Hajnóczy Soma megint borral játszik, ám a Dűlőre jutunkban nem szódával kell kevergetnünk, hanem eleve el kell készítenünk a palackokat.
Az utóbbi idők egyik legszebb társasjátéka nem csak küllemében impozáns.
A Bonszai egy lapkalehelyezős családi társasjáték, amelyben igazi bonszaiokat legózunk össze hatszögek segítségével. Ráadásul a fa tényleg akármilyen irányban/stílusban nőhet, csak néhány alapvető szabályt kell betartanunk...
Egyszerre akár nyolc, sőt, tizenhat játékos is párbajt vívhat az egyszerű szabályokkal működő, pörgős, izgalmas Szupercsapatban.
A Nomad a covid időszak terméke. Ez persze nem hiszem, hogy meglátszik rajta, azonban tény, hogy nehezebb pályán indult, mint néhány testvére.
Már megint a rómaiak... ezúttal Stefan Feld tolmácsolásában helyezünk le lapkákat egy virágzó város alapjaiként.
A tavalyi listánk sikerén felbuzdulva, gondoltuk összeállítjuk az idei top 10-et is – főleg, mert egy év alatt elég sokat változott a kedvenceink sora: a két listán összesen három játék a közös metszet.
Az Erdő meghódítása helyett a víz felé tekint a Root távoli unokatestvére: három frakció küzd a tengeren, hogy régiókat meghódítva hajkurásszák a gazdagságot és a hírnevet.
Ahogyan a könnyűzenében, úgy a társasjáték-tervező sztárok között is mindenkinek megvan a maga stílusa. (...) Vlaada Chvatil játékaiban a szabályok egyben a humor forrásai is, a portugál Vital Lacerda pedig arról híres, hogy a játékai komplexek...
Legutolsó Végítélet cikkünkben bemutattunk öt játékot, amiket talán joggal nevezhetünk a Lovecrafti játékok fő (hazai?) képviselőinek. Azonban most békésen tovább rettegünk, mert szerencsére ötnél nem ér véget a lista...
A Triton Noir egy folytatja a sorozat szép hagyományát, és az orgyilkosok szemén keresztül mutatja be a történelem adott időszakait.
Tudtad, hogy a macskák az életük 66%-át alvással töltik? És azt, hogy hüvelykujj hiányában teljesen alkalmatlanok arra, hogy 1%-ot játsszanak? Nos, ez nem lényeges a játék szempontjából, de az esélyeknek nagy jelentőségük lesz.
A Hajdanvölgy mítosza hosszú idő óta a legjobb társasjáték, ami nálunk járt.
A Tábortűz egy igazi könnyed filler, a pár perces játékidejével és a 6 éves alsó korhatárával kicsiknek és nagyoknak egyaránt izgalmas perceket szerez.
A Műgyűjtők társaságában egy-egy festménykedvelő arisztokratát alakítunk, akik az irdatlan sok pénzüket festményekre költik.