A Kulami egy könnyen tanulható társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A játék 2013-ban megnyerte a Mensa Select díját Mensa Select díj kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a moduláris tábla és a terület befolyásolás/irányítás...
Kategória:
Stratégia
Mechanizmus:
Moduláris tábla, Terület befolyásolás/irányítás
A társasjátékhoz oktató és bemutató videók nyújtanak segítséget! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Rövid játékidő! Ha csak gyors játékra vágysz a munka után, akkor ez a neked való!
Jelenleg egyik üzletben sem kapható a játék! Állíts be egy árufigyelést, hogy értesülj, amikor újra kapható lesz a boltokban!
2023-07-24 13:59:26
Egy mókás, gyors, egyszerű, de mégis jó gondolkodós absztrakt játék.
A doboztető magáért beszél, az insert jó, a fa lapkáknak is megvan a helye, külön pozitívum hogy a golyótárolók kivehetőek, így asztalra téve felhasználhatóak is.
Első pillantásra „Peg solitaire” típusú játéknak tűnik, de nem az, sőt annak mondhatni majdnem inverze (ott ugyanis leszedjük a golyókat, itt meg felrakjuk)
A játék lényege, hogy a 2,3,4 és 6 „lyukas” táblaelemeket lehelyezzük az asztalra, vagy szabályban ajánlott alakokat létrehozva vagy akár totál random lehelyezve (újrajátszhatóság így nagyon megnő), majd felváltva leteszünk 1-1 saját színű golyót az adott két szabály figyelembe vételével:
Ennyi. Egyszerű? Simaliba! Könnyű? Az, egész addig amíg elkezdenek fogyni a helyek. 😅
Amint ezen két szabálynak megfelelően valaki nem tud már lerakni golyót vége a játéknak.
A szabálykönyv három különböző pontozást javasol.
1 széthúzgáljuk a lapokat, megnézzük melyikben mennyi és milyen golyó van. Amelyikben egyenlő számú a két játékosnak az döntetlen, félretesszük, nem számolunk velük. Amelyeknél valakinek több van benne mint a másiknak, az „uralja” az adott lapot és megkapja érte a lap nagyságát pontokban (azaz nem csak a rajta lévő golyók száma után) Azaz 2,3,4 és 6 „lyukas” lapkák így 2,3,4 és 6 pontot érnek. KÉP és KÉP
2 megnézzük melyik játékosnak mennyi golyóból áll a legnagyobb összefüggő területe. KÉP és KÉP
3 összeszámoljuk ki hány minimum mennyiségü golyóból álló vonalat tudott létrehozni és ezeket pontozzuk. Pl. most legyen ez 4 golyó. KÉP
Suma: a játék minősége jó, akár a falapok, akár a golyóké is. A játék letisztult, egyszerű absztrakt, de mégis versengő két főre. Jóféle agytorna filler. Megszerettük, sokat előkerül.
2021-12-09 18:51:43
Régebben fent volt a play store-on az appja, többször játszottam is vele. Nagyon jó kis agyalós játék. A képek szerint szép, kellemes alkatrészekkel. Nincs benne semmi egetrengető, de az ötlet jó, érdekes, nem lerágott csont. Olyan Abalone kategória, nagyon jó néha játszani vele, de egy idő után biztos a polcra kerülne hosszabb időre.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Kulami társasjátékhoz