A játékban eltűnik egy roxforti tanuló. Nekünk kell megfejteni a rejtélyt, hogy ki a gyanúsított, milyen helyszínen és milyen eszközzel követte el a tanuló eltűnéséhez vezető bűntettet.
A Gutenberget a közép nehéz játékok táborához sorolnám, de akik már megtömték magukat pár jóízű euróval, nekik már a könnyen emészthető kategóriába fog esni.
Senkinek nem ismeretlen az a helyzet, mikor annyira beindul a kémia egy játék kapcsán, hogy már a megjelenése előtt felkerül a kívánságlistára....
Ha kiválóan lopakodsz és téveszted meg a környezeted vagy, ha pont az ilyen mechanizmusokat keresed és szereted akkor a Mr. Jack a Te játékod, ahol Whitechapel kerületének sötét zugaiban kell helytállnod egy igazi krimiben!
Little Town a munkáslehelyezős játékok szerelmeseit próbálja megszólítani, ahol a többiekkel együtt hozzunk létre egy városkát.
Szeretsz a természetben barangolni? Érdekelnek a gombák? Akkor az a te játékod!
Kinek ne lenne ismerős a sűrű rengeteg, ahol hősünk a félelmet nem ismerő, királylány megmentő, királyságot elnyerő, tűzön-vízen átverekedő hős lovagok szintjén tündököl??
A 7 Csoda: Párbaj az egyik, ha nem a legnépszerűbb kétfős társasjáték. Amikor a remek alapjátékhoz pár éve megjelent a Pantheon kiegészítő, meg is lepődtem, mert nem éreztem, hogy szükség lenne rá.
A játékot, a kandai Roberta Taylor tervezte, és egy 2021-es kickstarter kampánnyal segítette éltre azt (több mint félmillió kanadai dollárt sikerült összekalapoznia).
Igazából jellemezhetném „gyerek wargame”-ként is, ezzel koránt sem arra célozva, hogy gyerekeknek való, mert bizony nem, hanem maga a játék egy „összetömörített leegyszerűsített wargame”.
A Trónok harca (2. kiadás) a sorozattal együtt bővült, újabb és újabb kiegészítőket kapott. A bemutatóban a Sárkányok anyja, a Varjak lakomája és a Sárkányok tánca kiegészítőkről tudhatsz meg többet.
A helyszín Japán, Tokió minden mega-giga szörny szülőföldje ahol a szörnyek visszavennék az emberek által uralta várost. Megmutathatod ki Tokió Királya A Pusztítás Éjszakáján.
Népszerű téma a természet mostanában a társasjátékok világában, és a tervezők nem fogynak ki az ötletekből.
A rettegés soha nem érhet véget, pláne nem Arkhamban, ahol most már a társas mellett a rendkívül népszerű kártyajáték is magyarul érhető el.
Tablóépítés a természettel a főszerepben – ha a leírás láttán vagy száz társas ugrott be, az nem a véletlen műve, a hatalmas várakozásokkal övezett A Föld viszont így sem okozott csalódást.
Elindítunk egy új sorozatot. Híres társasjátéktervezők ismert és kevésbé ismert munkáit vesszük sorra. Elsőként az euro-game egyik legismertebb és talán legmegosztóbb dizájnerét választottuk. (Van aki ennyiből is kitalálta, hogy kiről lehet szó!?)