Szeretsz a természetben barangolni? Érdekelnek a gombák? Akkor az a te játékod!
Kinek ne lenne ismerős a sűrű rengeteg, ahol hősünk a félelmet nem ismerő, királylány megmentő, királyságot elnyerő, tűzön-vízen átverekedő hős lovagok szintjén tündököl??
A 7 Csoda: Párbaj az egyik, ha nem a legnépszerűbb kétfős társasjáték. Amikor a remek alapjátékhoz pár éve megjelent a Pantheon kiegészítő, meg is lepődtem, mert nem éreztem, hogy szükség lenne rá.
A játékot, a kandai Roberta Taylor tervezte, és egy 2021-es kickstarter kampánnyal segítette éltre azt (több mint félmillió kanadai dollárt sikerült összekalapoznia).
Igazából jellemezhetném „gyerek wargame”-ként is, ezzel koránt sem arra célozva, hogy gyerekeknek való, mert bizony nem, hanem maga a játék egy „összetömörített leegyszerűsített wargame”.
A Trónok harca (2. kiadás) a sorozattal együtt bővült, újabb és újabb kiegészítőket kapott. A bemutatóban a Sárkányok anyja, a Varjak lakomája és a Sárkányok tánca kiegészítőkről tudhatsz meg többet.
A helyszín Japán, Tokió minden mega-giga szörny szülőföldje ahol a szörnyek visszavennék az emberek által uralta várost. Megmutathatod ki Tokió Királya A Pusztítás Éjszakáján.
A magyarul is kiadott Trónok harca (2. kiadás) társasjáték nem a történet elmesélésére és a karakterek bemutatására fektet nagyobb hangsúlyt, helyette mi irányíthatjuk a nagyobb westerosi házakat.
Ez a játék lényegében egy lapka lehelyezős játék, ahol mindenki készít egy saját minigolf pályatervet.
Egy szeszélyes fantáziavilágba hívlak benneteket kertészkedni ezzel a 2017-es játékkal. Egy barátom mesélt róla néhány hónapja, hogy mennyire jó játék amellett, hogy mennyire rövid. Bizony ez egy szép grafikájú, viszonylag egyszerű euro játék.
A Brass: Birmingham "idősebb" testvérét a Brass: Lancashiret ismerhetitek meg.
A sárkány barlangjának kincsei mindig csábítóak, főleg ha bajtársaiddal kalandokra vágyva merészkedtek le. Hírnévre és még nagyobb zsákmányra számítva. Igen ám, de a baj ott kezdődik, mikor a tervek dugába dőlnek, és a sárkány felébred.
Tudtad, hogy a macskák az életük 66%-át alvással töltik? És azt, hogy hüvelykujj hiányában teljesen alkalmatlanok arra, hogy 1%-ot játsszanak? Nos, ez nem lényeges a játék szempontjából, de az esélyeknek nagy jelentőségük lesz.
A Hajdanvölgy mítosza hosszú idő óta a legjobb társasjáték, ami nálunk járt.
A Tábortűz egy igazi könnyed filler, a pár perces játékidejével és a 6 éves alsó korhatárával kicsiknek és nagyoknak egyaránt izgalmas perceket szerez.
A Műgyűjtők társaságában egy-egy festménykedvelő arisztokratát alakítunk, akik az irdatlan sok pénzüket festményekre költik.