Vár a dzsungel, melynek sűrűjén átvágva, sziklákat megmászva nyomok után kutattok, hogy rég nem látott, veszélyeztetett állatokat figyeljetek meg.
Elenfántkalózok! Kincsre fel! Próbálj szerencsét, de ne légy túl mohó. Óvatosan lavírozz a pallón és próbáld megúszni a hullámokba pottyanást.
Minél mélyebbre merészkedsz a varázserdőbe, annál nagyobb lehet a jutalmad! De vigyázz, ha nem neked kedvez a kocka, a többi játékos próbálhat szerencsét a bűvös ládikával!
Légy te az első, aki eljut Quedlinburg híres városába az évente megrendezésre kerülő vásárra. A versenyben segítségedre lesz egy 4 lábú barát, akit te választasz: szamár, bárány, malac vagy tehén hátán vágtatsz el a célba.
Csordás Krisztina játéka, ami mesebeli formába bújtatva segíti a gyerekeket a számolás, összeadás gyakorlásában.
Egytől húszig elszámolni egyszerű. De mi van akkor, ha felcserélünk két számot? Vagy az egyik helyett integetni kell? Esetleg ha azt kell mondani, hogy sárga? Netán ha pacsizni kell egy játékostársunkkal?
Szereted a pampuskát? Elutasítod a paraszolvenciát? Szoktál nyáron pitymallatkor pityókát főzni? Ha ezeket olvasva csak pöszögsz, mint a kása, akkor érdemes lehet megismerkedned ezekkel az abszolút elfelejtett szavakkal.
Biztos mindenki emlékszik gyerekkorunk mesevilágokat ábrázoló memóriakártyáira, ahol az adott meséből - legtöbb esetben valamilyen Disney klasszikusból -kellett minnél több párt megszereznünk egy parti alatt.
Vajon az álmainknak van valamiféle mélyebb jelentésük, vagy csak a tudatalattink és a fantáziánk szüleménye? Lehetnek viccesek, megnyugtatóak vagy rémisztőek, sajnos a legtöbb esetben alig-alig emlékszünk rájuk.
Kooperatív nyomozósdi kicsiknek és nagyoknak, avagy ha valaki elcseni a Nagyi sütijét, ott jobb, ha az egész család összefog!
Sokunk gyermekkorának elengedhetetlen kelléke volt a Twister, amely pár perc alatt igazán kusza és mókás testhelyzeteket eredményezett, és ahol a hajlékonyság igazán kifizetődőnek bizonyult. Aztán az évek múltával már lanyhult a motiváltság...
Stone Age, de gyerekekre szabva. Okos játékként azokat a kompetenciákat is jutalmazza, amelyekben a gyerekek jobbak nálunk.
A wargame-ekre szakosodott GMT Games társasjátékai még a rétegen belül is rétegnek számítanak, ezért kritikák tekintetében is ritkaságszámba mennek – mi azonban most lecsaptunk néhányra.
Együtt, de mégis egymás ellen! Ez a Peaks: Csúcstámadás alapvetése, amely a Vagabund Kiadó legújabb, Kickstarterről érkezett társasjátéka.
A tavasz utolsó hónapjában sem hagynak minket friss kalandok nélkül a hazai forgalmazók.
A véletlenek közjátéka: ha nem lenne a Movers & Shakers és a Carnegie, most a Stupor Mundi sem állna az asztalon.