Az Arnak elveszett romjai egy közepesen összetett társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 30 - 120 perc is lehet. A játék több, összesen 6 díjat és jelölést is kapott 2020-ban és 2021-ben. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a munkás-elhelyezés, a pakli építés...
Az Arnak elveszett romjai egy közepesen összetett társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 30 - 120 perc is lehet. A játék több, összesen 6 díjat és jelölést is kapott 2020-ban és 2021-ben. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a munkás-elhelyezés, a pakli építés, a solitaire, a trn-04 progressive turn order és az once-per-game abilities mechanizmusokra.
Régészek versenyfutása a legendák földjén!
Az Arnak elveszett romjai szemet gyönyörködtető, pakliépítős társasjáték. A játékosok régészeket irányítanak egy elfeledett földrészen, ősi kincsekre vadászva–de titokzatos lények őrzik a sziget romjait... Minden játékos a saját kártyapaklijába vásárol lapokat,hogy erőforrásait és szállítóeszközeit jól beosztva a többieknél értékesebb ereklyékre tegyen szert.
Napok óta kutattunk az üres óceán közepén minden eredmény, minden remény nélkül, amikor egyszerre a szikrázó hullámok között felbukkant egy apró folt. Alig észrevehető, de mozdulatlan. Valódi, nem holmi délibáb. Ahogy közeledtünk felé, és láttuk kibontakozni, alig hittük, hogy nem csak álom. A térképész biztosított bennünket: igen, ez a sziget egyelőre feltérképezetlen. Ragyogó, skarlátvörös madárraj repült hajónk felé csicseregve. Hát mégis igaz! Ezek a robusztus fennsíkok, ez a zöldellő dzsungel... Ez Arnak!
A szigetet rivális régészekként éritek el. Tábort vertek a parton, és megkezditek a sziget feltérképezését, valamint a kutatást a smaragdszín levelekkel borított romok között. A kutatáshoz szükséges leleteket, kőtáblákat, ökölnyi rubintokat, pattintott nyílhegyet (a játék főbb erőforrásai) a part mentén maradva is szerezhettek, és némi pénz fejében hazulról is mindig kaphattok újabb, hasznos eszközöket (eszközkártyák), amik a segítségetekre lesznek–pl. fedora kalapot és ostort, csak hogy a legfontosabbakat említsük–, de persze ha valódi ereklyékre (ereklyekártyák) vágytok, ahhoz beljebb kell merészkednetek.
A sziget belsejében új helyszíneket fedezhettek fel, így mindenféle bálványokat, ereklyéket, és más hasznos dolgokat szerezhettek–ám ezek a helyek sosincsenek őrizetlenül hagyva. Hatalmas, különös teremtmények őrzik őket, amik félelemmel töltik meg a szíveteket (félelemkártyák formájában), nehezítve a munkátokat, hacsak le nem győzitek őket. Hogy hogyan? Nos, mindet másként! De azért nem kell véres harcokra gondolni. Ehelyett elég kivívni az őrzők tiszteletét, hogy lássák, méltók vagytok a szigeten csatangolni, sőt, ilyenkor egy időre még mellétek is szegődnek!
Az Arnak Elveszett romjai bravúrosan ötvözi a pakliépítés és a munkáslehelyezés játékmechanizmusokat: a játékosok régészeket küldenek korábban felfedezett vagy épp fel nem fedezett helyszínekre, hogy az ott megszerzett erőforrásokat kutatásai során felhasználják–a tábla szélén láthatókutatássávon. A paklijukba hasznos eszközök és ereklyék kerülnek. A játékosok ezeket tudják majd kijátszani, de ezek a lapok határozzák meg azt is, hogy a régészeik mely helyszínekre mozoghatnak, szárazon, vízen vagy levegőben.
A sziget ezernyi titkot rejt, és ezen titkok felfedésért hamar megindul a hajsza. Ne késlekedjetek tovább!
Arnak csak rátok vár, hogy felfedezzétek!
Kategória:
Fantasy, Felfedező, Kaland, Ősi, Utazás
Mechanizmus:
Munkás-elhelyezés, Pakli építés, Solitaire, TRN-04 Progressive Turn Order, Once-Per-Game Abilities, Market, Contracts, Resource to Move, Multi-Use Cards
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest, Balmazújváros, Debrecen, Hajdúszoboszló! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
További eladó bontatlan játékaim: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xyS5mjw0_4VZ04g7UcTEQ5eOmMfJmk3BFtRtbL77fyI/edit?usp=sharing
12 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Kazincbarcika, Miskolc! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Expedition leaders és Missing expedition kiegészítőkkel együtt. Utóbbi visszarendezve újrajàtszàsra készen. Minden létező promokàrtyával. Lapok védőzve voltak
1 érdeklődő
Akár cserélném is! Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest III. Aquincum / XI. Allee! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Készlet racionalizálás, s kihasználatlanság miatt eladó hiánytalan Arnak Elveszett Romjai. Kérésre küldök képeket. Személyes átvétel: - Elsődleges: BP. III.ker Aquincum - Másodlagos: BP. XI. ker Allee vonzáskörzete Csere wishlistemen lévő 1 (must have), 2 (love to have), 3 (like to have) ratinggel mentett tételekre: https://boardgamegeek.com/wishlist/chosa91 magyar illetve angol nyelven.
4 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
A tavalyi listánk sikerén felbuzdulva, gondoltuk összeállítjuk az idei top 10-et is – főleg, mert egy év alatt elég sokat változott a kedvenceink sora: a két listán összesen három játék a közös metszet.
Ebben a bejegyzésben szeretnénk csokorba fogni 10 játékot, melyeknek mi idén a legjobb társasjátéknak járó díjakat adnánk. Ugyan nem mindegyik idei megjelenés, de jelenleg is aktuálisnak mondhatók egytől-egyig.
Az Arnak elveszett romjai teljesen megérdemelten lett az elmúlt évek egyik legfelkapottabb társasjátéka, az Expedícióvezetők pedig még izgalmasabb élménnyé varázsolja.
Játékok, amik nem túl bonyolultak, de remekül megmutatják, mi van a Monopolyn és az Activityn túl.
Joggal merül fel a kérdés, hogy ha a nevében is benne van, hogy "társas", miért játszanánk egyedül, de ez senkit ne akasszon meg - vannak társasjátékok, amik egyedül is kimondottan élvezetesek.
Arnak elveszett romjai rengeteg csodát és kalandot rejtenek. A játékosoknak helyszíneket kell felfedezni, nyílhegyeket és kőtáblákat gyűjteni, és a kincseket őrző lényekkel küzdeni. Vágj bele te is az őserdő bozótjába.
2024-12-01 22:11:00
A játszó/házhoz projekt keretein belül tudtuk kipróbálni ezt a fantasztikus játékot, és azonnal szerelmesek lettünk belé. Ahogy lejárt az előfizetés muszájnak éreztük beszerezni a játékot, és nem hiába, mert azóta is elengedhetetlen tagja az estéinknek. Igaz csak két fővel tudtuk kipróbálni (mint az összes többi játékunkat), de így is azonnal megmászta a társasjátékos ranglétránkat és egyenesen a tetéig meg sem állt. Hozzá kell tenni, hogy ismerkedő fázisban vagyunk a játékok világával, így az ismeretünk nem túl magas, mégis azt tudom mondani, hogy ez a játék mindenki polcán elfér. A kiegészítők lassan úton vannak, amik ahogy néztem csak még szórakoztatóbbá teszik ezt a kiváló játékot. Talán tényleges kezdőknek is tudnám ajánlani, mert megtanít olyan mechanikákat és összefüggéseket keresni és átlátni ami azért ennél jóval komplexebb játékokhoz elengedhetlenek. Téma alapján elkerültem volna, mert amúgy harcszexualizáló emberke vagyok, és mégis számomra top3-as játék lett, és bármikor szívesen játszom.
2024-08-08 14:36:44
Lenne értelme, ha megválaszolnám? Szerintem nem. Egyrész parttalan vitát generálna, mivel mindenkinek más az elképzelése hogy minek van helye a TOP100-ban, és egyébként is magánvélemény, ahogy azt írtam is. De akár lehetne egy ilyen topicot is indítani, hogy ne itt offoljunk. Ott természetesen összeraknám az én szubjektív listámat.
2024-08-08 13:52:42
Ezt már kértem tőled másik topicban is, de kifejtenéd, hogy akkor szerinted miknek kellene a TOP100-ban lenniük ?
Köszi, ha ezúttal válaszolsz.
2024-08-08 11:58:33
Impulzusvásárlás volt egy tavalyi Tesco-s karácsony előtti kirándulás alkalmával. Alapvetően tetszenek a "kalandozós" témák, legyen szó akár filmekről, akár társasjátékokról. Az Arnakkal kapcsolatban mégsem éreztem olyan késztetést, hogy nekem ez azonnal kell. Valamiért a borítója és az egész koncepció érdektelen volt számomra. Viszont a 40%-os akciós cimke végül meggyőzött arról, hogy a kosaramba pakoljam, és hát mégiscsak a BGG élvonalában van. Bár ez mostanság nem annyira mérvadó számomra, tekintve, hogy kissé felhígult a közösség, és olyan játékokat hypeolnak fel, amiknek szerintem semmi keresnivalója nem lenne egy TOP100-ban. Az Arnakkal ugyanez a helyzet. Semmi kétség, egy jó játékról beszélünk, amiben vannak egyedi megoldások, és a benne található mechanizmusok egész jó kis elegyet alkotnak. A flow-ját én mégis olyannak érzem, amit egy BGG sokadik helyezett játéktól is simán megkapok, sőt, néha még többet is. A kivitelezése hitvány, még a játék táblát is képesek voltak papírvékonyra nyomtatni. A műanyag mütyűrök mondjuk rendben vannak. Az Arnak számomra abból a szempontból csalódás, mint amit a BGG helyezése sugall, ugyanakkor bármikor szívesen játszom vele, ha úgy adódik.
2024-07-26 21:04:25
Csak maximum két segéde lehet minden játékosnak, ezért is van csak két hely a táblán. Emiatt kicsit előretervezést igényel a játék, mert akit felbéreltél egyszer, az fel van bérelve és ott tanyázik, foglalva a helyet. Persze amikor az elsőt felfogadod, akkor még valószínűleg nem látsz annyira előre, hogy kit lenne igazán jó felfogadni, de hát ilyen ez a játék, van benne egy kis kockázat, esetleg a második felfogadással tudsz egy kicsit kompenzálni, már ha egyáltalán kell, hiszen lehet, hogy pont az első felfogadott munkás fogja meghatározni a későbbi stratégiádat.
Röviden a válasz: csak legfeljebb két segéde lehet minden játékosnak.
2024-07-26 18:16:16
Tegnap játszottunk először vele kettesbe. Ma vagy holnap pedig hárman futunk neki a felfedezéseknek. Egy kérdés merült fel bennem. Hány segédünk lehet? A táborba kettőnek van hely, de a szabálymagyarázatba nem találtam rá utalást. Esetleg a harmadik negyedik esetén az előzőekre kell rá rakni? Vagy egyszerűen rakjuk azok mellé? Vagy azért van két hely, mert annyit szerezhetünk?
2024-06-28 18:26:14
Nem zavar, ha szűkös a játék, viszont szívesebben játszanám egy körrel tovább. 😊 A Kutna Hora is szűkös két fővel, négy fővel sokkal olcsóbb volt az építkezés, meg is lepett.
2024-06-28 16:13:44
Egyetértek Syranos hozzászólásával, tényleg nagyon sokat ad hozzá az Expedícióvezetők kiegészítő. Ezen kívül kicsit olyan mint a Brass, ketten nagyon szűkös tud lenni, de 3-4 játékos esetén a több helyszín felfedezése után rengeteg nyersanyagot lehet gyűjteni és könnyebben el lehet jutni a kutatás sáv felső részébe. Két főnél volt olyan kutatás tábla ( a kiegészítőkben is vannak ilyen táblák), ahol még a 4. sávot sem sikerült elérnem...
2024-06-26 11:17:52
A kiegészítőkkel bontja ki igazán szárnyait ez a játék. Főleg az első kiegészítő ad neki hatalmas löketet.
2024-06-25 20:26:43
Ritkán kerül elő a játék, mert nem tartozik a kedvenceim közé. Általában szűkösnek érzem, de nem a jó értelemben. Párom jobban kedveli, talán egyik kedvence is, holott az Indiana Jones-filmeket ki nem állhatja. Legutóbb viszont pozitív játékélményben volt részem, pedig nem sikerült azt a stratégiát véghezvinnem, amit szerettem volna. Mindez azért, mert elfelejtettem, hogy a kártyákon látható iránytű (és arany) is felhasználható 😁, nem csak a bakancs/autó jel, így a táborban maradtam, és brutális pakliépítésbe kezdtem. Meg is hozta a gyümölcsét, mert szépen haladtam a kutatással is. Két helyszínt sikerült csak felfedeznem. Sajnálom, hogy a játékban erre alig jut idő, itt mindig benne van a rejtély, meg a kíváncsiság, de ha több felfedezés lenne, több nyersanyaghoz is jutnánk, és nem jelentene kihívást a nagyítóval és a jegyzettömbbel való menetelés, stb. Ki van találva ez a játék. Kiegészítőket még nem próbáltam, sem a nehezebb játéktáblát.
2024-06-03 14:08:43
Hétvégén volt szerencsém kipróbálni nagyfiammal,több személyes módban még nem jött össze,de így is nagyon élvezetes játék!Jól ki kell találni a kombókat,aztán lehet hasítani.A második játékban,már sikerült feljuttatnom a nagyítómat a kutatássáv tetejére.Nekem négy őrzőt sikerült legyőzni,gyerkőcömnek csak kettőt(úgyhogy nagyon büszke voltam magamra).Kártyákat is többet vásároltam.Összességében változatos játék,többfele kell figyelni.Kikapcsol a hétköznapi gondokból , az biztos!Nálam kedvencek közt van!☺️
2024-04-11 10:27:24
Egy év eleji leárazáskor sikerült egész baráti áron beszerezni de még csak április elején bontottuk és próbáltuk ki. Kb. négy játszma van benne, és még csak a tábla madaras oldalán játszottunk, csak ketten. Fontos, hogy egy játék ketten is élvezhető legyen számunkra, mert a legtöbbet ketten játszunk, de hamarosan ki fogjuk próbálni négyen is.
Átolvasva a sok-sok hozzászólást, valóban nagyon sokat jelent, hogy ha a kutatás sávot erősen hajtjuk, azt kihagyva szinte esélytelen nyerni, ellenben nagyon lemaradni szuperül lehet :D
Nekem nem sokszor van olyan érzésem, hogy magával ragad a játék, amikor a lépéseket számolgatom, illetve minden lehetőségen végigfutni, gyakorta nem igazán tudok azonosulni a tematikával. Itt alább olvastam, hogy páran írtátok, hogy "leesik" a téma a játékról, és marad a számoló-tábla érzés, na ez nekem pont ellenkezőleg. Itt benne tudok maradni a szerepben, emiatt is tetszik ez a játék. Nem tudom, hogy ehhez a fantasztikus grafika segít-e hozzá, vagy a régészeti leletek kidolgozottsága, de nem tudok belőle kiesni. Pl egy másik, számomra kedves játéknál, a Trickerionnál teljesen elvesztem a bűvész szerepét, pedig az a grafika és tematika is nagyon jól ki van találva. De gondolom, ez az, ami teljesen más mindenkinél, és szubjektív
Például az őrzők nekem kifejezetten tetszenek, nem érzem úgy, hogy az felesleges lenne, nekem tetszik, hogy ez a fantázia vonal is kicsit erősítve van.
Mi maradunk a "gyári" szabálynál, minden forduló csak egyszer van játszva, szerintem így van meg a játék egyensúlya. És hát igen, nem érzem magam kényelmesen közben, mindig valamit el kell engedni, át kell tervezni, de szerintem nem véletlenül van kitalálva az öt forduló.
Egyedül egy kicsit azt érzem negatívumnak, hogy a kezdőjátékosnak több előnye van a játszma során, mint kellene, de lehet, hogy még csak nem ismertem ki eléggé a játékot és nincs igazam.
Az eltűnt expedíció kieget már beszereztük hozzá, a tábla másik oldala és a több létszámú party után azt is kipróbáljuk.
2024-03-18 01:04:05
De jó kis játék ez! Pedig éveken át kerülgettem, mert a téma olyan távol állt tőlem. Két éve egy nagy áruházi leárazás során majdnem megvettem, de végül visszaraktam a polcra. A mostani karácsonyi dömping idején azonban végre velem jött. Nagyszerű döntés volt, mert ez egy hatalmas szórakozás.
Nagyon egyszerű játék, ugyanakkor a lehetőségek miatt egyben összetett is. Lassan kezd kinyílni a játékosok előtt a világ,és ne számítsunk arra, hogy mindent IS meg tudunk itt csinálni, felfedezni, stb. Egy rendkívül szűk munkáslehelyezés és egy könnyen elszúrható pakliépítés zajlik itt párhuzamosan egymás mellett nagyon szépen balanszírozva.
A téma lezuhan róla sajnos. Nekem az "őrzők" már kicsit sok is volt tematikailag, szerintem simán megmaradhatott volna ez egy kutatós, felfedezős, régészes játéknak, nem hiányzott belőle a fantasy.
2024-02-20 15:51:43
Érdekes felvetés. Nem lesz így túl könnyű a játék? Nem jut mindenki "túl" magasra a templomban?
Nekem kimondottan tetszik, hogy milyen szépen kinyílik a játék. Emlékszem amikor először olvastam a szabályt, nagyon kevésnek tűnt a 2 db munkás, az a néhány fő akció, a fordulónkénti 5 db kártya. Aztán ahogy halad előre a játék, illetve ahogy egyre jobbban ráérez az ember a játék működésére, úgy kezd el egyre joban kitágulni a világ. Nálunk kis túlzással exponenciálisan emelkedik az egyes fordulók hossza, egyre több akciót tudunk végrehajtani.
Természetesen ettől függetlenül, ha nektek így tetszik a játék, akkor nyugodtan játszátok így, lényeg, hogy mindenki jól szórakozzzon. ;)
2024-02-19 22:14:15
A mi háziszabályunk az,hogy az első 3 kört duplán játszuk a 4. és 5. Kör szimpla.Így nincs rohanás és lehet élvezni a játékban a felfedezést és a gyüjtögetést. Jó játékot mindenkinek!!!
2023-07-27 13:38:04
A játékszabály fent van itt a játék adatlapján, innen le tudod tölteni.
Kerestem magyar kártyalistát nem találtam, de találtam egy excel táblázatot, ami bár angol nyelvű, de tartalmaza többek között az összes kártyát az alapjátékhoz.
Ezen felül a kiadó oldalán a sajtónak szánt fotók között vannak fényképek a kiegészítő kártyáiról, ha jól néztem az összes szerepel rajta, bár igaz ezek is angolul vannak. Ezek a képek egyébént letölthetőek.
Nekem nincs meg a kiegészítő, de ha a magyarból kell a segédlet azt szívesen bescannelem neked. A kártyák scannelésére azért nem tennék ígéretet, de ha csak pár db kell azt meg tudom oldani. ;)
2023-07-27 11:45:25
Valahol esetleg van a kártyákról lista vagy kép formátumban megtalálhatóak, melyiken milyen szöveg van? A játékszabály a player aid, minden is letölthető magyarul
2023-07-27 11:42:04
Az eszköz és ereklye kártyákon vannak szövegek, melyekhez sajnos nem elég csak az ikonokat ismerni, mert a hatást lényegében a szöveg adja meg, nyilván nem bonyolult szövegek. Azt mondanám, hogy nem teljesen nyelvfüggetlen, de a kártyákon szereplő 1-2 kulcsszó ismerete elég lehet, illetve szerintem kártyavédőbe csúsztatott fordítással szerintem simán lehet magyarítani a szöveges részt.
2023-07-27 11:21:20
Mennyire nyelvfüggő? Romániában élünk valamennyire beszélek is románul(nem régen költöztem ide). Jelenleg a román nyelvű alapjáték és kieg együtt 11000Ft.
2023-06-30 01:54:34
Az alapjáték egyforma paklijaiból a nélkülözhetetlen kiegészítő csinál egy egyedi, ötletteli játékot. Minden expedícióvezetővel érdemes kipróbálni a játékot, mindegyiknek eltérő erősségei és gyengeségei vannak. Ma a professzorral voltam. Négyfős partit játszottunk az alaptábla kutatássávjával. Még nem volt szerencsém a professzorhoz, sőt eddig nem is nagyon tetszett a kötelező fekete jellege miatt. Az egyedi, csak számára elérhető ereklyesor már az első pillanattól megváltoztatta a véleményem róla. Elég jó lapokat kaptam, az egyikkel az alapsoron két különböző helyet aktiválhattam. Elsősorban iránytű gyűjtésre mentem rá és arra, hogy ereklyéből minél többet meg tudjak venni. A két különböző alaptábor akcióval kőtáblákat és iránytűket szereztem, illetve olyan lapokat vettem, amik iránytűket adtak. Az elején a többiek el is húztak a felfedezéssel, egymás után győzték le a szörnyeket és meg ereklyéket vásároltam, illetve a nagyítómat hamar elindítottam a kutatássávon, majd a naplót utána. A kutatássáv közepén egy ereklyelapka beadására volt szükség, így ott rákényszerültem, hogy én is felfedezzek. A nagyítómat hamar sikerült mindenkit megelőzve feljuttatni a kutatássáv tetejére. Az egyik segítőm arany oldalon drágakövet adott és egy félelemlapkát, a másik pedig két repülőt vagy két aranyat (sajnos az iránytűset elvitték...). A drágakőtermelés viszont megérte, mert ingyen ereklyekártyát is tudtam venni a napló feljebbvitelével. A játék végére sikerült vennem egy 11 pontos kőtáblát is, az utolsó előtti körben már mindenki kipasszolt, én viszont még megvásároltam 5 eszközkártyát, ott már beindult a termelésem. A végére három szörnyet is legyőztem. Összesen 87 pontot értem el (25 pontot kártyákból, 15 pontot szörnyekből, 23+5 pontot a kutatássávból, 13 pontot a kőtáblákból, 12 pontot a letakart és le nem takart ereklyelapkákból és a -4 pontot a félelmekből). Ajánlom ezt a játékot azoknak, akik szeretik a családi felső kategóriás, de mély euró játékokat. Megéri!
2023-05-04 14:13:47
Az hamar kiderült, hogy a templomsávon kell felmenni, valahogy kezdetektől így játszottuk. Ketten játszunk, mindketten fel szoktunk érni és venni 1-2 lapkát, Mindenki halad gyorsan felfelé, így nem vehetjük általában el egymás elől mindkét 11-est, hanem megosztozunk. Mivel itt szoros, a játék többi eleme is döntő marad, főleg a legyőzött őrzők 5 pontjai. A II. helyszínek nálunk is elvétve vannak használva, inkább csak ha valakinek sok iránytűje lesz valahogy.
2023-05-04 13:53:52
Zseniális és gyönyörű játék. Hangulatos az Indiana Jones -os tematikája, és maga a játékmenet is nagyon jó. Nagyon tetszik benne a "csinálok valamit, amiért kapok valamit, amivel megint csinálok valamit, amiért újra kapok valamit" . Mindez ráadásul könnyed, logikusan felépíthető akciókkal van megoldva. Nem egy agyégető, gémer dolog, szinte észrevétlenül gondolkozunk lépésekkel előre, pl ahogy az akcióink sorrendjét eldöntjük, vagy csak ezért hajtunk végre valamit, hogy a jutalmát egy másik akcióhoz felhasználhassuk. Egy pici hibája van, az insert hiánya, de az alkatrészek minősége és mennyisége miatt így is korrekt az ára szerintem - főleg a mostani árakhoz képest.
2023-03-22 06:37:57
Kedves felfedező társak! A Czech Games bejelentette, hogy 2003 év 3. negyedévére tervezik kiadni a játék 2. Kiegészítőjét. A kiadó hivatalos honlapján már nézelődhettek is. 😀
https://czechgames.com/en/lost-ruins-of-arnak-the-missing-expedition/
2023-02-07 23:28:18
Elég ötletesek a módosítások. Nekem az a bármikor vásárolás nem tetszik, mert akkor midenki arra menne rá és megölné a jétékot szerintem. Igenis küzdjünk meg a nagyobb kincsekért, használjuk ki a kártyákat és helyszíneket.
A 3 darab megtartása érdekes, de ott meg az a probléma, hogy sok játékban nem is biztos, hogy sikerül a végére 3 lapkát szerezni. Aki meg megdolgozott érte azzal szemben nem lenne helyes, ha elvennénk, de nem is biztos, hogy azt választaná, ha büntetné a játék ez miatt.
Ha a jegyzetért nem jár külön pont akkor mi értelme lenne felvinni? Esetleg az erőforrásokat hasznosabb, több pontot adó dolgokra lehetne költeni. (nem számoltam utána, de biztos nem tolnék bele energiát, ha nem ad pontot valami, a bizonytalanért meg nem biztos, hogy megérné kockáztatni, mert van más biztosabb pont) Egy kicsit olyan felesleges bonyolításnak tűnik, de lehet, hogy jó lenne. Amúgy meg a jegyzet nem is mehet olyan magasra mint a nagyító. Szóval ezt az egy szintre hozást nem is értettem annyira.
Amúgy én abban láttam a nyerő taktikát, hogy a templom sávon kutassunk minél többet, minél magasabbra érve és főleg elsőként, hogy egyéb jutalmakat is meg tudjunk szerezni. Az egyéb nyersanyagokkal, kártyákkal, jelölőkkel, meg minél többet tudjunk kombózni. Néha már olyan kombók is kijöttek, hogy el sem akartam hinni, főleg a vége felé, amikor már azért beszereztünk pár jó lapot, van egy kis erőforrás tartalék és estleg az egyéb jelölőket, segédeket is jól fel tudjuk használni. Ezért is nagyon izgalmas a játék, mert az utolsó pillanatig sem lehetünk biztosak abban, hogy ki fog nyerni. Bárkinek megvan az esélye a csúcsra jutni még ha úgy tűnik, hogy utolsó helyen is áll. Egyetlen jó időben felhasznált jelölő, kártya vagy nyersanyag is hetalmas előnyhöz tud juttatni és baromi nagy kombókat tud elindítani. A játék szinte mindenért ad pontot, szeret jutalmazni, ezért nem érzed, hogy bármi felesleges lenne.
2023-02-07 21:43:05
A templom (kutatás) sávon házi "pont nyírbáláshoz" 😃 ötletek túlzott szabály felrúgás nélkül:
Ha ezeket összegezzük, a lapkákból max. 19 pont, a kutatás sávon pedig max 23 pont lehet. Összesen 42. Mínusz 10-20 pont garantáltnak tűnik.
Persze kiherélt pontozás, de leveheti a fókuszt a hajszáról és lehet értelme őrzőket írtani, bálványt szerezni és kártyákat venni. Lehet fele-fele arányú pont szerzés a templomban, illetve a dzsungelben. Akár.
Nem beszélve, hogy így talán tényleg a fejlesztésért (is) és bónuszokért (is) megyünk felfelé a sávon, nem a pont hajhászás miatt.
Aki már keresztül-kasul ismeri a játékot, véleményezzétek, lehet túl lőttem a célon. 😃
2023-02-05 00:10:08
Nekünk még annyira sok játékunk nincs benne éppen ezért is a tábla másik oldala még használatlan és az expedícióvezetők is csak a védőzés miatt lett kibontva annak ellenére is, hogy már-már kötelezőnek mondják. Úgy voltam vele ha már az alap megvan és kezd jól menni akkor lehet majd boostolni.
Azonban az eddigi játékoknál én is azt figyeltem meg, hogy az utolsó 1-2 körben már masszívan számolom a pontokat és bizony láncreakció ide vagy oda a templomsáv az ami inkább megérte és már csak azon araszoltam én is akár elhúzás akár beérés címszóval. Általában inkább utóbbi. Úgyhogy a kérdés jó és érdekes. Mondjuk tény, hogy a játék lényege a templom szóval kicsit érthető, hogy ide terel a játék. Ugyan nem teszteltem, de az ötletbörzébe beszállnék olyan gondolattal, mint a legyőzött örzők pontszorzása vagy épp a templomi pontbomba megnyirbálása oly módon, hogy nem lootolhatsz ki mindent hanem csak érd el. Vagy esetleg plusz fordulók bevezetése ami kényelmesebbé teheti a versenyfutást különösen, ha redukálva van a templom lehetőség.
Ha esetleg látsz benne fantáziát és teszteled is akkor számolj be róla. :)
Vagy ha ezek megihlettek egyéb házszabály ötlettel.
2023-02-04 20:44:56
Erre nehéz válaszolni, mert igen, eddig is ez volt a játék lényege, hogy a többi helyen szerzett erőforrásokkal a kutatás sávon minél feljebb juss. A II. helyszínek több extrát adnak, főleg, ha sok olyan erőforrást szereztél, amit nem lehet már a templom sávon elsütni. De amúgy ha visszaolvasod a kommentjeimet, ott is leírtam, hogy a játék lényege, hogy a kutatás sávon minél feljebb juss. Ebben nagyban tudnak segíteni a kártyák és erőforrások. Az expedíció vezetők asszimetrikussá teszik a játékot, minden vezetőnek egyedi képességei vannak és általában eltérő erőforrásokat használnak ehhez. Igazából szerintem a kutatás (templom) sáv változatosságot ad a játékhoz, nem a győzelmi feltételt változtatja meg.
2023-02-04 10:07:41
Rengeteg játékot raktunk bele az Arnak alapjátékba legtöbbször 2 fővel és 3 fővel. Mindenféle győzelemi konstrukciót próbálgattam, de szinte mindig arra jöttem rá, hogy a kutatási sávon történő rohanás vezet leginkább győzelemre. Ez mostanság már oda fajult, hogy az új helyszínek felfedezése teljesen háttérbe szorult. A II. helyszínek felfedezésével meg már nem is foglalkozunk.
A kérdésem az lenne, hogy az alap játék táblájának 2. oldala visszafogja-e ezt a rohanást vagy az expedíció vezetők kiegészítő segít ebben?? A játék ne csak a kutató sávon történő rohanásról szóljon.....
2022-12-18 13:53:06
Ez nincs konkrétan leírva és szabálymagyarázóban sem emlékszem rá. Egyébként nálunk is dilemma volt ez de úgy gondolom, hogy az ilyen jellegű kártyahatásoknak semmi értelme nem lenne ha amúgy is áthelyezhetnéd a régészeket másik ásatásra. Sőt ha így csinálod akkor a forduló örökké lootolhatóvá válna mert mindig lenne hova áthelyezni ahonnan plusz erőforrás jön amivel további akciókba kezdhetsz.
Tehát a régész lehelyezésnek csak úgy van értelme ha azokat normál akcióval nem helyezheted egyik ásatásról a másikra.
2022-12-17 22:25:06
Szerintem ezt túlgondoltad kicsit :) Ha használod az uzsijelölőt, akkor nem kapsz félelem kártyát, ha őrző mellöl lépsz el. Ez csak egy olyan emlékeztető, hogy ne feledd és használd, ha tudod, mert amúgy ha nem ad extrát, akkor olyan mintha több munkása lenne. Minden más esetben az alap szabály lép életbe. Annyi még, hogy nem léphet vissza egy korábbi uzsis helyre, ahol hagyott kaját (csiki-csuki kizárva). Az uzsonnát még a spec kártyákon is lehet használni. Az is elég jó. Amúgy az áthelyzős kártyákkal, ha őrző mellöl mozgatod a munkásodat, akkor szerintem nem kapsz félelem lapot (mert nem a kör végén veszed vissza) De igen az uzsi elég jó, mert az rendelkezésedre áll minden körben, míg az áthelyezős kártyát meg kell venni (elég drága is, nem biztos, hogy van rá erőforrásod, megveszik előled....) és nem jön fel minden körben. Szóval félelem lap csak a forduló végi rendrakáskor jár a szörny mellöl visszavett munkásért.
2022-12-17 02:04:48
Hát nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát. Remélem a jövőben másoknak is a segítségére lesz! :)
Már csak egy kis extra, de hoztam Nektek még egy érdekességet, amit lehet boncolgatni :D
Expedícióvezetők kiegészítő, a felfedező részletezésenek (15. old, jobb oszlop) "tipp" megjegyzése: "Ha egy uzsonnajelzővel használva hagysz el egy olyan helyszínt, ahol van őrző, nem kapsz félelmet."
Namost...:D A felfedező ulti képessége az, hogy ugyan csak egy régésze van, de uzsijelzők lehelyezésével és az utazásköltség kifizetésével továbbmozoghat. Ennek menete az, hogy azon a helyszínen ahonnal elmozdul, uzsonnajelölőt kell hagynia (ha ezek elfogynak, nem mozoghat tovább...tudom, tudom, ez megint csak a mozgásszám korlátozását erősíti, de...). Amennyiben félelemkártya csak a kör végén, a régészek visszahívásakor jár (márpedig ezt szó szerint említi a szabály), akkor ennek a tippnek semmi értelme, hiszen az idézett mondat még fordulón belüli köre a felfedezőnek (mert uzsidobozzal mozdulsz át egy másik helyszínre, nem pedig a kör végi visszahívásra/"mozgatásra" utal), vagyis a többi régész szörny mellől történő elmozgatásakor félelemkártyát kellene kapni, máskülönben nem ad semmi extrát ez a képesség. Vagyis...elmozoghat? :D Igen, tudom, megfelelő eszköz vagy ereklye kártyával nyílván, de akkor meg jár a félelemkártya? :D
De egyébként a felfedező összes többi spec. szabálya a régészekkel történő mozgás korlátozását erősíti meg... de ezzel a mondattal nem tudok mit kezdeni. :D
2022-12-16 22:52:42
Korábban miközben írtam még Pcs korábbi válaszához kiegészítést, ő újra írt egy nagyon jó választ, ami tartalmazza a hozzáfűzéseimet... 😄
Pár gondolatot azért mégis írok. Az áthelyezés megengedésével az őrzők elől túl könnyű lenne megszökni, és írva van az is, hogy tőlük félelemkártyát a fordulók végén kapunk.
A néhány ereklye, ami ebben a kérdésben érintett (pl. Útkereső szandálja, Útkereső botja, Őrző okarinája), tényleg semmiképp nem adna az őrzőktől védő, illetve a régészek forduló közben való áthelyezését lehetővé tevő képességeket, ha ezt amúgy is megtehetnénk.
A honlapról letöltött és a játék dobozában lévő szabálykönyv között itt, az említett 10. oldal utolsó bekezdésének elején pont van egy eltérés: a papíron "(...későbbi körben)", a monitoron pedig "(...későbbi fordulóban)" olvasható. A "kör" és "forduló" szavak összekeverése a fordításokban megtévesztő hiba szokott lenni (néha érdemes belenézni az eredeti nyelvű szabálykönyvbe), de ez az eltérés itt ebben az esetben nem számít. Annyi fontos, hogy ha egy régész -ereklyék képességét használva- forduló közben hagyott el egy helyszínt, akkor az a helyszín rögtön szabaddá vált, és rögtön lehet menni ásatni.
2022-12-16 22:52:10
Ez egy nagyon egyszerű és nagyon szép játék. Annyiból áll, hogy egy körben végrehajtasz egy fő akciót (pl.: munkás lehelyezés, kártya vásárlás, kutatás...) ezután a következő játékos jön és ez így megy körbe-körbe amíg mindenki nem passzol. Ekkor vége van egy fordulónak az ötből. Ezután a botot tolni kell egy sávval (kártyákat eldobni...) és itt jön a munkások visszavétele. Igen, két munkásod van és egy körben csak azzal a két munkással tudsz helyszínekre menni, így némi erőforrást gyűjteni. De igazából ez egy pakli építős játék (is), ahol a kártyák adják meg a lehetőségek nagy részét. Megpróbálom nagyon röviden összefoglalni a lényeget: A két munkásoddal szerzel némi alap nyersanyagot, amivel be tudod indítani a jobb lapok vásárlását, amivel még több, jobb erőforrásokhoz és sok kombóhoz juthatsz. Nagyon sok dolog ad pontot a játékban de a templom sávon való feljebb jutás az igazi célja a játéknak. Ha valaki ott nagyon lemarad akkor ő biztosan nem fog győzni. Persze azért az sem biztos, hogy aki feljebb van az lesz a győztes (mert mint említettem nagyon sok dolog fog pontot érni). A játék mélységét (nem bonyolultságát) az adja, hogy éppen milyen sorrendbe tudod kijátszani a munkásaidat, kártyáidat, akcióidat. Az igazi szépsége meg a kombózás. Azt szokták még elrontani, hogy ha felfedez valaki egy helyszínt, akkor oda már legközelebb az iránytűket nem kell befizetni, csak az utazást. Ha ott maradt egy őrző, akkor azt a következő körben már bárki legyőzheti, bárki mehet arra a helyszínre a jobb cuccokért (ezért érdemes felfedezni). Fő akcióból egy játszható ki, utána a következő játékos jön és így megy körbe. viszont villámos dolgokat bármennyit ki lehet játszani, az nem fő akció.
Amúgy csak halkan jegyzem meg, hogy megvettük a Végtelen tél játékot és az nagyon hasonlít erre a játékra csak más köntösben.
Még egy apróság, ha már belejöttetek, akkor a kiegészítő kötelező.
2022-12-16 21:12:18
"Miután a régészed elment innen (például egy későbbi fordulóban), a felfedezett helyszín egy másik olyan hely lesz, ahová a régészeket ásni küldhetitek."
Ez szerintem arra vonatkozik, hogy egy helyszínt először föl kell fedezni, hogy ott ásni lehessen. Ez egy körben nem lehetséges, mert egy helyszínen csak egy régész lehet, és ő már "fölfedezett", a következő körben már mehet oda régész, akinek nem kell fölfedezni a területet, hanem rögtön áshat ott, akárcsak a kezdő helyszíneken. Kicsit furcsán van megfogalmazva a mondat, lehet szerencsésebb lett volna, ha a zárójeles rész a mondat végére kerül.
Egyébként ez előtt a rész előtt van egy mondat, ami a szintén megerősíti, hogy helyszínről helyszínre nem lehet főakcióval átlépni, erre csak kártyával van lehetőség: "Esetleg el is menekülhetsz az őrzőtől bizonyos kártyák segítségével, amelyek lehetővé teszik számodra a régészed vagy az őrző elmozgatását."
A nyersanyagok rögtön használhatóak, amikor megszerzed őket. Rosszul fogalmaztam, arra gondoltam, hogy a háttértörténetbe illik bele az, hogy mindig vissza kell térni a régészeknek a játéktábládra, mint egyfajta alaptáborba. Szóval megérkeztek Arnak romjaihoz, tábort vertek, aztán minden körben kimentek terepre felfedezni vagy ásni, de időnként, a kör végén vissza kell térni a megtalált dolgokkal, meg hát fel is kell töltődni... 😁
2022-12-16 18:28:32
Pcs-nél jobban nem is tudtam volna megválaszolni. :) Javaslom, hogy játsszátok úgy, ahogy a leglogikusabb. Mi is ezt tesszük, ha nem értünk egy szabályt, vagy legvégső esetben szabálymagyarázó videót nézünk, ha van.
2022-12-16 17:20:14
Hmm...oké, értelek, bár nekem azért még mindig nem logikus. Számomra a szabály még mindig ellentmondásban van pár helyen saját magával. Pl.: Felfedezés szabály (10. old. utolsó bekezdés) "Miután a régészed elment innen, például egy későbbi körben..." Namost ez így ellentmondásos, mert a kör végén a régészed a tábládra kerül vissza...nincs olyan, hogy egy helyszínről megy el egy későbbi körben. (Vagy van olyan eszköz/ereklye kártya, ami ottmarasztalja a régészed?)
Az utolsó mondatodat meg még pláne emésztenem kell :D "ha felfedezünk egy helyszínt, vagy ásunk egy helyszínen, onnan a bálványt, nyersanyagot vissza kell vinni a táborba, hogy használni tudjuk." Vagyis a kör során megszerzett nyersanyagok, bálványok nem használhatóak csak a következő körödben? Ez így egy elég szigorú szabály, pláne annak fényében, hogy a bálványok villámakciókat tesznek lehetővé, és a megszerzett nyersanyagod sokszor az adott köröd további lehetőségeinek kulcseleme.
Köszönöm egyébként a segítséget, és bocsi az akadékoskodásért, csak szeretném maximumra húzni a szabályismeretet, mert a játék maga amúgy nagyon tetszik :D
2022-12-16 16:26:32
Azoknál a játékoknál, amik fönt vannak a BGA-n, érdemes ott is megnézni a lejátszást, esetleg egy hot seat próbajátékot indítani, és kipróbálni a vitás szabályokat. A BGA-n nagyon remélhetően jó a szabály, azt általában a kiadó is átnézi. Meg hát elég nagy közösség is figyeli, és jelzi, ha valami nem stimmel esetleg.
Az Arnak nem is prénium játék, tehát még könnyebben próbálható. (Az, hogy nem prémium játék, az nem azt jelenti, hogy nem elég jó. Csak a kiadó üzletpolitikájától függ, hogy mennyire engedi a díjmentes játékot.)
Bár ebben az esetben azt hiszem, amit Pcs ír, az egyértelműen eldönti a kérdést. (Én nem ismerem a játékot, érdemben nem tudok a kérdésre válaszolni.)
2022-12-16 16:18:39
"Ásni egy helyszínen: 2. Mozgasd át a régészedet a játékostábládról arra az akcióhelyre."
"Felfedezni egy új helyszínt: 1. ...a régészedet a tábládról az adott helyszín akcióhelyére mozgasd."
Mindkét esetben azt írja, a játékostábláról kell a régészt a térképre helyezni, nem írja, hogy "vagy egy másik helyszínről".
Illetve van egy megjegyzés az ásásnál: "Nem hajthatod végre ezt az akciót, ha már mindkét régészed helyszíneken van."
Szerintem ezekből egyértelmű, hogy csak a játékostábláról lehet régészt a helyszínre küldeni. Egyébként beleillik a játék logikájába: ha felfedezünk egy helyszínt, vagy ásunk egy helyszínen, onnan a bálványt, nyersanyagot vissza kell vinni a táborba, hogy használni tudjuk.
2022-12-16 15:23:00
És ez hol van leírva? Csak mert én is belefutottam a Syranos által vázolt dilemmába, de a szabály (egy döltbetűs, egysoros megjegyzésen kívül sehol nem említi ezt - az amúgy talán egyik legsarkalatosabb - szabályt. Egyedül a kiegészítő egyes expedícióvezetői spec. szabályai utalnak arra, hogy nem lehet, mert az egyedi képességek írják felül azt.
Többször elolvastam a szabályt és sehol sem írja azt (úgy kerek perec igazán konkrétan), hogy egy régész kizárólag egyszer vethető be helyszínen.
2022-12-11 12:41:22
Nekem a jól működő mechanikán kívül tetszik a játék szellemisége.
Érdekes az, hogy nem a helyszínek felfedezése, bejárása, ásatása a fő cél, hanem a kutatásban való előrehaladás. Egy kalandos, felfedezős részt -témában jól összefüggően- összefűz egy egyébként a valóságban azért elég száraz régészeti kutatással (aprólékos vizsgálódás (nagyító jelkép), rendszerezés, dokumentálás (notesz jelkép)), sőt ezt teszi a fő motívummá, a fő pontszerzési lehetőséggé. Aztán végül a fő helyszínhez ezen keresztül jutunk el. A kutatás sáv egyszrűbb, drapp színű háttere is ezt adja vissza, a térkép és helyszínek intenzív grafikája mellett.
(Én szeretem egyébként azt a kifinomultságot, ha egy nagyon színes, erős grafikájú játékban van néhány olyan elem, ami visszafogottabb, mint pl. az Arnak-nál a segédlapkák, vagy az Ark Nova-nál a pénzek. Van aki úgy van ezzel, hogy "ha már a többi részét megcsinálták szépen, akkor ez a játékelem miért lett ilyen egyhangú", de szerintem ez direkt fellélegzés az egyébként tömör díszletből.
Nagyon tetszik, ahogy az őrzőkkel bánik a játék; hogy nem megölni kell őket, hanem tulajdonképpen bizonyítani előttük rátermettségünket. Cserébe pedig később egyszer segítségül hívhatjuk őket.
Elpusztítás helyett együttélést tanít! Nagyon fontos!
2022-11-06 13:37:04
Nagyon köszönöm a választ! Gondoltam amúgy, hogy így van így is játszottuk. Nyilván így sokkal jobban meg kell gondolni, hogy milyen lépéseket teszünk.
2022-11-06 11:25:04
Áthelyezni csak olyan kártyával tudod, aminek ez a képessége. Ilyen kártya nélkül nem tudod mozgatni őket.
2022-11-06 11:04:34
A tegnapi első játékunk után egy kérdés fogalmazódott meg bennünk. Ha kihelyezem a két munkásomat a pályára, az egyik ásásban van a másik meg mondjuk új helyszínen van, akkor az adott fordulóban át tudom még helyezni valamelyik munkást egy másik helyszínre vagy ásatásra fő akcióként?
Lehet hogy bambák vagyunk de nem írta a szabálykönyv hogy nem lehet.
2022-11-05 19:13:57
Tegnap meghozta a futár és ma kibontásra került a játék. Maga a bontás is izgalommal töltött el minket, rengeteg kütyü, jelölő, lapka, kártya és hatalmas pálya és minden és minden nagyon igényesen, gyönyörűen van megrajzolva. Eleinte csak nézegettük a képeket minden olyan szép. Szerintem kinézetre nincs is szebb játék jelenleg a piacon nála.
Elkezdtük felállítani a pályát és kihelyezni a kezdéshez a tartozékokat. Pakolni kell vele egy kicsit, hogy tudjuk kezdeni a játékot. Ketten játszottunk vele először, a gyerekek megriadtak a szabály felénél. :) Amúgy ne riasszon el senkit, először tényleg egy kicsit bonyolultnak tűnik a játék, de a a játék közben minden világossá válik.
Tetszik a munkás kihelyezési és a pakliépítési mechanizmusok ötvözése. A két mechanizmus egyidejű használata sok-sok lehetőséget és megoldást ad. Izgalmas, hogy ahogy halad a játék új és rejtett helyszíneket fedezhetünk fel, ami új őrzőket is felfed. Emelett még ott a kutatássáv is amit nagyon figyelni kell, haladni kell rendesen rajta, mert a pontok hozzák ugye a végső győzelmet.
A játékban figyelni kell, hogy mikor milyen lépést teszünk, mert a játékostársak könnyen elhappolhatják előlünk a kívánt helyszínt, őrzőt, tárgyakat. Figyelni kell arra is, hogy ne legyünk kapzsik és minden tárgyat, ereklyét ne akarjunk magunknak, mert az bizony hígítja a játszópaklinkat és nem biztos, hogy jó lesz minden később. DE ERRE IS AD MEGOLDÁST A JÁTÉK! Lehet égetni a nem kíváatos lapokat elég sok módon.
Összegzésként annyit mondhatok, hogy az első és kicsit lassú kezdőjáték ellenére nagyon élveztük, kell benne rendesen gondolkozni, hogy mit tegyünk, merre haladjunk. A kinézet az ÚRISTEN! fenomenális. A kártyák, jelzők minősége is rendben van. Az újrajátszhatósága szerintem végtelen... JA! és két páya van... a másikról még nyilatkozni sem tudok.
Ajánlom mindenkinek!
2022-10-07 11:45:21
Egy hozzávetőlegesen ötezer éves mezopotámiai társasjátéknál sikerült megoldani az elemek igényes tárolását beépített rekeszek segítségével, bezzeg itt!
Hiányzik legalább valami alapvető insert és a rendes finish a kártyákról, nem szeretem ezt a "költsd el még egyszer az árát, ha tartós játékot szeretnél" hozzáállást. Főleg egy olyan játéknál, ahol láthatóan nagy hangsúlyt helyeztek az esztétikára.
A játékmenetre viszont panasz nem lehet, gyerekkel is jól játszható (a hat és fél évesünk teljesen rákattant, s végig lekötötte a figyelmét), remekül lehet benne tervezni, mégsem ijeszti el a könnyebb játékokhoz szokott társaságot sem; a tematika, a kidolgozás kényezteti a szemet, és a játék hossza megfelelő ahhoz, hogy épp addig maradjon az asztalon, amíg szívesen látjuk. Playtestre láthatóan nagy hangsúlyt fektettek, és külön öröm, hogy a játékszabály szolgálja a játékmenetet, és nem akadályt képez, mint sok modern játék esetében.
2022-10-01 10:41:32
Félve ültem le, mert több helyen olvastam, hogy nagyon hasonlít a Dune: Imperium társasra, ami nem nyűgözött le.
És tényleg szinte teljesen megegyezik az alapmechanizmus: pakli építés és munkáslehelyezés. Mégis sokkal jobban bejött az Arnak, össze is szedtem hogy miért:
1. A kevesebb típusú akcióhely miatt sokkal kevésbé korlátoz a kártyahúzás, de mégis érdekes döntések elé állít.
2. Sokkal jobbak az akciók a kártyákon. Dűnében szinte mindig a munkáslehelyezős akciót érdemes választani, a kártya akció gyakorlatilag a backup. Az Arnakban hasonló erősségűek, ezért érdekesebb a döntés.
3. Téma. Dűne rajongóként nagyon zavart mennyire gyenge a témája. Gyakorlatilag Dűne szereplők és buzzwordök random mechanizmusokra húzva. Az Arnaknak könnyebb dolga volt, hisz egy nulláról alkotott témát könnyebb ráhúzni, de mégis tetszett a téma.
Egy félelmem az Arnakkal, hogy az újrajátszhatósága nem túl erős. Nem igazán látom hogy rengeteg különböző út lenne a győzelemre, nem érzem hogy annyi felfedeznivaló lenne benne.
2022-08-31 21:33:22
sziasztok!
Hátha valakit érdekel az Arnak solo kampánya:)
2022-06-28 18:33:18
Szinte mindenhez ad plusz lapokat, ami nem dob annyit a játékon viszont a változatosságot növeli, de az igazi újdonság a vezetők. Ezek visznek kellő változatosságot a játékba. A karaktereknek saját karaktertáblájuk és paklijuk is van. Ezek azért adnak egy bizonyos irányvonalat, hogy miben lesz jobb egy karakter és így érdemes abba az irányba elindulni. Kiemelném a misztikust, aki a félelem kártyákból merít erőt, egy másoknak negatív erőforrást használva. A professzor is érdekes karakter az ereklyék miatt. A többiek inkább csak olyan erőforrás "mágusok" (különböző erőforrásokkal tudnak jobban sakkozni). Ennek ellenére azok is jók, sajnos nincs még sok játék benne, így nem tudtuk még teljesen megismerni, hogy melyik karakter mennyire erős és mennyire vannak egymáshoz képest kibalanszolva. Viszont az alap játékon is azt éreztem, hogy mikor kezdek a legjobban belejönni és sok jó cuccom van végre, akkor már véget is ért, na itt ez még rátesz egy lapáttal. Ja a piros botot is meg kell említenem aminél 2-2 kártyát kell eldobni, ezzel is nővelve a kártyák játékba kerülését és bosszantva a játékost aki épp kinézte az aktuális lapokból az egyiket :)
Ha nem is oldotta meg az összes dolgot, ami miatt unalmassá válhat a játék, de nagyon nagy mértékben kitolta, hogy az az unalomfaktor minél később következzen be. Mire mindegyik karaktert kiismered, addig jó pár játékot bele lehet tenni, illetve az új kutatástáblák is megbolondítják a játékot (pl.: ahol egy őrző van, azt le kell győzni, hogy tovább tudj haladni, ameddig nem győzte le valaki addig kapjátok utána a félelem lapokat, illetve korábban is lehet templom lapkákat szerezni a másik oldallal és ott menet közben lehetőség van egy ereklye használatára is).
A számolás és tervezés megmaradt (de ez szinte az összes euro játékra igaz), de a lehetőségek bővültek. A téma rá van húzva, de nálunk a grafika és eszköztár miatt jobban átjön, mintha színes kockákat pakolgatnánk absztrakt táblákon (fizikai változat előnye).
2022-06-28 16:50:58
Kölcsönben volt nálunk a játék, sajnos a rövid idő alatt nem tudtunk túl sok időt rászánni. Viszont nagyon érdekelt és megörültem, hogy a BGA-n fent van, szóval kb. egy hónapja kb. folyamatosan játszom legalább egy játékot belőle, mindenféle játék számmal. Sokan sokat elmondtatok előttem, szóval próbálok direkt lenni:
Ami miatt még visszatérek hozzá:
Ami miatt lehet, hogy egy idő után megunom:
Valakinek volt itt szerencséje a kiegészítővel? Nagyon várom, hogy online elérhető legyen, de ha orvosol a fenti dolgokból párat, akkor lehet megveszem itthonra a teljes játékot, mert jó lenne másnak is bemutatni a baráti társaságban.
2022-06-09 11:28:40
Az Arnak elveszett romjai alapvetően egy erőforráskonvertáló, szerződés teljesítéses, pakliépítős játék régészes témával. A játéktér egyik fő részét az ásatások adják. Ezeknek különböző költségeik vannak, és mindössze 2 bábu áll rendelkezésre az aktiválásukhoz. Az új ásatási helyszínek felfedezése során random módon kapunk szörnyeket, amelyeket megadott erőforrások befizetése ellenében tudunk rávenni arra, hogy a jövőben nyugodtan dolgozhassunk, és természetesen pontot is érnek, valamint extra erőforrásokat is biztosíthatnak. A kártyasorból a paklinkat tudjuk bővíteni. Külön öröm számomra, hogy ezek mindig a pakli aljára kerülnek, és kiszámítható módon kerülnek a kézbe. Nincs a számomra felesleges randomitást beiktató paklikeverés. Végül a tábla másik fő területe a kutatás, ami tulajdonképpen egy sáv, ahol erőforrások beváltásáért kúszhat egyre feljebb két speciális jelölő. A továbbhaladásért újabb erőforrásokat és pontokat lehet kapni. A játék izgalma az, hogy a játék végéhez érve szédületes akcióláncolatokat lehet véghezvinni, ami először hihetetlennek tűnik úgy, hogy mindössze 2 bábuval és 5 kártyával kezdesz. A téma úgy-ahogy átjön, de ha valaki igazi régészes kalandokat szeretne, akkor ne itt keresse. Az Arnak minden csillivilli ellenére egy kemény optimalizációt igénylő erőforrás átváltó játék, számomra picit a kelleténél kisebb játékosok közötti interakcióval.
Lost Ruins of Arnak: Saxophone Promo Card társasjáték Kiegészítő 1000 Ft-tól! - 1 felhasználó árulja ezt a játékot!
Find out what happened to professor Kutil and his missing team in this free, four-chapter solo campaign for Lost Ruins of Arnak. Available at https://arnak.game The famous scholar's expedition vanished somewhere in the uncharted waters of the Pacific Ocean—while searching for a mysterious island nobody believed existed. It seems the professor may have...
Térjetek vissza Arnak titokzatos szigetére ebben az új, Expedition Leaders kiegészítőben! Válassz a 6 egyedi vezető közül, és indulhat az expedíció! A vezetők mindegyike különböző képességekkel, készségekkel és kezdő paklival rendelkezik, amelyek eltérő stratégiát és játékstílust kínálnak a felfedezéshez. A vezetői képességek mellett, amelyek új...
Arnak elveszett romjai: Expedícióvezetők társasjáték Kiegészítő 8284 Ft-tól! - 12 üzlet árulja ezt a játékot!
This booklet contains two print-and-play mini-expansions for the Lost Ruins of Arnak solo game. The Rival Objectives expansion adds more urgency to your solo game (and also makes it a little bit tougher). The Purple Actions expansion gives you a more formidable rival to compete with. These expansions can be used separately or in combination. Components are...
Két új vezető, szóló/kétjátékos kampány, és sok minden más! Kövesd a nyomokat a Lost Ruins of Arnak: The Missing Expedition második kiegészítőjében, hogy megtudd Kutil professzor és más eltűnt felfedezők sorsát. Két új vezető áll a rendelkezésére, hogy új stratégiát próbálhass ki, két új kutatási sávot fedezhetsz fel, és új ereklyékkel, tárgyakkal és...
Arnak elveszett romjai: Az eltűnt expedíció társasjáték Kiegészítő 9460 Ft-tól! - 25 üzlet árulja ezt a játékot!
Lost Ruins of Arnak: Rat Promo Card társasjáték Kiegészítő 1500 Ft-tól! - 1 felhasználó árulja ezt a játékot!
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Arnak elveszett romjai társasjátékhoz