Jaipur
Jaipur
Jaipur
Jaipur
Videó beküldése

Jaipur társasjáték

társasjáték, 2022
Értékelem!

A Jaipur egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A játékot 2010-ben jelölték a Golden Geek Awards díjára Legjobb két személyes játék kategóriában, illetve szintén ebben az évben jelölték a Golden Geek Awards díjára is Legjobb kátyajáték kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága...

A Jaipur egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A játékot 2010-ben jelölték a Golden Geek Awards díjára Legjobb két személyes játék kategóriában, illetve szintén ebben az évben jelölték a Golden Geek Awards díjára is Legjobb kátyajáték kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a pakli tervezés, a kártya húzás, a score-and-reset game és a market mechanizmusokra.

A Szellemlovas leírása:

Itt az új kiadás! Ajándék fémérmével (a doboz tartalma).

Jaipurban már csak két olyan kereskedő maradt, aki érdemes lehet a Maharadzsa figyelmére, ám közülük is csak egy látogathat el az udvarba - vajon te leszel az?

Amikor te jössz, döntened kell: vajon árukat fogsz gyűjteni, vagy tevéket szerzel, hogy később még több árut tudj szállítani? Megéri otthagyni egy szép portékát a későbbi még nagyobb nyereség reményében? Az árukártyák beváltásával pontot érő korongokat szerezhetsz, ezek értéke azonban idővel csökken - ám különböző szettek összegyűjtése jóval több korongot ér, amihez viszont időre van szükség... a döntés a tied, és persze az ellenfeledé!

Forrás: Szellemlovas
2 - 2 játékos
2-en a legjobb
30 perc
10+ évestől
Nyelvfüggetlen
Nagyon egyszerű
Bemutató
Szabálykönyv
Ismertető
Kommentek (30)
Link másolása
Megosztás
Egy felhasználó és 16 üzlet árulja ezt a játékot!
  • 3 000 Ft-tól
  • 17 ajánlat

Kategória: Kártyajáték, Közgazdaság
Mechanizmus: Kollekció gyűjtés, Pakli tervezés, Kártya húzás, Score-and-Reset Game, Market, Hidden Victory Points

Szabálykönyv

Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!

Videók

A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!

Üzletek

Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!

Játékfigyelés Értesülj róla e-mailben, ha a játék ára változik, vagy újra raktáron lesz az egyik boltban!

Új hozzáadása

Árkalkulátor

Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!

Hirdetés

Szabálykönyvek (3)

Jaipur társasjáték videók (9)

Kapcsolódó cikkek

Díjak és jelölések

Legjobb két személyes játék

jelölt, Golden Geek Awards, 2010

Kommentek (30)

Vélemények - JaipurFórum > Játékok: Társasjátékok

PatronSpenjam

Mi nagyon szeretjük a Jaipur-t. Pörgős játszmák, szép kártyák, izgalmas játékmenet, könnyű szabályok jellemzik. A szerencsefaktor (szerintem) pont ideális mértékű, hiszen egyrészt megnöveli az újrajátszhatóságot, másrészt váratlanul befolyásol(hat)ja a játékmenetet. 🙂

Egy teljes játék 20-30 perc alatt lepörög, így tipikusan az a játék, amit szinte bármikor elő lehet venni (a táskában fix helye van nálunk, ha utazunk).

Boly

Teljes mértékben egyet tudok érteni a véleményeddel és nagyon tetszik a hasonlatod. Tény, hogy vannak olyan játékok amik bőven, sokszorosan bőven nagyobb szerencsefaktorral dolgoznak, mint a Jaipur és jó társasjátékok, nagyon sokan szeretik őket. Nyilván ez személy, társaság függő. De azért írtam a túlzó megfogalmazású szerencsefaktort a Jaipurra, mert azt érzem, hogy ez a játék nem a legjobb módon alkalmazza a szerencsét, talán pont amiatt hogy egy két fővel játszható játék. Épp ezért van az, hogy sokaknál tud feszültséget okozni, mert el tudja venni a szerencse a kontrollt, amihez olykor nagyon tudunk ragaszkodni.

Ezek miatt viszont kijelentem, hogy nem a játék rossz, hanem kifejezetten van egy játékos réteg akinek nem jó, de persze ez minden játékra igaz, csak más és más aspektusból.

Senkinek nem akarom elvenni a kedvét a játéktól, sőt ez egy jó játék, családi környezetben nálunk is működött és élvezetes partikat raktunk bele. Mai napig megvan a játék, nem szeretném továbbadni, mert a tulajdonságait ha belátjuk és elfogadjuk, akkor érdemes vele játszani és semmiképp ne egy parti után ítéljétek el. Gyors rövid játék, játszatok vele többször és azután döntsetek arról, hogy van-e helye a polcotokon, vagy nincs.

(ezt a gondolatomat az első kommentemben is meg szerettem volna írni, csak a karakterszámból kifogytam 😅)

Válasz kvarclovag (feb 13. 09:32) üzenetére

kvarclovag

... a Jaipur-ban a szerencsefaktor brutálisan magas ...

Ez, ahogy Kant egy helyen igen találóan megjegyzi: "Nem így áll fenn." (Pontatlan idézet egy régi kabaréból.)

A szerencsefaktort nehéz megítélni, és pár játék után nagyon könnyű tévedni a megítélésében. A jutuberek és játékmesterek is gyakran tévesen ítélik meg, és teljesen hamis híre lesz egy játéknak.

Azoknál a játékoknál, amiket gyakran játszanak a BGA-n, eléggé jól mutatja a szerencse mértékét a legjobb játékosok ELO-pontszáma, és győzelmi aránya. Hasonlítsuk össze a Jajpurt és az Elveszett városokat. Mindkettőt sokan és sokat játszák, és mindkettő kétfős játék. Az Elveszett városokat kicsit többen játszák, de nem lényeges a különbség, főleg, hogy a Jaipur kevesebb játékkal is sokkal kisebb szerencsefaktort mutat. Nézzük a tényeket:

Legjobb játékos ELO-pontja: Jaipur 759 Elveszett városok 483
10. legjobb játékosos ELO-pontja: Jaipur 622 Elveszett városok 387
A topjátékosok győzelmi aránya: Jaipur 70-80% Elveszett városok 60%

Tehát, akit csak az tartana vissza a Jaipurtól, hogy nem szereti a magas szerencsefaktort, az játsszon vele bátran, mert egyáltalán nem magas, kifejezetten tanulható, okos játék. Amire viszont nagyon kell figyelni, az a hetes kézlimit, azt könnyű elnézni, és hát, eléggé befolyásolja a játékot, hány lap van a kezünkben.

Válasz Boly (feb 13. 08:58) üzenetére

PatronBogame

Nálunk sem ez az a játék, ami a leggyakrabban kerül elő, de amikor igen szívesen játszunk vele. Abban egyetértek, hogy itt a lapjárás nagyban befolyásolja az esélyeket, de szerintem a teve kártyák pont erre valók, hogy ezt kompenzálja. Valamint szerintem ebben a játékban is lehet taktikázni, hogy minél előbb tegyél le árut vagy rámenj a bónuszokra. Ezek ellenére azért inkább a filler kategória.

Válasz Boly (feb 13. 08:58) üzenetére

Boly

A beszerzésének az oka az volt, hogy szerettem volna bővíteni az itthon található két fővel játszható társasjátékok repertoárját. A BGG-t hívtam segítségül a tanácsadásban, mert cél volt az, hogy egy kellően jó játék legyen, rövid játékidővel és könnyű szabályrendszerrel rendelkezzen, így jutottam el a Jaipur-hoz. Aztán megnéztem, hogy milyen árban tudok hozzájutni és kellemesen csalódtam, hogy nem kér nagy befektetést, ezért meg is vettem a legjobb ajánlattal kecsegtető boltban.

A doboz grafikája annyira rikít ezzel a sárga színnel a polcon, hogy szinte már kiált azért, hogy vegyem le a polcról és játszak vele néhány partit. Alapvetően szép a képi megjelenítése a játéknak mind a dobozon, mind pedig a kártyákon. Külön tetszett, hogy a kártyák képein szereplő tárgyak egységes színe adja a kártya színét. Viszont első alkalommal, amikor kinyitottam a dobozt, a rikító sárga dobozt, belül meglepetésként szolgált a szintén harsány magenta színű inzert. Végülis összhangban van a doboz színével és már az is egy nagy pozitívum, hogy egy kis dobozos játékban egy fröccsöntött műanyag inzertet kapunk. (Csak annyit jegyeznék meg, hogy mivel az inzertbe passzosan férnek be a kártyák, így a kártyavédőzés után már nem tudtam ebben tárolni a kártyákat, de ez lehet hogy csak rétegprobléma.) Összességében a játék komponensei nagyon jó minőségűek, így ha csak ezt nézzük, akkor megéri a pénzét.

De persze szerintem egy játék akkor jó ár-érték arányban, ha minél többször lekerül a polcról. Ebben az aspektusban nálunk kis híján megbukott a játék. Az első alkalommal az egyik barátommal próbáltuk ki és ez volt a probléma, mindketten gamer-ebb beállítottságúak vagyunk és ez ennél a játéknál tud probléma lenni. Hamar rájöttünk, hogy a Jaipur-ban a szerencsefaktor brutálisan magas és hamar rádöbbentünk, hogy ez ebben a játékban az alap felállás. Még egy győzelem után is volt némi feszültség bennem, mert láttam, hogy azért nyertem mert nekem jobb lapok jöttek ki. Családdal már jobban működött.

deadfly

Rengeteg játékot raktunk bele. Én imádtam, a párom viszont utálta egy idő után, ezért sajnos mennie kellett. :) Ez a játék bizony erős idegrendszerért kiált, ugyanis sokszor meg tud viccelni minket a randomitásával, ami nem várt helyzeteket teremthet a semmiből. Sokan szidják a szerencsefaktora miatt, de szerintem nem jól állnak hozzá ehhez a játékhoz, hiszen aki nem egy spekulatív alkat, és nem érti vagy nem szereti ezt a fajta gondolkodásmódot, annak szerintem nem is igazán való. A tevéket jó ütemben használni már-már igazi művészet ebben a játékban, és valami eszméletlenül felemelő, amikor összejön egy "4000 IQ-s" kombónk, amivel akkorát kaszálunk, hogy szinte érezzük, ahogy az ellenfelünk arca ökölbe szorul. Szerintem zseniális játék, online már 200+ parti van mögöttem, de még mindig nem tudom megunni. Aki egy pörgős és élvezetes kétfőst akar, annak szerintem kötelező darab.

totodirector

Könnyű filler és nem is érdemes komolyabban venni. Persze van benne taktikázásra is lehetőség, de ha két rutinos játékos játsza, akkor csak a szerencsén múlik kinél jönnek ki a jó lapok és így ki győz. Engem ez frusztrál, el is engedtem.

Szandra85

Ezzel nagyjabol egyetertek, mi kisfiunk szuletese utan sok evet kihagytunk a tarsasozasbol es ez volt az a jatek amit elsok kozott beszereztunk, ami altal visszatalaltunk a tarsasozashoz. Es eghez tokeletes is volt,az elejen nagyon szerettuk, viszont eleg hamar ‘kijatszottuk’, par jatek utan unalmassa valt es manapsag mar elo se kerul. Pedig a tul komplex jatekokat sem szeretem, tenyleg nem,de megtalaltuk a nyero strategiat es onnantol ez meg mar a tul egyszerube csapott at.

Hozzam mind a tema (kereskedelem) mind India mint orszag kozel all, voltam Jaipurban, ugyhogy erzelmi kotodesem van ehhez a jatekhoz, azert van meg mindig a polcunkon, meg mert remelem,hogy a kisfiammal elokerul meg ha eleg nagy lesz hozza, de a ferjemnek mar szoba se jon,hogy jatszunk vele es megertem.

Válasz bigacs (2023. feb 12. 18:34) üzenetére

bigacs

A sok pozitív hozzászólás és a bgg jelenlegi 7.5-ös értékelése alapján vásároltam meg a játékot, kifejezetten 2 fővel játszható, pörgős, könnyedebb játékot keresve (persze más is került a kosaramba, illetve fordítva, inkább ez is bekerült a többi közé...😅). Teljesen értem miért vannak oda olyan sokan érte, de nekem egy kicsit csalódás volt. Az összetettebb játékok mellett jól esik néha rövidebb, egyszerűbb, de azért kicsit agyalós társasokkal játszani (Cascadia, Botanik, Azul, Kartográfusok, stb.) és ezt is ilyen játéknak gondoltam, de ez valahogy túl egyszerűnek tűnik. Ha 10 évvel ezelőtt próbáltam volna ki először valószínűleg jobban tetszett volna, de most csak kellemes, de felejthető játékélményt nyújt. Én kifejezetten kezdőknek, gyerekeknek vagy modernebb nagyszülőknek ajánlom, számukra magasabb lehet az élvezeti faktor azáltal, hogy még kevesebb a tapasztalatuk.

A korábbi kiadás (amelynek zöld a színe) nekem jobban tetszik, a hátlapok és a képek is szebbek voltak.

És még valami, sajnos nem a fémpénzes változatot kaptam. Tudna valaki segíteni abban, hogy miért? Honnan kellett volna tudnom, hogy a fémpénzes vagy nem fémpénzes verziót rendeltem?

Szerkesztve: 2023. feb 12. 18:38

halasz.brigi25

Így Valentin nap környékén kimondottan kétfős játékokat keresgéltem, így ugrott a kosaramba ez a játék is. Nem bántam meg. Könnyen tanulható, pörgős, gyorsan lejátszható taktikai társasjáték. Valamiért minden lejátszott parti alatt úgy éreztem, mintha a Splendorra hajazna kicsit. Szerintem egy kellemes, szép játék és kompakt méretének köszönhetően akár utazáshoz is tökéletes.

maricusi

Ez az egyik olyan játék, amiről még csak jót hallottam. Plusz bónusz, hogy kifejezetten két fő játszhatja, s mivel nálam szinte több játékos nem is jön össze ez is fontos szempont volt. A sárgadobzos játékot sikerült beszerznem. Kis helyen elfér az inzertbe szépen elférnek a korongok és a kártyapakli is. A szabályok világosak, könnyen áttekinthetőek, több viedó megnézését követően, nem is szükséges játék közbe a szabályfüzetet böngészni. A grafikája nekem nem jött be, a régebbi kiadás egy fokkal jobb. Viszont tetszik, hogy a jutalompecsét egyik oldalán maharadzsa van, a mások oldalán maharáni van, elvégre nem csak férfiak, hanem nők is nyerhetnek a játékban. A játék pörgös, lehet taktikázni, a másikkal kibabrálni. Szerencsefaktor, hogy milyen sorrendbe jönnek fel a kártyák, de szerintem, ezt jó döntésekkel ellensúlyozni lehet, viszont a bónusz korongok pontjai ellen nincs mit tenni. Nekünk nagyon tetszett, rögtön lezavartunk 3 játékot (azaz 9 kört), és még van benne jópár játék. Braunzék háziszabályát rögtön magunkévá is tettük és a bónusz korongokat csak a legvégén fordítjuk fel, így még izgalmasabbá téve, hogy kinyeri meg a fordulót.

braunz

Nálunk már ritkábban kerül elő, mert a szerző egy másik játéka az Ankh'or (persze ott már több szerző) sokkal jobb, érdekesebb és megunhatatlan. Ettől függetlenül nem egy játék van Jaipurban. Kellenek ezek a kis kártyajátékok is, kicsit kiegészítővel megspékelve. Kis helyen elfér, gyorsan játszható és nem felejtős játék. Mi a végéig a bónuszkorongokat fel sem fordítjuk, így az alatt lévő értékeket az elszámolásig nem ismerjük. Ez a háziszabály is dob egy kicsit az élményen.

rocky015

Akkor ez is valószínű majd landol nálunk, ugyanis szeretünk kirándulni a párommal és a hétvégén pont ezen gondolkodtunk, hogy nekünk nincs kimondottan 'utazós játékunk' és nem tudtuk mit vigyünk. Van egy Winston-unk, ami még jó, de ez a Jaipur is már egy ideje ott motoszkál bennem és így már meg is erősítettél ebben hogy kellene fog nekünk. 🙂

Válasz clodo (2021. márc 18. 22:38) üzenetére

Patronclodo

Tökéletes utazós játék 2 főre! Pörgős, szórakozó, kereskedős, egymás elől elmarós. 😊

Aki nem szeret kereskedni, annak nem ajánlom.

Robby

Annyi jót írtatok itt erről a játékról, hogy muszáj volt kipróbálni. Tetszett a játék egyszerűsége, gyorsan tanulhatósága, de nem hagyott bennünk mély nyomot, talán azért mert a sok jó leírás miatt többet vártunk tőle. Egy könnyed kikapcsolódás, de semmi több. Nagy a szerencse szerepe, szinte csak erre lehet építeni. Azt is lehet sejteni, hogy az ellenfél mit fog választani, aztán csak abban bízhatunk, hogy mi előbb fogjuk becserélni. Nem mondom, hogy rossz játék, de sok jobb játék van ebben a kategóriában akár még olcsóbban is. Csak húzzuk, dobjuk a kártyákat, nem túl szórakoztató, vagy lehetne egy minimális interakció, vagy akármi, ami felkavarja a már-már unalmas állóvizet.


Új hozzászólás

0 / 2000

Elküldés

Részletes adatok

Részletek

  • Játékidő:  30 perc
  • Játékosok:  2
  • Ajánlott életkor:  10+
  • Komplexitás:  Nagyon egyszerű
  • Tervező:  Sébastien Pauchon
  • Illusztrátor:  Vincent Dutrait, Alexandre Roche
  • Kiadók:  Esdevium, Hobby Japan, Kaissa Chess & Games, GameWorks SàRL, REBEL.pl, Korea Boardgames co., Ltd., Gém Klub Kft., KADABRA, Galápagos Jogos, ADC Blackfire Entertainment, cutia.ro, Space Cowboys, Siam Board Games, Boardgame Space, Yes Papa Games, Lord of Boards
  • Elérhető nyelvek:  arab, cseh, kínai, dán, holland, angol, észt, finn, francia, német, görög, magyar, olasz, japán, Korean, lett, litván, norvég, lengyel, portugál, román, spanyol, svéd, szlovák, ukrán, hindi, thai

Alternatív nevei


Kiadások

  • English/French/German edition 2009
    • Kiadás éve: 2009
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 10 cm x 19.5 cm x 3.7 cm
    • Súly: 0.3 kg
  • English/French/German edition 2010
    • Kiadás éve: 2010
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 10.5 cm x 19.7 cm x 3.8 cm
    • Súly: 0.3 kg
  • English/French/German edition 2012-1
    • Kiadás éve: 2012
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 10.3 cm x 19.1 cm x 3.9 cm
    • Súly: 0.3 kg
  • English/French/German edition 2012-2
    • Kiadás éve: 2012
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 10.3 cm x 19.1 cm x 3.9 cm
    • Súly: 0.3 kg

Hasonló játékok

Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Jaipur társasjátékhoz