A Little Town egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a munkás-elhelyezés és a contracts mechanizmusokra. Idilli hely fekszik az üveghegyen túl, ahol senkinek...
A Little Town egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a munkás-elhelyezés és a contracts mechanizmusokra.
Idilli hely fekszik az üveghegyen túl, ahol senkinek sosem kell szűkölködnie a javakban. Csak rád vár a lehetőség, hogy gyűjtögess, építkezz és a saját képedre formáld tökéletes kis városod! A Little Town a tökéletes bevezető társasjáték, amiben a munkáslehelyezés műfajával ismerkedhetnek meg a játékosok könnyed formában. A feladat azonban nem mentes a kihívásoktól: építs ügyes láncreakciókat a saját és a többi játékos épületeire, és gyűjtsd a legtöbb győzelmi pontot. Építkezésre fel!
A Little Town egy 2-4 fővel játszható, átlagosan 30-60 perces, már 8-10 éves kortól játszható családi, könnyed stratégiai játék. A játékosok célja az idilli, hegyvidéki völgyben található városka megépítése, és eközben minél több győzelmi pont megszerzése.
A játék kiváló bevezető lehet gyerekek, családok illetve bárki számára, aki még csak ismerkedik a munkáslehelyezős játékok műfajával. A játékosok a játék során felváltva kerülnek sorra, és minden alkalommal, amikor rajtuk van a cselekvés sora, az egyik emberfigurájukat (vagy ahogy a társasjátékokban szokás hívni őket: meeple) a saját készletükből a játéktér egy, még elérhető mezőjére teszik. Ha ez a völgyben van, akkor különböző erőforrásokat (építőanyagok, élelem) gyűjthetnek be, valamint ha épület mellé tették a kis emberkéjüket, akkor használhatják az épület képességét is. Ha viszont az építési területre, a völgy mezői alatt, az épületlapkák mellett található mezőre helyezi valaki a munkását, ez esetben egy új épületet helyezhet a völgybe, a játéktérre.
A játék innentől pedig arról szól, hogy a játékosok minél céltudatosabban és hatékonyabban küldjék el a kis emberkéiket: vagy a völgybe gyűjtögetni és használni az épületek képességeit, vagy építkezzenek velük újabb, hasznos épületeket.
A játék célja pedig a lehető legtöbb győzelmi pont bezsebelése a győzelem érdekében.
Ha szeretnél elmerülni a munkáslehelyezős játékok világában, megismerkednél velük, vagy már ismered őket, de valami könnyedre vágysz a témában, a Little Town tökéletes választás a számodra!
A doboz tartalma:
Angol nyelvű ismertető
Forrás: Szellemlovas
Kategória:
Városépítő, Középkori
Mechanizmus:
Lapka-elhelyezés, Munkás-elhelyezés, Contracts
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Csomagküldéssel, vagy személyesen! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Pesten átvehető vagy foxpost (Vevő fizeti).
1 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Várpalota, Veszprém! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Kétszer játszott Little Town, kiváló állapotban eladó.
2 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Little Town a munkáslehelyezős játékok szerelmeseit próbálja megszólítani, ahol a többiekkel együtt hozzunk létre egy városkát.
"a kezdőjátékos abszolút előnyben van, a többiek pedig semmilyen kompenzációt nem kapnak (legalább 1-1 érmével juthatna nekik több, vagy a pontozósávon indulhatnának előrébb)"
A korábban írt véleményem azóta sem változott, de már egy jó ideje használunk pontozósávon történő kompenzációt. A tapasztalat egyértelműen pozitív. Konkrétabban két egyéb még nem próbált változattal itt írtam le.
Azért szeretem ezt a játékot, mert tökéletesen bemutatja a kisebbeknek, hogy milyen élmény nem szerencse-alapú játékkal játszani. Ebben gyakorlatilag nincs semmi szerencse, egyedül az interaktív építkezés miatt érezhetjük úgy, hogy a terveinknek aláásott a többi játékos.
A kiegészítőjével együtt a komplexebb játékélményt keresők is megtalálhatják a számításukat.
Pici, gyors és elképesztően stratégikus és interaktív. Gyerekeknek kötelező, ha ki akarjuk őket mozdítani a kockadobások világából.
A grafika nagyon aranyos, a lapkák és jelölők szépek, jó minőségűek. A szabály jól érthető (*) könnyen tanulható és tanítható. A játékmenet pörgős, néha kissé konfrontatív.
Néhány játék után még alapvetően tetszik, de tartok tőle hogy hamarabb kifullad majd mint kellene az alábbiak miatt:
- óriási hibának tartom, hogy a nyersanyaglelőhelyek nem lapkán vannak és nem lehet őket szabadon elhelyezni (akár bizonyos megkötésekkel vagy iránymutatás alapján)
- a kezdőjátékos abszolút előnyben van, a többiek pedig semmilyen kompenzációt nem kapnak (legalább 1-1 érmével juthatna nekik több, vagy a pontozósávon indulhatnának előrébb)
- a bónuszlapkák céljai változatosak, érdekesek, de számuk (18) rendkívül kevés (legalább 2-3-szor ennyi kellene)
- az épületlapkák száma szintén kevés (24+5), a dobozban bőven elférne még néhány
- olyan jó lenne az épületek neveit a lapkákon látni, mert így csak ezt meg azt építünk, és nem pékséget meg boltot (tudom, ettől lett nyelvfüggetlen)
- nagyon hiányzik, hogy valamit még le lehessen pontozni a játék végén (ha nincs a játékban (nem épül meg) az őrtorony és a kastély, akkor csak a pénzt lehet, ami mindössze néhány pont ide-oda)
- ha a pontozósávot körbefuttatták volna az egész táblán, akkor felesleges lenne a 60-as pontjelölő
- a tábla nem túl strapabíró, a felületén már látszanak apró karcolások
* Kivéve: Az építési terület nem az a terület ahova építünk, hanem a tábla bal alsó része. A leírásban erre a részre be kellett volna szúrni egy képet, vagy jobban kifejteni. (nekem videót kellett hozzá nézni, hogy rájöjjek)
Csak nekem van olyan érzésem, hogy mini Agricola?
Nyilván a téma is hasonló, de leginkább a szűk keresztmetszet, kevés ember (akció), a súlyos döntések, az éles harc a jó helyekért/épületekért és erőforrásokért (győzelmi pontokért) ...
Nyilván annál rövidebb, de számomra hasonlóan mély érzést adott.
Köszönöm a megerősítést, végül mi is így játszottuk mert ezt éreztük közelebb az igazsághoz lévén az épületszomszédosság nem volt tiltva a leírás szerint kifejezetten.
Habár a végén meg volt már a 3 különálló építmény is egymástól függetlenül bár az már csak azért mert utolsó akcióként már mindegy volt, hogy hová is építek.
Válasz batik.balazs (2023. jan 07. 17:26) üzenetére
Mi ezt úgy játszuk, hogy ha tudsz mutatni 3 olyan építményt, ami közül az egyik tóval szomszédos, a másik erdővel szomszédos és a harmadik heggyel szomszédos, akkor megkapod a pontot.
A külön-külön ebben az esetben azt jelenti, hogy "egyenként vedd figyelmbe építményeket", nincs benne olyan kikötés, hogy az épületek nem lehetnek szomszédai egymásnak. Az úgy lenne, hogy "Építs 3 egymástól különálló építményt, amik külön külön szomszédosak egy tóval, egy heggyel és egy erdővel."
Válasz MaRo (2023. jan 07. 11:45) üzenetére
Szeretném a kártyaértelmezési segítségét kérni a játék gyakorlóitól és szerelmeseitől. Tegnap előkerült egy olyan feladatkártya amihez még nem volt szerencsém és érdekelne, hogy ti hogyan értitek a megvalósítás módját:
"Építs 3 olyan építményt amik külön külön szomszédosak ( oldalszomszédosan vagy átlósan ) egy tóval egy heggyel és egy erdővel"
Ilyen esetekben az épületek lehetnek oldalszomszédosak vagy sem? Pl a tábla szélénél ha 2 oldalt különböző erőforrás van a 2 épület meg közöttük helyezkedik el akkor szerintem az valid, hogy az egyik épület a jobb a másik a baloldalit veszi figyelembe. Viszont felmerült az is, hogy ezeknek az épületeknek külön külön szeparáltan kell elhelyezkedniük a táblán.
Ti hogy gondoljátok?
Nagyon jó játék, ár-érték arányban meg különösen! Családban vettük egy gyermeknek, de folyton kölcsönkérjük és valószínűleg veszünk még egy példányt. Nem hosszú, de nem is zavaróan rövid, hamar megtanulható, de azért nem faék egyszerűségű, szerencsefaktor éppen megfelelő, bárkinek lehet esélye, aki figyel és jól dönt / számol. Aranyos a grafika, sok a munkás, átlátható az egész és a sok épületkártya miatt jó pár játékra elegendő variáció alakul ki, tehát újrajátszhatóság is rendben van.
Családi játéknak tökéletes, de 2 fővel is remekül működik.
Talán ez az a játék aminél legtöbbször elidőztem a tesco polcnál, utána olvastam videót néztem. Azt kell mondjam, hogy eredetileg is tetszett a játék kinézetre és mechanikára is de úgy gondoltam, hogy ez egy nagyon jó játék lenne ha be lenne fejezve, valahogy többet akartam tőle mint amit leírt és mutatott de végül egy jó akcióba csak nálunk kötött ki és hamar előkerült többször is.
Másokhoz hasonlóan nekem is voltak olyan szabályrészek amiknek nekifutottam 2x annak érdekében, hogy a fejemben biztosan tiszta legyen a kép vagy pontosabban inkább kerestem a kérdésemre a választ.
Ettől függetlenül viszont nagyon könnyen tanulható szabálya van és akár az első játék is túlnyomórészt zökkenőmentes lehet 1-1 épületképességet kellett csak megnéznem.
A legtöbbet 2 fővel került elő és ez az a játékmód ami szerintem a leginkább enged kibontakozni ha szabály szerint játszunk itt van a legtöbb lehetőséged és itt építhetsz fel leginkább stratégiát is hosszabb távra. Ezt az épület vásárlással igazából a partner keresztülhúzhatja vagy módosíthatja és nekem valahogy úgy tetszett, hogy leginkább a kibukó lapkák közül többnyire 1 nagyon egyértelmű és jövedelmező lehetőség van. Persze elképzelhető olyan kombináció amikor ez nem így van.
A játékba kerülő épületlapkák véletlenszerű kiválasztása szerintem egész jó újrajátszhatóságot ad a játéknak szóval semmiképp nem reális a 10-20 játék utáni kiégés.
Több fővel a játéktered és a lehetőségeid is szűkülnek az elérhető akciók számának csökkenésével. Azt hinné az ember, hogy ez egy egyszerű játék és megtanulni tényleg az de jól játszani már más kérdés. A létszám növelésével pedig én azt éreztem, hogy némiképp más gondolkodás és stratêgia szükséges így ez is egyfajta sokszínűséget ad.
A komponensek szerintem nagyon jó minőségűek és a tábla szép ahogy a doboz is.
Szóval ha valaki hezitál azt csak bátorítani tudom mert jól működik a játék minden játékosszámnál és mélysége is van ami fejtörést okozhat. Ugyanakkor jelentős AP veszély szerintem nincs.
Igen, nagyon jól keresztbe tudsz tenni a másiknak vagy magadnak, ha olyan helyen állsz, ahova építeni tervezett valaki, és indul is az újratervezés. Vagy ha építesz valamit és a következő játékos pont ahhoz az épülethez küldi a saját munkását, hogy kiaknázza a lehetőségeket.
Azt nagyon jól kitalálták, hogy abban a körben, amikor építesz, akkor az újonnan lerakott épület termelését nem kapod meg, de cserébe az építésért kapsz pontot. Persze, ha a következő játékos használja az épületed, akkor fizetnie kell neked.
Az egyszerű szabályok és az elérhető mélységek teszik kiemelkedővé ezt a játékot. Belépő a munkáslehelyező és "termelési láncot" építő társasjátékok közé, okosan kitalálva.
Válasz kvarclovag (2022. jún 02. 13:45) üzenetére
Ebben a játékban nekem az tetszik, hogy a munkásaink lehelyezésétől is függ milyen városka alakul ki. Így az egyes helyek a játék során folyamatosan átértékelődnek, ami szerintem kiemeli a sima munkáslehyezős megoldások közül, ad egy carcassonne-os érzést hozzá. Nem játszottam a játékkal, csak a videót és az ismertetőket néztem, annak alapján van ilyen benyomásom.
De jó hogy jelezted, hogy a Boardgamearena-n fent van.
Ki is fogom próbálni és köszi az összefoglalót is.
Válasz syndi-cate (2022. jún 02. 08:30) üzenetére
Nemrégiben játszottam párszor Boardgamearena-n (prémiumos játék), maga a dobozos verzió nincs még megvéve (nekünk otthonra csak kettőnknek drágállom kicsit, még a Vagabundos 4500-as árral is, de ugyanez volt a bajom a Little Town-al is, hogy két játékosan nem adja ki a benne rejlő lehetőségeit).
Van egy kezdő nyersanyag készlet, ami fa, búza, agyag, kő és pamut és kapsz egyszer használatos kezdő pénzt. A max 7 lapos kézlimittel játszadozva vásárolsz kezdő nyersanyagokat, majd ezekkel cserélgetsz be a kirakott közös készletből más nyersanyagokra (alap nyersanyagok visszakerülnek ugyanoda), és így lassan nyersanyagok oda-vissza cserélgetésével egyre "jobb" (azaz magasabb szintű) dolgokhoz jutsz (minden lapnak van amúgy "coin ára" is, de ez is idézőjeles, mert tokenes pénz nincs a játékban) és lassan a lapok coin árával épületeket is vásárolni (ha eldobod az árát használhatod vásárlásra), amelyeknek spéci tulajdonságaik vannak (ezek körönként aktiválhatók) és/vagy győzelmi pontokat is adnak. Aki így ezekkel a csereberékkel és építkezéssekkel leghamarabb éri el a 10 pontot nyert, illetve ha elfogy a 12 tokenes pont akkor a legtöbbet összegyűjtött nyer (de a BGA-n eddig ketten játszva mindig a 10 pont elérése jött hamarabb, gondolom többen játszva hamarabb fogyhat el a 12 tokenes pont). Négyen játszva biztosan jó játék lenne, de kettőnek nem az igazi (tapasztalat), főleg az ilyenkori lassabban cserélődő (azaz új nyersanyag bejövetelek) miatt.
Válasz sitatom (2022. jún 02. 04:04) üzenetére
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Little Town társasjátékhoz
hadhaz.sandor- csüt., 21:42
- Válasz
- / +10
Jó ár-érték arány. Nagyon korrekt alkatrészek ennyi pénzért.
Szeretem a síkbeli munkáslehelyezést, vannak jobb és rosszabb helyek a táblán, ezeket kell megkeresni, öszekombózni. Nagyon-nagyon bevezető családi játéknak ideális. Nem agyégető, kellemes kikapcsolódás. A sok cél és épület ellenére viszont az újrajátszhatósága és a mélysége szerintem elmarad például a Carcassonne-tól, amit ideális gateway játéknak tartok.