A második világháború végére igencsak nehézkessé vált az alapvető szükségletek kiegléítése. Nem volt ez másképp az orosz hadseregnél sem. A mennyiség a lényeg, nem a minőség. Térfogatleves nincs kéznél, úgyhogy más eszközökhöz kell folyamodnunk.
Egytől húszig elszámolni egyszerű. De mi van akkor, ha felcserélünk két számot? Vagy az egyik helyett integetni kell? Esetleg ha azt kell mondani, hogy sárga? Netán ha pacsizni kell egy játékostársunkkal?
A célunk a szokásos: terraformálni akarjuk a Marsot, hogy az emberiség új otthonra leljen (vagy bővíthesse az életterét). Végső soron a világ egyik legnagyobb cégének vezéreként a lehető legnagyobb profitot akarjuk elérni, csak a módszerek változtak.
Beszélgessünk játékokról, de úgy, hogy nem lesz belőle mindig játékajánló! Gondolatok, elmélkedések, agymenések a társasjáték asztal mellől.
Korábban már sikerült felvirágoztatnunk egy lepusztult éttermet, rangos elismeréseket tudhattunk magunkénak, óriási figyelem irányult ránk. Azután viszont kifogytunk az ötletekből, szép lassan kezdett elhalványulni a csillagunk fénye.
1980-at írunk. A helyszín egy brooklyni lelakott bérház. A kanapén hever egy holttest. Mégis mi történhetett? Vajon milyen nyomokat találunk, és milyen szálat érdemes kibogozni? Ilyen és hasonló kérdések mentén kell megoldani a rejtélyes ügyet.
A Lavel név ismerősen csenghet azoknak, akik jártasak a 14. század Franciaországának történelmében. Nos, a család öröksége nem múlt feledésbe, és a 19. század egy újabb virágkort jelent számukra.
A varázsvilágot ismét egyre nagyobb veszély fenyegeti... Ő, Akit Nem Nevezünk Nevén egyre erősebb, és arra készül, hogy halálfalóival leigázzon mindenkit, aki az útjába áll. Ti képesek vagytok megállítani őt?
A Color Code egyszerű szabályokkal rendelkező, könnyed, kooperatív családi játék 2-6 fő részére, fél órás játékidővel. Az absztrakt játék célja egymás színasszociációjának megfejtése.
Végre van egy társasjáték, melynek segítségével átismételhetjük a koordináta-rendszerek témájában szerzett ismereteinket, és emellett a műveltségünket is tesztelhetjük. Sőt, ha ez nem volna elég, mindezeken felül a gyorsaságunkat is próbára tehetjük.
Beszélgessünk játékokról, de úgy, hogy nem lesz belőle mindig játékajánló! Gondolatok, elmélkedések, agymenések a társasjáték asztal mellől.
Vajon az álmainknak van valamiféle mélyebb jelentésük, vagy csak a tudatalattink és a fantáziánk szüleménye? Lehetnek viccesek, megnyugtatóak vagy rémisztőek, sajnos a legtöbb esetben alig-alig emlékszünk rájuk.
Tudtad, hogy a macskák az életük 66%-át alvással töltik? És azt, hogy hüvelykujj hiányában teljesen alkalmatlanok arra, hogy 1%-ot játsszanak? Nos, ez nem lényeges a játék szempontjából, de az esélyeknek nagy jelentőségük lesz.
A Hajdanvölgy mítosza hosszú idő óta a legjobb társasjáték, ami nálunk járt.
A Tábortűz egy igazi könnyed filler, a pár perces játékidejével és a 6 éves alsó korhatárával kicsiknek és nagyoknak egyaránt izgalmas perceket szerez.
A Műgyűjtők társaságában egy-egy festménykedvelő arisztokratát alakítunk, akik az irdatlan sok pénzüket festményekre költik.