A Concordia: Sestertiussal kikövezett utak egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 2 óra is lehet. A játékot 2014-ben jelölték a Spiel des Jahres díjára Az Év Gémerjátéka kategóriában. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 13 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció...
A Concordia: Sestertiussal kikövezett utak egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 2 óra is lehet. A játékot 2014-ben jelölték a Spiel des Jahres díjára Az Év Gémerjátéka kategóriában. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 13 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a pakli tervezés, a kártya húzás, a pontról pontra mozgás és az útépítés mechanizmusokra.
Kétezer évvel ezelőtt a Római Birodalom szinte egész Európára és a Közel-Keletre kiterjesztette hatalmát. Ez csak is az egységek törvények, a pénznem és a dinasztiák miatt volt lehetséges. Most rajtatok a sor, hogy egyben tartsátok a birodalmat, és megszerezzétek a hírnevet a dinasztiátoknak az istenek segítségével!
A Concordia egy békésebb stratégiai játék, melyben házakat építetek, kereskedtek, politikával foglalkoztok. Célotok minél nagyobb vagyont és hírnevet szerezni tetteiddel a Római Birodalomban. Egyszerre több nemesi család is ezért küzd, egymással versenyezve. Vajon melyik dinasztia írja tovább a történelme a saját főszereplésével?
A játékot kártyákkal irányítjátok. Minden körben ki kell raknod egy személyiséglapot a kezedből. Ezek a kártyák a különböző hatalmasságok, rétegek, munkások figuráit jelképezik, akik a Római Birodalomért tevékenykednek. A kártyák hatásai nagyon eltérőek, melyekből nézzünk meg néhány példát.
Az építész segítségével mozgathatod telepeseidet a táblán. A mozgás után, ha sikeresen beértél a környező városok valamelyikébe, felépíthetsz ott egy házat. A ház költséges, de ha ügyes vagy, hamar sok pénzt és árut termelhet családod számára.
A telepes kártyájával új kolonizáló figurákat helyezhetsz fel a birodalom térképére, vagy akár beszedheted az adót a már meglévő bábuid után. Meg kell fontolnod, hogy melyik akció jövedelmezőbb számodra.
Bővítened is kell a paklidat. Ehhez a konzul kártyáját kell használnod, melynek segítségével megvásárolhatsz egy új lapot a gyűjteményedbe. Számos erősebb, érdekes lappal fogsz szembesülni a „hadjáratod” alatt.
Ahogy telik az idő, egyre erősebb lesz dinasztiátok. A térképen új házak, városok jelennek meg, beindul a kereskedelem, a politika egyre agresszívabbá válik. Előttetek fog megépülni a birodalom.
Amint megvettétek az utolsó asztalon lévő kártyát vagy valaki megalapította a tizenötödik kolóniáját, a játék véget ér. Jöhet a pontozás.
A személyiséglapok mind egy-egy istenhez köthetők. Valamelyik Jupitert pártolja, valaki Marsot és van aki Vestát. Minél több van egy isten lapjaiból nálad, annál nagyobb szorzót kapnak a pontjaid.
Szinte mindenért pont jár. Eladható áruk, álló építmények, minél több városban van embered, vannak mozgó telepeseid a táblán és így tovább. Legfőképp az számít, hogy az istenektől mennyi támogatást szereztél és így melyik ér több pontot számláláskor.
Aki a legtöbb pontot gyűjtötte össze, az a dinasztia a győztes!
Egy kétoldalas játéktábla, 5 raktártábla, 72 kártyalap, 190 fajelző és rengeteg papírjelző a városoknak, érméknek, pontoknak.
A Concordia egy remek klasszikus stratégiai játék új mechanikákkal mindazoknak, akik nem a hadviselésben látják a problémák megoldását. Ebben a játékban nincs hadsereg, a gazdasági és politikai fölényedet kell kihasználnod a győzelemért. Emiatt a játékosok közötti interakciók száma elég alacsony, igazából csak a blokkolás, a jobb kártyák megvétele okozza az összetűzéseket.
A kártyák szerepe erős, ami a pakliépítés miatt is nagy hangsúlyt kap. Kellemes taktikai lehetőségek rejlenek az erősebb istenek kártyáiért folytatott harcban, valamint az újrajátszhatóságot is ez az elem növeli.
Maga a játék remekül fest az asztalon, ami főleg a nagyméretű, színes térképnek köszönhető, persze a játékosok saját táblái és a kártyák sem maradnak el színvonalban. Ez igaz a bábukra is.
A Római Birodalomnak nem szabad elpusztulnia! Építsétek a dinasztiátokat é tartsátok fenn hatalmát!
Szabálykönyv
Kategória:
Tenger, Közgazdaság, Ősi
Mechanizmus:
Kollekció gyűjtés, Pakli tervezés, Kártya húzás, Pontról pontra mozgás, Útépítés, Pakli építés, Akció visszakeresése, Advantage Token, Játék végi bónuszok, Változó setup, Investment, Auction: Dutch, Movement Points, Hidden Victory Points
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Örs vezér tere! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Időhiàny miatt
1 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Ha azt mondjuk, gazdasági társasjáték, a nagy többségnek valószínűleg a Gazdálkodj okosan vagy a Monopoly ugrik be. Két olyan játék, ami már-már szitokszónak számít a társasjátékos ínyencek között, tulajdonképpen joggal.
A Concordia köszöni szépen, jól van, hiszen megjelenése óta eddig minden évben jelent meg hozzá kiegészítő, és ennek köszönhetően jól láthatóan koncepciózusan bővül finomodik. Röviden összefoglaljuk amit a kiegészítőkről tudnotok kell.
A Concordia című társasjátékkal az ókori Róma világába csöppenhetünk bele, ahol egy-egy kereskedő család fejévé válva kell helytállnunk, feladatunk pedig, hogy minél nagyobb hatalmat szerezve elérjük a győzelmet.
Concordia, Concorde… Ha ezt a szót hallod, számos dolog eszedbe juthat.
Megérte várni rá, mert nagyon régóta meg akartam venni.
Megrendeltem 2 nappal ezelőtt a Puzzle.hu-n és már meg is jött. 16.500 Ft volt a játék és 990 Ft a szállítás. Juhéj!
valamelyik nap láttam már, hogy 20 felett lesz náluk, de most megint vissza került a régi ár.
Válasz flpman (2025. jan 15. 23:34) üzenetére
Ezen a héten érkezik a Gémklub polcaira, ennek örömére már 2000-el többe is fog kerülni, mint korábban :P kérdés, hogy a reflexhez is érkezik, esetleg ott marad a kedvezőbb ár :D
Szerintem nincs. A júliusi bejelentésben az szerepelt, hogy 2025 január, így meglepődnék ha előbb jönne. :(
Addig maximum használtan fogod tudni beszerezni. :(
Update:
Huni írta 6 napja:
FRISSÍTÉS: Eltartott egy "kis" ideig... de elkészült a gyártás, szóval január elején végre tényleg újra elérhető lesz a Concordia
Szerkesztve: 2024. dec 11. 08:09
Válasz Popkids (2024. nov 19. 17:38) üzenetére
Úgy emlékszem 2025 januárban érkezik csak.
Válasz Popkids (2024. nov 19. 17:38) üzenetére
Sziasztok!
van róla bármi infó, hogy mikor adják ki újra a játékot?
karácsonyi ajándéknak szeretnénk...Van esély rá szerintetek, hogy addig megjelenik?
Köszönöm előre is 🙂
Jön belőle még egy utolsó print a Gémklubtól, úgyhogy később még beszerheted, ha szeretnéd.
Válasz ikristof224 (2024. nov 13. 22:09) üzenetére
Nekem ez a játék benne van a top 5-ben, ha nem a kedvencem. Egyszerűen annyira tökéletes, annyira jól működik minden játékos számmal. Sajnos el kellett adnom, mert a feleségemmel elég sok vitát szült (amikor az 5. Borvárost építette, én meg megvettem a boros kártyát csak azért hogy ne nála legyen). Utólag bánom hogy eladtam, mert látom hogy már nem lehet kapni magyarul, legalább relikviának megtarthattam volna.
A Navegador szerzőjének legsikeresebb játéka, ami szerintem abszolút megérdemli a BGG-s helyezését. Egyszerű, letisztult szabályait elég hamar el lehet sajátítani. Játszani is viszonylag könnyen lehet, jól játszani viszont annál nehezebb. A Navegador-ból ismert játék végi szorzós rendszer ebben sokkal agyafúrtabb, ezért jóval gondosabb tervezést igényel. Eleve érdekes felütés, hogy a megszerzett kártyáinkat akcióként, a játék végén pedig pontozókártyaként fogjuk használni. Éppen ezért olyan kártyákat kell szereznünk, amik nagyban segítik, hogy hatékonyabb akciókat tudjunk végrehajtani, mint a többi játékos. Mindeközben pedig arra is figyelnünk kell, hogy ezek a megszerzett kártyák összhangban legyenek azokkal a cselekedetekkel, amiket végrehajtottunk. Nekem eléggé feladta ez a leckét, nem is igazán érzem a ritmusát még sokadjára sem. Ennek ellenére szeretem, mert még mindig egy nagy talány számomra, hogy hogyan tudnék optimálisan működő kártyapaklit összerakni a játék során, amivel erősebb akciókat tudok végrehajtani, mint a többiek, és még a játék végén is jól jövedelmeznek a benne lévő lapok. Ami a tartalmát illeti: nem dúskálunk a komponensekben, de ami benne van, az elég korrekt minőségű. A Concordia népszerűsége nem véletlen, jómagam is magas polcra helyezem a modern társasjátékok világában. Ára egészen kellemes, picit haladóbb játékosoknak nyugodt szívvel ajánlható.
Szerkesztve: 2024. júl 26. 20:51
A kiadó válasza az volt, hogy talán 2025ben lesz reprint.
Válasz npetyka (2024. márc 02. 19:19) üzenetére
Van esetleg valamilyen info, hogy mikor jöhet újra? Köszi.
Válasz zsuzsaszucsi3 (2023. dec 30. 07:58) üzenetére
Köszönöm! Akkor csak idő kérdése, és lesz valahol magyar nyelven.
Új kiadásra vár, pár hónap múlva lesz ismét. Addig csak használtan, ilyen csoportokban.
Válasz Kicsiguest (2023. dec 29. 12:16) üzenetére
Itt az oldalon van egy eladó kiegészítőkkel együtt. Egyébként fel szokott tűnni rendszeresen társasjátékos adok-veszek csoportokban. Sajnos jobb ötletem nincs ☹️.
Válasz Kicsiguest (2023. dec 29. 12:16) üzenetére
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Concordia: Sestertiussal kikövezett utak társasjátékhoz
És milyen jó lenne, ha kiadnák a Salsa kieget is, bár gyanítom ez álom marad.