Ha meghalljuk azt a szót, hogy Újvilág, többnyire Kolumbusz Kristóf és Észak-Amerika jut eszünkbe. Pedig Dél-Amerika történelme is temérdek kincset rejt, földjén civilizációk pusztító csatái zajlottak és számos európai uralkodó ült trónjaira.
Beszélgessünk játékokról, de úgy, hogy nem lesz belőle mindig játékajánló! Gondolatok, elmélkedések, agymenések a társasjáték asztal mellől.
Ezt is megértük, elérkezett a világ végét jelentő epikus csata ideje. A végeredmény rengeteg hősi halál, óriási pusztítás és egy háborúmentes, békés új világ. Ne fussunk ennyire előre, hiszen mi a dicsőséges csaták miatt vagyunk itt.
Egy háziállat sok felelősséggel jár: gondoskodni kell az etetésről, itatásról, szórakoztatásról (akkor is, amikor elutazol hosszabb időre), időnként elvinni állatorvoshoz stb. Mindenki vágyik egy szőrmókra, akit lehet simogatni és aki szórakoztat.
A Pax Pamir egy nem túl népszerű témáról szóló nagyszerű játék. A XIX. század Afganisztánjában törzsi vezetőkként akarunk úrrá lenni a káoszon, és megszerezni az uralmat a kialakult hatalmi vákuumban.
A Felkelő Nap az utóbbi évek egyik legnagyobb port kavart társasjátéka...
Tudtad, hogy a macskák az életük 66%-át alvással töltik? És azt, hogy hüvelykujj hiányában teljesen alkalmatlanok arra, hogy 1%-ot játsszanak? Nos, ez nem lényeges a játék szempontjából, de az esélyeknek nagy jelentőségük lesz.
A Hajdanvölgy mítosza hosszú idő óta a legjobb társasjáték, ami nálunk járt.
A Tábortűz egy igazi könnyed filler, a pár perces játékidejével és a 6 éves alsó korhatárával kicsiknek és nagyoknak egyaránt izgalmas perceket szerez.
A Műgyűjtők társaságában egy-egy festménykedvelő arisztokratát alakítunk, akik az irdatlan sok pénzüket festményekre költik.