Elindítunk egy új sorozatot. Híres társasjátéktervezők ismert és kevésbé ismert munkáit vesszük sorra. Elsőként az euro-game egyik legismertebb és talán legmegosztóbb dizájnerét választottuk. (Van aki ennyiből is kitalálta, hogy kiről lehet szó!?)
A Dűne: Impérium 2020-ben robbant be a társasjáték világába és már az alapjátékból lehetett látni, hogy szép sikereket fog elérni. Feltört a BGG TOP10-es listájába, ezzel is mutatva, hogy a játékos közösség igencsak megszerette a homoki küzdelmet.
A kezdeti Formula One-versenyek világát és hangulatát hozza el asztalra a Heat: Padlógáz, mely híre alapján az eddigi legjobb versenyjáték, amivel találkoztunk.
Végítélet cikksorozatunk előző részében bemutattunk néhány ismert és itthon talán kevésbé ismert Lovecrafti játékokat. Lássuk, mit tartogat ez a cikk!
Végre ismét kapható a legendás Alexander Pfister legendásan szórakoztató és egyszerű családi stratégiája, amelyben a középkorban kell iparosként boldogulni.
Ezen a héten a közeljövőben érkező magyar bejelentéseké lesz a főszerep. Következzen 5 hamarosan megjelenő játék a hazai kiadóktól, tudományos fantasztikus témában.
Ha a hegy nem megy… a játékosokhoz, akkor nincs miről beszélni. Itt viszont mi mozgatunk meg hegyeket, méghozzá nem is keveset.
A társasjátékos közösség és a tudományos fantasztikum rajongói között igen nagy átfedés mutatkozik. Szép számmal jelennek meg sci-fi témájú társasjátékok. Ma, a közeljövőben megjelenő kínálatból válogatunk.
Különösen szeretem azokat a játékokat, amik az üzleti életről vagy gazdaságról szólnak valamilyen eredeti formában. Ezen felül a Splotter Spellen kiadó számomra már bizonyított a Food Chain Magnate-tel, így nagyon vártam, hogy kipróbálhassam a Horsel
Igazi különlegességek ezek, amik közül a Lokomoto már csak azért is kiemelt figyelmet érdemel, mert megtudhatjuk, milyen játék születik egy 14 éves magyar kislány fantáziájából.
Váratlan problémák, folyamatos pörgés, verseny az idővel és zsonglőrködés a büdzsével - nagyon szórakoztató játék lett a Frenetikus Forgatás, nem csak filmszakmabelieknek.
Tudtad, hogy a macskák az életük 66%-át alvással töltik? És azt, hogy hüvelykujj hiányában teljesen alkalmatlanok arra, hogy 1%-ot játsszanak? Nos, ez nem lényeges a játék szempontjából, de az esélyeknek nagy jelentőségük lesz.
A Hajdanvölgy mítosza hosszú idő óta a legjobb társasjáték, ami nálunk járt.
A Tábortűz egy igazi könnyed filler, a pár perces játékidejével és a 6 éves alsó korhatárával kicsiknek és nagyoknak egyaránt izgalmas perceket szerez.
A Műgyűjtők társaságában egy-egy festménykedvelő arisztokratát alakítunk, akik az irdatlan sok pénzüket festményekre költik.