Sok helyről hallani, hogy az újabb AEG játék, a Cascadia (2021) kísértetiesen hasonlít a kiadó régebbi játékára, a Calicora (2020).
Együtt vagy egyedül, az mindegy, a lényeg, hogy legyen kódunk és haladjunk a képregényben. Időutazás néhány tinivel, rengeteg rejtéllyel, az egész családnak!
Az Acélmágnás orosz szerzők munkája, A játék a XIX. századi orosz ipari fellendülés korszakát igyekszik megidézni, ehhez 5 kortárs karaktert is társított. A játék fő mechanikája a licit és a motorépítés.
Ismét valami új :) Teszünk egy kiruccanást Egyiptomba, illetve előre ugrunk az időben egészen karácsonyig, azonban előtte egy magyar társasjáték fejlesztő párt és a jelenleg futó kampányukat mutatjuk be nektek.
Az absztrakt stratégiai játékok tipikus, korosztálytól független játékok melyek egyre-másra jelennek meg társasjátékozást népszerűsítő alkalmakon. Ennek pedig egyszerűen az az oka, hogy könnyen elsajátíthatóak.
A Project L egy könnyen tanulható, fél órás, absztrakt társasjáték 1 - 4 fő részére, ahol a játékosoknak tetriszelemek segítségével kell feladványokat megoldaniuk.
Szinte egyszerre érkeztek meg hazánkba az egyiptomi isteneket kétféle módon megidéző stratégiai játékok, az Ankh ebből még várat magára, ezúttal a Kemet dűnéi között vesztünk el.
A Hadrianus fala egy közepesen összetett stratégiai játék, amelyben a városunk védelmét szervezzük meg a pikt törzs ellen, miközben a város különböző társadalmi csoportjait is próbáljuk elégedetté tenni.
Ebben a közepesen összetett stratégiai társasjátékban a játékosok méhecskéket irányítva építik saját kaptárjukat, gyűjtenek nektárt, termelnek mézet, és igyekeznek azt minél jobb áron eladni.
Játékok, amik nem túl bonyolultak, de remekül megmutatják, mi van a Monopolyn és az Activityn túl.
A nyugati királyság lovagjai (2019) a széria 2. tagja, amelyben megint csak a Nyugati királyság egy új oldalát ismerhetjük meg, egy új játékmechanizmussal gazdagítva.
Lovecraft és a Cthulhu-mítosz továbbra is felkapott a társasjátékok világában (is), de van olyan társas, ami már lassan 10 éve töretlenül népszerű.
Építsetek közösen hidat a szikla köré, hogy megmentsétek a mélybe guruló tojást. Igazi csemege a gyorsasági (gyerek)játékok kedvelőinek.
A Mókusfutamban 2-4 mókus verseng egymással a fa körül, hogy ki tudja a legtöbb mogyorót összegyűjteni, miközben ügyesen el kell kerülniük a rókát és a baglyot.
Amennyiben ma Magyarországon a modern társasjátékok szóba kerülnek, és a belépőszint a téma, akkor az a bizonyos „madaras” játék is felmerül.
Szinte nincs is jobb érzés a hobbink során, mint amikor egy számunkra kedves téma elevenedik meg az asztalon.