A Mars terraformálása egy közepesen összetett társasjáték, 1 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 2 óra is lehet. A játékot az Év Játékának jelölték 2016-ban (BGG), illetve 2016-ban és 2017-ben több, összesen 3 másik jelölést is kapott. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a...
A Mars terraformálása egy közepesen összetett társasjáték, 1 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 2 óra is lehet. A játékot az Év Játékának jelölték 2016-ban (BGG), illetve 2016-ban és 2017-ben több, összesen 3 másik jelölést is kapott. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a kollekció gyűjtés, a váltakozó képességek, a hatszög-rács és a pakli tervezés mechanizmusokra.
Megindul a verseny a Mars lakhatóvá tételéért!
A Mars terraformálása egy közepesen összetett társasjáték, 1 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 2 óra is lehet. A játékot az Év Játékának jelölték 2016-ban (BGG), illetve 2016-ban és 2017-ben több, összesen 3 másik jelölést is kapott. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a darab elhelyezés, a kollekció gyűjtés, a váltakozó képességek, a pakli tervezés és a kártya húzás mechanizmusokra.
A Mars lakhatóvá tétele
Víz, oxigén, és a megfelelő hőmérséklet...Ez a három dolog, amire biztos, hogy szükség lesz, ha a vörös bolygón képzeljük el a jövőt. Biztosítsd ezekből Te a legtöbbet, és tedd lakhatóvá a Marsot!
A kezdetek
Lesznek a kezedben kártyák, amikkel különböző nyersanyagokra és előnyökre tehetsz szert. Ráadásul vannak olyan kártyák, amiknek az akcióját többször is felhasználhatod – néhány jól megválasztott lap a játék végéig nagy segítségedre lesz!
Költsd el a már megszerzett MegaKreditjeid (M€)! Ez nem hangzik túl jól, igaz? De hidd el, hosszú távon kifizetődő lesz, ha a rendelkezésedre álló M€-eket hőerőművek építésébe, óceáni területek kialakításába, vagy egy új város alapításába fekteted!
Ültess növényeket! Ezzel két legyet ütsz egy csapásra, mert nem csak a Mars felszínét teszed kellemesebbé, de az oxigénszintet is növelni tudod. Ráadásul a nagy metropoliszok lakói mindig örülnek a zöld felületeknek, így ha városok mellé telepíted a növényeid, még plusz pontokat is kaphatsz!
A magabiztos játékosok díjakat is alapíthatnak, és ha teljesítik a feltételeket a játék végén, elnyerhetik az értük járó plusz pontokat.
Csak rajtad múlik, milyen erőforrások termelését fejleszted, mire költöd a rendelkezésedre álló nyersanyagot, és milyen mérföldköveket sikerül majd elérned. A lehetőségeid száma végtelen! De vajon az előrelátásod és stratégiai érzéked is megvan hozzá, hogy a lehető legjobb döntéseket hozd meg?
Magyar nyelvű játékszabály
Letöltés
Angol nyelvű játékszabály
Letöltés
Kategória:
Sci-Fi, Közgazdaság, Környezet, Építés / Terjeszkedés, Gyár / Manufaktúra, Világűr
Mechanizmus:
Lapka-elhelyezés, Kollekció gyűjtés, Váltakozó képességek, Hatszög-rács, Pakli tervezés, Vedd el, Solitaire, TRN-04 Progressive Turn Order, Tech Trees / Tech Tracks, VIC-04 Victory Points as a Resource, Játék végi bónuszok, Változó setup, ECO-05 Income, Contracts, Draftolás, Tags
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest belváros, ezen kívül Kelenföld (Bikás park) vagy a XIX. ker Shopmark környéke! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Helyhiány miatt muszáj megválnom azoktól a játékoktól, amelyek a hosszú évek során egyszer sem kerültek elő, mint például ez is :(
1 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest, 4/6os villamos vonala, M3as metró vonala, igény szerint máshol is! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Van hozzá egy promo kártya pakk is. Csúszásmentes táblával együtt, 13500
1 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Pécs! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Eladó, bontatlan csomagolásból. Ajándékba kapott, de már megva a játék. :)
29 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: székesfehérvár! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Ritkán kerül elő, ezért adom el. Az ár azért ennyi, mert benne van az összes lap 3D-ben kinyomtatva (player board kivételével). Kérésre küldök fényképet.
3 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Az ár tartalmazza: -Vénusz kiegészítőn kívül az összes kieg. -Minden kártya védőben -3d nyomtatott lapkák (az összes, a kiegekhez valók is) -3d nyomtatott insert, aminek segítségével elfér az összes kiegészítő az alapdobozban. (Kivéve a 3d nyomtatott lapkák) -3d nyomtatott helyezők a gyarmatlapkákhoz (szintén elfér az alapdobozban) -3db fa(rétegelt lemez) játékostábla. (Sajnos ebből már nem tudok többet csinálni, nekünk elég volt a 3. Nyomtatva viszont meg tudom oldani igény esetén). Kérésre küldök képeket. Személyesen: 3. Kerület Bojtár utca, Szentendrei sziget, vagy a kettő közötti útvonal.
3 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Alapjáték+kezdetek kiegészítő, sokat játszott, kártyák szélein látszik a használat (foltosodás). Személyesen Budapest 18. Kerületben átvehető, posta vevő költségén.
1 érdeklődő
Akár cserélném is! Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Szeged, Soltvadkert, Kiskunhalas! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Egy kártya hátulja sérült
2 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest XIII.! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Eladó Mars Terraformálása gigapack: Tartalmazza az alábbiakat: Kezdetek, Hellas & Elysium, Promókártyák, Csúszásmentes boardok és Minden prémium kártya kártyavédőben
0 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
A Föld gigavállalatai annyira belejöttek a terraformálásba, hogy kell nekik valami új kihívás - ideje hát új projektekbe vágni a fejszéjüket. Persze ez csak egy sablonos magyarázat, a valódi ok mindig is a profitmaximalizálás.
Ha már a kisujjadban van a Mars élhetővé alakítása, és úszol a megakreditben a rengeteg sikeresen végrehajtott projekt miatt, akkor ideje sokkal menőbbé varázsolni a játékot is, és újabb kalandokba belevágni a lézervágott fa illatával körülvéve.
JEM 2022 JÚNIUS
Ahogy telnek az évek, egyre korábban érkezik el a túlfogyasztás napja. Vajon meddig lehet hitelre felélni a rendelkezésre álló erőforrásokat? Vajon hová megyünk, ha új otthon után kell nézzünk: a Holdra, a Marsra, vagy máshova?
Egyedül a növényzetlapkákat érdemes lerakni, mert a játék végi pontozásnál még kaphatsz pontot rájuk (városok pontozása, növényzetlapka pontozása). Izgalmat ad a játéknak, amikor a hőmérséklet- és oxigénskála vége felé járunk, és az óceánokból már csak négy van a kupacban, hogy lesz-e esély még közvetlenül pontot gyűjteni velük.
Válasz Faresz (márc 17. 20:26) üzenetére
Nem, a 3 játék végét kiváltó feltételért csak addig jár TR, amíg el nem éri a kívánt szintet. Növényzet lapkákat is lehet lerakni, de TR már nem jár érte, ha maximumon van az oxigénszint. A hőmérsékletet pedig nem is lehet tovább növelni, ahogy óceánlapkából is kilencet lehet csak lerakni.
Válasz Faresz (márc 17. 20:26) üzenetére
Mostanában merültünk el a játékban, az elmúlt néhány napon csak ezzel játszottunk, és most felmerült egy kérdés bennünk. Ha a végefelé, már nem tudjuk emelni a hőt, mert a skálán elértük a maximumot, viszont van beváltható hőerőforrás kockánk, akkor azokat "csak" TR növelésére még fel tudjuk használni? Köszi:)
Az insert hiányhoz annyit tennék hozzá (ez vélhetőleg nem volt szándékos koncepció), hogy ha van insert akkor nem tudna elférni a számos kieg ilyen jól benne. Én tök boldog vagyok, hogy a Kezdetek, Hellas&Elysium, Távoli Gyarmatok, Vénusz + a fa játékos táblák (GiftForge) pont kitöltik. Így minden passzentosan van benne, plusz minden egy helyen. A Hatalmi játszma már bele se férne, talán a Kezdetek 2 még igen.
Bár ezt a véleményt nem kell szembe állítani a tieddel, hiszen neked is igazad van, ha csak az alap játékkal rendelkezik valaki, mégis egy másik nézőpontból világítja meg a kérdést 😊
Válasz Boly (feb 07. 13:33) üzenetére
Pontosan azt az érzetet adja, amit a cím sugall, terraformáljuk a Marsot. Azt is hozza, hogy ehhez valós idő és energia befektetést kell tegyünk a szabályok megtanulásával, valamint a játék is el fog tartani jó pár óráig fixen, főleg az első pár alkalom. Az időt még a játékisszám növekedése is exponenciálisan megdobja.
Az élmény és a hangulat kárpótol, csak helyén kell kezelni a játékot, ez igen is egy teljes délutánt-estét kitöltő játék. Adminisztratív részekkel, a nagy húzópakli miatt erős random faktorral. A grafikájára az érdekes kifejezést használnám és nem a szépet, de összességében a tábla, a kártyák és a lapkák egy egységet alkotnak és illenek a témához. A játék mechanikája gamerebb, de annyira azért nem ördöngős. Megérdemelten van a BGG-n elfoglalt helyén. Külön jó, hogy magyarul is elérhető.
Ami nem tetszett az a doboz minősége, vékony kartonból készült, ezáltal sérülékeny a nyomó és hajlító erejű behatásokkal szemben, de ha vigyázunk rá akkor azért ez egy elfogadható dolog.
Az inzert hiánya már nagyobb gondot okozott, az új játékot kibontva már azt tapasztaltam, hogy a műanyag komponensek, ahogy a zárt dobozban csúszkáltak szamárfülesre gyűrték a szabálykönyvet. De amúgy is legalább egy papír inzertet tettek volna bele, nem kell a drága fröccsöntött műanyag, csak legyen valami.
Ezeken nehezen de túllendültem a játékbontást követően. Ekkor jött a fekete leves. Azt már a játék megvétele előtt olvastam fórumokon, hogy a játékban található kis kockák sarkai egész könnyen sérülnek. Gondoltam ezzel nem lesz gond, amúgy is nagyon szoktam vigyázni a társasaim épségére. De arra nem számítottam, hogy már a jelölőkockák sarka új állapotukban le van verve és nem egy darabról beszélek hanem sokról.
Objektíven kezdtem nézni a dolgot, a hasonló komponensszámmal rendelkező, kevésbé jó játékok is kerülnek ennyibe, mint ez, de manapság megesik, hogy a duplájába is akár.
Összegezve ár-érték arányban a fizikai hibáit nézve is megéri a pénzét, mert az élmény amit nyújt kárpótol.
Nagyon jó játék, de nem egyszerű. Rengeteg a szabály és az elem amire figyelni kell, már az alapjátékban is. Nem játszottam még másik olyan játékkal, ahol egy közös cél eléréséért dolgozik mindenki, de közben mégis egymással versengünk, hogy ki szerez közben több pontot. Őszintén szólva, mi nem szoktuk annyira kihasználni az egymást hátráltató akciókat, inkább mindenki a saját pontjainak maximalizására törekszik, de jó tudni, hogy a játék valamilyen szinten arra is ad lehetőséget, hogy egy másik játékosnak nehézséget okozz. Annak ellenére, hogy szeretjük családosan a bonyolultabb, több összetevős játékokat, ez nem tartozik a kedvenceink közé - viszont még így is előkerül minden második családi találkozón. :)
Hát igen, én pont ezért nem szeretem több fővel, mint amiket leírtál. Számomra úgy megfosztja magát a játék a lényegi részétől. De kinek hogy. A fix akciók természetesen jó dolgok, viszont ott is az a gond, hogy ha felhúzod hozzá azt a kártyát, ami kreditet ad azért, hogy te ezeket az általános projekt akciókat végrehajtod, máris előnybe kerültél a többiekkel szemben.
Szerkesztve: 2024. jún 05. 08:28
Válasz hadhaz.sandor (2024. jún 05. 08:09) üzenetére
Fordítva látom: A játékot azért szeretjük, mert egy viszonylag jó egyensúlyt talált az interakcióban. Nem szoliter játék, de nem is vérre menő. Figyelni kell a többieket, kihasználni a táblán az adandó lehetőséget, versenyt futni a célokért. A kártyahúzás kibalanszolatlanságát pedig szerintem zseniálisan oldotta meg: a fix táblás akciókkal. Sokan elfelejtik ezeket és csak a kártyáikra koncentrálnak, de valójában mocsok erős akciók ezek. Volt is mosolylehervadás mikor kb csak ezeket az akciókat használva nyertem játékot és csak kb. 5 kártya volt előttem. Magukkal a kártyákkal sokkal nehezebb ezeket az akciókat leelőzni, jó húzások és jó kombók kellenek. De a draftos verzió segít kicsit csökkenteni a szerencsét és jó kombókat kihalászni.
Szerkesztve: 2024. jún 05. 08:12
Válasz deadfly (2024. jún 05. 07:51) üzenetére
A játék, ami szerintem nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a társasjátékozás népszerűsége robbánsszerű növekedésnek induljon.
Számomra is nagy kedvenc, DE! Szigorúan csak szoliterben. Több fővel a játék szinte azonnal ledobja a témát, mivel a terraformálás sikeressége háttérbe szorul, sőt néha az a kifizetődő, hogy lassítsuk azt. Szoliterben viszont van tétje, hiszen ha nem sikerül felhúznunk minden kritériumot a maximumra meghatározott időn belül, akkor elveszítettük a játékot. Ez a plusz stresszfaktor szerintem tök izgalmas, de azt is megértem, hogy van, aki nem szereti.
Sok kritika éri a kibalanszolatlansága miatt, amit én is felrónék neki. Előfordul, hogy a játék során kevésbé hasznos kártyákat húzunk szinte végig, amivel esélytelenek vagyunk a többiekkel szemben, szoliterben pedig képtelenek vagyunk 14 kör alatt befejezni a terraformálást. De ennek ellenére nem tudok rá haragudni, mert számomra egy nagyon izgalmas szoliter engine building játék, amivel bármikor szívesen játszom.
Szerkesztve: 2024. jún 05. 07:52
Nagyon tetszik ez a rövid elemzésed. Kíváncsi leszek a válaszokra is. Nekem se ez, se a RFTG nem játékom, így csak egy lényeges különbséget mondanék, amit én látok: a MT-ban van egy közösen fölépített (terraformált) bolygó, ami azért jól néz ki, míg a RFTG-ban az asztal úgy néz ki, mint a römiben, csak persze sokkal változatosabb lapokkal. Ez azért elég nagy különbség ahhoz, hogy valakinek inkább a MT tessék.
"Imádom az olyan játékokat, amik kevés komponenssel mélyek." Szívemből szóltál! Kíváncsi vagyok nálad mik ezek, bár ezt inkáb az altalános csevejben kéne megbeszélni.
Válasz hamu80 (2023. dec 14. 07:58) üzenetére
Szerintem ez a játék megérdemli azt a szeretetet, amit az emberektől kap. Jó játékmesterrel kezdő társasos is gyorsan átlátja a legfontosabb szabályokat. A kártyák kombózása jó érzéssel tölti el az embert, a fél-kooperatív téma (a Mars együttes lakhatóvá tétele, díjak kiírása stb.) nagyon egyedivé teszi a játékot. Viszont nekem a TM nem nagyszerű. Ha elém tolják szívesen játszom vele, de nem meríti ki a zseni kategóriát. Először is súlyához, komplexitásához képest rendkívül hosszú. Talán átlagban 3 óra egy parti. Persze élvezetes játszani, de sok embernek nincs ennyi ideje. A másik probléma, hogy nem szeretem a draftolást, bámulni a kártyákat elhinni, hogy ettől csökken a szerencse szerepe. Nekem ez megakasztja a játék menetét, csak úgy, mint a projektek megvásárlása. Persze ha valaki már kivülről ismeri a kártyákat, lehet, hogy abban az esetben már ez is pörgősebb, de nekem ezek a dizájnok nem jönnek be. Igen, és itt a másik baj, hogy nem szeretek kártyákat tanulni. Imádom az olyan játékokat, amik kevés komponenssel mélyek. A Mars nem annyira mély játék annak ellenére, hogy egy rahedli kártyával operál. Néha elkap az érzés, hogy,ha leszedjük a kiváló témát róla, ez egy repetitív kártya kijátszás, és tipikus erőforráskonvertálás, különféle kombókkal. Végül imádom az interakciót, de itt már majdnem alacsonynak tartom. A kevés direkt interakció pedig majdnem a Catan rablójának színvonala. Véletlenül húzol egy olyan projektet, ami kicseszik az ellenféllel, és lerakod. Bumm! (Pl. asterodia). Ebbe a játékba valahogy nem illik ez bele. Talán érdemes a Mars helyett az igen hasonló mechanizmusú Race for the Galaxyval játszani. A TM tipikus játékidejébe kb. 6 RFTG belefér.
Ebben teljesen igazad van és köszönöm neked is a választ!
Amúgy igen arra már én is rájöttem, hogy a bónuszokkal nagyon sokat lehet nyerni, de sajnos akár bukni is. Okosan kell használni azokat is.
A kék lapok a kedvenceim amikor játszunk a többiek alig tudják követni mit mikor és miért csinálok :)
Szerencsére nagyon izgalmas és gondolkodós játék. Mindenkinek ajánlanám próbálja ki, de az tuti, hogy nem mindenkinek való!
Válasz kok_o (2023. okt 27. 14:45) üzenetére
Ebben a játékban alapvetően nincs nyerő, vagy mindig nyerő taktika, talán ezért is okoz függőséget. Mindig az aktuális helyezetre kell reagálni, beleértve a lapokat, ellenfelek lépését stb.
Részemről szeretem a kék kártyákat, főként az aktív akciókat adókat, ezeket bizonyos esetekben elég jól össze lehet kombózni. Szintén mindig igyekszem a pénztermelést feltolni amennyire tudom. Ezek a mikróbás, állatos stb lapok nem annyira az én világom, bár volt, hogy jól jöttem ki belőle. Szintén alapvető taktikám szokott lenni, hogy igyekszem rárepülni a terraformálás során kapható bónuszokra, illetve ha úgy érzem, hogy nem az enyém a legjobb ponttermelő engine, akkor igyekszem terraformálni amennyit lehet, mert azzal lényegében pontot veszek el a többiektől. Ezen felül a játékok többségében sok lapkát, városokat, erdőket rakok le.
Válasz Atesz93 (2023. okt 27. 10:30) üzenetére
Uh ez nagyon tetszik :) Öszinte leszek ezeket az állatos, mikróbás dolgokat sosem néztem meg igazán így nagyon nem is használtam ki, de most, hogy mondod csak felcsapom a szabályt és bele olvasok ebbe a részbe is :D
Köszönöm :)
Válasz syndi-cate (2023. okt 27. 10:37) üzenetére
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) A Mars terraformálása társasjátékhoz
Talán a kedvencemnek mondható játék. Nem véletlen van a BGG top 10-ben annak ellenére, hogy egy 2016-os játék. Maga a játék szabály szinten nem bonyolult, komplexitás a kártyákból jön. Játék grafikailag nagyon jól össze van rakva, csak rá kell pillantani a kártyára és az ember tudja mi a hatása. A játék eleje kicsit lassú tud lenni, ezt a kezdetek kiegészítő nagyon jól orvosolja. Amikor játszunk mi csak a kezdő kártyáinkat szoktuk draftolni, hogy ne akassza meg a játékot minden fordulóban. Amennyit játszottam kb. mindig másra fektettem a hangsúlyt pontszerzéshez, mert a kezdő kártyák (cégbirodalom, kezdő projekt kártyák és a Kezdetek kiegészítőbők a kezdet kártyák) elég jól meghatározzák melyik irányba érdemes velük elindulni, ami szerintem egy kifejezetten jó dolog. Nincs az, hogy "Oké, ez egy nyerő taktika, mostantól minden játékban csak ezt csinálom.".