A Dűlőre jutunk egy könnyen tanulható társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 40 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a váltakozó képességek, a pakli tervezés és a negotiation mechanizmusokra. Ki lesz az év borásza? A Dűlőre jutunk magyar...
A Dűlőre jutunk egy könnyen tanulható társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 40 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a váltakozó képességek, a pakli tervezés és a negotiation mechanizmusokra.
Ki lesz az év borásza?
A Dűlőre jutunk magyar fejlesztésű, könnyen tanulható családi társajáték. A játékosok szüretelnek, préselnek, bort készítenek – hogy eladhassák azokat.
Hajnóczy Soma, a Fröccs címűfrissítőpartijáték szerzője–akinem melleslegkétszeres bűvészvilágbajnok is–ezúttal egy igazi családi ínyencséget varázsolt előa kalapból:aDűlőre jutunk könnyed, taktikus játék, melyben tapasztalt borászok bőrébe bújva járjuk majd a dűlőket, hogy az onnan szüretelt szőlőből bort, a borból pedig minél győzelmi pontot nyerjünk.
A dűlők, amik a játék központi elemét alkotólapkák, nem csak azért fontosak, mert ezekre helyezzük és innen szerezzükaszőlőjelzőket, hanem a játékban végrehajthatóakciókat is ezekkel a lapkákkal aktiváljuk. A szőlőből ugyanis nem lesz csak úgy, zokszónélkül győzelmi pont, és ezt minden igazi borász tudja. A dűlőről a szőlőegyenesen a présházba kerül, onnan pedig a pincébe, de ekkor már hordóban. Itt aztán érlelődik egy darabig, aztán lehet palackozni: az impozáns szőlőfürtöket előbb apróhordók, majdcsinos kis borosüvegek váltják fel. Ezekkel már lehet is teljesíteni a rendeléseket, kinek két vörös és egy rozé, kinek egy fehér, egy vörös, az a fő, hogy győzelmi pont lesz belőle!
Mindeközben a játékosok különbözőbónuszokat aktiválhatnak, amelyek segítségével méghatékonyabban borászkodhatnak, egy-egy jólfelépítettkombinációval körözve le társaikat. Ezen kívül haladómódban a játékosok különleges képességeket is kapnak, a kitüntetések játékmód pedig plusz mélységet ad a borászversenynek.
Ha szereted a könnyed, mégis tartalmas játékokat, a hűvös szőlőszemeket és a napfényes dűlőket idézőidillt, kóstolj bele egy órára, milyen érzés szőlősgazdának lenni!Vajon te leszel a borászok ásza?
Kategória:
Kártyajáték
Mechanizmus:
Váltakozó képességek, Pakli tervezés, Negotiation
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Pörgős-szívatós kártya- és szinte birtokigazgatói kvalitásokat igénylő táblajáték egyaránt szerepel az utóbbi évek magyar fejlesztésű boros társasjátékai között.
Vörösbor, fehérbor, rozé… készíts annyi bort, amennyit csak tudsz, hogy te teljesíthesd a legjobb megrendeléseket! De vigyázz, a dűlők közösek, és ha nem figyelsz, valaki más fogja őket leszüretelni!
Mi sem mutatja jobban, hogy micsoda virágkorát éli a társasjátékozás, mint hogy már a hazai tervezésű játékok közül is kedvére válogathat, aki összetettebb, modern társasjátékra vágyik...
Hajnóczy Soma megint borral játszik, ám a Dűlőre jutunkban nem szódával kell kevergetnünk, hanem eleve el kell készítenünk a palackokat.
2024-06-08 17:28:43
Első alkalommal rögtön kettőt játszottunk a Dűlőre jutunk társasjátékkal, egyelőre a legegyszerűbb játékmenettel, és azóta is töbször került már asztalra. Első játékunk 45 perc volt, a második 30 percbe is belefért. A játéktábla 9 lapkából áll, hátoldalukon eltérő akciólehetőségekkel. Ha ügyes vagy, egy akció után további akciólehetőségeket is végre tudsz hajtani a körödben, ha pl. hordóérlelésnél letakarsz egy szimbólumot, vagy a dűlőn dolgozó gazdádat munkába tudod állítani. A komponensek mutatósak, némelyik borosüveg kissé ferde (ezt más is megjegyezte), kár, hogy nem az összes. A játékmenet nem bonyolult, ahogyan a szabály sem, ha viszont arra törekedsz, hogy minél több akció férjen bele a körödbe, rövidebb gondolkodásokra számítani kell. Jópofa játék, szívesen vesszük elő egy fárasztó nap után, vagy ha nincs 2,5 órás játékra időnk.
2024-06-04 11:09:28
Szép és jó, de "wow" élményt azért nem ad. Kezdő játékosoknak klassz választás lehet. A pontozási mechanika a Lisbon Tram 28-ból lehet ismerős.
2024-05-23 11:16:14
Óóó, hát nem akartam én senkit félrevezetni! 😳 Igyekeztem az 'összetett' szót a Fröccshöz mérten használni és hangsúlyozni, hogy még így is maximum családi-közép a kategóriája. ✌ Viszont abban szerintem kifejezetten kellemes, jó megjelenésű darab. 👌
2024-05-23 07:25:05
Az Expon sikerült kipróbálnom. Pár éve mikor játszottam a fröccsel, az nagyon tetszett. Nos ezzel nem vagyok így. Lehet, hogy a játék szintet lépet, nekem az ilyenek már túl light kategória, talán én is szintet léptem. Nem mondom, hogy rossz, belépő játéknak kifejezetten alkalmas. Az jó, hogy közös területekkel kell gazdálkodni, de nagy mélységei nincsenek. Biztos van akinek be fog jönni. Szívesen játszok vele ha valaki megveszi, de nálam nem kerül polcra.
2024-03-31 23:58:55
Hát itt meg hogyhogy nincs még semmi? 🙄😳
Én azok közé tartozom, akik szeretik Somától a Fröccs-öt is, nekem az a játék már csak a partik során lezajló alkudozásokkal meghálálta a befektetést. 😇
Itt viszont szintet lépett a szerző és egy jóval összetettebb társast tett le az asztalra. Persze még így is kényelmesen a családi kategóriában marad, de azért már van min agyalni, lehet tervezni, kicsit stratégiázni. 👌
Röviden összefoglalva megrendeléseket igyekszünk teljesíteni, akcióválasztások segítségével. Szőlőkhöz jutunk, amiket aztán hordókba préselünk, majd borrá érlelünk. ✌ A teljesített rendelésekért pontok járnak, ráadásul ezekből a kártyákból közben egy mini tablót is építünk, extra jutalomért.
A doboz tartalmaz két játékvariánst, amikkel mélyíthetünk picit az élményen, illetve egy szóló-módot is.
Az alkatrészek minősége bennem felemás érzéseket keltett. 😳 Összességében szerintem nagyon szép, hangulatos asztalképpel rendelkezik. Jók a színek, a rajzok, harmonizál. A kártyák és a kinyomkodós elemek...hát...határeset. Nem olyan rosszak, de jónak sem feltétlen mondanám őket. 😛 A műanyag komponensek közül a szőlők és a hordók kimondottan tetszenek és jó minőségűek, viszont a palackok között már (az én példányomban legalábbis) akadt néhány bicebóca, illetve festési hibás. De nálam ez még a 'belefér' kategória, el tudom nézni, nem rontja el az összképet. Ami talán a leginkább zavar, azok a papírból hajtogatott tároló rekeszek. Bár, ha úgy vesszük, legalább adtak valamit erre a célra. 💁♂️ A semminél természetesen jobb. 😉
Az inzert is kap egy piros pontot. Már önmagában a tény, hogy van. 😅 Mondjuk azért egy tutorial-t megnéznék róla, hogy egészen pontosan hogy lett kitalálva az elpakolás, mert én egyelőre bénázok vele. 😶 Kicsit szűkösnek érzem, de azért meg lehet oldani.
Egyszóval én bátran ajánlom kipróbálásra, tsiztességes kis játék lett! 😌
Hajrá magyar fejlesztők! 💪🇭🇺
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Dűlőre jutunk társasjátékhoz