A második világháború végére igencsak nehézkessé vált az alapvető szükségletek kiegléítése. Nem volt ez másképp az orosz hadseregnél sem. A mennyiség a lényeg, nem a minőség. Térfogatleves nincs kéznél, úgyhogy más eszközökhöz kell folyamodnunk.
Egytől húszig elszámolni egyszerű. De mi van akkor, ha felcserélünk két számot? Vagy az egyik helyett integetni kell? Esetleg ha azt kell mondani, hogy sárga? Netán ha pacsizni kell egy játékostársunkkal?
A Föld pusztulása hamarosan bekövetkezik. A Marsot még nem tettük lakhatóvá. Talán a Hold is szolgálhat az emberiség új lakhelyéül. Bolygónk populációjának megmenekülése a mi kezünkben van. A versenyhelyzet talán segít a hatékonyságon.
„Az én választásom egyértelmű, ezt nyilván látja mindenki. De ha nyilvánvaló, hogy én mit fogok lépni, akkor a szomszédom nyilván nem fog nekem keresztbe tenni, még akkor se, ha neki is nyilvánvalóan jó lenne ugyanaz a lap. Nyilván…”
Ha már álmodból felébresztve is gond nélkül sorolod, hogy "cica, pizza, taco, gida, sajt", akkor itt az ideje kitörni a megszokott kerékvágásból, ugyanis megérkezett a Süti, sapi, taco, pizza, ajcsi, amellyel biztosan belezavarodsz a mondókába.
Imádod a Dixit képi világát, de unod már, hogy folyton a nyuszikkal kell lépkedni, és az új kártyacsomagokon kívül nincs semmi változatosság? Akkor neked találták ki a Stellát!
A Munckin egy kártyajáték köntösbe bújtatott szerepjáték-paródia, amit az alkotók rengeteg humorral, utalásokkal és kreativitással tettek rendkívül élvezhetővé, sőt, szerethetővé.
Az Activity társasjáték a 2000-es évek elején nagy szenzáció volt, ebben valószínűleg a Szulák Andrea vezette tv-műsor is nagy szerepet játszott. A dobozos verzió nagyjából a Monopoly és a Gazdálkodj okosan ismertségével vetekedik.
Mindenkinek van (legalább) egy ismerőse, aki szokott csalni. Mostantól azonban lehet kamatoztatni ezeket a képességeket, ugyanis a Csaló molyok nemhogy tiltja, hanem egyenesen kötelezővé teszi ezt a szokást!
Tokió közkedvelt turistacélpont. A japán nehezen tanulható nyelv. Meg amúgy is, egy hét miatt ki tanulná meg? Ettől függetlenül helyi kalauzként az a feladatunk, hogy az értetlen turisták között csendet, rendet és fegyelmet teremtsünk.
Végre van egy társasjáték, melynek segítségével átismételhetjük a koordináta-rendszerek témájában szerzett ismereteinket, és emellett a műveltségünket is tesztelhetjük. Sőt, ha ez nem volna elég, mindezeken felül a gyorsaságunkat is próbára tehetjük.
Szereted a több órás, izgalmas témával ellátott, komplex játékokat? Akkor ez nem a te játékod lesz, mert erre egyik jellemző sem igaz. Ha viszont egy egyszerű, gyors, pörgős, könnyen tanulható, mégis gondolkodós darabot keresel, olvass tovább.
Babaróka a családjával nekilát a karácsonyfa díszítésnek, de jajj a díszek szétgurulnak, elbújva mindenféle zegzugos helyen a szobában. Gyertek, keressük meg együtt az összes díszt és öltöztessük ünnepi díszbe a fenyőfát!
Figyelj! Négy szürke gomb: ventilátor, ejtőernyő, ventilátor, gázmaszk. A gázmaszkot kell megnyomni! Nagy piros tekerő, körbe mindenféle jel, a négylábú pókra tekerd át! Kék mosógépszerű, alatta két kék gomb, a bal oldalit nyomd meg!
Hasonlít, vagy nem hasonlít? Ez itt a kérdés! Na de miben hasonlít? Mindegyiknek nagy a feje? Vagy van kalapja? Esetleg nemzetiség, kor, foglalkozás? Ja, hogy mindkettőnek arany gallérgombja van. Naná, hogy egyértelmű…
Gyűjts minél több ugyanolyan állatot egymás után, és tedd minél erősebbé a titkos totemállatodat!