- Ismertető
- 2020.10.17. 11:00:00
Micsoda pech#!? Bemutató
Veled is megtörtént már, hogy egész nap üldözött a balszerencse? Ömlött már kávé a fontos irataidra? Ültél már frissen festett padra az új öltönyben? Gondolj bele, milyen lenne, ha te lennél az, aki egy lakatlan szigetről egy süllyedő hajóra száll, vagy akinek a fejére esik egy zongora…! Veled ez nem történhet meg…? akkor passzold át a bajt másnak.
Régóta vártuk, hogy a No Thanks! kártyajáték újra elérhető legyen a nagyközönség számára. Végre a Piatnik jóvoltából Micsoda Pech#!? címmel, új témával és bájos grafikával ismét a boltokba került.
A kis dobozban nincs egyéb, mint 33 kártya és egy marék zseton. Ebből rakta össze 2004-ben Tomas Gimmler ezt a 3-7 fővel játszható taktikai partijátékot. A játék célja, hogy te szerezd a legkevesebb mínusz pontot a balszerencsés kártyalapokból.
Állj félre, ha feléd tart
Minden játékos a szabály alapján meghatározott számú zsetont kap. A zsetonok számát érdemes a játék végéig titokban tartani. A kártyákat megkeverjük, majd 9 lapot visszateszünk a dobozba.
A legszerencsésebb játékos kezd: felcsapja a pakli legfelső lapját, ezután 2 dolgot tehet:
- elveszi a lapot, és maga elé teszi
- vagy elutasítja a lapot és rátesz egy zsetont, majd továbbadja a tőle balra ülő játékosnak.
Ha a következő játékosnak sem kell a lap, ő is rátesz egy zsetont és passzolja. A kártya addig megy körbe és gyűlnek rajta a zsetonok, amíg valaki el nem viszi.
A játék végén minden zseton 1 pontot fog érni, a kártyák pedig annyi mínusz pontot, amekkora értékűek. Bizony jól be lehet sokalni.
Na de! Ha valakinek sikerült számsort összeraknia, akkor csak a sorozat legkisebb lapját kell elszámolnia. Na ez az, ami a játékot izgalmassá és kellően taktikussá teszi. Hisz az, akinél már megvan a 28-as lap, akkor a 27-est már önmagában megéri elvinnie, pláne ha már pár zsetont is rátettek a többiek.
Azt se felejtsük el, hogy ha egy játékosnak nincs zsetonja, akkor az elé kerülő kártyát mindenképpen el kell fogadnia.
A játék véget ér, ha az utolsó lap is gazdára talál, majd összeszámoljuk a pontjainkat. A legkevesebb mínuszpontot gyűjtő játékos győz. Néha előfordul, hogy valaki pozitív ponttal végez, de ez nagyon ritka eset.
Megúsztuk!?
A Micsoda Pech élő példája az: „amilyen egyszerű, annyira nagyszerű” játékok sorának. kevés alkatrész, egyszerű és elegáns játékmenet, nagy játékélmény. Nem véletlen a töretlen népszerűsége már 16 éve.
Ha kicsit jobban belegondolunk, nagyon tanító játék: könnyű besokalni, mint ahogy a rossz napokon is egymás érik a bajok, de egy kellemes film, vagy egy király társasparti enyhíthet a negatív élményeken. Csak felfogás kérdése. Felfoghatjuk úgy, hogy igyekeznünk kell kiegyenlíteni a peches lapok és a piros szerencse korongok közti egyensúlyt.
Ha hárman vagyunk, akkor mi nem ezt vennénk elő, de négy fővel már egész jól működik. Akkor az igazi, ha 5-7 játékost sikerül asztalhoz ültetni. A játékidő nem függ a játékosszámtól, 3 és 7 fővel is 15-20 perc egy parti.
Az alkatrészek minősége nagyjából közepes, de nem is igénylünk többet, már így is nagy szó, hogy műanyag zsetonok kerültek a dobozba.
A játék nem túl tematikus, de nagyon hangulatos. A játékmenet dinamikus, és gyors, de a taktikai helyzetek miatt néha előfordul, hogy valaki jobban megfontolja egy lap tovább engedését. A szabályok egyszerűek, az első körrel már taníthatjuk az új játékosokat.
Kártyavédőt nehéz rá találni, nélküle érdemes sima asztalon játszani, hogy a lapok ne kopjanak. A kevés lapból a cinkelt, kopott kártyákat könnyű megjegyezni.
Egyszerű, kompakt és szórakoztató, tipikus táborozós játék, de akár a nagyszülőkkel is kiválóan működik. Kinek ajánljuk? Igazából mindenkinek!
A(z) Micsoda Pech #!? társasjátékot a Piatnik biztosította számunkra!
Keresd fel a boltot és tekintsd meg a teljes kínálatot!
BOLT FELKERESÉSE
Támogasd Te is a Tarsasjatekok.com-ot!
Járulj hozzá Te is, hogy legyen YouTube, podcast tartalom és hogy még több társasjátékot bemutathassunk! Minden támogatónk közösségi pontokat kap és a legnagyobb támogatóinknak egy nagy dobozos társasjátékot adunk ajándékba!
Aranyásók: A sötét barlang - Te a klántársam vagy... Ugye?!
Ismertető | 2024.11.24. 14:00:00Az aranyat kibányásztuk, de van egy kis bökkenő: emelkedik a vízszint, ezért gyorsan ki kell jutnunk, hogy ne vesszen kárba a munkánk gyümölcse. A klánban azonban lehetnek árulók is, ezért sosem tudhatjuk pontosan, hogy kiben bízhatunk meg.
Triot minden háztartásba!
Ismertető | 2024.11.30. 19:46:00Tedd próbára a memóriádat a Trioval, ami garantáltan jó hangulatot teremt családi és baráti körben is!
Népszerű
Pingvin légitársaság - Zűrzavar a kapcsolók között
2024.12.21. 14:00:00 / Ismertető, BemutatóSarkvidék - Hangolódás télre
2024.12.17. 14:00:00 / Ismertető, BemutatóTriot minden háztartásba!
2024.11.30. 19:46:00 / Ismertető, BemutatóSimilo – A néma barkohba
2024.12.19. 14:00:00 / Ismertető, BemutatóKluster – Mágneses vonzerő
2023.12.13. 17:25:00 / Ismertető, Bemutató
Friss
Babaróka karácsonya - Ünnepi hangolódás ovis kortól
2024.12.23. 14:00:00 / Ismertető, BemutatóBabaróka a családjával nekilát a karácsonyfa díszítésnek, de jajj a díszek szétgurulnak, elbújva mindenféle zegzugos helyen a szobában. Gyertek, keressük meg együtt az összes díszt és öltöztessük ünnepi díszbe a fenyőfát!
Pingvin légitársaság - Zűrzavar a kapcsolók között
2024.12.21. 14:00:00 / Ismertető, BemutatóFigyelj! Négy szürke gomb: ventilátor, ejtőernyő, ventilátor, gázmaszk. A gázmaszkot kell megnyomni! Nagy piros tekerő, körbe mindenféle jel, a négylábú pókra tekerd át! Kék mosógépszerű, alatta két kék gomb, a bal oldalit nyomd meg!
Similo – A néma barkohba
2024.12.19. 14:00:00 / Ismertető, BemutatóHasonlít, vagy nem hasonlít? Ez itt a kérdés! Na de miben hasonlít? Mindegyiknek nagy a feje? Vagy van kalapja? Esetleg nemzetiség, kor, foglalkozás? Ja, hogy mindkettőnek arany gallérgombja van. Naná, hogy egyértelmű…
Sarkvidék - Hangolódás télre
2024.12.17. 14:00:00 / Ismertető, BemutatóGyűjts minél több ugyanolyan állatot egymás után, és tedd minél erősebbé a titkos totemállatodat!
Kommentek
Alleira
2020-10-23 09:40:43
Sose hallottam erről a játékról, valahogy elkerült az évek alatt. Nagyon szórakoztató volt a cikk, és a játék is annak tűnik. Egyértelműen nem ez az a játék, amitől valami világmegváltót kell várni, de ahogy a cikkben is írja a szerző, jó kikapcsolódásnak tűnik egy hosszú nap végén.
Azt mondjuk sajnálom, hogy csak nagyobb (5+) játékosszámmal működik igazán jól, így valószínűbbnek tartom, hogy egy társasos klubban, nagyobb társasággal kerül majd kipróbálásra. Az általam ismert játékok 90%a úgyis 2-4 fővel játszható.