A Mars egy nagyon összetett társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszú, akár 1.5 - 2.5 óra is lehet. A játék több, összesen 3 díjat és jelölést is kapott 2020-ban. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a kollekció gyűjtés, a hatszög-rács, a váltakozó...
A Mars egy nagyon összetett társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszú, akár 1.5 - 2.5 óra is lehet. A játék több, összesen 3 díjat és jelölést is kapott 2020-ban. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a kollekció gyűjtés, a hatszög-rács, a váltakozó fázisok és a munkás-elhelyezés mechanizmusokra.
Az emberi törekvések új határa!
Az első telepesek 2037-ben érkeztek a Marsra. Az alaptábor létrehozása utáni évtizedekben különféle magáncégek önfenntartó telepek kialakításán dolgoztak.
Az egyik ilyen vállalat vezető űrhajósaként részese lehetsz a legnagyobb, legfejlettebb Mars-kolónia kialakításának. Kezdetben teljesen a Föld támogatásától függsz, és sokat kell ingáznod az űrállomás és a bolygó felszíne között. Ahogy a kolónia növekszik, a földi nyersanyagoktól való függésed úgy csökken, bányák, energiagenerátorok, vízkinyerők, üvegházak, oxigéngyárak és menedékek építésével. A célod, hogy önfenntartó kolóniává váljatok, függetlenedve minden földi szervezettől.
Ehhez meg kell találnod a túléléshez szükséges nyersanyagok – a víz, a levegő, az energia és az élelem – egyensúlyát.
A gyarmatosítási fázis során minden játékos akciókat hajthat végre. A rendelkezésre álló lehetőségek attól függenek, hogy a játékos éppen a tábla melyik oldalára helyezkedik. Ha orbitális pályán, akkor tervrajzok készíthetők, technológiák vásárolhatók és fejleszthetők, valamint készletek vehetők át a Raktárból. Ha a bolygó felszínén, akkor a játékos a robotjai segítségével épületeket építhet, a tervrajzok segítségével épületeket fejleszthet, tudósokat és új szerződéseket fogadhat el, új hajókat fogadhat, és a Mars járójával felfedezheti a bolygó felszínét. A transzfer fázisban a játékosok a kolónia és az űrállomás között utazhatnak.
Elég bátor vagy, hogy részt vegyél az emberiség legnagyobb kihívásában?
Angol nyelvű játékszabály
Letöltés
Magyar nyelvű ismertető
Dobozbontás (Kickstarter Edition)
Kategória:
Sci-Fi, Felfedező, Közgazdaság, Városépítő, Építés / Terjeszkedés, Világűr
Mechanizmus:
Lapka-elhelyezés, Kollekció gyűjtés, Hatszög-rács, Váltakozó fázisok, Munkás-elhelyezés, Solitaire, Tech Trees / Tech Tracks, Játék végi bónuszok, Delayed Purchase, ECO-05 Income, Contracts, Movement Points, Moving Multiple Units
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Újpalotán (XV), Újpesten (IV) és az Uzsoki kórháznál (XIV), ritkábban a belvárosban az Astoria, Blaha Lujza tér, Ferenciek tere, Deák Ferenc tér, Keleti-Nyugati pályaudvar, Örs Vezér tere, Stadionok es Bosnyák téren! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Remek allapotban, angolul, hianytalanul.
0 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Licitálás, szettgyűjtögetés az ókori Egyiptomban
A játék nagyon szépen adja a vörös bolygó elszigeteltségének hangulatát. Az első körökben minden nyersanyag szűkös, csupán pár dolgot tudunk végrehajtani. Folyamatosan függünk a földről érkező erőforrás utánpótlástól...
2022-10-02 21:32:19
És jöjjön az újabb de. De akkor is megéri. Mert amikor összejön egy kombinációd, amit terveztél, amire alaposan rákészültél, akkor az fenomenális érzés. Ott marad a táblán a játék végéig és örömmel fogsz ránézni még akkor is, ha nem győztél. És ez átlendít az előzőekben leírt negatív élményen.
Tematikus. Végig az. Nagybetűs hangulat járja át a táblát (bár továbbra is vallom, hogy abből a szempontból Lacerda legjobbja az Escape Plan, ami tocsog az adrenalinban). Bejárjuk a Mars felszínét és közben gyönyörűen épül a kolónia.
Ebből következik az, ami a legfontosabb a számomra: az interakció. A Marsban megvan. Mégpedig a kedvenc módomon: pozitívan. Vagyis rengeteg dologban tudjuk támogatni egymást, már ha szeretnénk. Például: ha valaki megszerez egy fejlesztéslapkát, akkor annak hatását a többiek is használhatják, miközben a tulajdonosa ezért tovább fejlesztheti azt, ami szintén mindenkinek az előnyére válik. És ilyen kis apróságból sok van a játékban, ami nekem nagyon tetszik. Ezért nem játszanám soha szólóban, mert ez egy igazi interakciót kínáló játék, ahol a játékostársakat nem pótolhatja semmiféle automa rendszer.
Szóval nálam sok hezitálás és mérgelődés után mégis marad a polcomon. Nem lesz a kedvencem (megnyugodhatsz Escape Plan:), de nem is fogom eladni, mert élmény szétcincálni az agyamat felette a többiekkel karöltve.
2022-10-02 21:20:48
Ízig-vérig Lacerda. Nem ecsetelném részletesen a mechanikáját, mert ezt már nagyon szépen megtették mások előttem. Amiről én szeretnék picit regélni, az az élmény, amit A Mars ad. És itt szeretnék beszélni a negatívumokról is, hiszen a negatív élmény is élmény.
Az már szokásosnak tűnhet egy Lacerda játéknál, hogy felsőkategóriás mind a kinézet (már ha valaki szereti O'Toole grafikai munkáját), mind az anyagminőség. És még a rendező is eltalált, mindennek megvan a helye.
Próbáltam 2, 3 és négy fővel is. Nálam bejött mindegyik (a szóló nem érdekel, de erről mindjárt). Mint minden összetett játék akkor ad igazi élményt, ha mindenki ismeri nagy vonalakban a szabályokat és legalább egy minimális elképzelése van arról, hogy mit szeretne csinálni. Szerencsém van, mert nagyon okos emberekkel játszom, és még annak is szenzációsan ment, akinek ez volt az első játéka, igaz alapos volt és felkészült a szabályokból. Az utolsó játékom 4 fővel 3 óra 15 perc alatt ment le (felpakolást nem számítva), ami abszolút kellemes. Egy nagyon okos hölgyemény nyert, akinek ez volt a második játéka.
De! És itt jön a fekete leves. Borzasztóan be lehet ragadni. Nem fizikailag, mert mindig van mit csinálni, hanem szellemileg. Soha egyetlen játéknál sem éreztem még azt a frusztráló érzést, amit a Marsnál. A harmadik játékomat feladtam. A negyedikhez már gyomorgörccsel ültem le. Ugyanis: rengeteg a szabály és az összefüggés, és elég egyetlen rossz lépés, hogy a teljes stratégiád menjen a levesbe. Nem fizikailag, szellemileg. Ezt azért merem állítani, mert nem csak nekem volt ilyen élményem vele, hanem az utolsó játékunkon az egyik hölgynek is. Lépsz egy rosszat, amire persze már a következő játékos lépései közben rájössz, felmérgeled magad és próbálsz valami hasonlóan optimális kombinációt összehozni. De nem fog menni. Mert előtte már dolgoztál egy kombináción, egy stratégián és majdnem mindent be is szereztél hozzá az elmúlt fél órában. És borzasztóan nehéz innen felállni.
2022-09-10 21:29:43
Megvan mit néztünk be, a körök menetét. Nagyon benéztük. Mint a kezdők 🙂
3,5 játék, és feltűnt. Úúúristen 🙂
Oké, bocs a troll kérdésért.
2022-09-10 20:51:25
Valid, kettő plusz a fejlesztések meg a kristályok, de:
Lépek kettőt a marsjáróval, aztán mellékakcióként szerzek a biomarketen egy nyersanyagot.
Másik játékos jön.
Lépek kettőt a marsjáróval, mellékakcióként szerzek egy nyersanyagot...
Addig csinálom, amíg fel nem töltöttem a készletemet. Lépések a marsjáróval egymás után.
Hasonló a nyersnyagraktár. Tegyük fel, hogy én az állomáson vagyok, a játszópajtások a Mars kolónián. Elviszem az összes nyersanyagot, mert nem kell embert használni, csak a saját raktárom kapacitása a korlát
2022-09-10 20:28:43
A marsjáróval is csak kettőt léphetsz és még annyit, amennyire a marsjáró techlapkáját felfejlesztettétek. Szóval egy főakcióban maximum megtehető lépések száma: 2+ techlapka-fejlesztés szintje (amiért kristályokat fizetsz).
Ha jól értettem a kérdésedet.
2022-09-10 19:45:22
Sziasztok, X-edik játéknál előjött egy OP, és ez így kissé kiábrándító, lehet, hogy benézünk valamit, de nem jövünk rá, hogy mit. A marsjáróval végtelent lehet menni kétlépésenként főakciónak, mivel nem kell hozzá ember. A "zöld" tudós meg a biomarket terven nyersanyagot ad mellékakcióként. Vagyis lépek kettőt, kapok egy nyersanyagot... Végtelen loop, mindig tele leszek nyersanyaggal a következő körre, amikor visszakapom az embereimet. És pl. felszedem mind a négy színű kutatáslapkát egy körön belül, és fejlesztek nyolc mezőnyit. Biztos vagyok benne hogy más tervvel is hasonló eredményt lehet elérni. Amelyik akciónak piros x van a tetején, azt végtelenszer használhatom? A nyersanyagkészletet is ki lehet üríteni, mint a pinty? Ha egyedül vagyok az űrállomáson, full betankolok mindenből...
Benézünk valamit?
2022-09-09 01:10:21
Zseniális akcióválasztós (nem munkáslehelyezős) tematikus játék. A munkások mint erőforrás jelennek meg, dolgoztathatjuk őket erősebb akciókért vagy bizonyos akciókhoz kötelező a táblára is rakni őket, azonban sosem túrunk ki vele másokat.
A legkomplexebb játék amivel valaha játszottam, ezt mutatja is a 4.66os komplexitás a bgg-n. Nem is csak a sok szabály miatt, de a fő és a mellékakciók összekombózása iszonyatos APhez vezethet. Még a második játékunkban is rengetegszer előfordult, hogy 2-3szor is előről kezdte egy játékos a körét, mert közben eszébe jutott egy jobb kombó. 4 fővel nem is játszanám többet, két fővel talán túl solitaire, a három fő határozottan a sweet spot.
Van egy engine building része a játéknak, az épület fejlesztés, melyekkel különleges képességeket vagy jobb mellékakciókat lehet építeni. A tudósokkal a többi játékos épületfejlesztéseit is lehet használni, bár nincs sok a játékban. A térképen közösen építjük az épületeket, majd a fejlesztéseknél már mindenki a saját szakállára dolgozik.
2022-07-26 11:33:03
A játék egy olyan világba viszi a játékosokat ahol a roverrel kristályokat és egyéb nyersanyagokat gyűjthetnek a felszínt bejárva, épületeket húzhatnak fel és fejleszthetnek a robotjaikkal és a munkásaikkal valamint a menetrend szerinti űrhajóval utazhatnak időközönként a felszínről az űrállomásra és vissza mindez kőkeményen (több kevesebb sikerrel :) ) összehangolva. A Mars a tipikus "Lacerdás" meglehetősen komplex játékvilág egyik ékköve. Kötelező darab azoknak akik szeretik a meglehetősen bonyolult (abszolút haladó szintű) mégis letisztult összefüggéseket a társasjátékokban. Nem tudnám megmondani hogy melyik Lacerda játék a legkedveltebb számomra, de le a kalappal a Mars előtt. Felső polc..
2022-07-23 20:14:15
Nekem egy Kickstarteres verzióm van teljesen nyelv független. Elnézve az itthoni árat gondolom a bolti is hasonlóan jól nézik. Nagyon jó kis „heavy euro” játék. Nem is annyira a szabályok bonyolultak (jól felépítettek és logikusak), hanem a rengeteg egymásra épülő feltétel, hogy mit mikor építhetsz és mi kell hozzá. Nagyon figyelni kell, hogy ne csalj veetlenül. Nagyon tetszik hogy az akcióknak két nagy csoportja van az egyik a mars felszínen érhető el a másik pedig ha vissza mész az űrállomásra (a fő tábla jobb fele és ball fele). Közlekedni viszont csak bizonyos időnként lehet szóval nagyon meg kell fontolni mikor hova mész, nagy szívás, ha miután lementél a Marsra jössz rá, hogy egy fontos akció viszont csak az űrállomáson elérhető. Szóval nem egy vasárnapi ebéd utáni könnyű családi játék, de cserébe nagyon szép és jól felépített.
2021-07-02 20:34:07
Hát ez tényleg nem valami olcsó! Lehet, hogy egyelőre maradok a Tabletopián.
2021-07-02 18:29:21
Normál ár 50k a kedvezményes meg 40k nem a lególcsóbb játék...
2021-07-02 13:20:25
Meg az a kérdés, hogy mennyibe fog kerülni a magyar kiadás. Azt hiszem, hogy ez viszonylag nyelvfüggetlen játék. (kivéve persze játékszabályt) Szép játék, de azért a Vital Lacerda játékok nem feltétlen kezdőknek valók. És nem spórolták ki a hozzávalókat sem. Emellett jó nagy asztal is kell a játékhoz. Jó hogy meg fog jelenni! :)
2021-05-25 15:56:12
Néztem én is és az emberekre rendesen ráhozták a frászt hogy csak limitált darabszámban lehet előrendelni nem tudom hogy itthon mennyire kellendő és hogy meddig lesz előrendelhető ha elfogy utána csak kb 1 év múlva lehet megint beszerezni én lehet várok vele. A youtubon magyar nyelven csak 1 szabálymagyarázós videót láttam plusz egy Unboxingot így a véleményekre én is kiváncsi lennék mert nagy a hype körülötte...
2021-05-25 15:33:43
A Delta kicsit csendben, csak a Facebook oldalon múlt héten beharangozta a magyar verziót. Nagyon kíváncsi lennék kinek milyen tapasztalata van a játékkal kapcsolatban, mert erősen szemezek vele hogy előrendeljem.
2020-01-25 14:31:47
https://boardgamegeek.com/file/download_redirect/cc96f7d33e775db99628abc466b690509d620d684fb160a8/On+Mars+j%C3%A1t%C3%A9kszab%C3%A1ly_v2.pdf
https://boardgamegeek.com/file/download_redirect/5b0d98f83be6e2d8997d46798f75552a5efdbec1c1d62975/On+Mars+Referenciak%C3%B6nyv_v2.pdf
Riadó: az érzékelők jelzik, hogy idegenek megtámadták a vörös bolygót! Amint elkezdtétek létrehozni az első telepet a Marson, felfedeztétek, hogy nem vagytok egyedül a galaxisban… és hogy nem látnak szívesen sehol a Földön kívül. Játszd el a Marsot elérő emberi civilizáció ismerős szerepét, vagy az ellenoldalét, ami harcol, hogy megelőzze ezeknek a...
A Mars: Idegen Invázió társasjáték Kiegészítő 16700 Ft-tól! - 2 felhasználó és 11 üzlet árulja ezt a játékot!
On Mars: Upgrade Pack társasjáték Kiegészítő 5990 Ft-tól! - 1 felhasználó és 1 üzlet árulja ezt a játékot!
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) A Mars társasjátékhoz