Lassan két évtizedes, mégsem látszik rajta az idő: 2005-ös megjelenése óta uralja témáját és műfaját a Twilight Struggle, melyben a teljes Hidegháborút lejátszhatjuk.
Vannak a társasjátékozásban kikerülhetetlen címek. Olyan klasszikusok, amikkel muszáj megismerkedni, mert nagyon sokat hall róluk az ember. A Drakula dühe ilyen. Az eredeti 1987-es kiadás után még két felújított verzió jelent meg.
Az A Föld társasjáték friss megjelenés, és joggal hasonlítható össze jelenleg a BGG családi toplistát vezető Fesztávval.
A Great Western Trail (első kiadás) nálunk első perctől telitalálat volt. Talán ez volt az első nehéz stratégiai játék, amibe belevágtuk a fejszénket akkoriban, és emlékszem, borzasztó összetettnek tűnt a szabályrendszere.
A pakliépítés az a mechanizmus, amikor a játékosok azonos, vagy hasonlóan gyenge alap kártyakészlettel kezdik a partit, de menet közben lehetőségük lesz előnyösebb tulajdonságú új kártyákat szerezni, esetleg a haszontalanokat kizárni.
Harmadszorra is kirajzanak a madarak: megérkezett a népszerű Fesztáv legújabb kiegészítője, amely sokkal többet rejt a dobozában, mint amit az ember elsőre gondolna.
A Northgard - Ismeretlen földek kifejezetten ügyesen idézi meg az alapjául szolgáló videojátékot, de azok a stratégák is nagyon fogják szeretni, akik most, táblás formában találkoznak vele először.
Hétévesen még mindenkinek egyértelmű, hogy az igazán jó történeteket nemcsak nézni és olvasni kell, hanem el is játszani. Egy jobb cowboyos vagy Zorro-film után a játszótéren egyértelmű volt, hogy mit csináljunk...
Egy különleges és ritka játék, aminek megkérik az árát, de itthon egyedül Kánai Zolinál kapható – megnéztük, milyen az, ha japán dizájnerek építik be az akváriumot.
Halálukból visszahozott, halálosan veszélyes lények, egy mindenre elszánt vállalkozó, egy benépesítésre váró park és fizető vendégek – ismerős sztori, mi sülhet el rosszul?
Egy olyan országban, aminek az iparát jelentős részben az autóipar, vagy a hozzá kapcsolható tevékenységek alkotják, elég megosztó lehet egy olyan témájú játék, mint a Kanban EV.
Népszerű téma a természet mostanában a társasjátékok világában, és a tervezők nem fogynak ki az ötletekből.
A rettegés soha nem érhet véget, pláne nem Arkhamban, ahol most már a társas mellett a rendkívül népszerű kártyajáték is magyarul érhető el.
Tablóépítés a természettel a főszerepben – ha a leírás láttán vagy száz társas ugrott be, az nem a véletlen műve, a hatalmas várakozásokkal övezett A Föld viszont így sem okozott csalódást.
Elindítunk egy új sorozatot. Híres társasjátéktervezők ismert és kevésbé ismert munkáit vesszük sorra. Elsőként az euro-game egyik legismertebb és talán legmegosztóbb dizájnerét választottuk. (Van aki ennyiből is kitalálta, hogy kiről lehet szó!?)