Egy komplett birodalom felépítésére sarkalló különleges stratégia, melyben történelmi személyiségek bőrébe bújva kell felvirágoztatni az országot.
A Bardsung egy olyan kalandra invitálja az önjelölt hősöket, melyről nemcsak a dalnokok, hanem ők is ódákat zengenek majd.
Napfény nélkül nincs élet! Akár ez is lehetne az Evergreen jelmondata és hirdetése, hiszen nem más a feladatunk, minthogy erdőt növesszünk és a napfénnyel kamatoztassuk.
A Legends of Void egy nagyon okos keverék: területfoglaló, engine builder, és nyersanyag-menedzsment. Ha ez ismerős, az nem a véletlen műve…
Bő másfél évtizedes késéssel ugyan, de végre magyar nyelven is elérhetővé vált az ikonikus játék két főre szabott, kártyás verziója, amelyben fejedelemségeket kell felvirágoztatni.
Nem csak a képernyőnkön merülhetünk el a Minecraft világában, a Ravensburger jóvoltából két társasjáték is megfordult az asztalunkon.
A Magic: the Gatheringen túl is van élet, amit nemcsak önmagában Richard Garfield későbbi munkássága bizonyít, de a kis Nerdlab első játéka is.
Azt mondják, hogy aki nem bogaras legalább egy kicsit, azzal nem is elég izgalmas az élet. Nos, itt minden nő bogaras, de mi pont ezért szeretjük őket!
Az állatvilág felfedezésére és tanulmányok publikálására ösztönöz az Enciklopédia, melynek során természettudósként kell helytállni a 18. században, lepipálva a riválisok erőfeszítéseit.
Kézműves már jóformán minden, a hamburgertől a lángosig, mert jól hangzik, és miért lenne ez másképp a sárkányokkal? Ja, hogy ők lángművesek? Az más!
Megkésve bár, de törve nem, végre eljutottunk odáig, hogy felfedezzük a magyar csapat alkotta, dínókkal és veszélyekkel teli szigetet.
Többször is szóba került már, hogy a komolyabb játékok mellett a könnyed fillereket is kifejezetten szeretjük, és a Scout! ilyen, méghozzá elég okos.
Tudtad, hogy a macskák az életük 66%-át alvással töltik? És azt, hogy hüvelykujj hiányában teljesen alkalmatlanok arra, hogy 1%-ot játsszanak? Nos, ez nem lényeges a játék szempontjából, de az esélyeknek nagy jelentőségük lesz.
A Hajdanvölgy mítosza hosszú idő óta a legjobb társasjáték, ami nálunk járt.
A Tábortűz egy igazi könnyed filler, a pár perces játékidejével és a 6 éves alsó korhatárával kicsiknek és nagyoknak egyaránt izgalmas perceket szerez.
A Műgyűjtők társaságában egy-egy festménykedvelő arisztokratát alakítunk, akik az irdatlan sok pénzüket festményekre költik.