A My Shelfie-vel töltött egy meccs után csak azt kívántuk, hogy bárcsak a való életben is ilyen könnyű és gyors lenne a polcot berendezni.
A társasjátékos közösség és a tudományos fantasztikum rajongói között igen nagy átfedés mutatkozik. Szép számmal jelennek meg sci-fi témájú társasjátékok. Ma, a közeljövőben megjelenő kínálatból válogatunk.
Különösen szeretem azokat a játékokat, amik az üzleti életről vagy gazdaságról szólnak valamilyen eredeti formában. Ezen felül a Splotter Spellen kiadó számomra már bizonyított a Food Chain Magnate-tel, így nagyon vártam, hogy kipróbálhassam a Horsel
A japán mítoszok, szellemek és istenek világába kalauzol el a Bitoku társasjáték. Célod az lesz, hogy te légy a legérdemesebb bitoku, ki átveheti a Nagy szellem helyét.
Igazi különlegességek ezek, amik közül a Lokomoto már csak azért is kiemelt figyelmet érdemel, mert megtudhatjuk, milyen játék születik egy 14 éves magyar kislány fantáziájából.
Váratlan problémák, folyamatos pörgés, verseny az idővel és zsonglőrködés a büdzsével - nagyon szórakoztató játék lett a Frenetikus Forgatás, nem csak filmszakmabelieknek.
„Ha a társasjátékpolcon túl közel kerül egymáshoz a Ticket to Ride és a Power Grid és este lekapcsoljuk a villanyt, reggelre megszülethet szerelmük gyümölcse a Chicago Express”.
Egy mára már sztenderdnek számító rendszer és egy fontos történelmi korszak: kipróbáltuk a COIN-játékok egyik legismertebb darabját, amely a kubai forradalom történetét meséli el.
Úgy gondolom, mindenkinek van valami, amit jobban értékel, ha megvan a társasjátékokban, mint más dolgokat. Van, akinek ez egy tematika, másnak egy mechanika. Részemről szeretem, ha egy játék úgy tud egyedi lenni, hogy mellette tanít is valamit az üz
Alkímia, legendák és ősi csodák: az olasz mesterhármas ezúttal a zsidó hagyományok ősi legendáihoz nyúlt vissza, hogy a játékosok aranyat, ereklyéket és gólemeket teremtsenek.
Lassan két évtizedes, mégsem látszik rajta az idő: 2005-ös megjelenése óta uralja témáját és műfaját a Twilight Struggle, melyben a teljes Hidegháborút lejátszhatjuk.
Vannak a társasjátékozásban kikerülhetetlen címek. Olyan klasszikusok, amikkel muszáj megismerkedni, mert nagyon sokat hall róluk az ember. A Drakula dühe ilyen. Az eredeti 1987-es kiadás után még két felújított verzió jelent meg.
Pierrot borászati témájú játékában, a Cuvéeben szőlőbirtokosokat alakítunk, akik fejlesztik gazdaságukat, díjnyertes borokat készítenek és persze igyekeznek pénzügyileg megerősödni, amitől egyre elismertebbé válnak.
Babaróka a családjával nekilát a karácsonyfa díszítésnek, de jajj a díszek szétgurulnak, elbújva mindenféle zegzugos helyen a szobában. Gyertek, keressük meg együtt az összes díszt és öltöztessük ünnepi díszbe a fenyőfát!
Figyelj! Négy szürke gomb: ventilátor, ejtőernyő, ventilátor, gázmaszk. A gázmaszkot kell megnyomni! Nagy piros tekerő, körbe mindenféle jel, a négylábú pókra tekerd át! Kék mosógépszerű, alatta két kék gomb, a bal oldalit nyomd meg!
Hasonlít, vagy nem hasonlít? Ez itt a kérdés! Na de miben hasonlít? Mindegyiknek nagy a feje? Vagy van kalapja? Esetleg nemzetiség, kor, foglalkozás? Ja, hogy mindkettőnek arany gallérgombja van. Naná, hogy egyértelmű…