Kép forrása: jatekrahivlak.blog

Three Kingdoms Redux [Jatekrahivlak.blog]

Kína oly távol van tőlünk, hogy lényegében kiesik az átlagemberek látóteréből. És most nem a napi politikára gondolok (amivel kapcsolatban borítékolhatóan szintén rengeteg homályos foltja van egy átlagembernek), hanem például a történelemismeretünkre.

Aki nagyon odafigyelt az iskolában, talán emlékszik arra, hogy a „keleti birodalmakként” egybemosott civilizációk már régóta léteznek, de Európa-központú gondolkodásunk és oktatásunk általában a sokkal közelibb, Földközi-tenger menti kultúrákra fókuszál, így hamis képet fest. Márpedig a helyes világképhez tudnunk kell, hogy Indiában, Kínában, de még Dél- és Közép-Amerikában is hasonló időben, hasonló fejlettségű és jelentőségű civilizációk virágoztak, mint a Tigris és az Eufrátesz között, vagy éppen a Nílus völgyében.

A nagyjából 8-9000 éve földet művelő kínai népek először a Sárga Császár (Huang-ti) alatt, az időszámításunk előtti harmadik évezredben egyesültek birodalommá, azóta pedig hullámzóan, hol egységben, hogy széttagoltságban élnek. Az egyik ilyen legendás széttagolt korszak a Három királyság kora, amely a jó 400 esztendeig fennálló Han dinasztia utolsó évei alatt alakult ki.  meggyengült császár nem bírt egy igen hatalmasra nőtt felkeléssel, így felhatalmazta a tartományi kormányzókat, hogy saját hatáskörben intézkedjenek. A lázadást ugyan leverték a külön hadseregeket felállító urak, de ezáltal a hatalom az ő kezükbe került, a császár pedig a különféle érdekcsoportok bábjává vált. Az egyébként igen fényes (ne felejtsük: a kínaiak a mai napig „hanoknak” hívják magukat) birodalom lassan összeomlott, és a dicsőséges korszak rengeteg autonómnak nevezhető tartomány véget nem érő viaskodásába sodródott.

[Cikk folytatása]

Three Kingdoms Redux

Kína oly távol van tőlünk, hogy lényegében kiesik az átlagemberek látóteréből. És most nem a napi politikára gondolok (amivel kapcsolatban borítékolhatóan szintén rengeteg homályos foltja van egy átlagembernek), hanem például a történelemismeretünkre. Aki nagyon odafigyelt az iskolában, talán emlékszik arra, hogy a „keleti birodalmakként" egybemosott civilizációk már régóta léteznek, de Európa-központú gondolkodásunk és oktatásunk általában...

Társasjáték adatlap -akciós árak-

Támogasd Te is a Tarsasjatekok.com-ot!

Járulj hozzá Te is, hogy legyen YouTube, podcast tartalom és hogy még több társasjátékot bemutathassunk! Minden támogatónk közösségi pontokat kap és a legnagyobb támogatóinknak egy nagy dobozos társasjátékot adunk ajándékba!

12Ápr

Miért tesznek boldoggá és sikeresebbé a társasjátékok? [fundal.hu]

Kedvcsináló | 2025. ápr 12.

Van valami különleges abban, amikor egy asztal köré gyűlünk, előkerülnek a bábuk, kártyák és kockák, és elkezdünk játszani. A társasjátékok nemcsak szórakoztatóak, hanem meglepően sok pozitív hatással is bírnak az életünkre.

21Ápr

Ebben a játékban sosem lehet tudni, ki áll nyerésre [gsplus.hu]

Kedvcsináló | 2025. ápr 21.

A Fluxxban nincsenek állandó szabályok, folyamatosan változik minden.


Vélemények - Three Kingdoms Redux [Jatekrahivlak.blog]Fórum > Cikkek: Cikk hozzászólások

Patronhierroo

Nagyon igéretes játék! Kár hogy csak 3 fővel játszható, se több, se kevesebb. A BGG-n megnéztem a fotókat róla. Nagyon érdekes látni azt a folyamatot, amiken keresztül kialakult ez a játék. Egy sima fehér táblából és néhány jelzőből kezdenek megjelenni a karakterek, grafikák és a színes játéktábla és a szép kártyák. Látszik hogy sokat dolgoztak a megvalósítás érdekében!

https://boardgamegeek.com/image/1726790/three-kingdoms-redux

Innen néztem végig. Köszi Alleira, hogy írtál erről a játékról!

Válasz Alleira (2021. aug 26. 10:45) üzenetére

Alleira

Nagyon igényes a bevezető. Valamennyi rémlett a középiskolás történelemórákról, de volt benne új infó bőven, szépen megadta az egész játék hátterét. Hogyha ezek nagyrészt le vannak írva a játékszabályban is az egy plusz pirospont a hangulatteremtés szempontjából :)

A tematikus euró szerintem ritka mint a fehér holló, így tök jó ilyen játékokról olvasni néha. A csak 3 fő elég hard kritérium, nagyon bevállalós döntés volt a szerző részéről, viszont a témához ez is szépen illeszkedik. Az asszimetrikus játék is nagyon jó ötletnek tűnik szintén a történelmi hűség miatt.

A licitalapú munkáslehelyezés mechanizmussal úgy rémlik, hogy még nem is találkoztam, nagyon izgalmasnak tűnik.


Új hozzászólás

0 / 2000

Elküldés

Népszerű

Friss

Címkék

Kapcsolódó játékok

  • Three Kingdoms Redux