Kép forrása: pcguru.hu

My Shelfie – Polcigazgató [Társalgó]

A My Shelfie-vel töltött egy meccs után csak azt kívántuk, hogy bárcsak a való életben is ilyen könnyű és gyors lenne a polcot berendezni.

Ha nem lenne ismerős – bár társasjátékos körökben ez azért kifejezetten ismert fogalom –, akkor csak röviden: a „shelfie“ szócska nem véletlenül rendelkezik áthallással a „selfie”-vel. Itt nem magunkat, hanem társasjátékkal (könyvvel, miegymással) megtömött polcunkat fotózzuk, hogy büszkélkedjünk gyűjteményünkkel az internet népe per barátok előtt. Frappáns magyar fordítással ugyan nem szolgálhatok, de a shelf angolul polcot jelent, innen pedig már kezdhet világossá válni, hogy mire is megy ki a My Shelfie szójáték. És hát miről is lehetne jobb játékot csinálni, mint a társasjátékosok második hobbijáról, a társasos polc rendezgetéséről. Na, jó, az ötletet már láttuk a Shelfie Stackernél, ám míg ott kockákkal rendezkedtünk, addig itt a társasjátékok mellett trófeák, könyvek, növények, de még macskák is megférnek a rekeszekben.

Különösen nagy előkészületekre nincsen szükség, feltöltjük a közös táblát, kihúzzuk a közösen teljesíthető célokat; illetve mindenki kap egy polcot, valamint egy titkos célt. A játéktér közepe a közös tábla, mely tulajdonképpen az a a szoba, ahova költözés után ömlesztve kiszórjuk a polcra szánt tárgyainkat (és macskákat). Innen vehetünk el egy sorban vagy oszlopban legfeljebb három egymást követő elemet, feltéve, hogy még mielőtt felszednénk őket, mindegyiknek legalább egy oldala szabad – más szavakkal úgy nem vehetünk fel egy beásott tokent, hogy csak az imént felvett után válik szabaddá egy oldala. Ezen felül minden játékos rendelkezik egy polccal, ami tulajdonképpen egy műanyag idom, melybe oszloponként föntről bepotyogtathatjuk az imént felvett tokeneket, hasonlóan a régi-régi, klasszikus Connect 4-hoz. Csakhogy itt nem négy elemet kell sorba, oszlopba vagy átlóba rendeznünk, legalábbis nem elsősorban, plusz a felvett tokenek bedobási sorrendjét mi határozzuk meg, de mindet egy oszlopba kell szórnunk.

A cél pedig a lehető legtöbb pont bezsákolása oly módon, hogy a célkártyánkon meghatározott helyekre a megfelelő típusú tárgyak kerüljenek, lehetőleg úgy, hogy mind a hat passzoljon. Továbbá a polcokon, lehetőleg oldalaikkal érintkezve, egymást kövessék az azonos típusú tárgyak, ezekért ugyanis három után már jár a pont. Persze minél többet hozunk össze, úgy többet is kaphatunk fáradozásainkért. A közös célokra még játék közben kell figyelnünk, azokért ugyanis pont/token a jussunk, és aki valamelyiket elsőként teljesíti, a játék végi pontozásra az kapja a legnagyobb jutalmat. Összesen tehát négy dolgot kell észbentartani, illetve azt, hogy ne maradjunk le túlságosan a polcfeltöltéssel, mert amint valaki telepakolja a magáét, azzal a körrel véget ér a játék.

[Cikk folytatása]

[Társalgó] My Shelfie a Lucky Duck Gamestől - Polcigazgató

A My Shelfie-vel töltött egy meccs után csak azt kívántuk, hogy bárcsak a való életben is ilyen könnyű és gyors lenne a polcot berendezni. Ha nem lenne ismerős - bár társasjátékos körökben ez azért kifejezetten ismert fogalom -, akkor csak röviden: a „shelfie" szócska nem véletlenül rendelkezik áthallással a „selfie"-vel.

Hol vásárolhatom meg?

forrás -- www.pcguru.hu

Támogasd Te is a Tarsasjatekok.com-ot!

Járulj hozzá Te is, hogy legyen YouTube, podcast tartalom és hogy még több társasjátékot bemutathassunk! Minden támogatónk közösségi pontokat kap és a legnagyobb támogatóinknak egy nagy dobozos társasjátékot adunk ajándékba!

21Nov

Ebben a fantasy kalandban bizony minden a helyén van [gsplus.hu]

Kedvcsináló | 2024.11.21. 14:00:00

A Hajdanvölgy mítosza hosszú idő óta a legjobb társasjáték, ami nálunk járt.

25Szep

Ez lett abból, hogy az utóbbi évek egyik legjobb logikai játékát a Cluedóval keverték [gsplus.hu]

Kedvcsináló | 2024.09.25. 15:00:00

A Turing Machine alkotói átvettek néhány mechanikát előző játékukból, meg pár ötletet a Cluedóból, hogy megszülethessen a Kronologic - Párizs 1920.


Népszerű

Friss

Címkék

Kapcsolódó játékok

  • My Shelfie