Kép forrása: https://metabro.hu/wp-content/uploads/2020/09/gyerek-1260x708.jpg

Képesek vagyunk átvinni a teljesítménykényszert a játékra is

A Társasjáték-fejlesztők Klubja harmadik alkalmán a gyerektársasjátékokról folyt a szó.

Múlt csütörtökön folytatódott a Társasjáték-fejlesztők Klubja a Demola innovációs laborban – a harmadik alkalmon a gyerekjátékokról beszélgetett a pagonyos Bojti Anna, az Igazgyöngy Alapítvány-os Lencse Máté, a gémklubos Tuska Miklós, illetve a főszervező, egyben a kerekasztal vezetője, a qubites Gáspár Merse Előd. A kétórás, tartalmas beszélgetést – hasonlóan a másodikhoz, melyen a társasjáték-tesztelésről adott elő Pásztor Balázs (Kicktester) – felvettük:

Társasjáték-fejlesztők Klubja - Milyen a jó gyerektársasjáték?

A Társasjáték-fejlesztők Klubja 3. előadása a Forest ED csapatának közreműködésével jött létre, a helyszínt a Demola innovációs labor biztosította. Meghívott...

Támogasd Te is a Tarsasjatekok.com-ot!

Járulj hozzá Te is, hogy legyen YouTube, podcast tartalom és hogy még több társasjátékot bemutathassunk! Minden támogatónk közösségi pontokat kap és a legnagyobb támogatóinknak egy nagy dobozos társasjátékot adunk ajándékba!

06Szep

Három boros társasjáték, amit magyarok terveztek [bor.hu]

Kedvcsináló | 2024.09.06. 16:07:00

Pörgős-szívatós kártya- és szinte birtokigazgatói kvalitásokat igénylő táblajáték egyaránt szerepel az utóbbi évek magyar fejlesztésű boros társasjátékai között.

25Szep

Horrified: Greek Monsters – Innen csak Kratos hiányzik [Társalgó]

Kedvcsináló | 2023.09.25. 18:49:00

Harmadik verziójában jelenik meg a népszerű Horrified, a legújabb változat pedig Kratos nélkül is a teljes görög mitológia minden neves alakjának halálát okozhatja.


Kommentek

  • reni.sule

    2020-10-02 14:28:39

    Csatlakoznék az előttem szólóhoz, én magam az érme másik oldaláról tapasztaltam meg a tárasjátékok fejlesztő hatását.

    Tanulássi nehézséggel közdők kisebb fejlesztő csoportokban, használtuk gyakran előkerült a haligali, ami remekül bevált a jobb és bal agyfélteke fejlesztésére, főleg a diszkalkuliásoknál használt. Activiti is gyakori vendégünk volt amellet, hogy jól összehozta a különböző korosztályú gyerekeket, de emelett össztönözte a raccsoló vagy épp dadogókat a az aktív részvételre, vagy a diszlexiásokat-diszgráfiásokat a minnél szebb ás érthetőbb rajzok készítésére, levetkőzni gátlásaikat. Számomra örök nyomot hagytak így az életembe a társajátékok, és később is épp emiatt az élmények miatt játszom szivesen.

    Egyúttsl pedig köszönöm azoknak a pedagóguspknak akik erőt és fáradságat nem kímélve, próbáltak, minnél szinesebb és élvezetesebb fejlesztő órákat tartani nekünk.

  • zsiray.barbara

    2020-09-30 22:13:10

    Úgy vélem,hogy nagyon hasznos ez a kerekasztal beszélgetés azoknak, akik valamilyen módon érdeklődnek a főképp gyermekeknek szóló társasjátékok tervezése iránt, vagy csupán szülőként/pedagógusként fontosnak tartják,hogy a gyermekeik/tanítványaik kezébe minőségi társasjátékok kerüljenek.

    Tanító szakos hallgatóként remélem,hogy a társasjátékozás rövid időn belül jobban be tud épülni az oktatásba, hiszen a játék során úgy tanul a gyermek,hogy észre sem veszi. Természetesen nem a didaktikai céllal gyártott játékokra gondolok, hanem azokra a játékokra,amik a játékélményen túl fejlesztenek számos más készséget, nem szájbarágós módon. Ahogy a videóban is hallhattuk sokkal szívesebben számolgatnak a gyerekek mondjuk az EladLak című játékban,mint hogy fél órát üljenek a négyzetrácsos füzet lapjai fölött semmihez sem köthető művelteket végezve. De ugyanezt el lehetne mondani az anyanyelvi nevelés területén is. Mennyivel jobban hangzik, ha azt kérem a kis alsós tanítványtól, hogy "Gyere, dobj egyet ezekkel a kockákkal és mesélj valamit!", mintha azt kérném, hogy "írjál egy 50 szavas fogalmazást a szobádról!".

    Tisztában vagyok vele, hogy a kerettantervek megkötik a pedagógusok kezét,illetve a feltételek (helyhiány,magas osztálylétszámok, beszerzés költségei) sem adottak sokszor,de én hiszem,hogy újításokat lehet,illetve kellene is bevezetni. A videón látott beszélgetésben is felmerült,hogy több pedagógusoknak szóló workshopot kellene rendezni,hogy azok is beleláthassanak ebbe a világba, akik alapjáraton nem gyakran játszanak társasjátékokkal.Úgy gondolom, hogy sok tanító és tanár látná meg a lehetőséget a társasjátékok tananyaghoz való kapcsolásában ezáltal. A legtöbb tematizált társasjáték köthető valamilyen módon az egyes tantárgyakhoz (pl.: Hive, Photosynthesis-környezetismeret).Úgy is el tudom képzelni a játékok beépítését,hogy egyes komponensei kapnak helyet az órán szemléltető eszközként,magának a játéknak a szabály szerinti kipróbálására pedig a napköziben van lehetőség.

Népszerű

Friss

Címkék