Támogasd a Tarsasjatekok.com-ot a Patreonon! Támogatom!

Mítosz - Mitikus lények megfigyelése

A mitikus, elemi lények a föld, a levegő, a tűz és a víz varázserejével táplálkoznak, és csak a holdfényben láthatók. Hajnalig van időd megfigyelni őket, és megszelídíteni a négy elem varázserejét, hogy tiéd legyen a győzelem!

Most egy kétfős szettgyűjtős kártyajátékot mutatunk be nektek, a frissen megjelent Mítoszt. A játék ígérete szerint mitikus lényekkel találkozunk, akik a kíváncsi szemek elől rejtve varázslatokat legelnek a mitikus sztyeppéken, de amint felragyog a felkelő nap fénye, ők máris tovatűnnek.

A Mítoszt a Repos kiadó jegyzi, aki igazi nagyágyú a társasjáték iparban, a 7 Csoda és a Csak egy játékok is hozzájuk köthetők.

Vadonleső

A játékban kapunk a táblába ágyazott céllapkákat, pontozó korongokat, és kártyákat.

A játék lényege, hogy a színekből folyamatos sorokat rakjunk ki, melyekkel céllapkákat szerezhetünk meg. Minél több kártyából áll a sor, annál értékesebb lapkát tudunk megszerezni.

A játék asztalképe

A játékosok felváltva vesznek el lapokat, vagy a pakliból felcsapva, vagy a készletből. Mindkét esetre igaz, hogy egy választott színből az összes lapot el kell vinni, és ha egy lapból két ugyanolyat gyűjtöttünk be, akkor ez egyiket át kell adni az ellenfélnek.

Amikor megszerzünk egy lapkát, lehetőség van egy másik lapka erősítésére, ami annyit takar, hogy rátehetünk egy vagy két pontkorongot, amivel növeljük az értékét, vagy lezárjuk. A lezárt lapkát át kell fordítani. Ezt továbbra is el lehet vinni teljes pontértékkel, de innentől nem lehet erősíteni.

A játék addig tart, amíg a parti elején pakliba kevert holdkártyát felfordítjuk. Ilyenkor az aktív játékos még befejezi a körét, és lehetősége van lapkát is megszerezni, de ez után a játék azonnal véget ér. A játék végén pontszámítás következik, és a legtöbb pontot gyűjtő játékos nyer.

A süllyesztett tábla és a céllapkák

Abrakadabra!

Manapság úgy tartják, hogy egy jó grafikával bármilyen társasjátékot el lehet adni. A Mítosz a megvalósításban kiemelkedő lett. A grafika lenyűgöző, az atmoszférikus rajzokra arany felülnyomással erősítettek rá, a tábla süllyesztett, és hozzá mérhető vastagságú lapkákat kapunk. Ráadásul az egész úgy lett kitalálva, hogy a lapkák a táblába illesztve tárolhatók, úgy hogy nem fog szétpotyogni. A pontjelölők fából vannak és nyomtatottak. A játék külleme impozáns, kifejezetten szép, és minőségi darab. Az egyetlen, amit felróhatunk neki, hogy a kártyák nagyon vékonyak.

Figyeltek a színtévesztőkre is. A színekhez tartozó szimbólumok a kártyák motívum világában és az arany felülnyomásban is visszaköszönnek. Kifejezetten elegáns és példamutató megoldás.

Aranyozott kártyák

A Mítosz nem egy hosszú játék, negyed óra alatt le lehet játszani, és a remek tervezésnek köszönhetően egy perc előkészíteni.

Ez mind szép, na de milyen a játék? Meglehetősen egyszerű! A tervezők igyekeztek a taktikai mélységre helyezni a hangsúlyt és nem a szabályokra.

Nekünk itt bicsaklott meg a játék. Azt értjük, hogy mi értelme van egy lapka erősítésének, hiszen ezzel több ponthoz juthatunk, de kockázatot is vállalunk, mert egy szerencsés húzással az ellenfél könnyen lecsaphat rá. Viszont a lezárásnak nem sok értelmét látjuk. Amikor már egyértelmű, hogy ellenfelünk mire hajt, általában már nem tudja megerősíteni a lapkát, legfeljebb egy kör késéssel. A partik során néha előfordult, hogy megérte lezárni, de többnyire felesleges lépésnek bizonyult.

E mellett a játékra óriási hatással van a szerencse. Az aktív játékos a pakliból három lapot csaphat fel, amiben nagy eséllyel lesz olyan, amit használni tud. Persze ez nem törvényszerű, és az is gyakran előfordult, hogy három egyszínű, összefüggő lap került az asztalra. Mázlista….

Épülő szettek

Ennek ellenére a játék nagyon jó ötleteket tartalmaz. Nekünk nagyon tetszett, hogy a duplikált lapokból egyet át kell adni, és lapka megerősítése is egy kellemes feszültséget kölcsönözhet. Jópofa a kártya elviteli rendszere is, de ezt nem éreztük elégnek.

Mert a játék összességében nem túl izgalmas. Hiába a fantasztikus grafika, és az okos ötletek. A játékmenet nem hordoz annyi mélységet, hogy lekössön egy tapasztalt játékost. Persze a kezdőknek általában tesztett, de a tapasztalt ellenfeleket elég gyorsan elvesztettük.

Amit még érdemes megemlíteni, hogy a mítikus lények és megfigyelésük, csak elméleti szinten zajlik. Ebből játék közben semmit sem kapunk. Persze, egy pakli kártyától kár is lenne többet várni…

A csíny letudva!

Számunkra a Mítosz elég ellentmondásos alkotás, melynek sok pozitívuma van, de… Sajnos ennek a játéknak nem sikerült elvarázsolnia minket, pedig elsőre nagyon ígéretesnek tűnt. Viszont minél jobban nyílt ki a játék, annál inkább azt éreztük, hogy sosem látjuk meg a vágyott unikornist.

Ettől függetlenül a társasjátékokkal ismerkedők számára érdemes lehet egy próbát tenni vele, mert a termékminőségre pazar, és mind a szabályokat, mind a méretét tekintve nagyon kompakt.

A(z) Mítosz társasjátékot a Gémklub biztosította számunkra!

Keresd fel a boltot és tekintsd meg a játék adatlapját!


MEGNÉZEM A JÁTÉKOT
írta -- ARduel

Támogasd Te is a Tarsasjatekok.com-ot!

Járulj hozzá Te is, hogy legyen YouTube, podcast tartalom és hogy még több társasjátékot bemutathassunk! Minden támogatónk közösségi pontokat kap és a legnagyobb támogatóinknak egy nagy dobozos társasjátékot adunk ajándékba!

14Máj

Star Wars: Bounty Hunters

Ismertető | 2025.05.14. 14:00:00

A Star Wars: Bounty Huntersben a birodalom ellenségeinek tekintett lázadók elfogása lesz a célunk, akiket fejvadászok felbérlésével és a Jawa piacon vásárolt droidokkal próbálunk becserkészni.

01Máj

Navoria – Egy új világ felfedezői

Ismertető | 2025.05.01. 15:00:00

Ebben a nyelvfüggetlen tablóépítő- és munkáslehelyező játékban kártyákat toborzunk, ismeretlen szigeteket fedezünk fel, ahol kereskedelmi állomásokat építünk és kereskedünk.


Kommentek

  • mr.zehy

    2025-06-15 12:51:27

    Szuper cikk, köszi! És hiába szponzorált tartalom, nem félt a cikkíró felvállalni a játék hibáit, ezért külön jár az érdem.

Népszerű

Friss

Címkék

Kapcsolódó játékok

  • Mítosz