Az Imagine egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 3 - 8 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 15 - 30 perc. A játék 2017-ben megnyerte a Mensa Select díját Mensa Select díj kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a szövetségek és a színészkedés...
Az Imagine egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 3 - 8 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 15 - 30 perc. A játék 2017-ben megnyerte a Mensa Select díját Mensa Select díj kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a szövetségek és a színészkedés mechanizmusokra.
Képzelj el egy játékot, aminek csak a képzeleted szabhat határt... vagy próbáld ki!
Az Imagine party társasjáték egy izgalmas feladványokból álló játék, ahol multifunkciós szimbólum-kártyákon szereplő egyszerű ábrák mozgatásával és egymásra helyezésével viheted közelebb a többieket a megoldásához.
Mitől különleges?
A világszinten is ismert kommunikációs játékkal ellentétben itt nincs lehetőséged mutogatni, megszólalni, sem pedig rajzolni. A rendelkezésedre álló 61 darab szimbólum kártyát kell minél ügyesebben felhasználnod, hogy játékostársaid rájöjjenek feladványodra. Ha valaki rájön a feladványodra, mindketten kaptok egy pontot./p>
Hogyan lehetséges ez?
Használd a fantáziádat! A többi játékos csak egy egyszerű kört lát a kártyán? Neked mondjon többet! Legyen egy ember feje, a felhők mögül kibújó nap, egy narancs egy gyümölcsös kosárban, vagy akár egy fa lombja! A lehetőségek tárháza végtelen. Keress hozzá további alakzatokat, forgasd el a kártyákat, tedd egymásra, késztesd mozgásra a lapokat, hogy ábráid "megelevenedjenek". Engedd, hogy a képzeleted irányítsa a játékot! Ez a győzelem kulcsa!
Tipp
Nagyon jól megy a játék? Találj ki új feladványokat! A közös emlékek jó alapul szolgálnak ahhoz, hogy új szavakat, vagy szókapcsolatokat alkoss. Elsóztátok az ételt egy kerti főzés alkalmával? Legyen a kiválasztott szó a "babgulyás"! Nemrég született új családtag? Vicceld meg az újdonsült szülőket a "hasfájás" szóval. Légy kreatív, csalj mosolyt játékostársaid arcára!
A doboz tartalma:
Letöltés
Magyar nyelvű játékszabály
Angol nyelvű játékszabály
Magyar nyelvű ismertető
Kategória:
Partijáték, Következtető
Mechanizmus:
Szövetségek, Színészkedés
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
A mutogatással, körülírással és rajzolással nincs baj, de nem az Activity az egyetlen partijáték, amit érdemes előkapni társaságban.
Az Activity társasjáték a 2000-es évek elején nagy szenzáció volt, ebben valószínűleg a Szulák Andrea vezette tv-műsor is nagy szerepet játszott. A dobozos verzió nagyjából a Monopoly és a Gazdálkodj okosan ismertségével vetekedik.
A játékosok körében a strandon társasozni igazán megosztó kérdés. A kulcs a megfelelő játékok kiválasztása.
A hétéves kor nagy mérföldkő a társasjátékot játszó gyerekek életében. Talán az iskolaérettség teszi, de egészen máshogy kezdenek el játszani. Társasjáték-ajánló elsősöknek és kicsit nagyobbaknak.
A cikkben a mélyére ássunk, hogy milyen pozitív hatásai vannak a társasjátékoknak a gyerekekre.
5 társasjáték családi összejövetelekre
Szerintem kreatívabb, mint az Activityben rajzolni, mutogatni. Ott azt rajzolsz, mutogatsz amit szeretnél, itt a meglevő lapok között kell keresgélni. Az elején lassan megy, mert még nem ismered a lapokat és gyakorlatilag át kell nézni az összeset, de pár tucat játék után jelentősen felgyorsul a játékmenet. Néhány lap egyértelmű, néhány több dolog is lehet, de olyan lap is van, amit nem emlékszem, hogy bárki is használt volna valaha, annyira nem hasonlít semmire. Eleve sok feladvány van, de ha már mindegyik többször ismétlődött, újakat is bármikor fel lehet adni, ezáltal sokkal tovább lesz élvezetes. Bár ha nem ugyanaz a pár ember játszik, akkor gyakorlatilag nem segít, ha te már tucatszor feladtad/megfejtetted, az újak még nem ismerik és valószínűleg máshogy gondolkodnak. 😜
Talán csak két negatívumot (inkább kellemetlenséget) lehet említeni. Ha a könnyebb áttekinthetőség miatt (ami igencsak leegyszerűsíti és gyorsítja a játékot) kirakjuk az összes lapot, akkor elég nagy hely kell hozzá. Továbbá tarka hátterű terítőn nehezebb játszani, mint egy egyszínűn.
Ár/játékélmény aránya nagyon kedvező.
Hétvégén kiscsoportos csapatépítőn vettünk részt, melynek célja a személyek közötti konfliktusok, kommunikációs problémák feloldása volt. A tréning zárását követően az esti órákban az asztalra került az Imagine. Véleményem szerint talán ez volt a leghasznosabb és leginkább élvezetes program az egész nap során. Hihetetlen, hogy egy jó játék mennyire fel tudja oldani az embereket. Ez a játék nagy ötleten alapul, rengeteg lehetőség rejlik benne és rendkívül jó humorforrás.
Spoiler:
Az egyik kedvencem az volt, amikor a gyomorrontáson, ételmérgezésen keresztül mindenre tippeltünk, miközben a megfejtés a furulya volt. A szülésznő esetében mindenki a jó esetben 9 hónappal korábbi eseményre asszociált...
A baráti társaságunkban nagy kedvenc, egyszerűen imádjuk. Ez az a játék, amelyiknél még a kisgyermekes anyuka is be tud csatlakozni hozzánk, ha van fél órája a fürdetésig/altatásig/stb. Rövid idő alatt viszonylag sok kör megy le és így az a fél óra is jóval többnek tűnik. Nagyon vicces, hogy mennyire másként működik az agyunk, ki mire asszociál, mennyire eltérően használják az ábrákat a nők és a férfiak. Meglepő, hogy olyan embereknek megy kifejezetten jól, akik nem is rajonganak az asszociációs társasjátékok iránt, illetve vannak akik a párjuk szinte összes feladványát hamarabb fejtik meg a többieknél, de ha a partnerük karácsonyi, születésnapi, stb. ajándékáról van szó, azt többszöri célozgatás esetén sem találják ki. Talán érdemes lenne ilyen esetekben is az Imagine-t alkalmazni 🙂.
Egyébként korábbi hozzászólásokra reagálva én is úgy gondolom, hogy a Concept és szerintem akár az Activity mellett is lehet helye az Imagine-nek a polcon, ugyanakkor, ha az a cél, hogy minél több különböző mechanikájú társasjáték legyen a gyűjteményünkben és korlátozott a tárolási kapacitás vagy már olyan mennyiségű a társasgyűjtemény, hogy egy típusból érdemes csak 1-et választani, ahhoz, hogy ne csak a polcon porosodjon, hanem használva is legyen, biztos választanék közülük. Ez alapján nálam a tuti befutó bizony az Imagine lenne.
Szerkesztve: 2023. feb 12. 16:12
A családomban nagyon kevés társasjáték van ami ekkorát tudott ütni mint az Imagine. Zseniális asszociációs játék, még azok is élvezik, akik amúgy egy sima Activity-ben nem szívesen vesznek részt. Azt kell hogy mondjam, a legjobb társasjátékozós emlékeim egy része ehhez a játékhoz kötődik, pedig még egy éve se volt, hogy sikerült beszereznem.
Nagyon tetszik benne, mindamellett, hogy szórakoztató, még gondolkodásra is készteti az embert. Magamon is észrevettem, hogy rengeteget kell agyalnom egy-egy szónál a megfelelő asszociációhoz, ez pedig mégélvezetesebbé tette a játékot. Nagyon is felfrissíti az ember memóriáját amikor megpróbálja például kitalálni, miként mutassa be a többieknek a "totemoszlop" kifejezést. (Bármennyire is ügyesen mutattam be, sajnos nem sikerült megfejtenie a többieknek :D )
A lapkák minőségére se lehet panasz. Rengeteg játék után is kiváló állapotban vannak a mieink, szóval ettől sem kell tartani, ha esetleg túl sokat használná az ember. A kifejezések és kifejezendő dolgok száma pedig rendkívül sok, így aki attól fél, pár játék alatt mindent sikerült elmutogatni megnyugodhat.
A negatívumokról talán annyi, hogy elég nagy asztalra van szükség ahhoz, hogy jól láthatóan kipakoljuk az összes lapot. Egy nagyméretű étkezőasztal a minimum, ahol kényelmesen el lehet férni, és egy lapka sem veszik el az éterben. Ezenkívül negatívumként megemlíthető, - de ez talán csak engem zavart - hogy volt kifejezés amit 2 lapkából vagy akár egyből is ki lehetett találni, de olyan is, amihez 5-6 lapka sem volt elegendő. Érdemes lenne szerintem súlyozni a pontozás során (már ha valaki számolja a pontokat vagy kompetitíven ül neki), mert sokszor az első bekiabálásra (mielőtt még elkezdené kirakni a játékos egyáltalán a szót) már ki is találták a megfejtést.
Ez is a "must have" kategóriába tartozik, az árát mindenképp megéri, az anyagminőség miatt még talán olcsóbbnak is mondható a szükségesnél. Ha akciósan tudtok rá lecsapni semmiképp se hagyjátok ki, ennyi biztos.
Nagyon jó asszociációs partijátéknak tartom, suliban többször játszottunk vele.
Legjobban talán azt szeretem benne, hogy nagyon vicces amikor már 10 perce csak egyvalaki mutogat és már minden lehetséges dolgot említettünk, ezért már a legbetegebb elképzelések is felszínre jutnak.
Kitűnő a közösség teremtő ereje, aki az elején szkeptikus az is be akar majd szálni a játék közben.
Szórakoztató, mind a kitaláló, mind a mutogató játékos részéről kreativitást igénylő játék. Eleinte kicsit nehéz, de ha belejön az ember, akkor viccesebb a játék. Meglepő, hogy 1-2 apróságból valaki milyen hamar kitudja találni a feladványt, máskor meg egy tök evidens dologra nem jönnek rá. De ettől izgalmas és élvezhető a játék.
Mint az activity annyi, hogy itt csak mutogatni lehet és csak a kártyákat használhatod erre.
Jó ideje megvan a játék, és annak ellenére, hogy engem az újdonságok vonzanak, majdnem minden partin előkerül, és mindig nagyon jól érezzük magunkat közben. A setup-nál rendre elképedek, hogy mennyi kártya van, a parti közben pedig minden alkalommal megállapítom, hogy még több kellene... :) Ettől függetlenül remekül kihozza mindenkinek a kreatív énjét, és szinte egy feladvány sem maradt még kitalálatlan. Egyre viszont határozottan emlékszem: egyszer egy csapat nőnek próbáltam elmutogatni a Mission: Impossible intróját. Sosem voltam még olyan csalódott. :D
Nagyon szeretem ebbe a játékban azt, hogy Activity elvű, és mégis senki se tud kihátrálni belőle az „én nem tudok rajzolni” aduásszal.
A játék konkrétan kényszerít a kreativitásra. Ez bizonyos szempontból nagyon jó, mert sokszor sírva röhögünk, hogy valaki miként akar megoldani valamit… de néha megnézzük a kártyán szereplő szavakat és rájövünk, hogy nincs az az isten, hogy ezt valaki le tudja „animálni”.
Én erősen gondolkodtam abba, hogy megveszem a family verziót, hogy így vegyítsem a kettőt és több alkatrészből lehessen dolgozni, de már így is hatalmas asztalfelületet kíván meg a játék.
Összességében én ajánlom, de valószínűleg ha nem lenne meg, akkor nem venném meg. Nekem és a társaságnak valahogy nem jött be. Valahogy nem tudtuk kiélni benne magunkat, szemben egy sima (vagy egy extrém) activityvel.
De ez tényleg csak személyes vélemény, a játékkal magával nincs probléma. Az alkatrészek jók, sőt nagyon jók. Nem tudom miként van megoldva ez az átlátszó lap, de nagyon szép, hajlítható, nem kell félni, hogy eltörik vagy meghajlik. A doboz inzertje pontos, szép. A játékosszámot jól kezeli, és még pontocskák is vannak. A szó gyűjtemény pedig tág, egész konkrétan 65 kártya van, mindegyiken 8 szó/szócsoport/mondás, szóval 520 kitalálandó fogalom van. Épp emiatt az újrajátszhatósága hatalmas.
Egy nagyon érdekes és jó Activity változat. A piktogrammok érdekesek, a feladványok pedig olykor nagy kihívást tudnak jeletneni. Néha elég érdekes kreálmányok sikerülnek egy egy szó kitalálásakor, ez tényleg az a játék, amely nem szab határt az emberek fantáziájának. :D Felhőtlen szórakozás és egy nagyon kellemes partijáték. Én úgy javaslom a játékot, hogy ne számoljátok a pontokat. Így is teljes élményt ad, sőt... :)
Az Activity-t zseniálisan kiváltotta ez a játék. A Concept mellett igazán zseniális, modern partijáték.
Ajánlom mindenkinek, aki frissességet szeretne vinni a házibulikba.
Nagyobb képzelőerőt és kreativitást igénylő játék, én olyan társasággal játszanám, amelyik fogékony erre.
A játék tanulást kíván, szerintem kell pár kör, mire az ember rájön arra, hogyan működnek az áttetsző kártyák.
Nekem nem is volt jó élmény az első pár kör, tanulni kell ezeket pakolgatni.
A kártyák jobban kopnak, mint a többi játékunknál, ezért próbálunk rá nagyon figyelni.
Ajánlom mindenkinek, aki szeretne egy kicsit kreatívabb partijátékot, ami megmozgatja mindenki fantáziáját.
Ez a játék zseniális! Nincs túlbonyolítva, egyszerű piktogrammokon keresztül kell minden feladványt ábrázolnunk.
Aki szereti az activity-t de nem tud rajzolni, az például biztos imádni fogja :D.
Családdal, barátokkal, nagyobb társasággal is ez a tökéletes játék, garantált a nevetés.
Ötletesek a feladvànyok, több nehézségi szint van, és ezért tényleg élvezetes. Nagyon jókat szórakozunk ezen a játékon, függőséget tud okozni.
Remélem lesz hozzá kiegészítő pakli is.
Nagyon szórakoztató játék, ez a kedvenc társasom. Nagyon sokat szoktunk nevetni, ajánlom mindenkinek, aki szereti az activityt vagy az ahhoz hasonló játékokat.
Némelyik kör nagyon vicces tud lenni, főleg, mikor több értelmű a kártyákkal való mutogatás :D Családdal is és barátokkal is élvezet. Habár 3-8 játékosig lehet vele játszani, barátnőmmel van hogy ketten játszunk, csak azért, mert tudjuk, hogy a nevetés garantált :D
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Imagine társasjátékhoz
rekabogathy- 2024. feb 08. 09:17
- Válasz
- +1 / +5
Az egyik legjobb parti játékunk, nem utolsó sorban azért, mert a kártyák műanyagok, bármi kerül rá - és ez egy parti során akkor is előfordul, ha egyébként mindenki nagyon vigyáz a játékok épségére), elég gyorsan letörölni. 61 műanyag lapkából pedig ki lehet rakni a több mint 500 feladvány bármelyikét, csak el kell elngedni hozzá a képzeletet. A játékszabály megengedi, hogy ne csak statikusan az asztalon heverjenek a lapok, de akár mozgathassuk is, ezzel újabb dimenziót adva a feladványnak. Kiváló csapatépító, nagyon jól össze kell ahhoz hangolódni, hogy a játékos társunk gondolatai mögé lássunk.
A kártyák elképesztően ötletesek és kb bármivé átalakíthatók, valahogy úgy, ahogy Pom-pom is bármivé át tudott változni: "ha akarja, olyan mint a szőrpamacs vagy paróka, vagy egyujjas, kifordított bundakesztyű, vagy szobafestő ecset, vagy papucs orrán pamutbojt".
Akinek ez az 500 feladvány nem volna elég, gyárthat hozzá bátran sajátokat is, mi családi és baráti eseményeket jelenítettünk meg egyízben, sírva röhögős élményeket okozva mindenkinek.
A doboz szerint 3-8 játékos az ajánlott, de ketten is jó, és 8-nál többen is. A doboz méret pont akkora, hogy elfér a táskában, jöhet velünk kirándulni, nyaralni, mi randi alkalmakra is szívesen bedobjuk. Kicsikkel is lehet már játszani, ha már tudnak olvasni, de az ismeretlen szavak és a bonyolultabb ábrák miatt kisebbeknek inkább az Imagine Family a jó választás. Családi játék, ünnepekkor is sokszor asztalra kerül, de azt bele kell kalkulálni, hogy nem mindegy, mekkora asztalra. Lehetőleg sima, üres asztallapon játsszuk (a mintás terítő átlátszik a kártyákon), és kifejezetten nagyh felület kell ahhoz, hogy minden műanyag lap jól láthatóan elférjen.
Mozgatja a képzelőerőt, fejleszti a kreativitást, építi a szociális kapcsolatokat, mindezt kis dobozban, ár-érték arányban kiválóan. A pontszámítást pedig bátran engedjük el, ez az egyetlen gyenge része a játéknak, de nem is lényeges. Ha kitaláljuk, jó, ha nem, akkor is jól szórakozunk.