Kép forrása: pcguru.hu

Időjárásgép – A tudomány mindig nehéz [Társalgó]

Vital Lacerda mára már élő legenda a társasjátékok világában, de vajon tényleg olyan jók a játékai, mint amilyen nehezek, vagy csak az elitizmus hatásai érvényesülnek?

Az biztos, hogy a BGG-n (BoardGameGeek) megszavazott 4,5 körüli nehézség és az 50-60 ezer forintos ár Lacerda egyik játékát sem fogja igazán népszerűvé tenni, hiszen mindkettő kellően rémisztő hatással lehet az átlag vásárlóra és játékosra. A többség ugyanis eleve a 2-es átlaggal rendelkező társasokat favorizálja, míg a gamerek többnyire a 3,5-es átlag környékén érzik magukat komfortosan. Aztán van az, akit vagy nem érdekel az ilyen-olyan elképzelések alapján belőtt nehézség, vagy csak szimplán szereti a tényleg agyégetős játékokat – és persze ott van az is, aki csak azért is alapon emel ki mindenképpen olyan darabokat, amikkel “senki sem játszik”, mert ezzel is az elitizmus érzetét sikerül kelteni. Hogy a Lacerda nevével fémjelzett társasokkal ezek közül kik és mennyien ülnek le, azt nem itt fogjuk eldönteni, hiszen most az a célunk, hogy megépítsük a tényleg működőképes és a világot megváltó, átformáló időjárásgépet, majd pedig azt is kiderítsük, hogy a játékmechanika és az összkép felér-e a hírnévhez, vagy itt is csak a luxus és az elitizmus ad hozzá értéket az esetlegesen átlagos termékhez. Ha az időjárást ténylegesen nem is változtatjuk meg, azért remélhetőleg komoly tüzek sem várhatók (aka flame war, ha esetleg valakinél kihúzzuk a gyufát).

A helyzet az, hogy a síparadicsom üzemeltetőinek tele a hócipőjük amiatt, hogy globális felmelegedés van, nem lehet síelni már a hegyekben sem, miközben a tengerparti üdülőövezet vendéglátói amiatt mérgelődnek, hogy az időjárás folyton megbolondul, ami elriasztja a turistákat és pihenésre, szórakozásra, finom falatokra vágyókat. Éppen ezért Lativ professzor eldönti, hogy majd ő egymaga megoldja a világ összes problémáját, így megépíti a címben szereplő időjárásgépet, ami ugyan teszi a dolgát, ezzel ideiglenesen segítve az elégedetlenkedőkön, de közben az elszabaduló pillangóhatásnak hála mindenhol máshol egyéb problémák adódnak, özönvíztől az erdőtűzig. Éppen ezért Lativ arra a következtetésre jut, hogy az elképzelés és a kiindulási pont jó, azonban még fejleszteni kell a masinán. Nos, robotizált segédei mellett ebből csak pár másik tudós képes kivenni a részét, avagy a játékosok, miközben nemcsak a robotok és a professzor jelenléte segít a kutatásban és fejlesztésben, de a kormány is, mely érthető okokból mindenképpen létfontosságúnak tartja a kísérlet sikerét. Aztán persze vannak még kémek is, kik a technológiát akarják megszerezni, de ez már egy másik történet kezdete…  

Mondtam ezt mindig, ha valaki szólt az asztalomon lévő rendetlenség miatt, és persze nem gondoltam komolyan, mert cseppet sem tartottam magam zseninek, azonban azt nem is sejtettem, hogy mennyire nehéz lehet a zsenik élete. Ez akkor válik egyértelművé, amikor először ránézünk az Időjárásgép felépülő játékterületére, vagy először olvassuk el a szabályfüzetet, esetleg nézünk bele egy angol nyelvű szabálymagyarázó videóba. Mivel a felkészülés egy külön kaland, a setupot ezúttal nem vázolom fel olyan részletesen, de azért minimálisan kitérek rá, hogy egy átfogó képe mindenkinek szülessen, miközben a méretes asztal teljes kihasználható játékterületét bemutató fénykép is árulkodó lehet. Első körben fontos, hogy minden játékos, avagy tudós, egy saját laborral rendelkezik, ez tartalmazza a saját felhasználható robotokat, az engedélyeket, valamint a műhelyt. Utóbbi bővíthető, illetve később ide kerülnek a már bevethető alkatrészek, robotok, vegyszerek. A fő tábla pedig lényegében négy nagyobb részlegre oszlik, ráadásként egy ötödikkel, amit csak Lativ ér el, mivel az az ő irodája. Minden részlegre (raktár, kormányterület, kísérleti labor, kutatási és fejlesztési osztály) különböző elemek kerülnek, kezdve a vegyszerektől és műhelylapkáktól a kormányzati támogatást jelentő bónuszlapkánon át Lativ segédjéig és az időjárást jelentő lapkákig. Nos, ezeken a területeken tevékenykednek maguk a játékosok is, vagyis mindig csak egy helyszínen.

[Cikk folytatása]

[Társalgó] Időjárásgép a Delta Visiontől - A tudomány mindig nehéz

Vital Lacerda mára már élő legenda a társasjátékok világában, de vajon tényleg olyan jók a játékai, mint amilyen nehezek, vagy csak az elitizmus hatásai érvényesülnek? Az biztos, hogy a BGG-n (BoardGameGeek) megszavazott 4,5 körüli nehézség és az 50-60 ezer forintos ár Lacerda egyik játékát sem fogja igazán népszerűvé tenni, hiszen mindkettő kellően rémisztő hatással lehet az átlag vásárlóra és játékosra.

Hol vásárolhatom meg?

forrás -- www.pcguru.hu

Támogasd Te is a Tarsasjatekok.com-ot!

Járulj hozzá Te is, hogy legyen YouTube, podcast tartalom és hogy még több társasjátékot bemutathassunk! Minden támogatónk közösségi pontokat kap és a legnagyobb támogatóinknak egy nagy dobozos társasjátékot adunk ajándékba!

17Jún

Iszonyú bájos ez a játék, amiben patkányok akarják meghódítani a Holda.. vagyis a Sajtot [gsplus.hu]

Kedvcsináló | 2024.06.17. 14:00:00

A Sajtra szállásban mind patkányokat irányítunk, akik a szemétből guberálva gyűjtenek alkatrészeket az űrhajójukhoz.

05Jún

Ha kis dobozos társasjátékot vennél, ezekkel nem lőhetsz most mellé [gsplus.hu]

Kedvcsináló | 2024.06.05. 19:43:00

18+-os partijáték, kétfős területfoglalás, vikingek harca - nem kell tízezreket költeni szuper élményekért.


Kommentek

  • Pcs

    2023-03-08 20:48:07

    Valószínűleg nagyon jó játék, és elég igényesnek néz ki, de az ára engem is meglepett, nem gondoltam volna, hogy a legolcsóbb helyen is 55k... Másrészről viszont más játékok lehet, hogy olcsóbbak, de a kiegészítőkkel együtt már lehet, hogy drágábbak lesznek, ez a játék viszont már magában elég komplexnek, összetettnek tűnik.

  • veerzoltan80

    2023-03-08 17:03:59

    Bár a bemutató alapján érdekes és elég összetett játék, na de milyen áron... ez kemény

Népszerű

Friss

Címkék

Kapcsolódó játékok

  • Időjárásgép