Támogasd a Tarsasjatekok.com-ot a Patreonon! Támogatom!

Kickstarter körkép - 2. hét

Boldog új évet! Sajnos a Kickstarter még mindig téli álmot alszik és még mindig több a beharangozó, mint a konkrét projekt. Szerencsére akadnak élelmesebb fejlesztők, akik pont ezt az uborkaszezont használják ki arra, hogy kitűnjenek a sorból. Ennek én csak örülök, mert így nem kell tavaszig várni arra, hogy beindíthassam a rovatot.

Az evolúció szabályai

Egy társasjáték az evolúcióról... nem, nem az amelyikben a hipergyorsan mutálódó dínóknak kell egymást kell felfalniuk az életben maradáshoz. A Darwin’s Journey az állatok helyett a kutatóról és az ő Galápagos-szigeteki utazásairól szól.

A kutatást munkáslehelyzős játék formájában dolgozták fel, de a műfajjal ellentétben az embereink itt nem csupán arctalan akciójelölők. Képezni kell őket, hogy végre tudják hajtani a nekik kiosztott feladatokat! Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy bizonyos mezőre csak akkor rakhatunk munkást, ha már elég erőforrást költöttünk a taníttatására. Egy helyen több ember is állhat, de mindenkinek, aki nem elsőként ér oda, fizetnie kell – a pénzt pedig az ígéretek szerint kifejezetten szűkmarkúan méri majd a játék. A Darwin’s Journey több táblán zajlik majd. Az elsőn a szokásos akciómezők kapnak helyet, a második pedig a szigetcsoport stilizált térképe lesz, melyen hajóval közlekedhetnek a munkásaink.

Az alapdoboz helyett kérhetjük a játékot hetven eurós deluxe kiadásban is. Ebben fémpénzeket, jópofa „viaszpecséteket” és dizájnos fa jelölőket is kapunk, ráadásul érkezik vele a kiegészítő is.

Darwin's Journey

Gonzalo Aguirre Bisi is raising funds for Darwin's Journey on Kickstarter! Retracing Darwin's journey to the Galapagos in an exciting Worker Placement euro game by Simone Luciani and Nestore Mangone.

Rend a lelke mindennek

A Kickstarter-korszak kezdetén listát vezettem a legnagyobb marhaságokról, amit „gamer” jelzővel próbáltak rásózni a játékosokra, emelt áron, természetesen. A kedvencem a gamer-ceruza volt, aminek a hat oldalára pöttyöket rajzoltak, így dobókockaként is használható volt. Második helyen végzett a gamer-kártya, amire egy nyilat nyomtattak, így földobva el lehetett döntetni, hogy ki kezdje a játékot. Ha jól emlékszem, bónuszként sört is lehetett vele nyitni. A harmadik helyen megosztott helyezést értek el a kéthetente megjelenő „ultimate” gamer-táskák, amikbe társasjátékokat lehetett pakolni (mert egy hétköznapiba nem lehet, sajnos), illetve a gamer-füzet, ami különösen alkalmas a játékalkalmak és tesztjátékok naplózására.

Mai próbálkozónk, a Gamer’s Chest, első látásra még jól is néz ki. Egy fa toronyról van szó, amit kipakolva egy kockatornyot és több hatszög alakú tálcát kapunk. Ezek különféle módokon vannak felosztva, így számos komponens elfér bennük, valamint mágnesekkel össze is kapcsolhatóak, ami azért jó, mert... Szóval ez egy rendszerező, ami annyira sokrétű, hogy gyakorlatilag bármilyen játékkal kompatibilis. Mindezt az alapanyagtól függően 40-130 ezer forintos áron.

Értem én, hogy az OCD népbetegség, de nem sok ez egy kicsit? Egy játékra szabott rendszerező ennek a töredékébe kerül csak, és az garantáltan minden komponenst tud tárolni. Ez itt annyira mindenre jó, hogy valószínűleg semmire sem. Ráadásul nem gyorsítja, hanem lassítja a pakolást, hiszen nem tárolható a játékkal együtt.

Szokás szerint én nem mondom azt, hogy ne támogassátok, csak azt, hogy gondoljátok meg, hogy megér-e ez annyi pénzt, amennyiért kínálják. Én inkább maradok az üvegtálkáknál.

Gamer's Chest

Wood Project is raising funds for Gamer's Chest on Kickstarter! All-in-One Tabletop Game Organizer

„Száz vasútat, ezeret! Csináljatok, csináljatok!”

Ismered a 18xx szériát? Ez egy számtalan résszel és még több rajongóval rendelkező sorozat, melyben a XIX. század vasúttársaságainak részvényeivel kereskedhetünk és mi magunk építhetjük ki a történelmi vasútvonalakat. Mielőtt még a Ticket to Ride rajongók lelkesen kattintanának, gyorsan megjegyzem, hogy a 18xx játékok általában az összetettebb kategóriát képviselik. És amikor azt mondom, hogy összetett, akkor két-három órás játékidőre és a BGG-n a felső kategóriába sorolt nehézségre gondolok...

A következő rész 18Magyarország névre hallgat. Így van, ez a neve: nem 18Central-Europe, nem 18Hungary, 18Magyarország! Még a támogatási szintek is magyar nevet kaptak! Nevéhez hűen a század második felében működő vasúttársaságok pénzügyeibe piszkálhatunk bele. A részvénykereskedelem mellett a síneket is mi építjük ki, valamint felhúzhatunk gyárakat is városokba, ezzel kizárva onnan a vetélytársainkat. A játék tervezője az a Leonhard "Lonny" Orgler, akinek a 18xx játékok készítése a mániája, olyannyira, hogy még egy egyszemélyes kiadót is alapított, hogy minél több emberhez eljuttathassa kreálmányait. Neki köszönhetjük továbbá a szintén vonatos (és összetett) Russian Railroadsot is.

A 18Magyarország erősen rétegjáték. Nem csak azért, mert iszonyú bonyolult és hosszú, hanem azért is, mert nem is próbálja meggyőzni az egyszeri játékost olyan fölösleges dolgokkal, mint mondjuk látványvilág.

Kizárólag keményvonalas vasútrajongóknak, kizárólag keményvonalas játékosoknak.

18Magyarország

Leonhard "Lonny" Orgler is raising funds for 18Magyarország on Kickstarter! Railroading in Hungary

írta -- Ludens

Támogasd Te is a Tarsasjatekok.com-ot!

Járulj hozzá Te is, hogy legyen YouTube, podcast tartalom és hogy még több társasjátékot bemutathassunk! Minden támogatónk közösségi pontokat kap és a legnagyobb támogatóinknak egy nagy dobozos társasjátékot adunk ajándékba!

31Aug

Kickstarter körkép - 35. hét

Megjelenés | 2022. aug 31.

Nanolithokkal az ereinkben, kirándulni indulunk, miközben valahol a tengeren a szerelmünk vár epekedve.

09Szep

Kickstarter körkép - 36. hét

Megjelenés | 2022. szept 9.

Euronak egy munkáslehelyezős törpés, partinak egy blöffölős kalózos, amerinek egy fantasy kalandozás.


Vélemények - Kickstarter körkép - 3. hétFórum > Cikkek: Cikk hozzászólások


Új hozzászólás

0 / 2000

Elküldés

Népszerű

Ludens Blog bejegyzései

  • Etherfields, a sötét mestermű

    2021. feb 9. / vélemény, játék, horror, figura, társasjáték, kickstarter

    Bontottál már ki úgy társast, hogy már az első pillanatban, egyetlen másodperc játék nélkül tudtad, hogy most aztán igazán jól döntöttél? Én pontosan így éreztem, amikor a...

  • Így ábrándultam ki a világ legjobb játékából

    2021. jan 26. / játék, fantasy, figura, szerepjáték, társasjáték, fail

    Sosem rejtettem véka alá, hogy engem bármilyen társasjáték meg tud venni kilóra, ha van benne legalább egy az alábbiak közül: Fantasy | Minik | Látvány Nem csoda hát, hogy úgy...

  • Age of Mythology - Matuzsálem a múltból

    2020. nov 22. / teszt, ajánló, játék, stratégia, ókor, videójáték, társasjáték

    A nullás évek eleje elég jó volt a videójáték felhozatalt tekintve, nem? Javában tombolt a Diablo láz, mindenki ezerrel nyomta a Warcraft 3-at, 2002 vége felé pedig megjelent egy...

  • Ez lenne a kiállítások jövője?

    2020. nov 5. / vélemény, játék, rendezvény, digitális, társasjáték, essen

    A koronavírus betett a társasjátékos közösségnek is. A fertőzésveszély miatt az összes rendezvényt le kellett mondani, köztük az Essen Spielt is. A szervezők és a kiadók ezt úgy...

  • Mit lépsz most, Kickstarter?

    2020. okt 7. / vélemény, játék, hír, társasjáték, kickstarter

    Az elmúlt években a közösségi finanszírozás-alapú társasjáték kiadás annyira összeforrt a Kickstraterrel, hogy az oldal mellett már magát a kampányokat és a jelenséget is...

Friss

Címkék