Kingdomino
Kingdomino
Kingdomino
Kingdomino
Videó beküldése

Kingdomino társasjáték

társasjáték, 2017
Értékelem!

A Kingdomino egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 15 - 25 perc. A játékot az Év Játékának választották 2017-ben (Spiel des Jahres) és jelölték is 2018-ban (Magyar Társasjátékdíj), illetve 2016-ban más jelölést is kapott. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk...

A Kingdomino egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 15 - 25 perc. A játékot az Év Játékának választották 2017-ben (Spiel des Jahres) és jelölték is 2018-ban (Magyar Társasjátékdíj), illetve 2016-ban más jelölést is kapott. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a kártya húzás, a terület foglalás és a turn order: claim action mechanizmusokra.

A Szellemlovas leírása:

Fedezd fel a környező földeket, búzamezőket, tavakat és hegyeket, és szerezd meg magadnak a legjobb területeket!
Dominókból gazdagabb királyságot építeni, mint az ellenfeleink? Nem olyan könnyű, mint elsőre látszik! Dominószerűen osztott lapocskákból királyságot építeni elég izgalmas dolog tud lenni, pláne, hogy előre meg kell tervezni, hová teszi az ember a következő elemet... Az összefüggő területek, mint a búzatábla vagy az erdő, pontokat érnek, de a hely korlátozott, egy 5x5-ös négyzeten belül kell ügyeskednie az embernek! Ráadásul minél értékesebb dominót választunk, annál később választhatunk a következő fordulóban. Okos és izgalmas – a Kingdomino nem véletlenül lett az Év Játéka 2017-ben!

Királyságépítő dominójáték
Mindig örülök neki, ha olyan okos játékokkal találkozok, amelyeknek rövid a játékideje, de látványosan épül benne valamit. Ha még ráadásul szép is, akkor tuti nyerő!

Na, a Kingdomino telibe talált. Ebben a negyedórás játékban egy 5x5-ös területű királyságot kell felépítenünk olyan lapkákból, amelyeken vagy erdő szerepel, vagy búzamező, de van bánya, mocsár, legelő és tó is. Minél nagyobb egy terület, annál jobb, de koronaikonok nélkül mit sem ér - ezekkel kell ugyanis megszorozni a terület méretét.

A koronák általában valamilyen épület mellett (szélmalom, halászkunyhó) láthatóak, merthogy a dominók szemet gyönyörködtető színekkel, szép rajzokkal vannak dekorálva. Ráadásul nem minden humortól mentesen. A tóban akár Nessi, a skót túlélőmester is visszaköszönhet, de van olyan is, hogy a legelőn a bárányok félve bújnak össze a sárkány árnyékától megijedve.

Az uralkodói döntések súlya
A cuki kis királyságot persze nem simán úgy rakjuk össze, hogy húzunk egy dominólapkát és keresünk neki helyet. Döntenünk kell, hogy a körben felcsapott lapkákból melyiket választjuk. És hogy ki vehet el dominót először, azt az előző körben választott lapkák erősorrendje határozza meg, azaz, ha elsőként akarunk választani a következő körben, akkor az első dominót kell kivennünk - még akkor is, ha az nem igazán illik királyságunk fejlesztési tervébe. De ha az utolsó lapka kell nagyon, akkor bizony a következő körben utolsóként döntünk, helyesebben szólva a maradékot kapjuk meg.

Ezzel pedig akár rosszul is járhatunk: előfordulhat,hogy addig taktikázunk egy dominólapka lehelyezésével, míg valahol egy fél dominónyi terület marad a következő köre - azaz ide sem rakhatunk már lapkát. Vagy a kapott dominó egyik végét sem tudjuk a korábban lerakott területeinkhez illeszteni. Ergo már dobhatjuk is ki. Így előfordulhat, hogy nem tudjuk hiánytalanul megépíteni az 5x5-ös királyságunkat. Akkor aztán foghatjuk fenséges fejünket...

Az ilyen helyzetek elkerülésére való a királyság központját képező vár, amelyhez bármilyen színű dominót lehet illeszteni. Igen, maximum négyet. Maximum, mert a várat nem vagyunk kötelesek királyságunk közepén tartani, akár sarkon lévő kiindulópontként is használhatjuk.

Egy király kis játék
Élvezetes és könnyed negyedórás játék a Kingdominót választók jutalma. A játékban persze van egy szerencsefaktor, mikor milyen dominók kerülnek elő, de az élmény java részét a taktikus döntés és az előrelátó tervezés adja. A kétszemélyes verzió nekem külön kedvencem: ebben körönként négy lapkából választhatunk 2-2 koronás figuránkkal, és külön elmebajt tudunk magunknak okozni, amikor rájövünk, hogy elkombináltuk: ügyesen lefoglaltuk a két, nekünk kellő dominót, csak azt felejtettük ki a számításból, hogy fordított sorrendben akartuk lerakni...

Szóval klassz kis fillerjáték, ráadásul jókedvre derítően színes. És még egy apró ráadás: aki veszi a fáradtságot, és közelről megnézegeti a dominókat, talál pár elrejtett meglepetést...

Magyar nyelvű játékszabály
Letöltés

Angol nyelvű játékszabály
Letöltés

Magyar nyelvű ismertető

Forrás: Szellemlovas
2 - 4 játékos
4-en a legjobb (2 - 4)
15 - 25 perc
8+ évestől
Nyelvfüggetlen
Nagyon egyszerű
Bemutató
Szabálykönyv
Ismertető
Kommentek (77)
Link másolása
Megosztás
Az üzletekben most 19% kedvezménnyel kaphatod meg ezt a játékot!
  • 4 000 Ft-tól
  • 49 ajánlat

Kategória: Középkori, Építés / Terjeszkedés
Mechanizmus: Lapka-elhelyezés, Kártya húzás, Terület foglalás, Turn Order: Claim Action

Szabálykönyv

Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!

Videók

A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!

Üzletek

Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!

Kingdomino társasjáték vásárlása, árak és üzletek

A felhasználók ajánlatai

Kingdominomaszandi, Budapest nagyobb csomópontjain átvehető

Csak személyesen itt: Budapest nagyobb csomópontjain átvehető!

Duplikáció miatt eladó. Német nyelvű, de nyelvfüggetlen játék, magyar szabályt nyomtattunk hozzá. Használt, de hiánytalan a játék.

0 érdeklődő


Kingdominogeso, Budapest

Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Már nem játszunk vele.

2 érdeklődő


Kingdominokortvelyesi.mercedesz, Győr

Akár cserélném is! Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Győr! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Polckopott , Ausztriában vettem de szabály van a neten. az egyik vár hiányzik de az nem fontos a játékmenetben.

0 érdeklődő



Játékfigyelés Értesülj róla e-mailben, ha a játék ára változik, vagy újra raktáron lesz az egyik boltban!

Új hozzáadása

Árkalkulátor

Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!

Szabálykönyvek (2)

Kingdomino társasjáték videók (17)

Kapcsolódó cikkek

Díjak és jelölések

Kommentek (77)

Vélemények - KingdominoFórum > Játékok: Társasjátékok

kvarclovag

https://meeplecorp.com/kingdomino/

Digitális verzió. Kíváncsi vagyok, mi lesz ebből, főleg a BGA árnyékában.

szekeresizabel

Egyszerű de nagyszerű, gyorsan lemegy egy játék és addiktív :)

Ne tévesszen meg hogy dominó és biztosan gyerekes kategória, mert absz challange tud lenni felnőtteknek is.
Viszont minden szülőnek bátran ajánlom hogy játsszon ilyet a gyerekeivel, mert nagyon durván fejlesztő játék, körről körre láthatod, ahogyan fejlődik a gyerek logikája, stratégiája!

Patronlaptopzsol

Úgy látszik mostanában, egy kicsit nosztalgiázunk. Na nem nagyon (2016), pont csak annyira, amennyire jól esik. Persze tudom, már megint lapka ("dominó") lehelyezés. Ez azért kicsit más, például szebb, talán taktikusabb. Már a sorba rendezés, és a felfordítása is izgalmas. Főleg, hogy meg legyen az 5x5 hibátlanul (2 fő, haladó 7x7). Plusz, középen legyen a kastély, legyen egy brutális nagy sivatagod, vagy bármi más, csak sok koronával. Ja persze 8+, 48 pluszosan is kiég az agyam. Ez a játék még mindig jó, nem is véletlen kapott díjat. Bármikor szívesen játszom, még éjszaka is ha álmomból fel riadok. Olyan játék, ami csábít arra, hogy na még egyet, aztán megint.
Hát igen, ezt a játékom is szeretem.

SIRRICHARD

Kedves játék, gyorsan tanulható és logikai készséget fejleszt.
Most vezetem be a 8 és 12 éves gyermekeimet a társasok világába.
Abszolút előkerülős a hétvégéken a videojáték helyett.

PatronPatkon

Ugyan 3 fővel ritkán szoktuk ezt játszani,de tetszik ez a fajta szabály lehetőség, szóval mindenképp ki fogjuk próbálni, izgalmasabbnak tűnik így.

Nálunk leginkább 2 fővel kerül asztalra. Nagyon sokan ajánlották, így az első játékok között volt, amit megvettem (nemrég kezdtem aktívabban játszani). A családot is próbálom bevezetni a társasozásba, ezzel a játékkal sikerült is jó eredményeket elérni: a tanulókör után az 5 éves kisfiam is simán tudja játszani, de anyukáméknál is sikert aratott. Nálunk betalált 🙂, én is csak ajánlani tudom.

Válasz kvarclovag (2024. okt 21. 12:25) üzenetére

Patronryuk669

Pont év elejen ismerkedtem meg a játékkal és 2,3 és 4 fővel is próbáltuk. Pont ugyan ez felmerült bennem a 3 fős játéknál, hogy mi értelme kihagyni bármelyik lapkát is a játékból. Mindenképp ki fogjuk próbálni ezt a módszert is. Én valahogy nem tudtam egyik alkalommal sem eldobott lapka nélkül lejátszani egy menetet sem, de sosem végeztem rossz helyen. A másik játékába is remekül bele lehet szólni ha épp nincs amit lerakhatnánk a feljövő lapkák közt, másnak viszont jól jönne.

Válasz kvarclovag (2024. okt 21. 12:25) üzenetére

gyurisb94

Bármilyen asztaltársasággal, akár ivászat mellé is előkerülhet.

Kevés szabállyal dolgozik, élvezetes, ahogy épül előtted a királyság. Kiváló bevezető lehet a modern társasokkal szemben ódzkodóknak is.

Játszottam 10 evéssel és 60 evéssel is, mindenki nagyon élvezte és sosem egy játék erejéig került elő.

Patronfeketegabi

Ez érdekes, mert az újabb, sokak által továbbfejlesztett verziónak tartott Kingdomino: Kezdetek szabálykönyvében már eleve ez a megoldás szerepel a 3 fős játékokra, szóval nem lehet véletlen, hogy neked is ez az észrevételed. Szerintem is sokkal izgalmasabb döntéseket eredményez, ha 4 dominó közül választhatunk (például a gyakran előforduló „nekem legyen jó, vagy a másiknak legyen rossz” helyzetek mérlegelése miatt), és valószínűleg igazságosabbak is így a partik.

Válasz kvarclovag (2024. okt 21. 12:25) üzenetére

kvarclovag

BGA-n beléptem egy versenybe, ami 3 fős partikkal fut. Ugye 3 főre kevésbé ajánlott a BGG szerint is. Hát azért, mert az eredeti szabály rossz! (nem úgy rossz, hogy hibás, hanem úgy, hogy van nála sokkal jobb.) Az eredeti szabály szerint 3 főnél 36 dominóval játszunk, 12 véletlenszerűen mindig kimarad. De nem így kell játszani! Ahogy 4 főnél, itt is ki kell rakni körönként 4 dominót, és abból 3-at választanak a játékosok, a 4. dominót pedig kitesszük a játékból. Így teljesen számolható, lehet tudni, mi fog még feljönni, és a harmadiknak, azaz utoljára választó játékosnak is van érdemi választása. Nagyon jó így a játék, legalább olyan jó, mint négyen. Próbáljátok ki! Megéri!

Patronlukineanett

Tőlem mikor kérdezte a fiam,hogy én kiskoromban szerettem-e dominozni?Meg hogy játszanék-e vele dominot,ha venne?!Mondom biztos hogy neeeeeem!Nem szerettem sosem!Aztán először a barátnőjével meg vele hárman ültünk le játszani.Ők már akkor egyet próbáltak kettesben,tudták mit hogyan kell rakosgatni a kis figurákat.Én meg csak néztem,most mi van?!Most akkor nem pöttyök meg számok lesznek?Vagy itt most mi a lényeg?Az első parti így nem is tetszett,pontom is alig lett,meg kedvem se sok.Aztán utána négyen is játszottunk,akkor a negyedik ember nem tudta hogy fog ez működni...na gondoltam én meg már tudok mindent!Akkor hajrá!Azóta nem tudom megszámolni hányat játszottunk,meg játszottam BGAn,de imádjuk a játékot mind!Egy új értelmet adott a domino szónak!Szeretem!

deadfly

Nem sokkal lett nagyobb a doboza, szerintem teljesen vállalható kategória. Valamiért nem igazán volt kelendő, a Müllerben is csak úgy ment el, hogy leakciózták. Szerintem a gond az lehetett, hogy még a mai napig van egy általános idegenkedés az idegennyelvű kiadványoktól, annak ellenére, hogy nyelvfüggetlenek, és még magyar szabály is van hozzájuk. Volt olyan tapasztalatom már, hogy emberünk forgatta a dobozt, majd így szólt: "Dikk, ez német!", és már rakta is vissza. Mondtam neki, hogy mindössze a kiadása az, a szabály magyar hozzá, német szöveg nincs a játékban, de nem érdekelte. Egyébként ha kapott volna egy hazai kiadást, szerintem eladható lett volna. De ezt már sosem tudjuk meg.

Szerkesztve: 2024. aug 13. 11:12

Válasz kvarclovag (2024. aug 13. 07:03) üzenetére

kvarclovag

Hirtelen nem is találtam képet a dominótoronyról, de gondolom azért nem terjedt el, mert nagyobb lesz (az lesz?) tőle a doboz, és kelleni annyira nem kell, mert magának a doboznak az inzertje is tökéletes adagoló.

Szerkesztve: 2024. aug 13. 07:04

Válasz deadfly (2024. aug 12. 19:34) üzenetére

deadfly

Nekünk a dominótornyos német változat van meg. Még 2019 körül vettük a Müllerben 3000ft-ért. Mit mondjak, maximálisan megérte. Nem hittem volna, hogy a dominózást is lehet jól modernizálni, de ennek a játéknak sikerült ez a bravúr. Pedig mindössze annyi történt, hogy a klasszikus szabályokba egy kis euro-s logikát csempésztek a készítők. De lám, néha elég ennyi is. A kivitelezése szerintem nagyon jó. Szép színes alkatrészekkel van tele a doboz. A dominótorony egyáltalán nem gagyi, és szerintem egy nagyon hasznos eleme a játéknak. Nem is értem, hogy miért nem ez a változat terjedt el, hiszen sokkal elegánsabb, mint a sima. Ha valami gyorsat és kellemeset akar játszani az ember, vagy esetleg csak erre van ideje, akkor mindenképpen ajánlott darab.

kvarclovag

Ez egy elég szoros meccs volt. Vajon lehet négyes döntetlen is?

Patronkok_o

Még nem, és megmondom őszintén még nem is merült fel bennem az igény a solo módra, de az amit belinkeltél egészen egyszerűnek, jól kezelhetőnek tűnik. Ezen felül - így olvasás alapján - nem is tűnik egyszerűnek. Szerintem valamikor ki is fogom próbálni, bár inkább a 7x7-es verziót, hogy lehessen számolni a lapkákat. :)

Szerkesztve: 2023. aug 31. 13:10

Válasz kvarclovag (2023. aug 31. 12:56) üzenetére


Új hozzászólás

0 / 2000

Elküldés

A Kingdomino társasjáték és kiegészítői (8)

Részletes adatok

Részletek

  • Játékidő:  15 - 25 perc
  • Játékosok:  2 - 4
  • Ajánlott életkor:  8+
  • Komplexitás:  Nagyon egyszerű
  • Tervező:  Bruno Cathala
  • Illusztrátor:  Cyril Bouquet, Pauline Detraz, Hervine Galliou
  • Kiadók:  Pegasus Spiele, Blue Orange Games, Lautapelit.fi, (Unknown), Ghenos Games, White Goblin Games, Blue Orange (EU), Kaissa Chess & Games, MINDOK, Happy Baobab, Gém Klub Kft., Swan Panasia Co., Ltd., Lifestyle Boardgames Ltd, KADABRA, Oliphante, FoxMind Israel, Fantasmagoria, テンデイズゲームズ (Ten Days Games), Foxgames (Poland), Coiledspring Games, Games Factory Publishing, PaperGames (III), Le Grand Massif, Pridemage Games, Feelindigo, MEBO Games, Buró, MIPL
  • Elérhető nyelvek:  arab, cseh, kínai, dán, holland, angol, észt, finn, francia, német, görög, héber, magyar, olasz, japán, Korean, lett, litván, norvég, lengyel, portugál, román, orosz, spanyol, svéd, szlovák, ukrán, bolgár, szerb, filippínó

Alternatív nevei


Kiadások

  • French trial edition
    • Kiadás éve: 2015
    • Nyelv: francia
  • Coiledspring English edition 2016
    • Kiadás éve: 2016
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 20 cm x 20 cm x 5 cm
  • Czech/Slovak edition
    • Kiadás éve: 2016
    • Nyelv: cseh
  • Dutch-only first edition
    • Kiadás éve: 2016
    • Nyelv: holland
    • Méretek: 19.2 cm x 27.5 cm x 6.9 cm

Hasonló játékok

Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Kingdomino társasjátékhoz