Formula Dé Circuits 13 & 14: Montreal & Long Beach
Videó beküldése

Formula Dé Circuits 13 & 14: Montreal & Long Beach társasjáték Kiegészítő

társasjáték Kiegészítő, 1998
Értékelem!

Ez a játék a Formula Dé kiegészítője.

A Formula Dé Circuits 13 & 14: Montreal & Long Beach egy könnyen tanulható kiegészítő a Formula Dé társasjátékhoz, 2 - 10 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 2 óra is lehet. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a forgass és mozgass mechanizmusra.

A Formula Dé Circuits 13 & 14: Montreal & Long Beach egy könnyen tanulható kiegészítő a Formula Dé társasjátékhoz, 2 - 10 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 2 óra is lehet. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a forgass és mozgass mechanizmusra.

Kategória: Verseny, Sport, Kiegészítő
Mechanizmus: Forgass és mozgass

Kiegészítő

Ez a játék egy kiegészítő. Ez ilyen játékok az eredeti játékhoz, annak élményéhez, mechanizmusához, készletéhez, adnak plusz elemeket.

Nagy csoport

Nyolc, vagy akár annál több személy esetén is játsztható!

Hosszú

Hosszú játékidő! Ha egy egész estés/napos kikapcsolódásra vágysz ez a neked való!

Formula Dé Circuits 13 & 14: Montreal & Long Beach társasjáték kiegészítő vásárlása, árak és üzletek

Jelenleg egyik üzletben sem kapható a játék! Állíts be egy árufigyelést, hogy értesülj, amikor újra kapható lesz a boltokban!

Kommentek

Kommentek

  • asztalbetyár

    2020-02-13 23:56:28

    Bajnokok fala

    A '90-es években is F1-et vizslatók táborának, ha azt mondjuk, hogy bajnokok fala (Wall of Champions), álmukból felkeltve is rögtön rávágják, hogy 1999-ben a három világbajnok, nevezetesen Damon Hill, Michael Schumacher és Jacques Villeneuve itt parkolta le verseny-járművét és mindhárman feladni kényszerültek a versenyt. A falon a "Bienvenue au Québec" felirat látható, azaz Üdvözöljük Québec-ben, hát igen, nekik utána volt idejük felfedezni. Ha ez emlék nem ugrik be egyből, íme egy kis segítség ;)

    Képzelem hány gyerkőc nézhette akkor vasárnap, 1999-ben a nagydíjat az egy évvel korábban megjelent kiegészítő (az alapjátékról itt olvashattok) pálya fölé hajolva és képedt el, ahogy "nagyok" ugyanúgy repültek a falba, ahogy ők, azaz a kisautóik az önfeledt játék közben (olyasmire gondolok, mint a Sötét Lovag/kocsiban unalmukbn pju-pjú lövöldöző gyerekek, majd tényleg berobban egy kupac kocsi, mert jön a denevérjelmezes önjelölt motorosrendőr).

    Vizes pálya

    A pálya grafikája egyébként ismételten hűen, az előző részekben megszokott gyönyörű grafikával vonz minket asztal mellé betyárkodni, különösen vonzó, tényleg ez a legjobb szó, hogy Monaco után ismét vizes környezet fogad minket, ugyanis a pálya a valóságban a St. Lawrence folyón levő Île Notre-Dame nevű mesterséges szigeten helyezkedik el. A szigetet az 1967-es világkiállításra építették, és később az 1976-os nyári olimpia egyes versenyszámait is itt rendezték. A pálya az említett Jacques édesapja, a közkedvelt kanadai Formula 1-es pilóta 1982-es tragikus halála után kapta a Circuit Gilles Villeneuve nevet.

    Juharszirup mellé

    Kanadában mindössze 6 kanyar található, de ezek közül csak egy lett 1 stopos, a többi mind 2, így próbálták valószínűleg "modellezni", hogy tulajdonképpen sikánóázisba csöppenünk a folyó közepén. Micsoda kép :D

    • A célegyenes kicsit furcsa lett, ugyanis, ha 10 játékos veselkedik neki a nagydíjnak, kettő már egy lépésből a Bajnokok falában találhatja magát... na jó nyilván nem, de két rajtkocka a sikánban landolt... :O
    • Az első bal-jobb kanyarkombináció nem okoz különösebb kihívást, lévén nagyon közel helyezkedik el a rajtrácshoz
    • A következő két sikán és egyenes elegyében kétféle taktika közül választhatunk: hamar belépni, aztán felváltva kigyorsítani, vagy fordítva, mindenestre a következő egyenes szempontjából előnyös előbbi
    • az egyenesen ugyanis akár egy lépésese padógázzal átrongyolhatunk
    • két stop teljesítése után 13 mezős száguldás
    • aztán a hajtűkanyar és jöhet egy 27 mezős padlógáz
    • (csak halkan jegyzem meg, hogy hiányoltam a régi kialakítás, azaz az ív amolyan easter egg-szerű, nem a pálya része, de mégis mezőkre osztott megjelenítését az egyenes mellett, illetve ha már itt tartunk, az imolai tragédia után itt is egy sikán vette elejét a bizonytalan száguldásnak 1994-ben, megannyi pályához hasonlóan)
    • érdekes módon pont a valóságban lenehezebb sikán lett egy stopos, érdemes itt kinyomni a gép szemét, gumi, fék, minden repülhet a célvonalig

    Alapvetően élvezetes, jó tempójú (már amennyire ez a játék engedi) körök futhatók, de van pár furcsa megoldás a kialakításban, ahogy fent írtam.

    BGG-s stratégiai ajánló esélyekkel, egyebekkel (angol nyelvű): Montreal

    Alfa pole a hosszú strandon

    1976 és 1983 között rendeztek itt F1 futamokat, azaz jórészt a TURBO korszakot megelőző ground effect érában. Talán a legemlékezetesebb verseny az 1983-as volt, amikor Watson és Lauda a 22., 23. helyről indulva értek el kettős győzelmet a McLaren-ekkel, de hát más idők jártak. Egy évvel korábban, Lauda győzelmekor pedig egy bizonyos Andrea de Cesaris vált a legfiatalabb pole-ból induló pilótává, ráadásul egy Alfa-val sikerült első rajtkockát szerezni neki, amire 1952 óta nem volt példa.

    Ilyen emlékeket ébreszthetett a 90-es években gyerkőceikkel Formula-Dé mellé települő apukákban a játék - úgy tűnik, a kiadónál ebben a sorozatban rérepültek a két korosztályra a pályák párosítását elnézve - bár lehet , hogy csak nyomdai megfontolásokból rakták egy pakkba a szintén kéket tartalmazó Montreal-lal ;)

    Ugynanis a név nem csal, tényleg tengerparton húzódik az aszfaltcsík, amit azóta CART, Indycar (a mai napig) használt, de még Formula-E is volt itt.

    Hamburger(?) mellé

    Sajnos egy igencsak nyúlfraknyi volanvezetést kapunk, mindössze 5 kanyar, különböző összevonások és egyebek okán, kicsit mintha kutyafuttában készült volna. Az 5-ből 2-szer van 3-as stopunk, egyébként egy-egy, szóval kicsit olyan zilált az egész a ritmusát tekintve

    • a célegyenes, vagy görbe 50 mezőn keresztül végigszáguldtat minket a strandon, hogy aztán egy 3 stopos megálló következzék, hát kicsit még lehetett volna csavarni azon a vonalvezetésen
    • két egy-egy stopos kanyar szakasza után jöhet egy majd 30 mezős padlógáz, szóval egy dobással is a végén teremhetünk, ha épp gumimágusok vagyunk
    • újabb egy stopos kanyar
    • rövid, a meggondolatlan összevonások miatt szinte felesleges egyenes vezet a 3 stopos szakaszba, ahonnan pedig újra ki kell nyomni a (kocka)gép szemét

    Az ilyenre szokták azt mondani, hogy talán nem kellett volna lánfrűrésszel... Na lényeg, a lényeg, valami cenzor visszadobhatta volna, hogy még "hermantilkézzék" át egy kicsit ezt a pályát az alkotók.

    Stratégiai biblia BGG-ről: itt.

A Formula Dé társasjáték és kiegészítői (48)

Részletes adatok

Részletek

  • Játékidő:  2 óra
  • Játékosok:  2 - 10
  • Ajánlott életkor:  12+
  • Komplexitás:  Egyszerű
  • Tervező:  Laurent Lavaur, Eric Randall
  • Illusztrátor:  Bernard Bittler, F. Jacquemoud
  • Kiadók:  Descartes Editeur
  • Elérhető nyelvek:  angol, francia

Kiadások

  • First edition
    • Kiadás éve: 1998
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 24.8 cm x 32.4 cm x 1.9 cm
    • Súly: 0.6 kg

Hasonló játékok

Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Formula Dé Circuits 13 & 14: Montreal & Long Beach társasjátékhoz