Daniele Tascini után egy másik TD-monogramos szerző vetette bele magát az inka birodalom történetébe.
Szöllősi Péter, a Vagabund kiadó tulajdonosa nem ismeretlen számunkra, legújabb alkotása, a direkt a hölgyeket célzó Barakka pedig most a Claim legújabb kiegészítője mellett került terítékre. Vagy playmatra.
Nálunk ugyan az Én kicsi kaszám angol verziója járt a Stonemaier Games hathatós közreműködésével, fontos megjegyezni, hogy a játék számos hazai bolt kínálatában ékes magyar nyelven is elérhető.
Wargame a műfaj rajongóinak és az attól idegenkedőknek: a The Shores of Tripoliban döbbenetesen egyszerű szabályrendszerrel és bizonyos elemeiben lenyűgöző tálalással kel életre az első amerikai-berber háború!
Előző héten Párizsba látogattunk el, most pedig a farkasemberek és kígyók háborúját követően egy indiai fesztivált veszünk szemügyre. Festékpatronokat felkészíteni, céloz, lő!
Dinoszauruszokat és fantasztikumot vártunk a Pandasaurus Gamestől, ehelyett egy különleges külsejű lelki utazást kaptunk. Vajon megbántuk a cserét?
A Jagged Alliance ugyan mostanra már kifutott, de a kiadó jóvoltából volt szerencsénk rátenni a mancsunkat a játékra, amit az azonos című PC-s klasszikus ihletett.
Egy zord világ; a túlélésért küzdő frakciók; hatalmas, felfegyverzett járművek. M
Egy háborút általában az nyer meg, aki a legnagyobb vagy a legrátermettebb sereggel rendelkezik – de az igazi harcot sokszor nem a frontvonalon vívják meg, hanem a háttérországban.
A robbanó cicák, és a medvék és a babák háborúja után kicsit más vizekre evezünk, kevesebb őrülettel és több varázsitallal.
Rovatunkban ezúttal két, kisebb, könnyedebb társas kerül terítékre – de ahogy mondani szokás, nem a méret a lényeg.
A Zombicide mára fogalommá vált a zombis témájú társasok között, de vajon mi illene jobban a tematikába, mint maga Romero klasszikusa, Az élőhalottak éjszakája?
Két játékot is teszteltünk, ami A Gyűrűk Urára épül, az egyik a legapróbb rezdüléseiben is követi az eredeti sztorit, a másik nagy szabadságot ad az újrajátszásában, de a maga nemében mindkettő nagy tisztelettel nyúl a klasszikushoz.
A wargame-ekre szakosodott GMT Games társasjátékai még a rétegen belül is rétegnek számítanak, ezért kritikák tekintetében is ritkaságszámba mennek – mi azonban most lecsaptunk néhányra.
Együtt, de mégis egymás ellen! Ez a Peaks: Csúcstámadás alapvetése, amely a Vagabund Kiadó legújabb, Kickstarterről érkezett társasjátéka.
A tavasz utolsó hónapjában sem hagynak minket friss kalandok nélkül a hazai forgalmazók.