelőlö.
Szerkesztve: 2024. aug 18. 11:39
Válasz imre123456.ing5 (2024. aug 18. 10:57) üzenetére
Szia! 👋
A kalap a kezdőjátékos jelölő, a számozott zsetonok pedig a győzelmi pontok. 🙂
Nincs komolyabb szerepük, feltételezem ezért nem is lettek megemlítve a bemutató videóban. 😉
A szabályok első hallásra valóban összetettnek tűnhetnek, főleg, ha nem nagyon játszottatok még ilyen mechanizmusra épülő társassal, de pár parti után egészen biztosan letisztulnak. ✌
Ha ajánlhatok hasonló élményt nyújtó, de kevésbé komplex, kezdőbarát játékot, akkor szerintem nézzetek rá az Odin-ra! 😌 Jó kis "bemelegítés" lehet a Scout előtt! 👌
Szerkesztve: 2024. aug 18. 11:29
Válasz imre123456.ing5 (2024. aug 18. 10:57) üzenetére
Oké megnéztem a videót és több gondolatom is van!
Először is maga a videós nagyon töményen magyarázott így elsőre, így az hogy ez a játék könnyen tanulható, egyenlőre nem tudott átjönni, de lehet az én agyammal van baj!
Másrészt azokról a számozott zsetonokról semmi szó nem esett, illetve a kalap szimbólum a vonat szimbólummal ellentétben szintén semmilyen információt nem hallottam!
Ettől függetlenül a videó igényesen van megcsinálva, de több forrásból is tájékozódnom kell!
Kicsit fura nekem is, hogy egy kis méretű dobozban hogyan fér el ennyiféle zseton plusz a kártya és a játékszabály ha benne van nem tudom mekkora lehet!
Én szeretem az ilyen különlegesebb és trükkösebb kártyajátékokat, de ehhez is a megfelelő társaság kell, ami nem biztos, hogy olyan egyszerű összehozni!
Minden esetre nem biztos hogy beszerzem, de maga a rendszer, ami körül veszi a játékot érdekes a japán társasjáték világnak köszönhetően!
Mi már játszottuk 5 en, és ketten is. A játék így is úgyis jó. Persze jobb volt öten, de teljesen vállalható volt két fővel is. Eleve zseniális, ahogy ki van találva. Láttam, hogy valamelyik nagy, hozni fogja magyarul, gondolom nem véletlen. Mondjuk sok munkájuk nem lesz vele, egy oldalas szabályt kell lefordítani, amit már rajongók meg tettek.
3-an már teljesen jó. Ketten is lehet, nincs vele gond, de azért vannak sokkal jobb kétfős játékok.
Válasz plaszlo80 (2024. jan 17. 19:40) üzenetére
UNOt? Biztos. 3 fővel már biztosan jó a Scout, próbáltam.
Válasz plaszlo80 (2024. jan 17. 19:40) üzenetére
Biztos kidobjam az UNO-t? Azt 2-3-an is jól lehet játszani, erről meg azt olvasom n hogy (4-)5 fővel igazán jó.
Válasz hadhaz.sandor (2023. jún 08. 21:46) üzenetére
Ok. Zárjuk le. Nem értünk egyet. Pedig szívesen megvitattam volna. Főleg, hogy az "eszméletlen szerencsefüggő"-ről még nem is beszéltünk 😃
Válasz hadhaz.sandor (2023. jún 09. 10:38) üzenetére
Hát akkor itt nem értünk egyet, mert szerintem nem ezt jelenti a szerencsefüggő. De szerintem ne menjünk itt bele mélyebb filozófiai és matematikai vitákba, gondolom már sokan megtették.
Válasz kvarclovag (2023. jún 09. 10:23) üzenetére
Én azt nevezem szerencsefüggőnek, ahol a játékos tapasztalata, tudása nem nagyon számít. Hogy ki nyer, azt a szerencse dönti el. Pl. a sima dobok-lépek játékoknál. De az ütés-vivős játékoknál ez nincs így. Még egy partiban is, ugyanazzal a lappal egy jó játékos jobb eredményt ér el, de több partiban aztán végképp nagy fölénnyel veri a rutintalan játékost. Az viszont tény, hogy van a szerencsének szerepe. De nem az lesz a döntő.
A Scoutról csak olvastam, érdekes játéknak tűnik. A Jekyll vs Hyde is nagyon érdekesen variálja az ütés-vivéses alapot, ha érdekelnek az új megoldások.
A bridzsről csak jókat szabad írni. Csodálatos játék. Csak sokat kell tanulni ahhoz, hogy elfogadható szinten tudjon játszani valaki. A családi változatában van szerencse. A versenybridzsben nincs, ott úgy zárják ki, hogy ugyanazokat a leosztásokat játszák a csapatok/párok.
Válasz hadhaz.sandor (2023. jún 09. 09:59) üzenetére
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Scout társasjátékhoz
Sziasztok!
Az inserts.hu-n eszméletlen menő insertet csináltak a játékhoz és annyi pénzért szerintem bőven megéri. Én is berendeltem ingyenes TJÜ-S átvétellel.
(E-maileztem velük és elvileg már készül a Nidavellir rendező is.)