A 7 Csoda: Párbaj egy könnyen tanulható társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A játékot az Év Játékának jelölték 2015-ben (BGG), illetve ebben az évben több, összesen 3 másik elismerést és jelölést is kapott. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a...
A 7 Csoda: Párbaj egy könnyen tanulható társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A játékot az Év Játékának jelölték 2015-ben (BGG), illetve ebben az évben több, összesen 3 másik elismerést és jelölést is kapott. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a moduláris tábla, a váltakozó képességek, a kártya húzás és az once-per-game abilities mechanizmusokra.
Kire emlékszik majd a történelem? – ókori birodalmak párbaja
A 7 Csoda: Párbaj kétfős társasjáték tapasztaltabb játékosok számára is. Felépíthetjük csodáinkat, fejleszthetjük haderőnket, építhetünk különleges épületeket, tudományos áttöréseket érhetünk el – többféle úton eljutva a végső győzelemig...
És hogy milyen utak vezetnek oda? Gondolkodtatok-e már rajta, vajon az ókori építészeti csodákat csak a legnagyobb birodalmak tudták megépíteni, vagy ellenkezőleg: csak az számíthatott arra, hogy jelentős hatalom lesz, aki megépített egy világcsodát? Szeretnétek egy ókori városállam vezetőjének bőrébe bújva ezen morfondírozni? Akkor vágjatok bele egy 7 Csoda: Párbaj partiba!
Legyen az asztalotok az ókori Mediterráneum, és tartsátok szemmel ellenfeleteket – fontos lesz, hogy mikor és melyik nyersanyaggal erősödik a termelése, milyen kereskedelmi előnyökhöz jutott, vagy hogy mennyi figyelmet fordít a hadsereg fejlesztésére! Tartsátok észben, melyik építészeti világcsoda tervei várnak a kezeitek között, hogy megépülve birodalmatok hírét és erejét növeljék!
És ne feledjétek Hérodotosz szavait: „A dolgok kezdetéből nem következik a végük.”
A 7 Csoda: Párbajban mindkét játékos egy-egy civilizációt irányít, épületeket és csodákat épít. Egy játék 3 korból áll, és mindegyikben egy másik pakli kártyáit használjátok majd. Minden kor minden kártyája egy-egy épületet jelképez.
Minden kor menete hasonló: a játékosoknak lehetőségük van körülbelül 10 kártya kijátszására koronként, hogy pénzt keressenek, erősítsék a hadseregüket, tudományos felfedezéseket tegyenek és fejlesszék a városaikat.
A 7 Csoda: Párbajban 3 különböző módon nyerhetnek a játékosok: katonai erőfölény, tudományos fölény és polgári győzelem révén. A katonai és tudományos győzelem feltételei bármikor teljesülhetnek a játék során, és ilyenkor a játék azonnal véget ér. Ha a harmadik kor végéig még senki nem nyert, a játékosok összeszámolják győzelmi pontjaikat, és a legtöbb pontot gyűjtő játékos lesz a győztes.
Mit gondoltok: tudtok okosabban építkezni, mint a vetélytársatok? Tegyetek próbát, bújjatok egy ókori birodalom vezetőjének bőrébe, és emelkedjetek a másik birodalom fölé!
Kategória:
Kártyajáték, Civilizáció, Közgazdaság, Városépítő, Ősi
Mechanizmus:
Kollekció gyűjtés, Moduláris tábla, Váltakozó képességek, Kártya húzás, Once-Per-Game Abilities, Tech Trees / Tech Tracks, VIC-04 Victory Points as a Resource, Játék végi bónuszok, VIC-15 Circuit Breaker / Sudden Death, VIC-19 Tug of War, Változó setup, Market, ECO-05 Income, Layering, Multi-Use Cards, Tags
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Mindkét kiegészítővel egy dobozban. Sokat játszottunk vele, de mivel védőzve volt, ezért újszerű az állapot, polckopás a dobozon van.
0 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Új, bontatlan társasjáték!
6 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Hogyan lehet egy társasjáték egyszerre a legjobb randijáték, családi játék és képes egy húsz fős osztályt is csendben tartani?
Közeleg a Valentin-nap, itt az ideje beszerezni egy jó kétszemélyes társasjátékot, vagy ajándékba venni egyet.
JEM 2018 december
A 7Csoda - Párbaj a méltán népszerű 7Csoda kétfős verziója. A Bauza - Cathala szerzőpáros neve garancia rá, hogy két játékossal is átélhetitek ugyanazt a hangulatot.
A modern társasjátékos mérföldkövek. Beszélgetnek: Gál József és Győri Zoltán.
Összegyűjtöttük Nektek a mi nyári kedvenceinket az évben.
Tegnap végre megint előkerült nálunk is!Fiammal a délutáni KV mellett játszottunk vele egyet(utolján márciusba került elő...hát jó régen).Szuper kis kártyajáték,megdolgoztatja az agyat,inkább magunkkal tegyünk jót?!Vagy a másikkal toljunk ki?!Hogy tudnánk mindkettőt?!😄Már el is felejtettem melyik jel mit jelent,gyorsan át kellett futnom a játéksegédletet,de aztán gyorsan visszajöttek a dolgok.Nem is tudom miért nem játszunk vele sűrűbben?!Könnyed kis délutáni kikapcs!Mindenkinek ajánlom!
Egy igazi stratégiai két személyes játék, viszonylag könnyen követhető szabályokkal. A legtöbb stratégiai játékkal ellentétben nincsenek túl bonyolítva a dolgok: 3 különböző módon lehet megnyerni a játékot, tehát tulajdon képpen 3 stratégiát lehet követni - katonai győzelem, tudományos győzelem vagy pedig pontszámokból adódó győzelem. Mi szeretjük, izgalmas, ugyanakkor nem a "nehéz munkanap után ez majd kikapcsol" jellegű játék. Bőven kell benne gondolkodni a következő lépésen. 😊
Hát, ha komolyan gondolrad, akkor válaszolok. Meg aztán a tippek is tetszettek, amiatt is illik válaszolnom. De nem itt, mert van a kétfős játékoknak külön topokja, amiben a te remek BGG-s válogatásod is linkelve van.
Szóval válasz itt: https://tarsasjatekok.com/forum/minden-mas/csevego/legjobb-ketszemelyesek
Válasz mr.zehy (2023. júl 14. 17:44) üzenetére
Miért viccelnék ezzel? ☺️
Válasz kvarclovag (2023. júl 14. 06:56) üzenetére
És persze a Go.
Válasz kok_o (2023. júl 14. 08:46) üzenetére
Ha tippelnem kellene kvarclovagt listájára akkor abban Azul, Iwari és a sakk biztos bene lenne ;)
Nálunk egyébként a békésebb 2 személyes játékok jobban mennek mint a 7 csoda: Párbaj. Ilyen például a Fungi, vagy a Sör és Kenyér.
Válasz mr.zehy (2023. júl 13. 19:22) üzenetére
Komolyan? Vagy csak vicceltél?
Válasz mr.zehy (2023. júl 13. 19:22) üzenetére
"Hogy szerintem melyik játékok jobbak a 7WD-nál két fővel, azt ugye mondanom sem kell"
De, kell, jöhet a lista. 😎
Válasz kvarclovag (2023. júl 13. 14:53) üzenetére
Először a negatívukhoz kb. ezt gépeltem be:
"Talán az alapjáték esetén, ha nagyon hamar ellőjük azokat a csodákat, amik után újra mi jöhetünk, akkor a harmadik kor könnyen robotpilóta üzemmódba fulladhat, ha el akarunk kerülni egy katonai vagy tudományos vereséget (vagy épp megvalósítani), de ez nem feltétlenül a játék hibája, hisz mi döntjük el, hogy mikor építhetjük meg a csodákat."
Végül ezt kitöröltem, mert nagyon szűk tud lenni a 2000 karakter, és kb. 100 játék után még mindig nem voltam benne biztos, ha így alakult a helyzet, hogy nem az én hibám-e. Ha előre tudom, hogy ennyi vagy annyi lehetőségem lesz módosítani a sorrenden, akkor rajtam múlik, hogy osztom be. A Panteont pont az teszi jó kiegészítővé számomra, hogy extra lehetőséget biztosít a sorrend változtatására.
A számolgatással igazad van teljesen, ketten még oda lehet rá figyelni, BGA-n meg aztán kimondottan parádés, hogy írja, hogy kinek mennyibe kerülnek az egyes lapok.
Válasz kvarclovag (2023. júl 13. 14:53) üzenetére
Akkor leszek én az advocatus diaboli. Már csak azért is, mert egy játéknál a negatív értékeléseket is fontosnek tartom. Előljáróban annyit, hogy az appot is beleszámolva a játékot több, mint 100x játszottam, tehát nem csak egy felületes első benyomásról van szó.
De azért először kicsit dícsérem is. A játék hangulata fantasztikus, a kezelése nagyon egyszreű, egyértelmű, folyamatos benne a feszülség, pont annyi dologra kell figyelni, amennyi még jólesik, nagy pech és nagyon rosszul játszás esetét kivéve nincs reménytelen helyzet, lehet végig izgulni. A sima 7 csoda elsőre nagy élmény volt, de pár játék alatt elpárolgott, a zárt draft nem túl jó élmény, a lehetőségek elég esetlegesek. Ezek után a párbaj nagy élmény volt, száz játék után is izgalmas és érdekes. tehát bátran ajánlom, annak, akit az alábbi pár dolog nem zavar.
Hogy szerintem melyik játékok jobbak a 7WD-nál két fővel, azt ugye mondanom sem kell 😃
Válasz kardostibor44 (2023. júl 13. 12:35) üzenetére
Szerintem a legjobb közepes összetettségű kétfős játék.
Előnyei:
- Zseniálisan sikerült megvalósítani a draftolást két játékos számára a játékban alkalmazott módszerrel. Egy extra fűszert ad, hogy a kiválasztott lapommal minek a megszerzését teszem lehetővé ellenfelem számára.
- Szuper, hogy a katonai és tudományos út nem "csak" másképpen ad pontokat, mint az egyéb épületek, hanem extra győzelmi lehetőségeket biztosítanak. Így ha látjuk, hogy az ellenfelünk pontokban el fog húzni, van lehetőségünk megszorongatni.
- Az újrajátszhatóság közel végtelen. Minden játék más, köszönhetően a véletlenszerűen kiamaradó csodáknak, lapoknak és technológia korongoknak. Mindig más út tűnik optimálisnak a győzelemhez.
- Oda kell figyelnünk az ellenfél lépéseire, de azért nem egyfolytában a másiknak keresztbetevés a cél. Szóval építünk, fejlődünk, de nem csak eljátszogatunk egymás mellett.
Hátrányai:
- Nem igazán tudok negatívumot megfogalmazni.
Összegezve: a saját kategóriájában egy hibátlan alkotás. Bárkinek mutattam meg, mindig sikert aratott, sőt azonnal kellett legalább még egyet játszani vele.
Kiegészítők: írok róluk külön is a topikjukban, de ilyen sorrendben szeretem őket:
1. Alapjáték + Panteon+ Agora: ez már egy jóval összetettebb élmény, de ha tehetem és van rá idő, akkor így játszom.
2. Alapjáték: annyivel pörgősebb, hogy nem gond, hogy kevésbé komplex, mint a kiegekkel.
3. Alapjáték + Agora: mindkét kiegészítő szuper, de az extra győzelmi feltétel miatt ezt jobban szeretem.
4. Alapjáték + Panteon
Ha tetszik, akkor a következő két fős játékokkal érdemes próbát tenni:
Watergate-ügy, Caper:Europe: sokkal konfrontatívabb, nagyobb a feszültség és az interakció is, de nagyon izgalmas.
Sör és kenyér: ha még inkább euro élményre vágysz.
Hanamikoji: ha te szereted az ellenfeled választás elé állítani
Egy szép új királyság: Hanamikoji mixelve egy kis engine építéssel.
Ha pedig összetett élményre vágysz kizárólag két fővel: Twilight Struggle, War of the Ring, Star Wars lázadás
BGG értékelés: 10/9
Szerkesztve: 2023. júl 13. 17:44
A kedvenc két fős társasjátékom. És ami a legfontosabb számomra, hogy a szüleim kedvence lett és gyakran előveszik egymás közt. Az egyik legjobb ajándék volt számukra is.
Imádjom, a párommal sokszor játszunk vele 🤗 ha ketten kell játszani, legtöbbször ez kerül elő valamelyik kiegészítőjével 😍
Ismertetőm leginkább azoknak szánom, akik ott tartanak, ahol én voltam. Tudják miről szól, láttak róla videót, de még egy utolsó megerősítést akarnak.
Ajánlom azoknak, akik nem rettennek vissza attól, hogy borsot törjenek a másik orra alá, ezáltal is előnyhöz juttatva saját magukat. Ez a motívum jelen van amikor kártyát választunk, illetve csodát építünk olyan céllal, hogy a másik dobjon el lapot, esetleg pénzt.
Amellett, hogy mindenki magára figyel, nem vehetjük le a szemünket az ellenfélről, mert ha a másik katonai-, vagy tudományos fölénybe kerül, mi pedig nem reagálunk, azonnal veszíthetünk.
Jól van felépítve a játékmenet, a 3. korban jönnek az igazán komoly "nagyágyúk", a sok pontot érő kártyák, melyeknek nagy hatása lehet a végén.
Sok játszma után is hihetetlen, hogy polgári győzelem esetén a győzelmi pontokban milyen kicsi a különbség a játékosok között. Menet közben mindig van egy érzésem, ki áll jobban és mennyivel, a végén mégis egál körül végzünk.
Részben ettől zseniális, nincs lefutott háború...
Illetve az újrajátszhatóság. A random feljövő kártyák, azok következményei, amikre reagálni kell. Tovább erősíti az újrajátszhatóságot, hogy minden korban kimarad 3 kártya, de nem tudjuk, melyek azok.
A játékidő a harmadik fontos pozitívum. Ennek a játékideje szerintem tökéletes. 30-45 percbe bele lehet férni. Ebben már átérzem a helyzet komolyságát, de nem unom meg. Így jobb napokon kettőt is tudunk játszani, elég is.
Kerestem a hibáit, meg a gyenge pontjait, de nem nagyon találtam. Talán a csodák hatásai között vannak komolyabb különbségek, de maguk a csodák pedig nem esnek akkora súllyal a végső elszámolásba, hogy azok nélkül esélytelen lennél.
Összességében a játék adja a pontokat, tehát jut a végére bőven. Ez pedig a játékosnak jó érzést okoz, mert gyarapszik. Amikor szűken kikaptam is jó érzésekkel álltam fel az asztaltól, mert éreztem, hogy jól játszottam, de ezúttal ez kicsit kevés volt.
Abszolút ajánlom!
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) 7 Csoda: Párbaj társasjátékhoz
deadfly- 2024. aug 20. 14:09
- Válasz
- / +10
A 7 Wonders nem igazán lopta be magát a szívembe, ezért kicsit szkeptikus voltam ezzel a játékkal. Szerencsére a félelmeim alaptalannak bizonyultak, ugyanis nagyon jól dolgozták át a játékot. A kártya elvétel mechanizmusa kimondottan tetszik, a magamfajta spekulálós játékosoknak való. :) A 3 féle győzelmi feltétel is sokat dob a játékon, hiszen lehetőséget ad arra, hogy többféle játékstílust is kilróbáljunk. A BGG helyezése nem véletlen, elég ritkaság, hogy egy könnyedebb játék ilyen magasra tudjon jutni ott, és meg is tudja tartani a helyét, de a 7 Wonders Duelnek sikerült ez a bravúr. Ugyanakkor a sok pozitívum ellenére egy idő után szerintem unható, plusz 60 parti után már nem igazán volt kedvem elővenni. De ez is egyénfüggő, hogy kinek mikor lesz "elég" egy játékból. A kivitelezésével elégedett voltam, ha jól emlékszem, védőzve is belefértek a kártyák az insertbe. Az ár/érték arányát is jónak mondanám. Ugyan a 7 Wonders Duel már nincs a gyűjteményünben, de kellemes emlékek fűződnek hozzá, és ha valaki esetleg felkér egy játszmára, akkor nem fogok rá nemet mondani.
Szerkesztve: 2024. aug 20. 14:19