A Brazil Birodalom egy közepesen összetett társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 2 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a moduláris tábla, a váltakozó képességek, a hatszög-rács és a kártya húzás mechanizmusokra. Legyél Te...
A Brazil Birodalom egy közepesen összetett társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 2 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a moduláris tábla, a váltakozó képességek, a hatszög-rács és a kártya húzás mechanizmusokra.
Legyél Te Brazília legdicsőbb vezére!
A Brazil: Birodalom színpompás, összetett, birodalomépítős társasjáték. A játékosok felfedeznek, hódítanak, építenek – Brazília történelmi személyiségeinek bőrébe bújva.
Magyar nyelvű játékszabály
Letöltés
Angol nyelvű játékszabály
Letöltés
Magyar nyelvű ismertető
Angol nyelvű ismertető
Kategória:
Civilizáció, Felfedező, Városépítő, Építés / Terjeszkedés, Gyár / Manufaktúra
Mechanizmus:
Lapka-elhelyezés, Moduláris tábla, Váltakozó képességek, Hatszög-rács, Kártya húzás, Rács mozgás, Solitaire, Once-Per-Game Abilities, Card Play Conflict Resolution, Contracts
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Csomagküldéssel, vagy személyesen! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Csak bontott Személyesen Várpalota, Veszprém Foxpost, Packeta megoldható
1 érdeklődő
Akár cserélném is! Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Személyesen. Érd és 25 km-es körzete. BP-en: egyeztetés után IX, XI, XXI, XXII kerületben (Campona, Savoya park., Lurdy, Csepe...l)! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Magyar nyelvű társas. Új bontatlan. ESETLEGESEN csere is érdekelhet. Fényképet tudok küldeni. Csere csak személyes átadással. Csomagküldés FOXPOSTtal a vevő költségére
2 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: bp keleti! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Egyszer játszott
0 érdeklődő
Akár cserélném is! Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Újpalotán (XV), Újpesten (IV) és az Uzsoki kórháznál (XIV), ritkábban a belvárosban az Astoria, Blaha Lujza tér, Ferenciek tere, Deák Ferenc tér, Keleti-Nyugati pályaudvar, Örs Vezér tere, Stadionok es Bosnyák téren! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Remek allapotban, magyarul. Csere is erdekel. Van FB link, ha kivancsi vagy ra.
4 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Ha meghalljuk azt a szót, hogy Újvilág, többnyire Kolumbusz Kristóf és Észak-Amerika jut eszünkbe. Pedig Dél-Amerika történelme is temérdek kincset rejt, földjén civilizációk pusztító csatái zajlottak és számos európai uralkodó ült trónjaira.
Ebben a cikkben hoztam nektek 5 olyan játékot, melyek mostanában gyakran asztalra kerülnek nálunk. Természetesen más játékokkal is játszunk, de az előzetesen megfogalmazott szempontrendszerünknek most éppen ezek a játékok felelnek meg a legjobban.
Úgy teljes az év, ha társasjáték-rovatunk, a Társalgó is megkapja a maga toplistáját, hiszen idén is igen termékeny esztendő áll mögöttünk.
Sziasztok!
Szeretném megvenni a játékot(Brazil Birodalom) másodkézből bontatlan vadi új a játék. Azt honnan lehet tudni melyik kiadásba kerültek bele a javított kártyák elvileg 2-3 kártyáról van szó?
Köszönöm a segítséget!
Pofátlan Scythe koppintás. Gond ez? Nem, ha kijavítja a Scythe hiábáit, például a hirtelen befejeződő játékot és a különböző számú játékosfordulót. Ez pipa. Cserébe behozott új hibákat: abszolút nem tetszik a harc a játékban. Sok apró szabály van hozzá, mikor lehet szomszédot támadni, mikor számít az épület pontja harci erőnek, stb. A mi táblánkon abszolut nem volt helyhiány, legfeljebb aranykártya bónusz motivál harcra. Sok hűhó semmiért. Sokkal több mozgás van a játékban, már-már túl sok is. És pont ettől nyögvenyelős a játék, mert nem az van hogy gyorsan lezavarod az akciódat, hanem még gondolkozz a mozgáson is.
A paloták pofátlanul hasonlítanak a harci egységekre, ráadásul azt se tudom a másik játékosnak melyik mit tud. A szemem is kifolyik mire a játékostáblán megtalálom melyik hová való. Épület és város ugyancsak nagyon hasonlít, de mégis furán különbözően viselkednek, még tapasztalt játékosoknak is nehéz volt felfogni a különbséget. Nehéz összerakni a táblát és szét is csúszik. Cserébe ugye moduláris. Semmivel nem lett áramvonalasabb a játék, sőt. Kifejezetten nyögvenyelős volt az első játékunk.
Szabálykönyv és fordítás: rettenetes. A mozgások 4 helyen vannak leírva, abból rakd össze. Egy az egyben berakták az aranykártyákat de nulla extra magyarázattal, pedig kellett volna. (pl 3 pont ha neked van a legtöbb farmot. Mi van egyenlőség esetén?) Az egyik épületet kétféle képpen fordították: Akadémia/Egyetem.
Tematikusan fura: a festmények lógnak az egészen, miért nem lehetett mondjuk tudományos vívmányok? Előállítás és renoválás is fura elnevezések. Fura még hogy létező városokat random helyekre építünk, Riót megalapíthatjuk az Amazonas mellett, bár azt felfoghatjuk alternatív történelemnek, hisz újrajátsszuk a korszakot.
Hibái ellenére szerethető? Mindenképpen. 10 éve nagyot ütött volna, 2024ben egy kicsit zavaróak a hibái. Megfér a Scythe mellett vagy helyett a polcon? Helyette semmiképp, de mellette is felesleges. 6.5/10
Szerkesztve: 2024. dec 19. 23:48
Az első játék szóló volt, és egyáltalán nem fogott meg. Nem éreztem tematikusnak az akció lehetőségeket, sem hogy miért ad mindenféle bónuszt az, hogy veszek ilyen-olyan festményeket. Folyton a szabálykönyvet kellett lapozgatnom. Egyáltalán nem volt kedvem ismét elővenni.
Másodjára a 9 éves fiam kérte, hogy játsszunk vele. Ekkor kezdtem azt érezni, hogy ez mégiscsak jó játék.
Harmadjára beszállt a 10 éves fiam is. Kifejezetten izgalmas játék volt, nagyon élveztem! Sajnos viszont ezt nem fejeztük be, mert a 9 éves elkezdte rosszul érezni magát, amiért a bátyja katonailag dominálta a birodalmát, és az ellopott nyersanyagai miatt nem tudta a tervét megvalósítani (és főleg mert már este volt és fáradt volt).
Ma csak a 10 évessel játszottuk ketten. Már csak néhányszor kellett elővenni a szabálykönyvet, de sajnos nem mindig segített. A játékélmény ismét kiváló volt, izgalmas, ez egy jó játék!
Gyengesége a nem egyértelmű szabálykönyv. Egyszerűen nem ad minden kérdésre választ, pl a lentebb tárgyalt eset is előjött, hogy ki kap pontot azért az épületért, ami a játék végén épp idegen megszállás alatt áll. Vagy hogy melyik festmény kártya egyszeri hatású és melyik folyamatos. Az sem letisztult, hogy pl egy festmény kártya adta, de épülettől függő bónuszt a pontozólapon a festmény vagy az épület sorban kellene elszámolni hivatalosan. Meg még volt pár hasonló.
A több egységgel való támadás hogyan történik? Hogy az ingyen mozgással támadom az egyik katonámmal x mezőt, az akció adta bónusz mozgással meg egy másik katonámmal szintén x mezőt? És akkor így 2 egységgel támadok ugyanoda. Hogy derül ki, hogy a támadók közül ki marad életben? Vagy hogy sikertelen támadás esetén a védők közül meghal-e valaki? Nem volt ilyen eset, lehet, csak nem olvastam el kellő alapossággal ezt a részt, de nem tudom a választ.
A játék összességében nem csak jó, hanem kiváló, mert számunkra kiváló játékélményt ad. Lesz még benne jó pár játékunk. Amennyire nem tetszett elsőre, annyira tetszik most!
Szerintem a Gémklubos emberke, aki válaszolt neked, pont annyira szakértő ebben a kérdésben mint te vagy én. A Gémklub "csak" kiadó, aki kiadta magyarul a társast, és ahogy lentebb olvasható a probléma eredeti forrása nem a magyarításban rejlik. Szóval számomra hitelesebbnek tűnik az a szabályfordító, aki közvetlen kapcsolatban van a szerzővel, akivel együtt válaszolják meg a kérdéseket a BGG-n. Ezzel csak arra szeretnék rávilágítani, hogy attól, hogy a Gémklubtól valaki ezt írta, nem biztos, hogy igaz.
Persze a lényeg, amit Gazsif is leírt korábban: mindenki úgy értelmezi, és alkalmazza ezt a kétes szabályrészt, ahogy akarja.
Válasz ikristof224 (2024. aug 13. 13:27) üzenetére
UPDATE!!
A Gémklubhoz fordultam, akik a következőt írták:
"Köszönettel fogadtuk az érdeklődést.
Igen, jár a pont; akitől pedig el lett foglalva, ő nem kap érte pontot, hiszen nincs a tulajdonában.
Reméljük, hogy tudtunk segíteni és a jövőben is készséggel állunk rendelkezésre."
Nithrania - Game in a Nutshell youtube csatorna szabálymagyarázó videója a következőképp vázolja:
"...for all the cities and buildings you have built over the course of the game". Magyarul azokra a városokra és épületekre kapsz pontot, amiket te ÉPÍTETTÉL a játék alatt. Ezt én nagyon sajnálom, mert bármennyire is tetszik nekem a játék, nagyon kevés értelme van a csatának, ahhoz képest hogy nagyon részletesen ki vannak az egységek és a mechanizmus dolgozva. Igazából blokkolni lehet egy-egy helyet, a paloták pontozásánába lehet beleszólni az elfoglalt területekkel, lehet lopni 1-3 nyersanyagot, illetve még azt tudom elképzelni, hogy folyamatosan támadom az ellenfél uralkodóját hogy ne tudjon várost épteni üres területre.
"Szerintem külön bugyor van a pokolban azoknak a szerzőknek, kiadóknak, akik úgy adnak ki szabálykönyvet, hogy az hibás vagy nem egyérttelmű" Azt hiszem, teljesen egyet kell veled értenem.! Az igazság, hogy 3 féle képp értelmeztük ezt a szabályt, úgyhogy valami tényleg nem tiszta azért! :D Szerintem ha nálunk előkerül újra, akkor maradok a saját pontozásnál, hogy ha a játék végén a katonai egységem, elfoglalt egy ellenséges lapkát, azért én kapjam meg a pontot!
Válasz borisztp (2024. jún 05. 05:46) üzenetére
Valóban nem lehet igaz a megállapítás amit tettem, hogy csak akkor kap valaki pontot a saját területéért, ha irányítja is, hiszen akkor értelmét veszti a szabálykönyv zárójeles része: "elfoglalt lapkákért is". Ezek szerint a fent említett kitétel, csak a paloták után járó pontok számításánál lép érvénybe, ott viszont biztos a fordító/szerző válasza alapján.
Így meglátáson szerint csak annyi értelme van a csatának, hogy nyersanyagot lehet lerabolni, illetve meg lehet akadályozni, hogy renoválja az épületét az ellenfél, valamint a végén a paloták után járó bónuszát lehet csökkenteni. Nem sok, de azért valami. Lehet, hogy háziszabályban mégis úgy játszom majd, hogy számít kinek az irányítása alatt van a terület, mert akkor valamelyest nagyobb értelmet nyernek a csaták.
Szerintem külön bugyor van a pokolban azoknak a szerzőknek, kiadóknak, akik úgy adnak ki szabálykönyvet, hogy az hibás vagy nem egyérttelmű. Én csak egyszerűen játszani szeretnék, nem nyomozgatni, meg tippelgetni, hogy mégis mi lehet a pontos szabály. Még szerencse, hogy van ez az oldal, meg a BGG, ahol lehet információt szerezni, illetve meg lehet vitatni a többi játékossal, hogy mire gondolhatott a költő.
Válasz VR46 (2024. jún 04. 15:43) üzenetére
Köszönöm így már érthető! Csak ugye lentebb ez lett írva: "Ugyanakkor az ellenfeled veszít vele, ha birtoklod a területét, mivel ő csak akkor kap a saját területéért győzelmi pontot, ha ő is irányítja azt". De akkor ez nem igaz! Na azt hiszem ezt kitárgyaltuk! Viszont így meg baromságnak tartom az egész csatát kb, hogy arra jó, hogy az ellenfél nyersanyagait "lopjam" és ennyi!
Szerkesztve: 2024. jún 04. 15:51
Válasz gazsif (2024. máj 31. 07:24) üzenetére
Átrágva magamat a lenti diskurzuson és szabálykönyvbéli anomáliákon, továbbra is azon az állásponton vagyok, hogy az egyik kedvenc játékommá vált. Tetszik, hogy amint megvan az utolsó, azaz harmadik kihívás valakinél, ott már csak a kezdőjátékos utániak vannak még mindenki egyszer, így nem húzható túl a játék. Bár még csak ketten játszottuk 4 alkalommal, a leggyorsabb játszma megvolt egy óra alatt, a kezdő játék húzódott csak el, amikor még ismerkedtünk a szabályokkal. Amiből azért sok van, emellett meg kell ismerni, hogy mi micsoda, épületek, nyersanyagok, paloták, stb., amik igazából nem bonyolítják meg, csak részletessé teszik. Figyelni kell, nehogy valami előnytől elessünk.
Nekem végig izgalmas marad, igyekszem sietni a kihívások teljesítésével, és emiatt nem válik unalmassá. A csata valóban nem biztos, hogy megéri, vagy megvalósul, de attól függ, kivel játszod. Lehet, hogy nem lesz csata, mégis tudják egymást fogni az ellenfelek, ha végig egymás sarkában vannak és ott lebeg a lehetséges konfliktus a levegőben, mert mondjuk túl közel kerülnek egymáshoz. Muszáj folyton számolni vele, mert a másik kihasználhatja a figyelmetlenséget.
Ahogyan a lenyűgöző grafika, úgy a szabályok is nagyon részletgazdagok, szerintem érdemes kiismerni magunkat benne pár játszma alatt, hogy minden menjen alapból, akkor lehet igazán élvezni.
A kétfős játékhoz két játéktábla változatot ad a játék, itt is könnyű a másikat beszorítani vagy a sarkát taposni az építkezés-lapkalehelyezés alatt. Hangulatában és színvilágában hozza a Puerto Rico-t nekem.
Próbáljuk majd négyen is, kíváncsi leszek, milyen.
Sokan hasonlítjátok a Scythe-hoz, amit nem játszottam még. Ugyanez a szabálya, vagy a mechanizmusok? Kíváncsi vagyok, hogy érdemes-e Brazil után azt is beszerezni, ad-e többet, vagy miben más, illetve miben hasonló.
Ergo, hiába foglalták el a lapom, jár érte a pont nekem? - Igen
Mert a szabály még mindig azt írja, hogy az elfoglalt lapkákért is jár a pont. - Nem, a szabály azt írja, hogy a tulajdonodban lévő épületekért kapsz pontot (köztük azokért is, amiket tőled elfoglaltak).
A zárójeles rész inkább pontosítás abból a célból, hogy ne gondoljuk azt, hogy a tőlünk elfoglalt területek már nem tartoznak hozzánk, mintsem egy kiegészítés arra vonatkozóan, hogy még azokat is hozzá kell számolni, amiket mi foglaltunk el mástól.
Szerintem. 🙂
Ennél jobban én már nem tudom kifejteni, mindenki értelmezze és alkalmazza ahogyan szeretné.
Válasz VR46 (2024. máj 31. 06:14) üzenetére
Ergo, hiába foglalták el a lapom, jár érte a pont nekem? De ha nem jár nekem a pont érte, ugye ez lett lentebb írva, akkor kinek is jár a pont az elfoglalt lapkákért? Remélem érthető amit próbálok írni. Mert a szabály még mindig azt írja, hogy az elfoglalt lapkákért is jár a pont. De akkor kinek? Persze, lehet nem ér ennyit ez a kitárgyalás 😁 mert most már kb soha nem kerül le a polcról a játék!
Szerkesztve: 2024. máj 31. 06:21
Válasz gazsif (2024. máj 30. 14:53) üzenetére
Van ilyen, azok a lapkák amiket tőled foglaltak el. Azok is elfoglalt lapok csak nem általad, hanem más által, de ahogy írtam továbbra is te birtoklod őket, csak az irányítást vesztetted el felettük.
Tehát a te városaidért és épületeidért minden esetben jár a pont. Igaz, az említett FAQ bejegyzés kicsit megkavarja, mert akkor a bónuszokra ez már nem feltétlenül igaz.
Válasz VR46 (2024. máj 30. 13:14) üzenetére
Akkor te mit értesz az "elfoglalt lapkákért is jár pont" alatt? számomra azt jelenti, amit elfoglatam ellenséges lapkát és a játék végén birtoklom, akár egy katonai egységgel is! Szóval, mik azok az elfoglalt lapkák, amiért pontot kapok? Mert ha jól értem ilyen akkor nincs!?
Szerkesztve: 2024. máj 30. 13:36
Válasz gazsif (2024. máj 30. 11:15) üzenetére
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Brazil Birodalom társasjátékhoz
🔎 Erőforrás menedzselős, lapka lehelyezős, terület foglalós, stratégiai társasjáték. A játékosok hódítók és igyekeznek minél nagyobb, minél értékesebb birodalmat kiépíteni.
✔️ Nekem nagyon bejött a játék építgetős része. Minden egyes épülettel (hexa lapkával) folyamatosan terjedünk a térképen, számomra ez nagyon hangulatos volt. Egyszerre izgalmas és szokatlan, hogy az épületek lerakáskor gyakorlatilag le is termelik a következő épülethez szükséges nyersanyagot; így aztán eléggé fel lehet pörgetni a területfoglalást. Főleg, ha megfelelő kártyát választunk hozzá, amivel olcsóbb/egyszerűbb az épületek vásárlása. Tulajdonképpen rá kell érezni a ritmusára és akkor ad egy folyamatos fejlődés, növekedés érzést. Továbbá a saját játékos táblán is vannak fejlesztések, tehát azzal is okosan kell taktikázni, hogy mikor mit oldunk fel. Az asztalkép szerintem szép és a komponens minőséggel is elégedett vagyok. A közös tábla moduláris és a szabálykönyvben több pályát is kapunk.
❌ Számomra a harc teljesen érthetetlen a játékban; totál felesleges. Át lehet venni egy adott épület felett az irányítást, de az csak addig érvényes, amíg van ott egységünk. Tekintve, hogy sokkal egyszerűbben és gyorsabban lehet lerakni új épületet, nem értem, hogy miért vesződne bárki is a harccal. A vezetők képességei, a moduláris tábla és a különböző paklik keveredése miatt van benne újrajátszhatóság, viszont ugyanakkor nem éreztem, hogy markánsan változott volna a játékmenet: igyekszel minél több és minél értékesebb épületet lerakni, minél több várost lerakni, minél több fejlesztést megvenni. Vannak célkártyák, de ezeket úgy is fixen csinálni fogod. Nincs előre meghatározva a fordulók száma, szóval csak a játékosokon műlik, mennyire akarják kimaxolni a játékot.
🌎 Azoknak ajánlom, akik szeretik a folyamatos fejlődést, építkezést. Nem biztos, hogy a legjobb darab a műfajban, de összességében működik, szórakoztató. Van egy olyan flow-ja, ami nálam betalált, de valahol érthető, hogy nem lett felkapottabb.