Támogasd a Tarsasjatekok.com-ot a Patreonon! Támogatom!

Imagenius - Mágikustárgy összekötögető

Az Imagenius egy 4 fővel játszható családi játék, amiben varázslók mérik össze tudásukat egy gyors, rajzolási versenyben. Mágikus összetevőket igyekeznek minél gyorsabban megtalálni és összekötni, majd megfejteni, hogy mi lehet a táblájukon kirajzolódott dolog.

Az Imageniusban minden játékos magához vesz egy letörölhető táblát és egy filctollat. A játék elején a táblánk színes oldalára fogunk rajzolni. A játékban háromféle drágakővel jelölt kártyalap található: zöld, narancssárga és piros. A zöldekkel jelölt kártyán látható elemeket egyenes vonallal kell összekötni, ahhoz hogy kirajzolódjon a megoldás. A narancssárga lapokon már lesznek olyan tárgyak, amiket csak önmagukban be kell karikázni. A pirosak esetében pedig görbe vonalakkal kell összekötni azokat a tárgyakat, amik felett csillaghullás jelet látunk. Összesen 92 kétoldalas lap van a játékban, így 184 feladánnyal próbálkozhatunk. Négy fedlapot is kapunk, amiknek nagyobb szerepe nem lesz, mindössze annyi, hogy egy-egy példán keresztül megismerhetjük a különböző feladványokat és letakarhatjuk a játékhoz választott lapokat.

Egy játszmához négy lapot készítünk elő, ezekre ráteszünk egy semleges fedlapot. A lapok mindkét oldalán látható feladatokat megoldjuk, így összesen nyolc kört játszunk, ennyi rajzot próbálunk elkészíteni. A kártyák mellé előkészítjük a homokórát is. Ha mindenki készenáll, felfordítjuk a fedlapot és gyors kutatásba kezdünk, keressük a kártyán látható tárgyakat a saját táblánkon és igyekszünk gyorsan összekötni őket. Ahhoz, hogy lássuk a fától az erdőt vagyis, hogy rájöjjünk mi lehet a vonalak, görbék és karikák halmaza, lehetséges hogy a táblánkat el kell forgatni magunk előtt. Aki leghamarabb megfejti, mi lehet a kirajzolódó ábra - akár még azelőtt, hogy befejezné a rajzolást-, az gyorsan felírja a táblája jobb sarkába a megoldást, a tábláját lefordítja és elindítja a homokórát. A többi játékos ilyenkor már sürgetve érezheti magát, a 30 másodperces homokóra lepergéséig kell befejezzék az alkotást és fel is kell ismerni a kirajzolódó képet.

Ha letelt az idő mindenki ellenőrizheti, hogy jól tippelt-e, a szabálykönyvben minden kártyához megtaláljuk megoldást. Kiértékeljük az eredményeket, sikeresség esetén csillagokat osztunk. Aki elindította a homokórát és helyesen tippelt, ő két csillagot kap. Ha nem találta el a rajzot vagy nem írt fel semmit, akkor egy csillagot le kell vonni a készletéből. Mindenki más egy csillagot kap, ha megfejtette a feladványt. A csillagraktárunk a táblánk balfelső sarkában található, ide jelöljük a jutalmakat.

A rajz letörlése után jöhet a következő forduló a kártya másik oldalán látható feladánnyal. Aki az előző körben elindította a homokórát, neki nehezedik a játék, most ugyanis a tábla hátoldalára kell rajzolnia. Itt is ugyanazok a tárgyak vannak, csak már egyik sem színesben, hanem szürkés árnyalatban. A nyolcadik kör után, amikor a négy kártya mindkét oldalán lévő rajzfeladatot teljesítettük, a kapott csillagok alapján kihirdetjük a játék győztesét.

Az Imagenius több emléket is felidézett bennem. Az egyik az, amikor még gyerekkoromban a pontokat, számokat kötöttem össze és ezekből kirajzolódott például egy elefánt. A másik a böngészős könyvekre hajaz, amikben zsúfolt oldalakat fürkészve kell megtalálni különféle tárgyakat. Ezeket összerakták, hozzákevertek még egy kis gyorsasági elemet meg egy kis nehezítést és egy igazán príma játék lett belőle. A szabálya pillanatok alatt átadható és már indulhat is a játék. Gyerektársaságban osztatlan sikert aratott, gyakorlatilag nem is akartak mással játszani, még azok sem, akik kevésbé szeretnek rajzolni. Azt gondolnánk nem nagy kunszt összekötni tárgyakat, de például a tökből is négyfajta van a táblán, így elsőre lehet, hogy nem is azt találjuk meg, amelyik kellene. Jól ellensúlyozza a játék, ha valaki jól teljesít, ő a következő körben kap egy kis extra súlyt a hátizsákjába, nehogy nagyon meglóduljon. A tábla szürkés hátlapján már igazi kihívás megtalálni a varázstárgyakat. A végén pedig jöhet a kérdőjel: Oké, kész vagyok, de mi a túró lehet ez?... Elforgatom, hmm... még mindig nem látom mi lehet… Engem egy falevélre emlékeztet. Vagy inkább madártoll?... Többször megesett, hogy a gyerekek megfejtették, de a felnőtt játékostárs csak pislogott és nem látta meg, hogy mi rajzolódott ki a tábláján.

Az Imagenius nálunk több szempontból is jött, látott és győzött. Egyszerű játék, aminél beigazolódik a mondás, hogy a kevesebb, néha több. Pillanatok alatt előkészíthető a játék, négy lap és mehet is a rajzolás. Bárkivel le lehet ülni játszani, nem kell hosszasan tanulmányozni a játékszabályt. A furcsa mágikus tárgyak összekötése nem igényel komolyabb grafikai előképzettséget, így a rajz alól felmentettek sem kerülnek hátrányba. A koncentráció és gyorsaság viszont kulcsfontosságú lesz, ha szeretnénk a mágia nagymesterei közé kerülni.

A(z) Imagenius társasjátékot a Piatnik biztosította számunkra!

Keresd fel a boltot és tekintsd meg a játék adatlapját!


MEGNÉZEM A JÁTÉKOT
írta -- Dzsuzsi

Támogasd Te is a Tarsasjatekok.com-ot!

Járulj hozzá Te is, hogy legyen YouTube, podcast tartalom és hogy még több társasjátékot bemutathassunk! Minden támogatónk közösségi pontokat kap és a legnagyobb támogatóinknak egy nagy dobozos társasjátékot adunk ajándékba!

05Máj

Frász-karikatúra: Mókás szörnyrajzok

Ismertető | 2025.05.05. 15:00:00

A játékban különc lényeket kell a szemtanúnak 20 másodpercig memorizálnia, majd a lapot lefordítva 2 percig szóban körülírnia. A többi játékos próbálja lerajzolni a kis furcsaságot, kérdezni ér, de az idő pereg, közben vadul firkál mindenki.

03Jún

Üdvözlünk a gombák világában!

Ismertető | 2025.06.03. 15:00:00

Szereted a gombákat? Szívesen jársz az őszi erdőben ízletes kalaposokat keresve? Vagy lenyűgöznek adottságaik, változatosságuk, vagy a titokzatosságuk? Akkor ezeket a játékokat Neked ajánljuk!


Népszerű

Friss

Címkék

Kapcsolódó játékok

  • Imagenius