Ebben a játékban mi is belekóstolhatunk a kőszáli kecskék világába, igyekszünk a lehető legmagasabbra jutni és ott is maradni minél tovább bónuszpontok, ha úgy tetszik bónuszfalatok reményében.
Híres szerzők ismert és kevésbé ismert munkáit vesszük sorra ebben a rovatban. Tájékozott olvasóink már a cím alapján is beazonosíthatták, hogy kiről lesz ma szó.
A Mars terraformálásához rengeteg eszközre van szükség. Főleg ha elkezdünk még több projektet magunkra vállalni. Na de mégis hol tároljuk ezeket? És mi van, ha még a rongyrázás sem áll tőlünk messze? Ha van az a pénz, hogy 3D-s lapkáink legyenek?
Zubály Sándor alkotta meg az Okos kertész című társasjátékot, ami az első gyerekjátékok között volt a Csigafutam mellett, amit még Benedek kapott a 4. szülinapjára. Gondoltam, a kedves, vidám téma miatt tetszeni fog neki.
A Tales from the Loop: The Board Game-ben egyszerre kell odafigyelnünk a suliba járásra és arra, hogy robotokkal és misztikummal nyakon öntve felfedezzük a Hurok rejtélyeit.
Új otthonba költözöl. A szobanövények szerelmeseként igyekszel a ház minden szegletét virágba borítani. De nem elég a fény a víz és a tápoldat, szeretetre és gondoskodásra is szüksége van cserepeseidnek, hogy sokáig örömöd leld bennük.
Még az életem társasjátékos időszakának kezdetén nagyon szemeztem a Gaia Projekttel. Ekkoriban főleg a BGG akkori top100-as listájából válogattam játékokat, és inkább kevés utánajárással, a doboz alapján. Így akadt meg a szemem ezen a játékon...
Ha csak az alapot nézem, akkor is, a Tavernák Tiefenthalban egy könnyed, kockát használó, szórakoztató családi játék. A dobozban ugyanis megkapjuk az alap játékszabályát, és aztán az erre épülő modulok leírását is..
Az amerikai álom és a vadkapitalizmus emlékműve vagy éppen szégyenfal helyett szégyenkapuja. Valahol döbbenetes, mikor a mészárszék is megkapja a maga társasjátékát.
A kalózokkal zajló harc után most a női választójogért folytatott küzdelmet mutatja be a Fort Circle Games, méghozzá egy gyönyörű, kártyavezérelt stratégiai játék formájában.
Témáját tekintve a Rajas of Ganges a Mogul Birodalom virágzó időszakába kalauzol el bennünket időben a 16-18. század környékére, helyszínünk pedig az indiai szubkontinens. Ebben az időben ez a térség hatalmas fejlődésen ment keresztül.
Pierrot borászati témájú játékában, a Cuvéeben szőlőbirtokosokat alakítunk, akik fejlesztik gazdaságukat, díjnyertes borokat készítenek és persze igyekeznek pénzügyileg megerősödni, amitől egyre elismertebbé válnak.
Babaróka a családjával nekilát a karácsonyfa díszítésnek, de jajj a díszek szétgurulnak, elbújva mindenféle zegzugos helyen a szobában. Gyertek, keressük meg együtt az összes díszt és öltöztessük ünnepi díszbe a fenyőfát!
Figyelj! Négy szürke gomb: ventilátor, ejtőernyő, ventilátor, gázmaszk. A gázmaszkot kell megnyomni! Nagy piros tekerő, körbe mindenféle jel, a négylábú pókra tekerd át! Kék mosógépszerű, alatta két kék gomb, a bal oldalit nyomd meg!
Hasonlít, vagy nem hasonlít? Ez itt a kérdés! Na de miben hasonlít? Mindegyiknek nagy a feje? Vagy van kalapja? Esetleg nemzetiség, kor, foglalkozás? Ja, hogy mindkettőnek arany gallérgombja van. Naná, hogy egyértelmű…