A Brazil Birodalom egy közepesen összetett társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 2 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a moduláris tábla, a váltakozó képességek, a hatszög-rács és a kártya húzás mechanizmusokra. Legyél Te...
A Brazil Birodalom egy közepesen összetett társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 2 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a moduláris tábla, a váltakozó képességek, a hatszög-rács és a kártya húzás mechanizmusokra.
Legyél Te Brazília legdicsőbb vezére!
A Brazil: Birodalom színpompás, összetett, birodalomépítős társasjáték. A játékosok felfedeznek, hódítanak, építenek – Brazília történelmi személyiségeinek bőrébe bújva.
Magyar nyelvű játékszabály
Letöltés
Angol nyelvű játékszabály
Letöltés
Magyar nyelvű ismertető
Angol nyelvű ismertető
Kategória:
Civilizáció, Felfedező, Városépítő, Építés / Terjeszkedés, Gyár / Manufaktúra
Mechanizmus:
Lapka-elhelyezés, Moduláris tábla, Váltakozó képességek, Hatszög-rács, Kártya húzás, Rács mozgás, Solitaire, Once-Per-Game Abilities, Card Play Conflict Resolution, Contracts
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Csak személyesen itt: Mechwart Liget / Széll Kálmán tér!
Polcsöprés okán kifogástalan állapotú, MAGYAR nyelvű Brazil Birodalom eladó. Kizárólag személyes átvétel a Mechwart ligetnél / Széll Kálmán tér (H-V, 08:00 - 19:00). Csere nem érdekel, a csomagküldést sajnos nem tudom megoldani.
0 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Tápiószecső! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Eladó párszor játszott, kártyavédőzött, magyar nyelvű kiadás.
0 érdeklődő
Akár cserélném is! Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Újpalotán (XV), Újpesten (IV) és az Uzsoki kórháznál (XIV), ritkábban a belvárosban az Astoria, Blaha Lujza tér, Ferenciek tere, Deák Ferenc tér, Keleti-Nyugati pályaudvar, Örs Vezér tere, Stadionok es Bosnyák téren! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Remek allapotban, magyarul. Csere is erdekel. Van FB link, ha kivancsi vagy ra.
1 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Ha meghalljuk azt a szót, hogy Újvilág, többnyire Kolumbusz Kristóf és Észak-Amerika jut eszünkbe. Pedig Dél-Amerika történelme is temérdek kincset rejt, földjén civilizációk pusztító csatái zajlottak és számos európai uralkodó ült trónjaira.
Ebben a cikkben hoztam nektek 5 olyan játékot, melyek mostanában gyakran asztalra kerülnek nálunk. Természetesen más játékokkal is játszunk, de az előzetesen megfogalmazott szempontrendszerünknek most éppen ezek a játékok felelnek meg a legjobban.
Úgy teljes az év, ha társasjáték-rovatunk, a Társalgó is megkapja a maga toplistáját, hiszen idén is igen termékeny esztendő áll mögöttünk.
2024-12-20 00:34:37
Pofátlan Scythe koppintás. Gond ez? Nem, ha kijavítja a Scythe hiábáit, például a hirtelen befejeződő játékot és a különböző számú játékosfordulót. Ez pipa. Cserébe behozott új hibákat: abszolút nem tetszik a harc a játékban. Sok apró szabály van hozzá, mikor lehet szomszédot támadni, mikor számít az épület pontja harci erőnek, stb. A mi táblánkon abszolut nem volt helyhiány, legfeljebb aranykártya bónusz motivál harcra. Sok hűhó semmiért. Sokkal több mozgás van a játékban, már-már túl sok is. És pont ettől nyögvenyelős a játék, mert nem az van hogy gyorsan lezavarod az akciódat, hanem még gondolkozz a mozgáson is.
A paloták pofátlanul hasonlítanak a harci egységekre, ráadásul azt se tudom a másik játékosnak melyik mit tud. A szemem is kifolyik mire a játékostáblán megtalálom melyik hová való. Épület és város ugyancsak nagyon hasonlít, de mégis furán különbözően viselkednek, még tapasztalt játékosoknak is nehéz volt felfogni a különbséget. Nehéz összerakni a táblát és szét is csúszik. Cserébe ugye moduláris. Semmivel nem lett áramvonalasabb a játék, sőt. Kifejezetten nyögvenyelős volt az első játékunk.
Szabálykönyv és fordítás: rettenetes. A mozgások 4 helyen vannak leírva, abból rakd össze. Egy az egyben berakták az aranykártyákat de nulla extra magyarázattal, pedig kellett volna. (pl 3 pont ha neked van a legtöbb farmot. Mi van egyenlőség esetén?) Az egyik épületet kétféle képpen fordították: Akadémia/Egyetem.
Tematikusan fura: a festmények lógnak az egészen, miért nem lehetett mondjuk tudományos vívmányok? Előállítás és renoválás is fura elnevezések. Fura még hogy létező városokat random helyekre építünk, Riót megalapíthatjuk az Amazonas mellett, bár azt felfoghatjuk alternatív történelemnek, hisz újrajátsszuk a korszakot.
Hibái ellenére szerethető? Mindenképpen. 10 éve nagyot ütött volna, 2024ben egy kicsit zavaróak a hibái. Megfér a Scythe mellett vagy helyett a polcon? Helyette semmiképp, de mellette is felesleges. 6.5/10
2024-08-28 21:22:00
Az első játék szóló volt, és egyáltalán nem fogott meg. Nem éreztem tematikusnak az akció lehetőségeket, sem hogy miért ad mindenféle bónuszt az, hogy veszek ilyen-olyan festményeket. Folyton a szabálykönyvet kellett lapozgatnom. Egyáltalán nem volt kedvem ismét elővenni.
Másodjára a 9 éves fiam kérte, hogy játsszunk vele. Ekkor kezdtem azt érezni, hogy ez mégiscsak jó játék.
Harmadjára beszállt a 10 éves fiam is. Kifejezetten izgalmas játék volt, nagyon élveztem! Sajnos viszont ezt nem fejeztük be, mert a 9 éves elkezdte rosszul érezni magát, amiért a bátyja katonailag dominálta a birodalmát, és az ellopott nyersanyagai miatt nem tudta a tervét megvalósítani (és főleg mert már este volt és fáradt volt).
Ma csak a 10 évessel játszottuk ketten. Már csak néhányszor kellett elővenni a szabálykönyvet, de sajnos nem mindig segített. A játékélmény ismét kiváló volt, izgalmas, ez egy jó játék!
Gyengesége a nem egyértelmű szabálykönyv. Egyszerűen nem ad minden kérdésre választ, pl a lentebb tárgyalt eset is előjött, hogy ki kap pontot azért az épületért, ami a játék végén épp idegen megszállás alatt áll. Vagy hogy melyik festmény kártya egyszeri hatású és melyik folyamatos. Az sem letisztult, hogy pl egy festmény kártya adta, de épülettől függő bónuszt a pontozólapon a festmény vagy az épület sorban kellene elszámolni hivatalosan. Meg még volt pár hasonló.
A több egységgel való támadás hogyan történik? Hogy az ingyen mozgással támadom az egyik katonámmal x mezőt, az akció adta bónusz mozgással meg egy másik katonámmal szintén x mezőt? És akkor így 2 egységgel támadok ugyanoda. Hogy derül ki, hogy a támadók közül ki marad életben? Vagy hogy sikertelen támadás esetén a védők közül meghal-e valaki? Nem volt ilyen eset, lehet, csak nem olvastam el kellő alapossággal ezt a részt, de nem tudom a választ.
A játék összességében nem csak jó, hanem kiváló, mert számunkra kiváló játékélményt ad. Lesz még benne jó pár játékunk. Amennyire nem tetszett elsőre, annyira tetszik most!
2024-08-13 16:33:03
Szerintem a Gémklubos emberke, aki válaszolt neked, pont annyira szakértő ebben a kérdésben mint te vagy én. A Gémklub "csak" kiadó, aki kiadta magyarul a társast, és ahogy lentebb olvasható a probléma eredeti forrása nem a magyarításban rejlik. Szóval számomra hitelesebbnek tűnik az a szabályfordító, aki közvetlen kapcsolatban van a szerzővel, akivel együtt válaszolják meg a kérdéseket a BGG-n. Ezzel csak arra szeretnék rávilágítani, hogy attól, hogy a Gémklubtól valaki ezt írta, nem biztos, hogy igaz.
Persze a lényeg, amit Gazsif is leírt korábban: mindenki úgy értelmezi, és alkalmazza ezt a kétes szabályrészt, ahogy akarja.
2024-08-13 15:27:49
UPDATE!!
A Gémklubhoz fordultam, akik a következőt írták:
"Köszönettel fogadtuk az érdeklődést.
Igen, jár a pont; akitől pedig el lett foglalva, ő nem kap érte pontot, hiszen nincs a tulajdonában.
Reméljük, hogy tudtunk segíteni és a jövőben is készséggel állunk rendelkezésre."
2024-08-12 19:48:04
Nithrania - Game in a Nutshell youtube csatorna szabálymagyarázó videója a következőképp vázolja:
"...for all the cities and buildings you have built over the course of the game". Magyarul azokra a városokra és épületekre kapsz pontot, amiket te ÉPÍTETTÉL a játék alatt. Ezt én nagyon sajnálom, mert bármennyire is tetszik nekem a játék, nagyon kevés értelme van a csatának, ahhoz képest hogy nagyon részletesen ki vannak az egységek és a mechanizmus dolgozva. Igazából blokkolni lehet egy-egy helyet, a paloták pontozásánába lehet beleszólni az elfoglalt területekkel, lehet lopni 1-3 nyersanyagot, illetve még azt tudom elképzelni, hogy folyamatosan támadom az ellenfél uralkodóját hogy ne tudjon várost épteni üres területre.
2024-06-05 14:03:01
"Szerintem külön bugyor van a pokolban azoknak a szerzőknek, kiadóknak, akik úgy adnak ki szabálykönyvet, hogy az hibás vagy nem egyérttelmű" Azt hiszem, teljesen egyet kell veled értenem.! Az igazság, hogy 3 féle képp értelmeztük ezt a szabályt, úgyhogy valami tényleg nem tiszta azért! :D Szerintem ha nálunk előkerül újra, akkor maradok a saját pontozásnál, hogy ha a játék végén a katonai egységem, elfoglalt egy ellenséges lapkát, azért én kapjam meg a pontot!
2024-06-05 07:46:17
Valóban nem lehet igaz a megállapítás amit tettem, hogy csak akkor kap valaki pontot a saját területéért, ha irányítja is, hiszen akkor értelmét veszti a szabálykönyv zárójeles része: "elfoglalt lapkákért is". Ezek szerint a fent említett kitétel, csak a paloták után járó pontok számításánál lép érvénybe, ott viszont biztos a fordító/szerző válasza alapján.
Így meglátáson szerint csak annyi értelme van a csatának, hogy nyersanyagot lehet lerabolni, illetve meg lehet akadályozni, hogy renoválja az épületét az ellenfél, valamint a végén a paloták után járó bónuszát lehet csökkenteni. Nem sok, de azért valami. Lehet, hogy háziszabályban mégis úgy játszom majd, hogy számít kinek az irányítása alatt van a terület, mert akkor valamelyest nagyobb értelmet nyernek a csaták.
Szerintem külön bugyor van a pokolban azoknak a szerzőknek, kiadóknak, akik úgy adnak ki szabálykönyvet, hogy az hibás vagy nem egyérttelmű. Én csak egyszerűen játszani szeretnék, nem nyomozgatni, meg tippelgetni, hogy mégis mi lehet a pontos szabály. Még szerencse, hogy van ez az oldal, meg a BGG, ahol lehet információt szerezni, illetve meg lehet vitatni a többi játékossal, hogy mire gondolhatott a költő.
2024-06-04 17:43:36
Köszönöm így már érthető! Csak ugye lentebb ez lett írva: "Ugyanakkor az ellenfeled veszít vele, ha birtoklod a területét, mivel ő csak akkor kap a saját területéért győzelmi pontot, ha ő is irányítja azt". De akkor ez nem igaz! Na azt hiszem ezt kitárgyaltuk! Viszont így meg baromságnak tartom az egész csatát kb, hogy arra jó, hogy az ellenfél nyersanyagait "lopjam" és ennyi!
2024-06-02 16:10:01
Átrágva magamat a lenti diskurzuson és szabálykönyvbéli anomáliákon, továbbra is azon az állásponton vagyok, hogy az egyik kedvenc játékommá vált. Tetszik, hogy amint megvan az utolsó, azaz harmadik kihívás valakinél, ott már csak a kezdőjátékos utániak vannak még mindenki egyszer, így nem húzható túl a játék. Bár még csak ketten játszottuk 4 alkalommal, a leggyorsabb játszma megvolt egy óra alatt, a kezdő játék húzódott csak el, amikor még ismerkedtünk a szabályokkal. Amiből azért sok van, emellett meg kell ismerni, hogy mi micsoda, épületek, nyersanyagok, paloták, stb., amik igazából nem bonyolítják meg, csak részletessé teszik. Figyelni kell, nehogy valami előnytől elessünk.
Nekem végig izgalmas marad, igyekszem sietni a kihívások teljesítésével, és emiatt nem válik unalmassá. A csata valóban nem biztos, hogy megéri, vagy megvalósul, de attól függ, kivel játszod. Lehet, hogy nem lesz csata, mégis tudják egymást fogni az ellenfelek, ha végig egymás sarkában vannak és ott lebeg a lehetséges konfliktus a levegőben, mert mondjuk túl közel kerülnek egymáshoz. Muszáj folyton számolni vele, mert a másik kihasználhatja a figyelmetlenséget.
Ahogyan a lenyűgöző grafika, úgy a szabályok is nagyon részletgazdagok, szerintem érdemes kiismerni magunkat benne pár játszma alatt, hogy minden menjen alapból, akkor lehet igazán élvezni.
A kétfős játékhoz két játéktábla változatot ad a játék, itt is könnyű a másikat beszorítani vagy a sarkát taposni az építkezés-lapkalehelyezés alatt. Hangulatában és színvilágában hozza a Puerto Rico-t nekem.
Próbáljuk majd négyen is, kíváncsi leszek, milyen.
Sokan hasonlítjátok a Scythe-hoz, amit nem játszottam még. Ugyanez a szabálya, vagy a mechanizmusok? Kíváncsi vagyok, hogy érdemes-e Brazil után azt is beszerezni, ad-e többet, vagy miben más, illetve miben hasonló.
2024-05-31 09:24:20
Ergo, hiába foglalták el a lapom, jár érte a pont nekem? - Igen
Mert a szabály még mindig azt írja, hogy az elfoglalt lapkákért is jár a pont. - Nem, a szabály azt írja, hogy a tulajdonodban lévő épületekért kapsz pontot (köztük azokért is, amiket tőled elfoglaltak).
A zárójeles rész inkább pontosítás abból a célból, hogy ne gondoljuk azt, hogy a tőlünk elfoglalt területek már nem tartoznak hozzánk, mintsem egy kiegészítés arra vonatkozóan, hogy még azokat is hozzá kell számolni, amiket mi foglaltunk el mástól.
Szerintem. 🙂
Ennél jobban én már nem tudom kifejteni, mindenki értelmezze és alkalmazza ahogyan szeretné.
2024-05-31 08:14:41
Ergo, hiába foglalták el a lapom, jár érte a pont nekem? De ha nem jár nekem a pont érte, ugye ez lett lentebb írva, akkor kinek is jár a pont az elfoglalt lapkákért? Remélem érthető amit próbálok írni. Mert a szabály még mindig azt írja, hogy az elfoglalt lapkákért is jár a pont. De akkor kinek? Persze, lehet nem ér ennyit ez a kitárgyalás 😁 mert most már kb soha nem kerül le a polcról a játék!
2024-05-30 16:53:11
Van ilyen, azok a lapkák amiket tőled foglaltak el. Azok is elfoglalt lapok csak nem általad, hanem más által, de ahogy írtam továbbra is te birtoklod őket, csak az irányítást vesztetted el felettük.
Tehát a te városaidért és épületeidért minden esetben jár a pont. Igaz, az említett FAQ bejegyzés kicsit megkavarja, mert akkor a bónuszokra ez már nem feltétlenül igaz.
2024-05-30 15:14:46
Akkor te mit értesz az "elfoglalt lapkákért is jár pont" alatt? számomra azt jelenti, amit elfoglatam ellenséges lapkát és a játék végén birtoklom, akár egy katonai egységgel is! Szóval, mik azok az elfoglalt lapkák, amiért pontot kapok? Mert ha jól értem ilyen akkor nincs!?
2024-05-30 13:15:29
Szerintem is borisztp-nek van igaza. A kulcsszó itt az "including" lesz, ami inkább jelenti azt, hogy "magában foglalva", mintsem hogy "hozzávéve". Márpedig a birtokodban lévőkhöz nem tartoznak hozzá az általad elfoglalt lapkák, mert ott csak az irányítást kapod meg. Ellenben továbbra is a birtokodban vannak azok, amiket elfoglaltak tőled. ("Note that you cannot Build adjacent to a tile that you have seized because it is still considered part of the opponent’s Empire.")
Ha az általad elfoglalt is számítana, akkor nem "including" lenne a szabályban ennél a résznél, hanem "and".
Mindenesetre mindenki úgy játszik, ahogy a jobbnak látja. Felfogható egyfajta házi szabályként is. 🙂
2024-05-30 13:06:05
Nem ismerem a játékot, de az idézett mondattal kapcsolatban teljesen egyetértek veled, az bizony nagyon nem egyértelmű.
2024-05-30 10:44:54
Nem volt mit érvelnem! Tisztán le van írva! De azárt neked köszi ez a részletes kifejtés! "A tulajdonodban lévő épület- és városlapkák (beleértve az elfoglalt lapkákat is)". Nekem ez egyértelmű! "Másrészt onnan is megközelíthetjük a dolgot, hogy egy ilyen elbirtoklás túl nagy előnyt jelentene a birtoklónak, hiszen mondjuk egy 2 pontos épületnél neki plusz 2 pont a másik félnek mínusz 2, az már 4 pont különbség, ami ebben a játékban meglehetősen sok" És ez miért is baj? Elvégre ezért csatázol a területért, hogy a végén pontod legyen belőle!
2024-05-30 09:56:21
Itt az általam említett rész:
"Q. If I have a III or IV Palace (bonus VP for Foundries or Plantations), do I get the bonus from enemy Foundries or Plantations occupied by my units?
A. No. You get a VP bonus for your own Foundries or Plantations, provided you still control them, and not from the ones that you occupy. As said above, you also get a CV bonus when defending your own Foundries and Plantations."
Bár ez kifejezetten a paloták utáni bónuszt tárgyalja, de szerintem ugyanezen elv mentén működik az építménylapkák után járó pontok számvetése is. Itt pedig egyértelműen leírja, hogy GYP csak a saját épületek után jár, és az is csak akkor, ha az irányításunk alatt van.
Ha logikusan végig gondolom a dolgokat, akkor érhető is, hiszen a lapka akkor is az én birodalmam része, ha más ideiglenesen el is birtokolta. Hasonlóan működik ez az adott építmény védekezésével is, hiszen nem ad plusz pontot a birtoklónak a védekezéshez, csak a tulajdonosnak.
Másrészt onnan is megközelíthetjük a dolgot, hogy egy ilyen elbirtoklás túl nagy előnyt jelentene a birtoklónak, hiszen mondjuk egy 2 pontos épületnél neki plusz 2 pont a másik félnek mínusz 2, az már 4 pont különbség, ami ebben a játékban meglehetősen sok. (Egy város is 5 pontot ad csak). Emiatt pedig az egész játék átmenne wargame-be, pedig nem hiszem, hogy ez lett volna a készítők eredeti szándéka. Így az elbirtoklással egy játékos annyival lesz előrébb, hogy a másik bukja a lapka után járó pontjait, a fenti példánál maradva lényegében 2 pontot nyer az elbirtokló, ha pedig palota bónusz is járt volna érte, akkor még többet.
Szóval én ezek miatt értelmezem így a szabályt, ahogy korábban leírtam.
2024-05-30 09:40:32
Szerintem az oldal és a többi felhasználó kicsit bővebb magyarázatot, érvelést is megérdemel, mint egy felkiáltójeles mondat.
A szabályleírás nem fogalmaz egyértelműen ezzel kapcsolatban. Azt írja, hogy "A következőkért járnak győzelmi pontok: .... A tulajdonodban lévő épület- és városlapkák (beleértve az elfoglalt lapkákat is)".
Egyrészt nem derül ki, hogy mit ért a tulajdonodban lévő kijelentés alatt. Másrészt a zárójelben lévő részből sajnos kimaradt az alany, ami miatt kétértelművé vált a leírás, mert nincs meghatározva, hogy ki által elfoglalt lapkákról van szó. Az általam vagy az ellenfelem által elfoglaltakról.
Gondoltam félrefordítás állhat a probléma mögött. Ezért megnéztem az angol nyelvű szabályt. Ott ezt írják: "Building/City tiles in your possession (including seized tiles)"
A zárójeles rész itt sem sokat segít. Viszont valóban van némi félre fordítás, ugyanis a "possession" elsősorban birtoklást jelent, de sajnos használják tulajdonlásra is. Itt az értelmezés céljából muszáj a jogot segítségül hívni, ugyanis a jog megkülönbözteti a birtoklást a tulajdonlástól. Egyszerűsítve: attól, hogy birtokolsz valamit, nem biztos, hogy te vagy a tulajdonosa. Szóval, ha ezt vesszük figyelembe, akkor valóban jár pont azért a területért, amit elfoglaltál az ellenfeledtől.
Sajnos ezen megállapítás ellenére még mindig nem dőlhetünk hátra. Egyrészt, mert ahogy említettem csak a jog különbözteti meg szigorúan a két fogalmat, másrészt mert ahogy említettem a "possession"-nek is van "tulajdonlás" jelentése, harmadrészt nem vagyok benne biztos, hogy az eredeti szabálykönyv angolul íródott, tehát abban is lehet egy félrefordítás.
A fentiek miatt a BGG fórumon kezdtem el keresni a megoldást. Ahol találtam egy FAQ bejegyzést amit Zé és a francia fordító hozott létre. Van egy rész benne ami bár nem kifejezetten erre a kérdéskörre irányul, de kapcsolódik hozzá és én az alapján jutottam arra a következtetésre, hogy a más tulajdonában lévő, de általunk birtokolt lapkák után nem jár pont.
2024-05-30 07:21:32
Az elfoglalt terület a játék végén pontot ér neked!
2024-05-29 23:13:07
Jól gondolod, nem renoválhatod az elfoglalt területet, csak lerabolni tudod, illetve az elfoglalt terület győzelmi pontot sem ér számodra a játék végén. Ugyanakkor az ellenfeled veszít vele, ha birtoklod a területét, mivel ő csak akkor kap a saját területéért győzelmi pontot, ha ő is irányítja azt.
2024-05-25 17:36:10
Ígértem, hogy megírom milyen, ha kicsit többet sikerül vele játszani. Mindösszesen 6 alkalommal került az asztalra, és mindig csak ketten játszottuk. Sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
A játékmenet az elején még izgalmas, de ahogy haladunk előre egyre jobban felpuhul. Kifejezetten előnytelen például, hogy a megfelelő áru előállításával a nyersanyagok egyenértékűvé válnak az építésnél, ezzel lényegében hasztalanná téve a kikötő és a renoválás akciót, valamint minimumra szorítva az előre tervezés szükségességét. A katonai egységeket leginkább az értük járó pontokért és a felfedezéslapkák miatt érdemes a térképre vinni. Okozhatunk ugyan némi kellemetlenséget az ellenfélnek, de azzal, hogy nem lehet véglegesen elfoglalni épületet vagy teljesen legyőzni az ellenséges egységeket, igazi tétje nincs a harcoknak, sokszor a mozgatásukra is felesleges időt pazarolni. A küldetéskártyákért járó pontok alacsonyak, csak a paloták bónuszai miatt éri meg teljesíteni őket, de sietni nem kell, mert kettő biztosan összejön a haramdik helyett pedig kifizetődőbb újabb és újabb épületek/városok építése, amíg még van szabad hely a térképen. A vége felé már teljesen hiányoznak a valódi döntéshelyzetek, a legnagyobb nehézséget az jelenti, hogy az építés mellé találjunk valamilyen másik értelmes akciót.
Összesgyűjtöttem a 6 játék során az egyes kategóriákban kapott minimum és maximum pontjainkat. Szerintem ebből is látszik, hogy mennyire túlsúlyosak az épületekért kapott pontok:
- Katonai egységek: 4-14 (kezdő karaktertől függően 13-15 a játékban elérhető maximum)
- Áru: 9-16 (a 16 a játékban elérhető maximum)
- Festmény: 2-11
- Küldetés: 4-8 (ebben bizony benne van az alkalmankénti legalább 3 teljesített küldetés)
- Aranykártya: 0-3
- Felfedezés lapkák: 1-5
- Palota: 1-8
- Épületek: 16-36
2024-03-10 17:11:07
Köszi, végül én is erre jutottam, de jó hogy kaptam egy megerősítést is. Gondolom, akkor az egyenletes kínálat eloszlásért szükéges megkülönböztetni. Mindenesetre fura, legalább ne hasonló színeket használna.
2024-03-10 15:41:08
Lehet, hogy logikus lenne, de nem tartozik hozzá ilyen szabály. De a kék festményeket amúgy is kb az utolsó korban fogod tudni beszerezni, hiszen tudományt nem olyan egyszerű szerezni az első két korszakban. Persze kereskedelemmel tudsz szerezni, de azért az elején nem biztos, hogy az ember 4 nyersanyagot beáldoz egy tudomány miatt, hogy vegyen 1 kék festményt. Persze van más módja is tudományt szerezni, pl másik festmény által, így hamarabb hozzá jutni értékesebb festményhez!! Gondolom ha szerettek volna ilyen szabályt a készítők, akkor először csak a vörös festményeket kéne letenni és így tovább!
Lehet elég lett volna egy NEM is 😂 na mindegy!
2024-03-10 10:07:48
Tudja valaki, hogy a festmények megszerzésére vonatkozik az építéshez hasonló kor szerinti megkötés? Én a szabályban nem találok ilyet, viszont logikusnak gondolnám.
2024-01-05 23:08:17
Sok hozzászólást olvastam a játékkal kapcsolatban és nagy elvárásaim voltak, de elsőre csalódnom kellett. Ami szinte egyöntetűen kirajzolódott a véleményekből, az a kiemelkedő minőség. Hát, én egy kicsit máshogyan látom.
Már a fólia leszedése után gyanús volt a doboz felülete, de annak még nem tulajdonítottam nagy jelentőséget. Azonban nem csak a doboz, hanem minden karton elem ugyanolyan: pöttyös. Máshol még nem találkoztam ilyennel és elég zavaró. Mivel maga a felület egyenetlen, a fény szinte mindig visszatükröződik valamelyik részéről és elvonja a figyelmet az alatta lévő rajzokról. Ha valaki nem tudná elképzelni, akkor ITT egy kép, amin jól látszik.
A fa alkatrészek rendkívül változatosak, festésük bár nem mindenhol tökéletes, de még bőven elmegy. Néhány elem ugyan össze volt ragadva a bontáskor, de a szétválasztás szerencsére nem okozott maradandó sérülést rajtuk.
A grafika tényleg nagyon szép, mind a játékostáblán, mind a területlapkákon, mind a kártyákon. Utóbbiak viszont meglehetősen vékonyak. Kisebb kaliberű játékokban is láttam már jóval magasabb minőséget. A pótkártyák pedig árnyalatban eltérnek az eredetitől, és az egyik ráadásul vágáshibás.
Az ikonográfia remek, kis megszokás után teljesen egyértelmű és jól használható minden, ellenben a tipográfia egy tragédia. Egyes betűtípusok önmagukban is nehezen olvashatók, de méretük és a megfelelő kontraszt hiánya még rátesz egy lapáttal. Például ITT. Igaz, a jártasság idővel szükségtelenné teszi az szövegolvasás jelentős részét.
A szabálykönyv szintén borzalmas. Hosszú, összefüggéstelen és nehezen átláható részekkel, néhol pedig kevesebb információval és magyarázattal a kelleténél.
A rendező anyaga vékony műanyag (nekem néhány kiszedés után már elrepedt), a nyersanyagok alig férnek el bennük és nagyon nehéz kiszedni őket, a hexa lapokból az építményeknek és a városoknak van hely, de a felfedezés-, és területlapkáknak már nincs.
A játékmenet eddig egy próbajáték után nem tűnik rossznak, legközelebb majd írok erről is.
2023-10-08 21:03:10
Szívesen! Sőt ugye tudománnyal fizethetsz arany helyett is! De igen, jól játszottátok.
2023-10-08 19:33:16
Köszönöm szépen a választ. Ezek szerint jól játszottuk csak nem voltam teljesen biztos benne. A jatek vege fele belementem egy harcba es az ellenfel a "Tábor" kártyával az összes aranyát es tudomaányát felhasználta hogy kihúzza döntetlenre es igy en vesztettem a harcot mint támadó.
2023-10-08 13:49:39
Mindkettő kérdésedre a válasz: igen fizethetsz arannyal és tudománnyal is bármikor nyersanyag helyett! Szabálykönyv 12. oldal! De mivel tudományt pl csak a harmadik korban tudsz szerezni, elég luxus mondjuk egy fáért beadni. De megteheted természetesen.
2023-10-08 11:58:05
Sziasztok, a segitségeteket szeretném kérni a nyersanyagok , eszközök pótlásával kapcsolatban.
Köszönöm szépen🙂
2023-06-21 06:59:16
3 játék van benne, mégis ki merem jelenteni, hogy kedvenc lett. Gyönyörű társas, nem is a többi játékunk között tároljuk, hanem bent a hálószobában, mint dísztárgyat, annyira jó ránézni a csodás dobozra. Nekem az inzerttel sincs bajom, mondjuk akkora a kezem mint egy gyereknek, így pillanatok alatt kivarázsolom belőle a fa alkatrészeket. Egyébként szerencsére nem lett kevés (kávé, brazil fa, gyapot, cukornád, arany, tudomány) az elején féltem tőle, hogy az lesz, de nálunk 2 főre elég volt minden. A felfedezés lapkák pedig mindig tartogatnak izgalmakat. Az első 2 játékban ezt az elemet rosszul játszottuk. :D
Nekem a legvárósabb mindig a csata. Imádom azokat a játékokat, ahol van lehetőség konfrontációra. Egy csatánk volt eddig mindössze, remélem ez nőni fog idővel, ahogy kiismerjük jobban a játékot.
A festmények lenyűgözőek, hosszú percekig nézegettem őket.
A játéktér fenomenális, tök jó, hogy lehet variálni. Remélem, hogy valamelyik fogja növelni a csata esélyét.
Én nem vagyok valami nagy taktikus, most is csúfos vereséget szenvedtem, de annál jobban élvezem a kis birodalmam építgetni. A Scythe játékot nem ismerem, így nincs összehasonlítási alapom. Kívánságlistán van, de van előtte kb 10 játék+kieg, amik prioritást élveznek.
Ajánlom minden lelkes birodalomépítgetőnek, és azoknak akik odavannak egy játék szépségétől.
2023-06-17 21:09:41
Nekem ez tetszik. Ugyan egy szemérmetlen Kasza-kopi, de mégis szerethető. Egyrészt jobbnak tűnik ketten, másrészt a témája miatt egy picivel a gyengébbik nemet is könnyebb bevonzani (nálunk legalábbis így volt), valamint kevesebb az interakció és így a konfrontáció is (ez másoknak persze pont negatívum lehet). Nálunk egyértelműen beváltotta a hozzá fűzött reményeket, ami a nagyon szép látványvilágnak is köszönhető.
2023-06-12 13:16:34
Valóvban volt a dobozban, 2 kártya külön csomagolva, mi csak simán bekevrtük a többi közé. :)
2023-06-12 08:26:39
Szia! Csatában után az irányítás alá kerül egy terület, akkor azon a területen a Renoválás akcióval termeltethetek is vagy, vagy csak lerabolom az ott lévő anyagokat. Nekem ez nem volt egyértelmű, mert a terület nem lesz a birodalmam része, így nekem úgy jön le, hogy nem is termeltethetek ! Vagy rosszul gondolom. Eddig egy próba játékon vagyunk túl, harc így nem nagyon volt. Két játékos esetén a nyersanyag elég volt, 4 fő esetén sztem is véleményes lehet. Téma nekem sem jött át, még a szép grafikával együtt sem. A felfedezés lapkák sztem nem adnak nagy bónuszokat, az expedíció nevű lapka pedig majdhogynem felesleges, gyakorlatilag egy mesterséges csatát kell indítani a lap ellen, esetenként 1 nyersanyagért, vagy kartyaert amin egyéb módon, egyszerűbb megszerezhetsz.
A szabályban van egy olyan mondat , hogy a játékos bármennyi küldetést teljesíthet. Na most: küldetés kártyát az elején kapunk 3 db-ot, minden korszakból, ezenkívül felfedezés lapkaval még juthatsz hozzá. Én más lehetőség nem találtam. Holott ez a mondat azt sugallja, mintha a játék közben olyan sok küldetés lapkahoz lehetne jutni.
2023-06-10 18:56:38
Ezt az akciót nem bírtam kihagyni és Anna videója is nagyon jóra sikerült, így gyorsan meg is vettem a játékot. Egy próbajátékot játszottunk vele. Ez alapján nagyon Skythe copy a játék egy kicsit egyszerűsítve, ami alapjában nem baj. A megjelenés szép, játékmenet pörgős, sok jót lehet róla mondani, de ezt előttem már megtették. Szóval nézzük, hogy mi az ami nekem nem tetszett. Első dolog az a kis tároló, amiből alig tudtam kiszedni a fa jelölőket, az arany meg alig fér el benne. Másik, hogy a nyersanyagoknak talán csak az elején (első kor) van szerepük, mert utána már szinte bármit lehet bármivel helyettesíteni, így mindegy, hogy mit termelünk, csak minél többet. Amúgy meg a kis fa jelölők nem adják vissza maradéktalanul, hogy melyik mi is akar lenni. Ez a nyersanyagokra, palotákra és katonai egységekre is vonatkozik. Viszont a legnagyobb problémám az volt, hogy ha már az első korban jól kiépültünk és a fejlesztések javát is megcsináltuk, akkor a második és harmadik kor pillanatok alatt lement. Mire kiépítettük a gépezetet addigra már kiélvezni nem is tudtuk. Nagyon sok mindenre lehet pontot kapni, így az utolsó pillanatig senki sem fogja tudni, hogy ki is nyerte meg a játékot.
Kinek is tudnám ajánlani? Aki szereti a Scythe játékot, de nehezen talál hozzá partnert. Aki túl bonyinak tartja a Scythe-ot, de ezen tanulva már bátran nekivághat. Akinek túl hosszú a Scythe, esetleg csak ketten vannak a játékra. Akinek túl drága vagy túl nagy doboz a Scythe. Illetve természetesen azoknak is akik szeretnének egy gamer, de nem túl hosszú és bonyolult szép, olcsó játékot kipróbálni.
Ja igen, van 3 kártya a dobozban egy simítózáras tasakban ami a javított verzió, cseréljétek le a hibás lapokat. (láttam írták már előttem, de mintha néhányan elsiklottak volna felette.
Nálunk a téma azért nem teljesen jött át a szép grafika ellenére sem.
2023-06-09 14:42:09
Igen, benne van a csomagolt dobozban.
2023-05-30 15:47:39
Nem tudom hol vetted a játékot, de elvileg kellett volna kapnod hozzá javított kártyákat.
2023-05-30 14:17:03
Volt szerencsém kipróbálni pár hónappal ezelőtt, előtte valahogy nekem radar alatt maradt. Másnap már meg is vettem! :) Néhány gondolat kb. 10 játék után:
- Mi az elején sose csatáztunk, mert nem láttuk értelmét. A játék elején fel tudod venni a kérdőjeles lapkákat, de ezen kívül nem sok előnyét láttam a seregnek. Viszont tapasztaltuk, hogy sokat tud jelenteni a megfelelően időzített nyersanyag lopás vagy az elrabolt pontok a játék utolsó körében. Csatázni még így sem szoktunk, mert nem jutalmaz érte a játék. Így akkor alakult ki harc, amikor valaki megvédte a épületeit vagy megtorolta a lopást, egyébként csak kerülgettük egymást és akadályoztuk a másik építését.
- 2en és 4en jó a játék, 3 főnél mind a 2x bele futottunk,h egymásnak feszül 2 játékos, fegyverkezünk és kerülgetjük egymást, mire a ("nevető") 3. bejelenti,h készen van.
- A nyersanyagok nekünk is kevésnek tűntek, de mindíg elég volt. Nem tartalékolsz sokat, mert amint van miből, építesz vagy vásárolsz.
- Az insert elfogadható, a nyersanyag és lapka tartó szép, de elég szűkösen férnek el a nyersanyagok a tároló rekeszeikben. Ezért mi ki is vesszük őket, mert az én kicsi ujjaimmal sem lehet kiszedni rendesen.
- A komponensek minősége szerintem jó, viszont több félrefordítás is van a magyar verzióban. Van olyan kor kártya, ahol konkrétan a 3 célból csak 2 van leírva szövegesen, ez okozott már problémát. :(
- Maga a játék nekem nagyon bejön, nem túl bonyolult, kellően változatos tud lenni a sok helyről gyűjthető pont miatt.
- Az alap játéknak van ugyan egyszemélyes módja, de ez nem igazi solo mód. Van 20 köröd a III. korba lépni és legyőzni az előre beállított "gépi" ellenfelet. Láttam kiegészítő solo paklit és szabályt hozzá a neten, de még nem találtam meg angolul sem. Pedig kíváncsi lennék rá!
A Scythe-hoz képest kevesebb az interakció, de igazi összehasonlítást nem tudok tenni, mert abban még csak egy fél játékom van. Ezt viszont ajánlom kipróbálni, mert szerintem jól sikerült játék, egy próbát mindenképp megér.
2023-05-12 21:45:11
Bevallom nekem kezdésnek előítéletem volt ezzel a társaság kapcsolatban, miszerint egy feleslegesen bonyolított játék. De miután kipróbáltam kellemes csalódás ért. Kifejezetten élvezetes de nem igazán konfrontatív játék.
2023-05-06 20:19:14
Szia!
Nekünk megvan mindkettő, de itthon 2főre mindenképpen a BB-at venném elő. A két játék alapvetően hasonló, sajnos a háború lehetősége a Brazilban is a térkép miatt csekély, lehet vadászunk valami custom térképet. :)
2023-03-21 18:49:34
Nagy dilemmában vagyok. A Scythe elsőre nagy szerelem volt, de 2 fővel inkább a kampány részét élvezem (még 1 mindent eldöntő kör hátravan). A Brazil birodalom a leírások alapján nagyon tetszik, de nem tudom, hogy van-e értelme hasonló mechanizmussal működő játékba befektetni, egyáltalán nem tudom mennyire nyújt más élményt, hiszen a szabályait elolvasva mégiscsak nagy különbség van a két játék között. Még nem volt alkalmam kipróbálni és mostanában nem is valószínű, hogy társasjáték összejövetelre eljussak. Akik többször is játszottak mindkét játékkal mi a véleményük?
2023-02-27 23:37:53
Nincs a városok számában korlátozás, de én még nem találkoztam olyan helyzettel, amikor valakinek három városa is lett volna és nem tudta mivel jelölni őket. Eleve van két jelölőd a városokhoz. Mire a harmadik várost is megalapítod, kizárt dolog, hogy ne vedd el azt a kastélyt, amit meg városra kell tenni. Ezzel máris jelölöd azt a várost is. Szóval ezért nincs több ilyen jelölő. A nyersanyagok valóban nagyon centire ki vannak számolva, nekem is kevésnek tűnik, mégsem volt belőle eddig gondunk.
2023-01-28 17:40:37
A játék nagyon szép, és a szabályok sem bonyolultak, a megannyi lehetőség ellenére sem. Viszont csak én találom szűkösnek a nyersanyagokat a játék készletében? Eddig csak ketten játszottunk, úgy még nem volt gond, de négy főnél szerintem hamar kimerülhet. Igaz ez a villákra is. Mert ugye azzal jelölném az általam épített várost, viszont abból is csak kettő van. Vagy a városépítésnek lenne limitje, és csak kettő építhető? (Ha jól emlékszem nincs korlátozás)
2023-01-23 09:17:45
Számomra az egyik legszebb játék amivel eddig találkoztam. Mintha egy 18-19.sz -i festéseti kiállításra tévedtem volna. csodás színek , gyönyörű festmények . Már a játékszabály olvasása is egy élmény. Kipakolva még szebb . DE! Ez akárhogyan csűrjük -csavarjuk kipróbálva ketten nem adja a teljes élményt, ahogy nekem a Düne sem. Ez bizony négyen lesz az igazi . Ketten nem a harcon lesz a fő hangsúly , mivel van elég tér az első két érában szinte nincs is interakció . Mindenki magában építgeti a kis birodalmat és készül arra a kb . két csatára amivel vagy előnyt szerez főleg ha van hozzá plusz aranykártya , vagy veszít de az sem óriás veszteség . Ketten picike a térkép nem adja vissza azt a hihhetetlen monumentális asztalképet, ami négy főnél van. Ráadásul a solo mód külön remek lehetne , de az automa külön csomag ,amit nem láttam megjelenni még magyarul , lehet nem is cél . Mindenesetre aki egy jó kis kereskedős harcos gyönyörű játékkal szeretné lenyűgözni játszópartnereit az ebben nyugodtan gondolkozhat.
2023-01-11 09:30:50
Az nekem mondjuk pont jól jön, mert a feleség úgysem szeret harcolni. ;)
2023-01-11 09:23:22
Tényleg jól működik kettesben, kb 15 játék után ki merem ezt mondani! Viszont a csata az nagyon ritkán fog megvalósulni, nekünk 3x volt kb csata nem többször, de ez nem rontott a játék élményből egyáltalán!
2023-01-11 09:01:02
Jók ezek a megerősítések, hogy jól működik kettesben is, fel is került így a listámra, köszi mindenkinek!
2023-01-11 01:43:37
Most volt lehetőségem két fős összecsapásban kipróbálni a játékot. Végig Scythe-érzésem volt, mégis folyamatosabb, gördülékenyebb volt a történés. Nagyon tetszett, hogy itt egyre nagyobb területünk van és hova lehet építkezni. Valamint az is nagy pozitívum volt számomra, hogy minden körben lehet mozogni az egyik egységeddel. A játék végére igazi hidegháborús hangulat alakult ki, mint a Scythe-ban szokott, de nem kellett csatáznunk, anélkül is kibírtuk az első játékot. (I. Manuel vs Napóleon)
Nekem most (bár nagyon friss az élmény még) jobban tetszik ez, mint a Scythe. A szóló módot még nem próbáltam. Ha az is van ilyen gördülékeny, akkor bizony inkább ezt veszem elő bármikor máskor, mint a Scythe-ot. Annyiban egyszerűbb csak, hogy könnyebb legyen vele játszani. Itt most a kevesebb (apró szabály) több (minőségi és pörgősebb játékélmény) lett.
Nagyon ajánlom, aki tudja, tegyen egy próbát vele.
2022-12-17 09:41:54
Mi ketten próbáltuk, teljesen jól működik úgy is. A sythe-al ellentétben, ami az egyik inspirácó volt. Hála a jó égnek, hogy csak a jó részeket emelték át és azokat a Sm games féle 20sávon mozog feljebb dolgot kihagyták. Mindenképp megér egy próbát. Ez ezerszer inkább civilizációépítő mint a Korkép bármikor. Csak ajánlani tudom
2022-12-12 14:43:48
Nekem is tetszik, nagyon szép maga a játék. Nem tudom, hogy szóló módban milyen, úgyhogy én is kíváncsian várom a visszajelzéseket vagy esetleg végigjátszásokat.
2022-08-05 13:12:59
Hamarosan jön magyarul is Brazil Birodalom címen a Gém-klub kiadónál, kíváncsi vagyok milyen lesz.. Videó alapján nagyon kecsegtetőnek tűnik.
Challenge an artificially simulated player! Get ready for a new challenge in Brazil: Imperial. The Autômato is an implacable adversary that will put all his experience as the leader of his nation to the test. It is possible to use the Autômato in solo matches or add it to maps with more players, which helps to create a new gameplay, with an unpredictable...
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Brazil Birodalom társasjátékhoz