Az Odin egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 6 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 15 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 7 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a ladder climbing mechanizmusra. Egy téma, ami igazán illik a mechanikához! Csak a csatában elesett vikingek lebegjenek a szemeitek...
Az Odin egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 6 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 15 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 7 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a ladder climbing mechanizmusra.
Egy téma, ami igazán illik a mechanikához!
Csak a csatában elesett vikingek lebegjenek a szemeitek előtt... ahogyan az elesett harcosok - mint a játékban eldobott lapok - a Valhalla ajtajában várják ítéletüket.
Az Odinban a lehető leggyorsabban szeretnél megszabadulni a kártyáidtól azzal, hogy az összes vikingedet elküldöd a nagyvilágba. Ám vigyázz, ugyanis a kijátszott kártyáidat a többiek meg tudják ütni, feltéve, ha okosan előre gondolkodtak…
Magyar nyelvű játékszabály
Letöltés
Kategória:
Kártyajáték
Mechanizmus:
Ladder Climbing
A társasjátékhoz oktató és bemutató videók nyújtanak segítséget! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
2025-03-04 17:15:49
A Helvetiq kiadó szereti alkalmazni ezt a 45x90 mm-es kártyaméretet (bár nekem sokkal szimpatikusabb volt, amikor a doboz mérete is ehhez alkalmazkodott, és nagyon kompaktak voltak a játékok mindenestől), tényleg nem annyira sztenderd, de lehet hozzá találni kártyavédőt (itthon a Szellemlovasban biztosan kapható hozzá Swan márkájú, bár most épp nincs raktáron).
2025-03-04 16:50:47
Engem is érdekel, hogy milyen lehet élőben, most néztem meg, a kártya minőség hasonlít a Papírhajóra, annak a doboza keményebb, de a lapok mérete érdekes hosszúkás, ami talán praktikus a kézben,de van ilyen védő vajon? :)
Odin vs Papirhajó Lefotóztam együtt a szinekkel a két játékot nekem tetszik a grafika .
2025-03-04 10:30:05
Röviden csak annyit, hogy engem nem szokott zavarni a védő, persze ez megszokás kérdése is lehet, de nem akarok itt offolni, szóval a kártyavédőzés témában válaszoltam hosszabban a hozzászólásodra.
A játékot mindenképpen tervezem kipróbálni, amint lehetőségem adódik rá (nem szeretek BGA-n első benyomást szerezni, de lehet, végül ott fogom). Habár nem minden az, hogy egy játék megnyer valami díjat, de az is felkeltette az érdeklődésemet (hogy hátha tényleg van benne valami extra), hogy nemrég As d’Or Év játéka díjat nyert (abban a kategóriában, amelyben tavaly a Trio).
2025-03-04 09:01:05
Én nagyon sokat kártyáztam, és kártyázásnál amikor a kártya folyamatosan a kezedben van, akkor a kártyavédő fogása rosszabb, mint a kártyáé, a kártyák szélén a kis kilógó celofán se nem néz ki jól, se nem jól kezelhető, a keverést nehezíti. Mármint a rendes keverést, tudod, ahogy a kaszinókban. A csilogása is zavaró kicsit. Szóval kártyázni rendes kártyával érdemes.
Amúgy 6 színt is lehet csinálni úgy, hogy két egyforma hátú francia kártyából a második pakli kártyát jelölöd, pl. kiemelő filccel. Nem elegáns, de ha sok paklid van, egyet megjelölhetsz, nem árt neki, és ki tudod próbálni az Odint, vagy más négynél több színnel játszó játékot.
2025-03-04 07:26:55
Tudom, egész régi hozzászólás, de miért gondolod úgy, hogy „tisztán kártyajátéknál a kártyavédő meg felejtős ugye”?
2025-03-02 14:25:08
A BGA-n nagyon bejött, ezért átvettem egy pártól, mert nekik nem jött be.
Tényleg jobb 3 főtől. A 10 fős partin hatalmasat nevettem, inkább vicces volt mint szórakoztató. 3-4 fővel tetszett .
Kifejezetten ötletes és aranyos a grafika is . Sajnos a lapok minősége lehangoló, picik és vékonyak, majd kipróbálom, online a kedvenc fillerek közé mentve, mert bár a szerencse szerepe is mérvadó kell figyelni taktikázni, mikor mivel mit vinni.
2024-11-07 07:14:19
Én tegnap játszottam vele,igaz BGAn online.Egyből a Scout jutott eszembe a játékról.Bár nyilván a színek miatt kicsit összetettebb ez(plusz egy dolog amire figyelni kell),de az alapja,hogy vagy magasabb összegű kártyát kell leraknod,vagy több darabból állót(aminek nyilván szintén magasabb lesz az összege).Ha több kártyát rakunk le ,akkor vagy a színüknek kell stimmelni vagy a rajta levő számnak kell azonosnak lennie.Ja,és úgy kell sorbarendezni,hogy a legmagasabb értékű legyen elöl,majd csökkenő sorrendben követi a többi lap.Az előző játékos kártyáiból pedig egyet választunk,amit felveszünk(ha egyet rakott le akkor azt kell felvenni).Ha senki nem tudja ütni a lerakott lapokat,új kör kezdődik,új kártyákkal.Két és három fős verzióban sikerült kipróbálnom,tetszett nagyon!Szerintem kisiskolás gyerekkel,aki már ismeri a számokat,simán játszható.Nem egy agyégető sztori,inkább egy fárasztó nap után jópofa a vikinges illusztrációival☺️
2024-11-06 18:12:05
Még nem játszottam, de elég ötletesnek tűnik. Pár megjegyzés:
1. a Reflexshop ismertető videót felejtsétek el, több hiba is van benne, az egyikre kommentben fel is hívják a figyelmet, de marad még hiba így is
2. a BGA-s tapasztalatok alapján a fejlesztők a két fős játéknál 2 szín kivételét javasolják a pakliból, vagyis 4 színnel kell játszani; így viszont egy pakli francia kártyával prímán játszható, ami célszerű is, mert többen is írták, hogy a kártyák kicsik is, meg rossz minőségűek is (tisztán kártyajátéknál a kártyavédő meg felejtős ugye)
3. csak egy saját megjegyzés: két pakli francia kártyából könnyen csinálható 6 szín, tehát 3-6 fővel is játszható francia kártyával is
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Odin társasjátékhoz