A Qwirkle egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 45 perc. A játékot az Év Játékának választották 2011-ben (Spiel des Jahres) és jelölték is 2012-ben (Magyar Társasjátékdíj), illetve 2007-ben több, összesen 3 másik elismerést és jelölést is kapott. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár...
A Qwirkle egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 45 perc. A játékot az Év Játékának választották 2011-ben (Spiel des Jahres) és jelölték is 2012-ben (Magyar Társasjátékdíj), illetve 2007-ben több, összesen 3 másik elismerést és jelölést is kapott. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 6 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a pakli tervezés, a minták és a négyszög-rács mechanizmusokra.
2012-ben Magyar Társasjátékdíj jelölt.
A 2011-es év játéka díj nyertese ez az egyszerű, mégis gondolkodtató logikai játék. Célja, hogy különböző sorokat alkossunk az asztalon az előttünk lévő elemekből. Persze több szabályt is figyelembe kell vennünk az elemek elhelyezésekor.
A játékban lévő 108 elem, avagy kő hat különböző színű és formájú lehet. Ezekből minden játékos magához vesz hatot a zsákból kihúzva. Mindenki csak a saját köveit láthatja. A játék kezdetekor lehet licitálni, hogy ki milyen hosszú kombinációt tud kitenni az asztalra, persze szabályosan. Aki a legtöbb követ tudja lerakni, az kezdi a játékot. Döntetlen esetén a fiatalabbik játékos kezd.
A soron következő játékos két akció közül választhat: kijátszik egy vagy több követ, vagy eldobhat bármennyit a kezéből. Mindkettő után ismét kihúz annyi elemet a zsákból, hogy hat legyen nála.
Minden sorban csak azonos formájú vagy azonos színű elemek szerepelhetnek. Például elképzelhető egy olyan sorozat, ahol minden kő csillag alakú, de van köztük kék, piros, zöld is. Egy másik sorozatban lehet mindenféle alakú elem, de csak piros vagy csak narancsszínűek.
A sorozatok maximum hat kőből állhatnak, nem ismétlődhetnek bennük az egyes elemek.
A lehelyezett köveknek csatlakozniuk kell a már meglévőkhöz. Nem lehet az eddigi elemektől teljesen függetlenül létrehozni egy új sorozatot.
Egyszerre bármennyi kő lehelyezhető, de csak egy sorozatba. Lehetséges az asztalon lévő sor mindkét oldalát vagy közepét kiegészíteni. Sőt, a többi sorozatba is beszámítanak a lehelyezett elemek.
Ha a játékos nem akar, vagy nem tud követ helyezni az asztalra, el kell dobnia a nála levőkből. Bármennyit eldobhat. A kiválasztott köveket félre kell tenni, majd annyit kell húzni a zsákból, hogy ismét hat legyen a játékosnál. Ezután a kidobott elemeket vissza kell keverni a zsákban lévők közé.
Az érintett sorozatokért annyi pont jár, amennyi kő szerepel benne. Ez érvényes az éppen lehelyezett kőre is. Például ha egy három tagból álló sorozathoz lerak a játékos egy negyediket, az négy pontot ér. Ha a lehelyezett elem több sorozatot is érint, akkor a játékos mindegyik sorozat után kap pontot.
A legtöbbet érő sorozat a QWIRKLE! Ez a játékban elérhető leghosszabb sor, azaz hat kőből áll. Ezért ugye jár a hat szokásos pont a kövek száma után, valamint hat bónuszpont is. Még több pontot kap a játékos, ha a lehelyezett kő más sorozatokat is érint.
A végjáték akkor kezdődik, mikor kiürült a húzózsák. Ilyenkor már nem tudnak húzni a játékosok, annyi kővel folytatják a játékot, amennyi náluk maradt. A játék akkor ér véget, mikor valamelyik játékos lerakta az utolsó kövét. Ez hat pluszpontot jelent számára.
A játékot az nyerte, akinek a legtöbb pontot sikerült összegyűjtenie.
Habár nincs sok elem a játékban és nem tűnik túl változatosnak, azért érdemes egy próbát tenni vele. Néhány gyakorlójáték után már komoly stratégiákat lehet bevetni, sokszor keresztbetéve másoknak – vagy magunkkal kibabrálva, ha a másiknál van a keresett kő. A játék igen egyszerű, de lehet agyalni a következő lépéseken, figyelve a többiek reakcióit.
A játékelemeket tartósak, a kövek vastag fából készültek. A szabálykönyv rövid és áttekinthető, minden meg van magyarázva példákkal és képekkel.
Ami hiányzik a játékból az a pontozáshoz szükséges jelzők. Sajnos a pontokat egy papíron vagy valamilyen más módon vezetnünk kell, de azt hiszem ez nem egy nagy probléma.
A játék több mint megfelelő olyan alkalmakra, mikor kicsit agyalni szeretnétek, de mégsem egy komoly, többórás, összetett stratégiai játékkal akartok vesződni. Néhány Hive vagy Ingenious parti után bátran elővehető.
Jó szórakozást!
Szabálykönyv
Kategória:
Stratégia
Mechanizmus:
Lapka-elhelyezés, Pakli tervezés, Minták, Négyszög-rács
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Várpalota! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Nagy dobozos változat, nyomtatott magyar szabállyal.
0 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest II, Pomáz! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Költözés miatt eladő.
1 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Qwirkle társasjátékhoz