7 Csoda - 7 Wonders
7 Csoda - 7 Wonders
7 Csoda - 7 Wonders
7 Csoda - 7 Wonders
Videó beküldése

7 Csoda - 7 Wonders társasjáték

társasjáték, 2011
Értékelem!

A 7 Csoda - 7 Wonders egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 7 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A játékot az Év Játékának jelölték 2013-ban (Magyar Társasjátékdíj), illetve ebben az évben több, összesen 7 másik elismerést és jelölést is kapott. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni....

A 7 Csoda - 7 Wonders egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 7 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A játékot az Év Játékának jelölték 2013-ban (Magyar Társasjátékdíj), illetve ebben az évben több, összesen 7 másik elismerést és jelölést is kapott. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a váltakozó képességek, az egyidejű akciók, a pakli tervezés és a draftolás mechanizmusokra.

A Szellemlovas leírása:

Építsd fel a világ csodáit a gízai piramisoktól kezdve a rodoszi kolosszuson át egészen a babiloni függőkertekig! Irányítsd valamely ókori civilizációt, fejleszd városod, kereskedj és légy gazdagabb minden más birodalomnál!

Játék a világ csodáival

A 7 Csoda egy kártyajáték, melyben három korszakon keresztül kell fejlesztened városod épületeit, katonaságát, technológiáját és persze a város Csodáját is megépítheted. Mindezt úgy kell megtenned, hogy más birodalmak is épülnek melletted, amikre jó, ha figyelsz, mert ugyanazok a célokért küzdötök.
A játék három koron át tart. Minden korhoz más-más pakli tartozik. Ezek a paklik tartalmazzák a felépíthető épületeket, céhlapokat, technológiai vívmányokat. Egy-egy pakli mérete a szerint alakul, hogy hányan vesztek részt a játékban. Mindig pont annyi lap kerül játékba, hogy maradék nélkül jusson minden játékosnak.
Az előkészületek során mindenki kap egy Csodakártyát a hét közül. Ezt ki lehet osztani véletlenszerűen, de ha akarjátok, ki is választhatjátok. A Csodakártyák szerint kell kiosztani a Csodák tábláját, amiknek két oldala van: „A” és „B”. Az „A” oldal egyszerűbb, kevesebb szabályt alkalmaz, kezdőknek ajánlott. A „B” oldal változatosabb, de nagyobb odafigyelést igényel.
Kaptok még három-három érmét, amit a kereskedelemhez vagy bizonyos épületek megépítéséhez használhattok majd. Mikor ezzel megvagytok, kezdődhet az első kör!

Épüljön a civilizációd!

Minden kor kezdetén ki kell osztani a paklit. Ha jól készítettétek elő a játék elején a kártyákat, akkor pontosan hét lap fog jutni mindenkinek. Akkor ér véget az adott kör, mikor megszabadultatok az összes laptól.
Kiválasztotok a rendelkezésetekre álló lapok közül egyet-egyet és azt lefordítjátok magatok elé. A maradék hat lapot az egyik szomszédos játékoshoz leteszitek, ami a kör végéig lefordítva ott marad. Mikor mindannyian kiválasztottátok a lapotokat, egyszerre végrehajtja mindenki a saját akcióját.

Három különböző akció közül lehet választani

: létesítmény felépítése, Csoda építése, kártya eldobása.

A legtöbb esetben létesítményeket fogtok felépíteni. Ezt úgy kell, hogy a kártyán szereplő nyersanyagokat kifizeted. Mind a Csoda, mind a város épületei termelhetnek bizonyos mennyiségű és fajta nyersanyagot. Ha rendelkezésedre áll elég erőforrás, a lapot kiteheted magad elé így fejlesztve a várost. Valamely lapnak nincs ára, ezeket ingyen felépítheted. Néhány fejlettebb épületet kitehetsz ingyen, ha az előző korok valamelyikében megépítetted az „elődjét”. Ha nyersanyag szűkében vagy, a szomszédos játékostól vehetsz erőforrást, darabonként két érméért. Jól gondold meg, hogy megéri-e a megépítendő létesítmény az ellenfél erősítését!
Csoda építésénél a kártyának nincs sok szerepe, a Csodán látható árat kell kifizetni a következő szintért. Ha ki tudod fizetni, a kijátszott lap képpel lefelé a Csoda alá kerül a megfelelő szinthez. Fontos, hogy a szintek nincsenek korhoz kötve, így akár az első korban felépítheted az egész Csodát!
Harmadik lehetőségként eldobhatsz egy kártyát három érme kifizetésével. Nem érdemes megszabadulni minden kártyától. Ezt a lehetőséget akkor alkalmazd, ha semmiképpen nem akarod, hogy szomszédod megkaparintsa azt a kártyát.
Az akciók után mindenki felveszi a szomszéd megmaradt lapjait. Hogy melyik szomszédét, az az aktuális kortól függ: az első és harmadik korban a baloldaliét, a második korban a jobboldaliét. Ezután mindaddig ismételni kell a fenti akciókat, amíg a szomszédos játékostól már csak két lapot kaptok. Az ezt követő körben a két lap közül egyet szabadon el kell dobni, a másikat pedig a szabályok szerint kijátszani.
Miután minden lap elfogyott a katonai konfliktusok kerülnek sorra. Ahhoz, hogy megkapjátok egy-egy város katonai hatalmát, össze kell számolni a piros pajzsokat, amit a katonai épületek és esetleg a Csodák adnak. A kapott eredményt össze kell hasonlítani a szomszédos játékosokéval. Akinek nagyobb a hadserege, az kap egy győzelemjelzőt, a vesztes fél pedig egy vereségjelzőt. Ezeknek a játék végén lesz fontos szerepük.
Az összes kort ennek megfelelően kell lejátszani. Mikor véget ért a harmadik kor is, kiderül, hogy melyik város lett a legfejlettebb, leggazdagabb a világon.

A végső pont hét tényezőből áll össze.

A győzelemjelződ és vereségjelződ összesíteni kell. Amennyiben gyenge katonai erőt tudtál felmutatni a játék során, ez az eredmény negatív is lehet! A kincstárban található érmék után pontot kapsz. Három érme ér egy pontot. A maradék érmék nem érnek semmit. A Csodák is adnak pontokat, amiket a táblájukról lehet leolvasni. A megépített szintek pontszámát össze kell adnod. A civil létesítmények kártyáján szereplő pontokat is össze kell számolnod. A tudományos létesítmények pontszámának kiszámolása kissé bonyolultabb, mint a többié, de kaptok segítséget. Ezek a kártyák három különböző szimbólummal rendelkezhetnek, amik jelzik, hogy mely tudományos területet fedik le. Az egyforma szimbólumú kártyák csoportja pontot ad: minél több egyforma van, annál többet. Ha mindhárom szimbólumból van lapunk, az is pontot ér. Sőt, a két különböző pontszám összeadódik! A kereskedelmi létesítmények is néhány esetben pontot adnak. Az utolsó számításba jövő tényező a céhek lapjai. Ezek komoly taktikai lehetőséget rejtenek, hiszen a szomszédos városok tevékenységétől függ, mennyi pontot is érnek. Érdemes kihasználni ezen erősségüket.

A doboz tartalma

A játék tartozékai jók, a doboz kiépítése pedig remek: egy műanyag tartó biztosítja, hogy minden a helyén maradjon.
Kaptok hét Csodatáblát a hozzájuk tartozó hét Csodakártyával, a három kor lapjait (49 első, 49 második, 50 harmadik), 42 konfliktusjelzőt, 50 pénzérmét (20 hármas, 30 egyes értékűt), egy pontozófüzetet, egy szabálykönyvet és két kártyát a kétszemélyes játékokhoz.
Ki kell emelnem a pontozófüzetet. Ebbe nyugodtan írhatjátok pontjaitokat, emlékezetesebb végeredményeiteket.
A szabálykönyv végén lévő „technológiai fa” is nagy segítséget nyújthat abban, hogy megtudjátok, merre is lehet fejlődni.

Csodálatos játék

A játék összetett, mégis könnyedén bele lehet jönni, könnyű megtanítani másoknak. A játék kiegyensúlyozott, nincsenek túl erős Csodák, valamint a játékosok számától függetlenül élvezhető.
Gyors, rövid idő alatt lejátszható egy-egy menet, nincs holtidő és a játék végén megvan a „csak még egyet” érzés.
A játékban sok lehetőség van a győzelemre: lehet a tudomány segítségével győzni, esély van katonai módon megragadni a vezető pozíciót, de a Csoda építése is sokat lendít a kultúrádon.
Ezt a változatosságot tovább fokozza a Csodák különböző változatai, valamint a Leaders kiegészítő, amely új lapokat és egy új Csodát tesz elérhetővé.
Ha szeretitek a civilizációépítő játékokat, de nem akartok órákig ülni az asztalnál, ez a játék tetszeni fog. Kevesen vagy sokan, kicsik vagy nagyok, kevés az idő vagy bőven van néhány partira… a 7 Csoda mindig nyerő választás!
Írd be magad a történelemkönyvbe a világ Hét Csodájával!

Szabálykönyv

Angol nyelvű szabálykönyv

Forrás: Szellemlovas
2 - 7 játékos
4-en a legjobb (3 - 7)
30 perc
10+ évestől
Nyelvfüggetlen
Egyszerű
Bemutató
Szabálykönyv
Ismertető
Kommentek (29)
Link másolása
Megosztás
6 felhasználó és 10 üzlet árulja ezt a játékot!
  • 7 000 Ft-tól
  • 16 ajánlat

Kategória: Kártyajáték, Civilizáció, Közgazdaság, Városépítő, Ősi
Mechanizmus: Kollekció gyűjtés, Váltakozó képességek, Egyidejű akciók, Pakli tervezés, Draftolás, Neighbor Scope

Szabálykönyv

Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!

Videók

A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!

Üzletek

Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!

Hirdetés

7 Csoda - 7 Wonders társasjáték vásárlása, árak és üzletek

A felhasználók ajánlatai

7 Csoda - 7 Wondersnovocain, Budakalasz, neha Budapest

Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budakalasz, neha Budapest! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

7 Csoda 8999 Magyar, bontott. Csere nem, szemelyesen Budakalaszon,neha Budapesten atveheto vagy posta vevo terhere megoldhato.

2 érdeklődő


7 Csoda - 7 Wondersthomka.benedek, Budapest II, Pomáz

Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest II, Pomáz! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Költözés miatt eladó. Újszerű állapotban. Személyesen Pomázon vagy II kerületben

11 érdeklődő


7 Csoda - 7 Wondersadam.krajcs

Csomagküldéssel, vagy személyesen! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest XIII.! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát! Szuper állapotban, kihasználatlanság miatt eladó.

18 érdeklődő


7 Csoda - 7 WondersINET, Piliscsaba

Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Piliscsaba! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Bontatlan angol nyelvű kiadás. Ez a 2021 előtti verzió. csere nem.

0 érdeklődő


7 Csoda - 7 Wonders + + Leaders kiegészitőrobert.szabo.ev

Csomagküldéssel, vagy személyesen! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

7 csoda + Leaders kiegészítő régi kiadásúak + Ajándék Catan Promo csoda lap A Leaders kiegészítő doboza nincs meg, az alapdobozban bőven elfér a kiegészítő is. Nyelv: az alap magyar, a kiegészítő angol, de kártyák nem igényel nyelvtudást ( + adok hozzá magyar szabályt )

0 érdeklődő


7 Csoda - 7 Wondersapostol.geri, Veszprém

Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Veszprém! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Csak egyben eladó az alábbi 7 csoda csomag, Giftforge rendezővel. A lapok prémium kártyavédőzve vannak, csak az alapjátékkal játszottunk pár alkalommal. Kérésre tudok képet küldeni. 7 Csoda (első kiadás) + Armada kiegészítő + Cities kiegészítő (angol) + Vezetők kiegészítő + Wonder pack (angol) + Giftforge rendező (Alapjáték + kiegészítők) https://thegiftforge.hu/products/bg05014?_pos=4&_psq=7+csoda&_ss=e&_v=1.0&variant=47970454864196 Postázni tudom Foxposton/Packetán illetve személyes átvétel lehetséges Veszprémben és környékén.

0 érdeklődő



Játékfigyelés Értesülj róla e-mailben, ha a játék ára változik, vagy újra raktáron lesz az egyik boltban!

Új hozzáadása

Árkalkulátor

Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!

Hirdetés

Szabálykönyvek (12)

7 Csoda - 7 Wonders társasjáték videók (9)

Kapcsolódó cikkek

Díjak és jelölések

Az Év Gémerjátéka

nyertes, Spiel des Jahres, 2011

Legjobb családi játék

nyertes, Golden Geek Awards, 2011

Legjobb grafika/prezentáció

jelölt, Golden Geek Awards, 2011

Leginnovatívabb játék

jelölt, Golden Geek Awards, 2011

Legjobb stratégiai játék

jelölt, Golden Geek Awards, 2011

Kommentek (29)

Vélemények - 7 Csoda - 7 WondersFórum > Játékok: Társasjátékok

Patronkardostibor44

Amikor kijött, tényleg a legjobb családi játékok között lehetett számon tartani, de még most is a nagyon jók között van.

Előnyei:
- A draftotlás egy egyszerű mechanika, így ez a réssze a játéknak könnyen tanítható.
- A szimultán akcióvégrehajtás lecsökkenti a holtidőt, bár egy nagyon agyalós játékos nagyon el tudja nyújtani a játékot mindenki számára és egy ilyen pörgős mókánál az nagyon hervasztó tud lenni.
- A játék végére mindenki szépen létrehozza a birodalmát, már az sikerélményt ad, ha sikerül megépíteni a csodákat, vagy az, hogy egyre drágább lapok megépítése sikerül.
- Nekem nagyon tetszik a játék témája, a kártyákon lévő ábrák szépek (az új kiadásra ez hatványozottan igaz)

Hátrányai:
- Sokáig úgy gondoltam, hogy ez egy nagyon jó játék arra, hogy nem társasosokkal megszerettessem a hobbit, de a sokféle lap az elején kicsit ijesztő tud lenni azoknak, akik tényleg egy pár perces szabálymagyarázatra számítottak.
- Számomra nem jól öregedett, hasonló komlexitású játékokból már szerintem van több szórakoztatóbb. Valamint fura módon az, hogy a két fős verzió, a 7 csoda párbaj zseniális, még inkább lecsökkentette a játékalkalmakat ezzel a játékkal. A hét csoda élményt megkapom sokkal jobb verzióban ketten, többen játszunk mást.
- Ilyen komplexitású játéktól nem is várhatunk nagyon mást, de hamar absztraktosodik, egy idő után már csak ikonokat, képességeket és pontokat draftolunk.

Összegezve: egy nagyon pörgős, szórakoztató játéknak tartom, két összetettebb között szívesen lepörgetek vele egy-egy partit. A családi játékok kedvelőinek ajánlom, valamint a hobbi egyik nagy mérföldköve is, így egy zarándoklatot megérdemelhet :)

Ha még egyszerűbb játékot szeretnél, hasonló hangulattal vagy mechanikával: Sushi Go, 7 csoda építészek
Hasonló összetettség, hasonló mechanika: Hadara, Egy szép új világ
Összetettebb játékok, amelyekben a draftolás komoly szerepet kap: Blood Rage, A Mars terraformálása, Inis, Fenevad, Res Arcana

BGG értékelés: 10/6 Ha könnyed játékhoz van kedvem, jöhet :)

Szerkesztve: 2024. szept 05. 10:52

Patrongodzsakattila

Még belekerült néhány kör és már négy fővel is. Szerintem a gyorsasága az egyik oka a sikerének, mert ilyen tipikus "nah még egyet?" játék. Igazából azt teljesen értem miért szeretik sokan (nekünk is bejön), mint mondtam korábban is, de az év gémerjátéka díjat továbbra se értem 😁

barbi725

Igen, a sima 7 csodában más, a végén érnek győzelmi pontokat, attól függően, hogy melyikből mennyi van. 3 fajta jel van, a Párbajban több, ott nyerhetsz is velük ugye, meg vannak a korongok, amik megint adnak pluszt. Ehhez képest a 7 csodában nagyon funkciójuk nincs.

Válasz hierroo (2021. szept 19. 15:47) üzenetére

Eszter195

Igen, számomra nagyon más. A draft mechnizmus alapjaiban teljesen más hangulatot biztosít. A kártyák színeben és nagyjából funkcióban is megegyeznek, csak a piros (harc) kártykák a szomszédokhoz mért sebesülésekeért adnak vagy vesznek el pontokat, a zöld kártyák pedig szettekben gyűjtve pontozódnak.

A láncolással való vásárlás az kb ugyan úgy működik.

Csodák közül itt minenki egy fix táblával "dolgozik", ahol 3 csoda van feltűntetve, melyeket csak a feltűntetett sorrendben lehet megépíteni.

A párbajjal ellentétben, ahol háromféle képpen lehet győzni a 7 csodaban mindig a győzelmi pontok határozzák meg, hogy ki a nyertes.

Számomra teljesen más játékélményt nyújtanak.

Válasz hierroo (2021. szept 19. 15:47) üzenetére

Patrongodzsakattila

Hát én pedig a párbajjal nem játszottam még 😄 szóval remélhetőleg valaki megválaszolja majd a kérdést értelmesen, de maga a szerep valószínűleg ugyanaz kell legyen, de a súlyuk lehet, hogy másként nyom a latba az egyebek miatt, arra célozhatott szerintem Barbi.

Válasz hierroo (2021. szept 19. 15:47) üzenetére

Patronhierroo

Én csak a 7 csoda Párbajt ismerem, a több fős 7 csodát még nem játszottam. Nem tudom mennyire más úgy, mint két fővel. A párbajban a zöld kártyák, a tudomány kártyák szerintem kellenek. A 7 csodában ott más a felada a zöld kártyáknak? Nagyon más a több fős 7 csoda, mint a két fős párbaj?

Válasz godzsakattila (2021. szept 19. 12:40) üzenetére

Patrongodzsakattila

Szerintem azért nem oylan rosszak a zöld lapok egy féléből 3 db az már 9 pont magában, vagy 3 db különböző 7 pont, amik lehet nem oriási, de "csatadöntő" pontok lehetnek már. A sok termelős kártya lerakása szerintem is kevésbé jó, feltéve ha a szomszédoktól jól tudsz vásárolni. A fegyverkezés meg létszám függő, nálunk három főnél pl. nagyon sokat számított kinek a legnagyobb a katonai ereje (főleg, ha mindhárom kornál ugyanannak), de több főnél ez valószínűleg kiegyenlítettebben adja a pontokat így kevesebbet nyom a latba összességében.

Válasz barbi725 (2021. szept 18. 20:24) üzenetére

barbi725

Szerintem is kicsit túlhype-olt, a híre és visszajelzések alapján én is többet vártam, bár nekem ez volt az első draftolós játékom, amivel eléggé megfogott. Családi játéknak egész jó, meg baráti társaságokban, ha nem a nagy partijátékozás megy, mert ez azért kicsit komolyabb.

Én a zöld kártyákat nem szeretem benne, mintha bele akartak volna tenni még egy színt a játékba, csak már nem volt jobb ötletük, és olyan erőltetett lett. Nagyon sokat össze kell gyűjteni belőlük, hogy szignifikáns pontot kapjon értük az ember :D Ehhez viszont más jó lapokat el kell engedni... A Párbajban pl. szerintem több értelme van a zöld kártyáknak, de kíváncsi lennék más véleményére is.

Én nem éreztem nagyon kiegyenlítetlennek a csodákat, esetleg a megépítésükhöz szükséges nyersanyagok mennyiségében/ milyenségében vannak nagyobb különbségek. Volt pl., hogy azért nem tudtam már a 2. szintet sem megépíteni, mert valami 3 vagy 4 agyag kellett hozzá, az agyagos kártyából valaki eldobott, és soha nem gyűlt ki annyi még úgy sem, hogy mástól vettem volna.

Egyébként nálunk mindig az szokott veszíteni, aki a legtöbbet termel vagy fegyverkezik, és a kék kártyákkal meg a csodákkal szoktunk főleg nyerni.

Válasz godzsakattila (2021. szept 18. 17:06) üzenetére

Patrongodzsakattila

Végre mi is felavattuk a hónapok óta meglevő 7 Csodánkat. Azért a sok díjat és hypeot nem értem (főleg az éver gamer játéka díjat!), de tetszett. Biztosan fogunk még vele játszani, mert tényleg jó játék, nem nyilatkozom róla úgy, mint Harnas, de annyira nem jött át, mint sokaknak. Lehet, hogy nálam is hiba, hogy bonyolultabb és hoszabb játékokkal is játszottam már. Viszont valamelyest tényleg meg van a hangulata is, kigondolhatsz stratégiákat, de végül a lapjárás és a többiek döntései is beleszólnak úgy is a tervekbe, szóval taktikázni is kell.

Igazából tudom ajánlani minden kezdőnek, első draftolós játéknak, mert határozottan jó élményt tud nyújtani és nem is húzódik el, de a másik oldalról épp ez a pikk-pakk meg is van része ami kicsit zavaró. Egyértelműen jó családoknak is, mert belehet vonni az ált. sulisokat minden további nélkül, illetőleg az, hogy 7 fővel is játszható szintén nagy előnye. Szép is, szóval vannak megérdemelt díjak és jelölések nem vitatom, de az év gémer játéka díjat azért kissé túlzásnak tartom, bár akkor még lehet másabb volt a mezőny is, illetőleg biztos vagyok benne, hogy a kiegészítők bonyolítják, mélyítik, ami tuti jót tesz neki olyan körökben ahol előny a több gondolkodás vagy hoszabb játékidő, több döntési lehetőség.

Ezt csupán két kör után írtam, szóval pozitív és negatív irányba is tud majd változni a véleményem a jövőben, illetőleg hárman játszottuk. Mindenképp kíváncsi leszek, hogyan működik mondjuk öt játékossal.

polyanna

Az egyik legjobb játék, amit nem gamerekkel is lehet játszani, és mindenki ugyanúgy élvezi. Könnyen tanítható, gyorsan lemegy egy játék, és mindenki szeretni szokta az együttműködést.

bonzo18

A 7 csoda egy jól kitalált pakli építős társasjáték. Az elején mindenki kap egy játéktáblát, mind különböző, mely különleges lehetőségekkel ruházza fel a játékost a pont szerzés során. A táblák két oldalasak, az egyik oldal összetettebb lehetőségeket ad. A szerencse faktor azonban csekély, nem számít annyira a győzelem szempontjából milyen táblát kap az ember. A játékszabály egyszerű, szerezz minnél több pontot a különböző színekből. 3 féle kor van a játékban, egyre nagyobb pontértékű kártyákkal. Egy kör annyiból áll, hogy mindenki megkapja az adott kártyacsomagját, kiváalszt egyet és tovább adja, a forduló vége akkor ha van ha már csak két lap marad minden egyes pakliban, ekkor egyet még letehetsz, de a következőt be kell dobni, a játékban már nem lesz további szerepe (feltéve ha nincs ilyen képessége az embernek).

A játékmenet gyors, nem túl hosszú a játékidő, főleg pár játék után. Jó játék egy este elindításához, azonban túl sok játék után nem tud túl nagy élvezetet nyújtani, így mielőtt emgveszi az ember ajánlom kipróbálni többször is. Nem annyira olcsó játék, hogy egyből a polcon kell lennie, mert annyit nem mindenkinek ad. Félreértés ne essék a csapat nagy kedvence.

Taktikai szempontból is jól ki lett találva, sok játék után rá leeht jönni mit is kell igazán gyűjteni. Nem feltétlen probléma ha minden csatát megnyer az ember, egy két minusz pont és többlet pont a zsomszédnak még könnyed győzelmet eredményezhet. Megjegyzem a kék és a zöld lapokkal hozható a legkönnyebben egy győzelem. Tetszik benne, hogy egy kártya megépítéséhez nem feltétlen kell elegendő nyersanag, vannak kártyák melyek segítségével ingyen építhető a következő kor egy bizonyos kártyája. Másik tanács, hogy figyeld a nyersanyagokat mind magadnál és mind a szomszédnál. Ne halmozz fel túl sokat, pénz hiány ritka és nincs nagy szerepe, ha elfogy mind akkor sincs baj.

Ötletes játék ajánlom mindenkinek, hogy próblják ki. Kicsik is tudják játszani, nem bonyolult a mechanika. Azért a vételt gondold át!

Szerkesztve: 2020. nov 04. 09:52

gevanda

Tényleg nem egy egész estés stratégiai játék, de én nem is éreztem azt, hogy ez lenne a célja.
Egyszerű, könnyed, laza, pörgős, gördülékeny játék.
Úgy érzem, hogy rég átléptem azt a szintet, hogy ez legyen "A játék", én mégis szívesen előveszem, csak nem mint az este fő attrakcióját. Négyen kb fél óra, ami két komplexebb menet közé tökéletesen illik a könnyedségével.
A fő közönségnek én a belépő játékosokat mondanám, a modern játékokkal való ismerkedési szakaszban kiváló darab. Nekem az első BGA-n kipróbált játékom volt, és sikerült fokoznia a kíváncsiságom a többi modern játék iránt, és a Pandemiccel kézenfogva elindítania ez a hobby felé.

A csodák között nagy a különbség felépítésben, de nem erősségben. Van, amelyik sok győzelmi pontot ad a játék végén, van, amelyik termel neked nyersanyagot minden körben, van, amelyik segítségével valahogy ingyen építhetsz, ... Mind hasznos, csak másra és máshogy. Nálunk nem szokta egyik se meghatározni a végkimenetelt.

A grafika szép, az alkatrészek minőségiek, az insertje is nagyon jó.

Az újrajátszhatósága kiváló, mivel elég sok a kártya, és a draftolás miatt minden játszmában másik kombinációkból lesz lehetőséged választani.

Kiegészítőkkel tovább bonyolítható és növelhető az újrajátszhatóság - bár nekem azok nélkül se tűnik unalmasnak újra és újra a más-más lapkombinációk miatt.

Bár két fővel is lehet játszani, én nem javasolnám, nem arra lett kitalálva és optimalizálva, arra ott van a 7 Csoda: Párbaj. Csak ketten játszható, és magyarul csak most jelent meg az első kiegészítője (7 Csoda Párbaj: Panteon). A grafika és a téma ugyanaz, de a mechanizmus nagyon más. Draftolás helyett egyedien felépített "húzópakliból" húzunk felváltva, látva a lapkat. A csodákat nem véletlenszerűen húzzuk, valamilyen szinten lehetőségünk van a választásra. Kevésbé pörgős, kicsit hosszabb, de sokkal gondolkodósabb és stratégikusabb. Alacsonyabb a szerencsefaktor, jobban érzem, hogy befolyásom van a játékra. Én ezt részesítem előnyben, de ízlések és pofonok.

Válasz harnas1207 (2020. okt 06. 07:39) üzenetére

harnas1207

Kb egy éve volt szerencsém először kipróbálni a 7 Csodát, már akkor első ránézésre látszott, hogy nem kell sokat várnom az élménytől. A stratégiai mélysége alulról súrolja a "majdnem gondolkodnom is kellett" vonalat. Igazából egy komolyabb társasjáték draftolós pakliépítési (előkészítési) szakasza van úgy előadva, mintha egy komplett játék lenne. Talán túl későn jutott el hozzám ez a "klasszikus", mert értékelni nem igazán tudtam. 4 fővel próbáltuk, ami szerintem ideális játékosszám, a játékmenet pörgős volt, főleg miután mindenki megismerte a szabályokat. Az hamar kiderült, hogy a kezdő táblák egyáltalán nem kiegyenlítettek, így szerencsés húzással már félig meg is nyerted a játékot. Nehéz hova tennem a 7 Csodát, mert nem party game, hogy elvidd egy jókedvű találkozóra, de nem is egy egész estés komoly játék. Azoknak ajánlom, akik nem tudnak, vagy akarnak átlépni egy szintet a társasjátékok világába, de mégse akarnak bugyuta gyerekjátékokkal szórakozni. Számomra egy kategória a Catannal.

Alleira

Az egyik legjobb karácsonyi ajándékom ez a társas. A 7 csodával kezdtünk újra játszani, mondhatni ez indította be a lavinát a modern társasjáték-beszerzésben/kipróbálásban nálunk. Nagyon üdítő volt a klasszikus, 2-3 órás "családi" játékok után (Monopoly, Rizikó, Gazdálkodj okosan), hogy a jó stratégia mellett lehet pörgős játékot csinálni. Imádom a draftolós módszert, amely segíti, hogy mindenki egyszerre gondolkodjon, nem nagyon kell egymásra várni. Külön pozitívum még, hogy 3-7 főig játszható (elvileg ketten is, de arra a Párbajt javasolnám inkább), ezt a nagy intervallumot kevés játék tudja jól kezelni.

Azóta sok játékot kipróbáltunk, de a 7 csoda mindig az egyik kedvenc marad, sose adnánk el. Időközben beszereztük a Bábel kivételével az összes hivatalos kiegészítőt, és még a fan-made kiegészítőket is elkezdtük már kinyomtatni. Must buy kategória ;)

halmaik72

A 7 Csoda volt az első modern társasjáték, ait kipróbáltam, az unokaöcsém hozta el egy családi buliba. Emlékszem, hogy úgy néztünk rá, mikor magyarázta a szabályokat, mint egy UFO-ra 😀 De aztán nagyon gyorsan belejöttünk, és szinte azonnal meg is vettem magamnak is (nehogy már nekik kelljen cipelni, ha hozzánk jönnek....). NAgyon hamar kipróbáltuk a kiegészítőket, és a családban még mindig nagy kedvenc, bár én azóta már találtam magamnak mást, ami jobban tetszik.


Új hozzászólás

0 / 2000

Elküldés

A 7 Csoda - 7 Wonders társasjáték és kiegészítői (25)

Részletes adatok

Részletek

  • Játékidő:  30 perc
  • Játékosok:  2 - 7
  • Ajánlott életkor:  10+
  • Komplexitás:  Egyszerű
  • Tervező:  Antoine Bauza
  • Illusztrátor:  Miguel Coimbra, Dimitri Chappuis, Cyril Nouvel, Etienne Hebinger
  • Kiadók:  Hobby Japan, Lautapelit.fi, Repos Production, Kaissa Chess & Games, REBEL.pl, Korea Boardgames co., Ltd., Gém Klub Kft., Lifestyle Boardgames Ltd, Galápagos Jogos, Asterion Press, ADC Blackfire Entertainment, NeoTroy Games, Siam Board Games
  • Elérhető nyelvek:  cseh, kínai, dán, holland, angol, finn, francia, német, görög, magyar, olasz, japán, Korean, litván, norvég, lengyel, portugál, román, orosz, spanyol, svéd, török, ukrán, bolgár, thai

Alternatív nevei


Kiadások

  • ADC Blackfire Czech edition
    • Kiadás éve: 2010
    • Nyelv: cseh
    • Méretek: 29.7 cm x 29.7 cm x 7.1 cm
  • Asmodee Spanish edition
    • Kiadás éve: 2010
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 29.7 cm x 29.7 cm x 7.1 cm
    • Súly: 1.2 kg
  • Lautapelit.fi edition
    • Kiadás éve: 2010
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 29.7 cm x 29.7 cm x 7.4 cm
  • Polish edition 2010
    • Kiadás éve: 2010
    • Nyelv: lengyel
    • Méretek: 29.7 cm x 29.7 cm x 7.1 cm
    • Súly: 1.2 kg

Hasonló játékok

Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) 7 Csoda - 7 Wonders társasjátékhoz