A Dűlőre jutunk egy könnyen tanulható társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 40 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a váltakozó képességek, a pakli tervezés és a negotiation mechanizmusokra. Ki lesz az év borásza? A Dűlőre jutunk magyar...
A Dűlőre jutunk egy könnyen tanulható társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 40 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a váltakozó képességek, a pakli tervezés és a negotiation mechanizmusokra.
Ki lesz az év borásza?
A Dűlőre jutunk magyar fejlesztésű, könnyen tanulható családi társajáték. A játékosok szüretelnek, préselnek, bort készítenek – hogy eladhassák azokat.
Hajnóczy Soma, a Fröccs címűfrissítőpartijáték szerzője–akinem melleslegkétszeres bűvészvilágbajnok is–ezúttal egy igazi családi ínyencséget varázsolt előa kalapból:aDűlőre jutunk könnyed, taktikus játék, melyben tapasztalt borászok bőrébe bújva járjuk majd a dűlőket, hogy az onnan szüretelt szőlőből bort, a borból pedig minél győzelmi pontot nyerjünk.
A dűlők, amik a játék központi elemét alkotólapkák, nem csak azért fontosak, mert ezekre helyezzük és innen szerezzükaszőlőjelzőket, hanem a játékban végrehajthatóakciókat is ezekkel a lapkákkal aktiváljuk. A szőlőből ugyanis nem lesz csak úgy, zokszónélkül győzelmi pont, és ezt minden igazi borász tudja. A dűlőről a szőlőegyenesen a présházba kerül, onnan pedig a pincébe, de ekkor már hordóban. Itt aztán érlelődik egy darabig, aztán lehet palackozni: az impozáns szőlőfürtöket előbb apróhordók, majdcsinos kis borosüvegek váltják fel. Ezekkel már lehet is teljesíteni a rendeléseket, kinek két vörös és egy rozé, kinek egy fehér, egy vörös, az a fő, hogy győzelmi pont lesz belőle!
Mindeközben a játékosok különbözőbónuszokat aktiválhatnak, amelyek segítségével méghatékonyabban borászkodhatnak, egy-egy jólfelépítettkombinációval körözve le társaikat. Ezen kívül haladómódban a játékosok különleges képességeket is kapnak, a kitüntetések játékmód pedig plusz mélységet ad a borászversenynek.
Ha szereted a könnyed, mégis tartalmas játékokat, a hűvös szőlőszemeket és a napfényes dűlőket idézőidillt, kóstolj bele egy órára, milyen érzés szőlősgazdának lenni!Vajon te leszel a borászok ásza?
Kategória:
Kártyajáték
Mechanizmus:
Váltakozó képességek, Pakli tervezés, Negotiation
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Pörgős-szívatós kártya- és szinte birtokigazgatói kvalitásokat igénylő táblajáték egyaránt szerepel az utóbbi évek magyar fejlesztésű boros társasjátékai között.
Vörösbor, fehérbor, rozé… készíts annyi bort, amennyit csak tudsz, hogy te teljesíthesd a legjobb megrendeléseket! De vigyázz, a dűlők közösek, és ha nem figyelsz, valaki más fogja őket leszüretelni!
Mi sem mutatja jobban, hogy micsoda virágkorát éli a társasjátékozás, mint hogy már a hazai tervezésű játékok közül is kedvére válogathat, aki összetettebb, modern társasjátékra vágyik...
Hajnóczy Soma megint borral játszik, ám a Dűlőre jutunkban nem szódával kell kevergetnünk, hanem eleve el kell készítenünk a palackokat.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Dűlőre jutunk társasjátékhoz