A Fedőnevek egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 8 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 15 perc. A játékot az Év Játékának választották 2016-ban (Spiel des Jahres) és jelölték is 2015-ben (BGG), illetve 2015-ben több, összesen 3 másik elismerést és jelölést is kapott. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 14 éves kortól...
A Fedőnevek egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 8 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 15 perc. A játékot az Év Játékának választották 2016-ban (Spiel des Jahres) és jelölték is 2015-ben (BGG), illetve 2015-ben több, összesen 3 másik elismerést és jelölést is kapott. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a szövetségek, a memória, a merj és nyerj és a limitált kommunikáció mechanizmusokra.
Elsöprő sikerű asszociációs kártyajáték a titkos ügynökök szupertitkos világában! A vezérkar felkészült, hogy megvédje az embereit – de vajon sikerül nekik...?
A játékosok két csapatot alkotnak, melyek 1-1 tagja - a kémfőnökök - birtokában vannak a megoldókártyának, a többiek csak az előttük kiterített 25 szókártyát látják. A kémfőnökök feladata, hogy rávezessék társaikat, mely lapok tartoznak hozzájuk, méghozzá úgy, hogy egy-egy szóval megpróbálnak minél több kártyára utalni egyszerre anélkül, hogy megneveznék őket. Egyszerűnek tűnik, és az is – amíg ki nem próbálja az ember!
Már egyetlen apró hiba is az ellenfélnek jelenthet pontot, ráadásul egy bérgyilkos is ólálkodik a közelben, aki könnyen véget vethet a szervezkedésnek…!
A Fedőnevek egyszerre komoly gondolkodást igénylő társasjáték és könnyed partijáték, amit bárki fél perc alatt megtanulhat. Játszani könnyű, de jól játszani nehéz!
Vidám csapatjáték hidegháborús környezetben
Mint minden partijáték, ezt is nagy(obb) társaságokra találták ki. Bár van két- és háromszemélyes verzió is, a játék igazából négy főtől lesz izgalmas. Két csapat játszik egymás ellen, azaz egymással szemben, mert praktikusan a két csapatvezető (kémfőnök) az asztal egyik oldalán van, míg a két csapat a másikon.
A történet: a kémfőnökök fel kell fedjék ügynökeiknek a teljes kémhálózatot. Minden kémnek fedőneve van, ezeket képviselik a fedőnévkártyák az asztal közepén. 25 kártyát kell kitenni, és a két kémfőnök kap egy közös kulcskártyát, ami megmutatja, melyik fedőnév melyik hálózathoz tartozik. Minden mögöttes tartalom nélkül van egy piros és egy kék csapat, ezeknek 8-8 nevet kell megtalálniuk, plusz a kezdő csapat még egy kettős ügynököt is (azaz nekik igazából 9-et). Rövid matek: marad még a huszonötből nyolc. Ezek nagy része ártalmatlan járókelő, de egy bérgyilkos is rejtőzik közöttük…
A kém-lelés folyamata
Az első csapat kémfőnöke a kulcskártya alapján kikeresi a hozzá tartozó fedőneveket. Ezek mind egyszavas kifejezések: tárgyak, élőlények és tulajdonnevek. A kémfőnök fontos feladata az, hogy úgy tegyen egyszavas utalást saját hálózatának fedőneveire, hogy: 1) minél többet érintsen; 2) lehetőleg ne keverje bele a másik hálózat neveit.
Például ha a kék csapatnak része a "rigó" és a "répa", fennhangon kimondhatja, hogy "gyerekvers - 2" (vagyis két fedőnévhez kapcsolódik az utalás) - csak ne legyen a többi kártya között mondjuk bárány vagy lúd, vagy nap… Az asztal túloldalán ülő csapat most átnézi a 25 kártyát, és megpróbálja kitalálni, melyikekhez illik a "gyerekvers". Hangosan is megvitathatják, de a kémfőnök arcizma se rándulhat eközben. Ha megállapodott a csapat (akkor ugye szerinted is a répa, retek, mogyoró?), egyesével elkezdenek találgatni. Ha elsőnek a "rigót" mondják, a kémfőnök megkönnyebbül sóhajjal rárakhat egy kék kártyát, így már "csak" 24 kártya között kell keresniük. Ha másodiknak a "répát" nevezik meg, a kémfőnök már boldogan mosolyog, és egy újabb kék kártyát tesz rá. Jöhet a másik csapat.
Ha viszont elrontják, és másodiknak a "bárányt" nevezik meg, a két kémfőnök ellenőrzi, milyen színű a kódkártyán ez a fedőnév. Ha piros, a másik kémfőnök megjelöli egy piros ügynöklappal. Ha ártatlan járókelő, úgy egy nyájas honpolgár képe fogja a kártyát fedni. Mindkét esetben a piros csapat folytathatja a játékot. Ha viszont a bérgyilkosra hibáz rá a kék csapat, a játékot azonnal elvesztették…
Rugalmas lehetőségek, szigorú feltételek
Nagyon jópofa a játékban, hogy lehet növelni a próbálkozások számát. Ha hibáz a csapat, és besül egy vagy két szó az egyik utalásnál, ugyan a következő körben már új utalást kapnak, de a régi alapján az egyiket (és csakis egyet) megpróbálhatják újra levadászni. Ilyenkor persze az is segíthet, ahogy fogynak a kártyák, hogy az új utalás kizár párat a lehetőségek közül, és könnyebben kézre kerül az előző körben kimaradt fedőnév.
Persze a játékszabály sok apró részletet tartalmaz, mit szabad és mit nem. Gondoljunk bele: a kiskapuk száma végtelen lehet, és az a játéköröm rovására tud menni, amikor a csapatok azon vitatkoznak, vajon ez most szabályos volt-e vagy sem. Nem lehet például arra utalni, hány betűs szavakat kell megtalálni. Nem lehet összetett szavakat használni, melyeknek része a keresett fedőnév. Nem ér az sem, ha a fedőnevet egyszerűen lefordítjuk egy másik nyelvre.
De ötleteket is ad, hogyan lehet a játékszabályokat ügyesen kihasználni. Rímek, hasonló hangzású szavak és kapcsolódó mozaikszavak mind érvényesek. Sőt, az igazán profik olyan kódokat használnak, amelyek egyik lerakott fedőnévre sem illenek. Unalom - 0. A felhőtlen szórakozás viszont - garantált!
Magyar nyelvű játékszabály
Letöltés
Angol nyelvű játékszabály
Letöltés
Magyar nyelvű ismertető
Kategória:
Kártyajáték, Szójáték, Partijáték, Következtető, Kémek / Titkosügynökök
Mechanizmus:
Szövetségek, Memória, Merj és nyerj, Limitált kommunikáció
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest, XIV. Szigetszentmiklós! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Nagyon szép állapotban
4 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Mit lehet csinálni a nyári szünetben, ha a táborok időszaka már véget ért, az eső miatt pedig nincs kirándulás, játszótér vagy strandolás? Legyen kicsi vagy már nagyobb egy gyerek, egyikkel sem könnyű napokig a négy fal között lenni.
Akár esténként, vacsora után, akár az árnyékban ülve játszanál, ha ezeket választod, garantáltan jó lesz a hangulat.
Játékok, amik nem túl bonyolultak, de remekül megmutatják, mi van a Monopolyn és az Activityn túl.
Nem azokat az időket éljük, amikor észszerű boldog-boldogtalannal összeülni társasjátékozni – de ha már úgy adódik, hogy a család napokon keresztül össze van zárva és a Netflixre már ráuntunk, idővel lekerülnek a polcokról a társasjátékok...
Cikkünkben részletesen ismertetjük a Fedőnevek, Fedőnevek - képekkel és a Fedőnevek négyszemközt című társasjátékokat.
A kérdés hasonló ahhoz, mintha azt kérdeznénk, hogyan válasszunk édességet. Sok van, széles a skála, és valaki amint megkóstolja az egyiket, azonnal tudja, hogy ízlik-e neki vagy sem.
2024-12-17 15:07:45
3 játékot volt szerencsém játszani vele. Picit más szemszögből közelítem most meg, mint ahogy előttem többen írták. Előre elnézést a rutinos, akár több 100 játékon is túl lévőktől, ezt így belekóstolva így látom.
A "kémfőnöknek" elég nehéz dolga van, ha nagyon szerencsétlenül jönnek a kártyák, sokszor több percbe is telik, míg sikerül 2 kártyát összekötnie valamivel. Háromról nem is beszélve. Addig viszont a többi "kém" csak ül és vár.... és vár.... persze, homokóra van, de tegye fel a kezét, aki minden társasjáték mellé odateszi a homokórát! Akár euro, ameri vagy party. Vannak AP játékosok, akiknél gyakorlatilag nagyon jól jönne az időkeret bármilyen játék esetén, de itt tényleg elég macerás összekapcsolni 2-3 kártyát. Egyetlen kártyára menni pedig nem sok értelme van, ha a másik csapat már egy 2est összekalapált valahogy sikeresen, onnan egyesével haladva nehéz lesz a győzelem... hacsak a feketét meg nem "találják".
Szóval van egyfajta kényszer és tehetetlenség érzés is, hogy akkor is ki kell(ene) találni egy kapocs szót, de ez sokszor nehéz és frusztráló, hogy közben a másik 4-6 ember meg csak rám vár. Ez nem egy euro, ahol csak magadnak kapargatod a gesztenyét. Utána pedig kellemetlen érzés (lehet), hogy miket lehetett volna milyen szóval összekötni, csak épp nem jutott eszembe.
2024-03-17 23:20:21
Röviden? Kell.
Hosszabban? Variációk nagy száma miatt gyakorlatilag évekig nem válik unalmassá, még egy négyfős családnak sem; jól kell tudni asszociálni, műveltség sem árt. Elég gyorsan lemegy egy játék, ergo hamar lehet variálni a kémfőnök (segítségadó) személyét. Nem gyorsasági játék és csapaton belül (elvileg) senki sincs kizárva a játékból. A kártyák lerakása után a kitalálóknak semmit nem kell mozogniuk, tehát reumás nagyszülők is nyugodtan játszhatják.😁 És tényleg csak egy kb. 30x50-es asztal kell hozzá, semmi több.
Három hátrányát találtam, kezdem a jelentéktelenebbel: A résztvevők száma tényleg korlátozott, 8-10 embernél többen már nem egyszerű játszani (csapatonként 3-4 embernél többen nem férnek az asztalhoz, hogy elolvassák a kártyákat), így nagyobb baráti/rokoni összejöveteleknél kiesik. A másik, hogy minél többen vannak egy csapatban, annál hosszabb ideig akad meg a játék, mire megegyeznek, hogy melyik szavakat válasszák, mert egy rossz tipp akár véget is vethet a játéknak. A harmadik pedig, hogy csak a játék végeztével lehet kibeszélni a meg nem értett segítségeket.
De ezeket feledtetik az előnyei.
Kisebb társaságnak vétek kihagyni.
2023-08-06 21:14:41
Nem igazán vagyok oda a partijátékokért, de a Fedőnevek az egyike az üdítő kivételeknek.
Előnyei:
Egyszerű, de nagyszerű szabályokkal kell minél jobb összefüggéseket, asszociációkat észrevennünk bizonyos kártyák között. Bárki könnyen megtanulhatja, mindenkinek lesz ötlete. Lesz aki inkább kitalálni szeret jobban, lesz aki inkább a nyomokat osztaná szívesebben. Nagyon jól lehet játszani nagyobb játékosszámmal is, de azért szerintem jó, ha nem lépjük át az 4-5 fő/csapat létszámot. Nagy nevetések, nagy rácsodálkozások, jó hangulat kíséri a játékot.
Egy kollégám a tanításhoz is fel tudta használni az ötletet. történelemből úgy foglalt össze egy témazáró előtt, hogy fogalmakból és személyekből alkotta meg az 5*5-os pályát és a csapatoknak ezekkel kellett dolgoznia.
Hátrányok:
Ha egy csapaton belül nem nagy az egyetértés, akkor nagyon el tud húzódni egy-egy kör. Jó társaságban persze ilyenkor beszélgethet a másik csapat, vagy a saját nyomain töprenghet, esetleg azon, hogy ezek alapján mi nem az ő mezőjük. De azért egy ilyen egyszerű játéknál zavaró tud lenni a nagy holtidő.
Összefoglalva:
Nagyon jó szívvel tudom ajánlani, olyanok is elégedetten szoktak felállni az asztaltól a játék után, akik amúgy nem játszanak társasjátékokat.
Rengeteg verzió van, akad köztük, ami képekkel dolgozik, van két fős (talán az a legokosabb mind közül), de vannak akik inkább Dixit kártyákkal csapatják. Vannak tematikus verziók (Disney, Marvel, Simpsons, Blizzard).
Ami a legelképesztőbb számomra, hogy Vlaada Chvatil tervezte, aki talán a legsokoldalúbb játékkészítő, akit ismerek. Nagyon durva, hogy a nevéhez fűződik talán a legjobb civilizációépítő játék (a nagyon komplex Korokon át), egy vicces, de nagyon gondolkodós munkáslehelyezős játék (Dungeon Petz, amihez ha megszereznék a Pokemonos jogokat, akkor az kb olyan lenne, mintha pénzt nyomtathatna, bár ezen túl van a Fedőnevekkel is), valós idejű kooperatív sci-fi (Space Alert), és még sok más zseniális játék.
BGG értékelés: 10/7
2023-07-19 22:04:25
Egyik kedvenc asszociációs játékom. Egyszerű mégis nagyszerű. Bár előnyben vannak azok akik fél szavakból is megértik egymást.
2022-11-16 08:42:24
Asszociációs játék, játszottük ketten is, többen is. Ha úgy állnak össze a csapatok, hogy ismeritek is gymást, valamint vkinek rá is áll az agya, könnyű dolgotok van, ha valaki nehezebb eset, az sem feltétlen baj, akkor legalább jókat lehet nevetni. Jó embert kell kiválasztani csapatvezetőnek, mert alkalmasint ha 2-3 szót is egy kalap alá tud venni, gyorsabban haladhadtok a másik csapatnál, mintha egyesével találgatnátok a szavakat.
2021-11-02 08:14:58
Jó, de nekem a négyszemközt jobban bejön.
2021-06-18 11:32:18
Annó egy partyba találkoztam a játékkal, aféle bemelegítő társasként. Bevallom jobban tetszett, mint bármi, amit aznap játszottunk. Nem egy agyégetés és ha két ember ismeri egymást, akkor nagyon egyszerű játék lesz. A műfaj kedvelőinek szerintem kötelező.
2021-06-18 10:36:59
Évek óta nagy kedvenc, szinte minden buli végén előkerül. Nehéz úgy kombinálni a párokat, hogy azok ne ismerjék eléggé egymást, viszont a végére nagyon bele lehet jönni.
2021-06-10 14:56:55
Előző munkahelyemen ismeretem meg ezt a játékot, csapatépítőkön rengeteget játszottuk.
Megvettem othonra is, és az egyik olyan játékunk, ami rendszeresen előkerül. Imádja az egész társaság, egyik kedvenc játékom.
2021-06-08 10:43:13
Szuper asszociációs játék, nagyon jól egymásra lehet hangolódni benne, könnyen tanítható, nincs kiesés, nincs sértődés :)
2021-04-07 12:52:42
Asszociációs játék mi 4-en játszottuk a szabályok egyszerüek, a kulcsszavakat kitalálni amivel 2 vagy több szót is összeköss már nehezebb de még így is meglepődtem néha magamon megérte annyi könyvet olvasni plusz így mások által is fejlődik a szókincsed mi az időt lazán kezeltük nem mindig tartottuk be volt hogy több időt adtunk a másiknak vagy el sem indítottuk, igazából volt olyan kör hogy nem is arra mentünk hogy nyerjünk hanem csak ugy élveztük a játékot sokat nevettünk egymáson, remek szórakozás szuper party játék
2021-03-19 19:27:32
Én személy szerint nagyon szeretem ezt a játékot, de a négyszemközt változatát is (csak e kettő van meg).
Határozottan egy fejlődést garantáló játék, mind a szókincsben, mind tájékozottságban.
Csapatban szerintem nagyobb élményt adhat, de arra szerintem érdemes odafigyelni, hogy ne nyújtsuk el a gondolkodási időt (ugyanakkor ne is sürgessük).
2021-03-18 06:09:42
Fedőnevek, mi nem olyan régen vettük meg mivel olyan játékot kerestünk amit jelen helyzetben pár fővel , családon belül is lehet játszani , de viszont ha vége a karanténnak akkor sem kell porosodnia a polcon mivel simán játszható több emberrel is legyen az akár két csapat akik versengenek egymással vagy páran egy kooperatív módban. Mindegyik módban tökéletesen működik. Gyórsan le játszható és nagyon szórakoztató szóasszociációs játék. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Akit jobban érdekel a téma az nézzen körül mert van több változata is.
2021-03-09 21:21:11
Nincs kiesés, nincs sértődés és mindenki egyszerre játszik, ezektől lesz az egyik legjobb partyjáték!
2021-01-05 11:14:16
Fedőneveket tudtok játszani on-line is (ingyen) több különböző nyelven, köztük magyarul is. Ilyen karantén időszakban szerintem az egyik legjobb választás, ha on-line szeretnétek játszani olyanokkal, akiknek nem szeretnétek komplex szabályokat magyarázni. A honlap itt található, nagyon kényelmesen használható: https://horsepaste.com
Ha pedig vennétek magatoknak Fedőneveket, akkor én a kooperatív Fedőnevek négyszemköztet ajánlom leginkább, amit egyébként csapatban is lehet játszani, nem csak ketten. Ha pedig mindenképpen konfrontatívat szeretnétek, akkor pedig a Fedőnevek képekkel egy jó választás lehet.
2021-01-02 00:27:21
Egy fantasztikus klasszikus! Aki szereti a partijátékokat, az imádni fogja! Ugyan könnyű a játék szabálya, de néha hihetetlenül nehéz nemcsak megtalálni a megfelelő kulcsszót, hanem még akár több szóra is utalni vele. Végtelen újrajátszhatósága van a játéknak, s mindig nagyon jó szórakozás. Bátran tudom ajánlani mindenkinek! :)
2020-10-07 12:31:40
Nagyon szeretjük, végtelen az újrajátszhatóság! 😊
2020-06-12 10:40:37
Tavaly ősszel játszottam először Fedőnevek-et a barátaimmal, és azóta több ezer partin vettem már részt.
Szerintem nagyon igényes játék és megéri az árát, de én mégis gondoltam egyet és ahelyett, hogy megvettem volna, home-made verziót csináltam (ezt az ötletet az egyik barátnőmtől vettem, akinek szintén saját Fedőnevek játéka van). Még mindig nem végeztem vele és nagyon sok munka, mert szavakat gyűjteni, azokat kinyomtatni, szétvágni, belaminálni, majd újból szétvágni, nem egy gyors munka. Nagyon-nagyon sok időt vesz igénybe. Emellett nem is beszélve arról, hogy azoknak a kártyáknak a kiszínezése, amik megmutatják, hogy a csapatoknak melyik szavakat kell összekötni, szintén nagyon pepecselős feladat. De szerencsére a családom is hasonlóképpen odavan ezért a játékért, mint én, így feladatmegosztásban tudunk együtt dolgozni, így nyárra talán játszható formában lesz a saját Fedőnevünk. Azért szerettem volna ezt így megcsinálni, mert így egy egyedi, senki máséhoz nem hasonlítható össze, és olyan szavakat írhatunk bele, amiket mi szeretnénk, amiket esetleg mi ismerünk, sokat jelent nekünk (ez amúgy hátrány akkor, ha más társaságba is szeretném vinni a játékot, de akkor egyszerűen csak kiveszem azokat a szavakat). Továbbá nagyon szerettem volna mindig kipróbálni a Fedőnevek képekkel játékváltozatot is, de eddig még nem volt rá lehetőségem, de a DIY Fedőnevek szavai közé képeket is beillesztettem, így még változatosabbá teszi a játékot. Mert így már választhatunk, hogy csak szavakkal, csak képekkel esetleg a kettő keverékével szeretnénk játszani. Én nagyon szeretem már csak csinálni is, mert kiélhetem a kreatív, alkotni vágyó hajlamaimat is, és közben meg saját társast készítek. :-D
A játék tényleg nagyon élvezetes, és ahogy látni az emberek fején, hogy forognak az agytekervényeik, ahogy megpróbálnak néhány szót, összekapcsolni, vagy ahogy látni a játékosokon, hogy azon agyalnak, hogy most a csapatkapitányuk gondolkozott az ő fejükkel és aszerint kötötte össze a játékokat, vagy egy saját gondolatmenetet követett.
Nagyon gondolkodós játék, hogy miként kössük össze a szavakat, de úgy, hogy azokat a szavakat, amiket nem kell összekötni, még véletlenül se asszociáljon rá. Az egyik legnehezebb feladat számomra az, hogy ne feletkezzek meg a fekete mezőről és még véletlenül se mondjak olyan szót, ami arra is passzol.
2020-04-02 13:49:26
Asszociációs játék, amit nem mindenki fog szeretni, de aki igen az nagyon. Nehézségét az okozza, hogy tudsz-e olyan szót találni a szókincsedben, ami lefed több szót a feldobott kártyák közül és a csapattársaid mennyire ismerik a gondolkodásod. Lehet pörgős, de lehet lassú játék is, attól függ kikkel játszod, de mindenképp szórakoztató. Fejleszti a szókincset, asszociációt, összetett gondolkodást.
2020-01-11 22:47:05
Kémkedés, titkos ügynökök, álcák, láthatatlanná válás, beépülés... Azt hiszem, ezek a szavak kellően megadják a történetét és a hátterét a játéknak. Viszont nálunk általában kevés háttértörténethez kapcsolódó elem jön elő a játékok során. Valószínűleg egy ügyes történetmesélő már a tematikával és a játék azzal való bemutatásával jól eladja a játékot azoknak, akik még sosem játszottak vele. Azonban szerintem maga a játékmenet is eléggé élvezetessé teszi a játékot, történet ide vagy oda.
Nagyon jó játék, nagyon vicces és érdekes dolgok is elő tudnak jönni. Van, hogy a csapat nagyon ráérez a kémfőnök gondolkodására, és van, hogy halvány lila gőzük nincs arról, hogy mégis milyen szavakra gondolhatott - mindkettőről van tapasztalatom. Ilyenkor plusz kihívás próbálkozni, hogy mégis milyen irányba kéne elindulni a szavak összekötésével kapcsolatban. Igazából itt nem feltétlenül van előnye a hihetetlen kreatív és nagy ismerettel rendelkező embereknek, hiszen ha nem kapja el a fonalat a csapat, akkor bizony nem lesz sok kitalált szó. Ellenben van, hogy elismerést érdemlően sikerül összekötni akár olyan szavakat is, melyek amúgy nem igazán kapcsolódnak egymáshoz.
A szavak mennyisége elegendő, de ha valakinek kevés lenne, vagy netán túl sokszor ismétlődnének - sok játék után ugyanazzal a társasággal simán előfordulhat -, akkor egyfelől lehet magunknak is szavakat gyártani, hiszen nem igazán számít a kinézet az esztétikán kívül, vagy utánanézhet a bónusz csomagoknak, hiszen tudtommal van belőlük már pár. Vagy ha még inkább fel akarja dobni a játékot, akkor lehet kombinálni a "Fedőnevek képekkel" kiadással is: a 25 kártyából valamennyi szókártya lesz, valamennyi pedig képkártya. Vagy akár - ha már megvettük azt is - lehet külön is játszani őket, tehát néha szavakkal, néha képekkel, hogy legyen egy kis változatosság. Ez a könnyű bővíthetőség egyébként óriási erőssége a játéknak - amellett, hogy amúgy nagy szóbázissal dolgozik, tehát nehéz kifullasztani, megunni az ismétlődéseket. Főleg úgy, hogy 25 szót kombinálunk, tehát ritkán lesz nagy átfedés két menet között, ha rendesen kevergetünk is néha.
Eddig alig volt olyan társaság, ahol ne lett volna élvezetes a játék. Ha túl erős az egyik csapat, akkor a másik eléggé motiválatlanná válhat, ilyenkor érdemes lehet kicsit belenyúlni a csapatok felosztásába. Túl sok emberrel egyébként már nem feltétlenül olyan jó ez a játék, hiszen ha pl. 5 embernek meg kell egyezni, hogy melyik szavakra gondolhatott a kémfőnök, akkor valakik könnyedén kivonhatják magukat a játékból, nem lesznek annyira aktívak - netán heves viták alakulhatnak ki. Ez a 8-10 fő szerintem tényleg a plafon az élvezhetőséget is figyelembe véve. Kevés játékossal még nem igazán próbáltam. 4-5 emberrel szerintem nem annyira jó, hiszen ilyenkor valaki nem fogja tudni megbeszélni senkivel, hogy a főnök mikre gondolhatott. Ez elvesz egy kicsit az élvezetből, hiszen a diskurálás is egy kulcsfontosságú része lehet a játéknak a többiek szempontjából is, főleg a kémfőnökéből, aki az alapján tudja akár alakítani a saját gondolkodását, ha szükséges. Én a 8 játékost tartanám optimálisnak.
Gyerekekkel együtt nem igazán játszható szerintem, mert nekik sok összefüggés nem lehet meg, ami másoknak megvan, és így igazán nehézzé válhat a játék. A nyelvfüggetlenségről pedig szerintem kár is szót ejteni egy asszociációs játéknál.
Tehát egy gondolkodós, de mégis kellemes agytornát kívánó party játéknak tökéletes. Nagyon jól kitalált és felépített, rengeteg lehetőséget tartogató játék ez.
2020-01-05 01:29:44
Nagyon szuper játék, főleg a képes verziójával kombinálva. Testvérek/párok eléggé előnyben lehetnek, ha egy csapatban vannak. Nagyobb társaságban is remek időtöltés!
2019-09-02 14:33:59
A kedvenc asszociációs játékom, ami nagyon agyalós kis partijáték tud lenni. Egy tipp: egymást nagyon jól ismerő emberek ne legyenek egy csapatban, mert különben garantáltan ők fognak nyenri. :)
2019-07-03 16:21:56
Évek óta elengedhetetlen része a barátokkal összeülős estéinknek. Megunhatatlan asszociációs játék, minden korosztály számára maradandó élményt nyújt. Nagyon szeretjük, zseniális partyjáték, ami megalapozza az est hangulatát :)
2019-07-01 22:22:24
Csapatépítők királya. Játszva ismered meg a másikat, hasonlóan mint a Dixitben. :)
2019-05-16 23:04:01
Az asszociációs játékok minden esetben kiváló szórakozási lehetőséget jelentenek, szinte minden társaság számára, de a Fedonevek ennél több. Kombinációs képesség, emberismeret, logika, ezek azok a tulajdonságok amelyek igazán széppé teszik ezt a játékot.
2019-05-03 13:41:56
Szeretek szembemenni a közvéleménnyel, de ezt én is élveztem :) Nagyon jó kis játék!
2019-04-06 11:08:57
Ennél a játéknál tényleg lehetetlen ugyanazt a partit játszani. Nagyon sok kártyát tartalmaz, ráadásul két oldalasak. Nem utolsó sorban picit jobban megismerheted a másik ember észjárását, melyik szavakat és miért köti össze. Amikor vásároltam, akkor én kaptam hozzá egy promo pack-ot is, ami Magyarországra jellemző szavakat tartalmaz. Kisebb baráti összejövetelekre nagyon ideális játék, csak ajánlani tudom.
2019-04-03 16:26:48
Asszociációs parti játék, személy szerint én nem kimondottan vagyok elragattatva tőle.
2019-04-02 21:09:42
Kedvenc party játék, csak ajánlani tudom
2019-04-02 13:04:51
A legjobb partyjátékok közé sorolnám. Egyszerű szórakoztató tökéletes.
2019-03-03 07:57:05
Szuper asszociációs party játék, ahol egy szó és szám megadásával kell megtalálni az ügynöktársakat.
2019-03-01 23:47:42
Nagy kedvenc, pár hete a Gémklubban próbáltuk ki, végtelenségig variálható, szuper király játék!
2019-03-01 10:52:07
Elég jó parti vagy családi játék, viszonylag gyors, mindig igazságos, vicces, jókat lehet közben közben beszélgetni. A képes kiegészítővel kombinálva még jobb.
2019-02-16 15:37:09
Mi nagyon szeretjük, négyen zseniális, nagyon egyszerű a szabálya. Nagyon vicces helyzetek szoktak kialakulni. Én az alapjátékot ajánlom a legjobban, nekünk megvan a négyszemközt is, de nem azzal játszunk a legtöbbet
The Deutscher Spielepreis 2016 Goodie Box is a product to support the Deutscher Spielepreis, the second biggest German board game prize, for which thousands of players vote each year between May and July for their favorite game. This box contains a small expansion for four of the top ten games of the Deutscher Spielepreis 2016: Mombasa, Codenames, Isle of...
10 cards with 20 new words around boardgames included in Spielbox magazine 2017/1 German Edition. Sieger / Verlierer (meaning winner / loser) Pöppel / Verlag (meeple / publisher) Strategie / Taktik (strategy / tactics) Nachdruck / Rezension (reprint / review) Autor / Marker (author / marker) Auflage / Gegner (edition / opponent) Erweiterung / Chip...
This is a promo pack of ten additional double-sided cards for Codenames. Michael Jackson / Laure Manaudou Zinédine Zidane / Barack Obama Albert Einstein / Angelina Jolie Cléopâtre / Michael Jordan Céline Dion / Chuck Norris Léonard de Vinci / Édith Piaf Jacques Chirac / Marie Curie Steven Spielberg / Nelson Mandela Jeanne d'Arc / Jamel Debbouze Shakespeare...
Brettspiel Adventskalender 2018 is pretty much what the name says it is: A board game advent calendar for 2018 that contains 25 small expansions or accessories for 25 different games from different publishers. The game rules for each item are included, but they will also be posted separately on the publisher's website on each day from December 1st to 24th....
This Malaysia Edition is a new localised edition of the game with all the base cards plus 2 Bonus Packs which contain 20 double-sided cards with 40 unique words based on Malaysian culture and lingo. Bonus Pack - Malaysia #1: Nasi Lemak / Wayang Kulit Angpau / Durian Congkak / Mosque Mamak / Baju Kurung Batik / Bukit Bintang Borneo / Pewter Orangutan /...
10 cards with 20 typical words from Latin America. This promo pack was produced by Devir and it was given as a promo for those who participate of acompetition proposing latinamerican words. 10 cartas con 20 palabras típicas de Amercia Latina. Este pack promocional fue producido por Devir y entrgado a aquellos que participaron de un concurso proponiendo...
This special holiday-themed promo expansion includes 10 additional cards with Czech words related to Christmas. Designed specifically for the Czech version of the popular game Codenames. The deck contains the following cards: (deck title card) kostel / betlém sněhulák / vločka večer / svátek kost / řízek vánočka / cukroví prskavka / ozdoba rodina / Jěžíšek...
Exclusive expansion with additional cards featuring Czech words, specifically designed for the Czech version of Codenames. This limited-edition set of 10 bonus cards was released to celebrate the 10th anniversary of the Czech publisher MINDOK. The deck contains the following cards: (deck title card) tanec / Zima mrtvých ohňostroj / Carcassonne dort /...
Két kémcsapat összecsapása: melyikük kapcsolja össze kreatívabban az ügynökeiket rejtő képeket? A Fedőnevek képekkel nagyszerű szó- és képasszociációs partijáték. A két csapat vezetőinek olyan szavakat kell kitalálniuk, amelyek segítségével a társaik rájönnek, hogy a kirakott 20 képből melyek a sajátjaik. A szókincset és a kreativitást fejlesztő...
Fedőnevek - Képekkel társasjáték 5980 Ft-tól! - 54 üzlet árulja ezt a játékot!
18+ Codenames felnőtteknek. Kell ennél többet mondani? ;) Kombinálható az alapjátékkal.Angol:Two rival spymasters know the secret identities of 25 agents. Their teammates know the agents only by their CODENAMES. In Codenames: Deep Undercover, two teams compete to see who...
Codenames: Deep Undercover társasjáték 5490 Ft-tól! - 2 üzlet árulja ezt a játékot!
A Codenames: Marvel a népszerű Codenames (Fedőnevek) játékok egy új tagja, mely a Marvel Univerzum hőseit és helyeit hozza el nekünk. A Bosszúállók, Doctor Strange, A Galaxis őrzői és Spider Man is csatlakozik az asszociációs játékhoz. A két csapat, aki szembeszáll majd egymással, hogy megtalálja az ügynökeit a S.H.I.L.D. és a Hydra. A kártyák egyik...
Mindenki életében fontos szerepet játszottak a Disney mesék. Sokat tanultunk belőlük, emellett pedig nagyon jól szórakoztunk. De a mesék tanulságán kívül mennyire érzed magad pengének a Disney mesék világában? Ismered a szereplőket és a kapcsolati láncokat? Ha igen, akkor ezt a játékot csak Te nyerheted? Ez a fantasztikus családi asszociációs játék...
Fedőnevek: Disney társasjáték 8290 Ft-tól! - 11 üzlet árulja ezt a játékot!
Ketten dolgoztok egy titkos küldetésen. A feladatotok: kapcsolatba lépni 15 ügynökkel úgy, hogy közben elkerülitek az ellenséges bérgyilkosokat. Te ismered azokat az ügynököket, akikkel a társad biztonságosan találkozhat. A társad ismeri azokat az ügynököket, akikkel te találkozhatsz biztonságosan. Csak egyszavas célzásokkal utalhattok a megfelelő...
Fedőnevek négyszemközt társasjáték 5000 Ft-tól! - 1 felhasználó és 49 üzlet árulja ezt a játékot!
Okos nyomokkal és logikával találjátok meg a Főnix rendjének elrejtett tagjait! A Codenames: Harry Potter egy szórakoztató, könnyen tanulható kooperatív szó- és képkereső társasjáték a Harry Potter-rajongóknak. A játékosok segítenek csapattársaiknak megtalálni a Főnix rendjének tagjait, akiket egy Harry Potter képekből és szavakból álló rácsos kialakítás...
Codenames: Harry Potter társasjáték 11907 Ft-tól! - 2 üzlet árulja ezt a játékot!
Codenames: The Simpsons combines the hit social word game Codenames, while featuring characters and locations from thirty years of The Simpsons. In Codenames, two teams — Team Homer and Team Bart — compete to see who can guess all of their "field agents" (identified by either a word or picture) correctly first — but those field agents are hiding in plain...
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Fedőnevek társasjátékhoz