Ez a játék a 7 Csoda: Párbaj kiegészítője.
A 7 csoda Párbaj: Panteon egy könnyen tanulható kiegészítő a 7 Csoda: Párbaj társasjátékhoz, 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. Az alapjátékot az Év Játékának jelölték 2015-ben (BGG), illetve ebben az évben több, összesen 3 másik elismerést és jelölést is kapott. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól...
A 7 csoda Párbaj: Panteon egy könnyen tanulható kiegészítő a 7 Csoda: Párbaj társasjátékhoz, 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. Az alapjátékot az Év Játékának jelölték 2015-ben (BGG), illetve ebben az évben több, összesen 3 másik elismerést és jelölést is kapott. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés és a kártya húzás mechanizmusokra.
Szerezd meg az Istenek által kínált szívességeket vagy viseld haragjukat!
A 7 Wonders: Duel - Pantheon kiegészítőben számos civilizáció - görög, egyiptomi és közép-keleti - panteonja szerepel minden egyes Istennek más erejével karöltve, amelyek segíthetnek neked és az ellenségedet is akadályozhatják.
Az I. korszak során mitológiai tokeneket kell gyűjtened, melyek segítségével választhatsz mely istenségeknek lesz helye a Panteonban; a II. korszak alatt pedig áldozati tokeneket kell felhalmoznod, melyek a kiválasztott istenségek előtti tisztelgést teszik lehetővé. Ezután, a II. és III. korszakban lesz lehetőséged aktiválni egy Istent vagy Istennőt a Panteonban, ahelyett, hogy elvennél egy kártyát a piramisból. Ahhoz, hogy ezt végre tudd hajtani, teljesítened kell a kiválasztott Isten vagy Istennő áldozati kérését, majd helyezd őt a városod mellé. Emellett, lehetőséged van Főtemplomokat építeni, amelyek összesen 5,12 vagy 21 pontot érnek, attól függően, hogy mennyit építesz belőlük.
A 7 Wonders: Duel - Pantheon kiegészítő két új Csodával is bővült, a Szentéllyel és az Isteni Színházzal.
A doboz tartalma:
Magyar nyelvű ismertető
Forrás: Szellemlovas
Kategória:
Kártyajáték, Civilizáció, Városépítő, Kiegészítő, Ősi
Mechanizmus:
Kollekció gyűjtés, Kártya húzás
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
A tavaly végre magyarul is megjelent 7 Csoda Párbaj, (mely méltán szerepel a legjobb kétszemélyes játékok toplistáján) kiegészítője: a Panteon.
2023-07-13 19:59:41
Szerintem a 7 csoda Párbajhoz megjelent mindkét kiegészítő jónak mondható, a kettő közül nekem ez tetszik kevésbé.
Előnyei:
- Nagyon tetszik, hogy az első korban, amikor valaki istenkártyához jut, akkor nem egyszerűen megkapja, hanem előkészítheti, hogy a második kortól kezdve ki mennyi pénzért tudja megidézni. Így akkor sem jár rosszul, ha nem olyat húz, ami feltétlenül illene a tervébe.
- A legnagyobb erénye a kiegészítőnek, hogy újabb lehetőségeket biztosít a sorrend megváltoztatására, hiszen amikor istenkártyát aktivál valaki, akkor nem kell lapot elvennie a központi készletből. Ez sokszor sokkal többet segít, mint az istenkártya hatása.
Ami lehet előny és hátrány is (ízlés kérdése):
-a céhkártyák a harmadik korban lecserélődnek templomkártyákra. Ezeknek a pontozása jóval egyszerűbb, annak függvényében szerzel egyre többet, minél több lesz nálad a 3-ból. Valamint motivál az első korban megszerezhető tokenek gyűjtésére, hiszen a megfelelő szín ingyenessé tehet egy-egy templomot. Nekem a céhkártyák érdekesebbek, de az is igaz, hogy elképzelhető, hogy alig érnek valamit az adott játékban.
Hátrányai:
- Az istenkártyák erőssége teljesen eltérő, de ezt már előttem is kifejtették. Meg van pár, aminél lehettek volna kicsit kreatívabbak a készítők. Persze gondolom tesztelték őket rendesen, csak kicsit kiábrándító, hogy a háború istene annyi segítséget nyújt, mint egy második koros épület.
Összegezve: nem rossz kiegészítő a Panteon, ha valaki csak azzal szeretne játsznani, nagyon szívesen leülök vele. De ha csak egy kiegészítőt választhatok, akkor az Agora mellett teszem le a voksom, de ha tehetem, akkor hozzácsapom mindkettőt az alapjátékhoz.
BGG értékelés: 10/7
2023-06-02 13:34:00
Mi nagyon sokat játszottunk már a 7 csoda bápbajjal. Most nemrégiben beszereztük hozzá a Panteon kiegészítőt és rengeteget rak az alap játékhoz. Az Agorával válik majd tényleg teljesen egésszé ez a csodálatos játék. Ezt a kiegészítőt nagyon szeretem. Mi legtöbbször csak ketten játszunk, a páros játékok, de a többi is ami jól működik ketten nekünk lettek kitalálva.
2023-04-05 21:04:46
Nekem nagy kedvencem ez a kiegészítő, sokkal jobban tetszik mint az Agora :)
2023-04-03 16:27:14
Abszolút jól működik mindkettővel, pár perccel azért valóban nő a játákidő, de nem lényegesen sokkal. Szerintem az Agora jobb önmagában az alapjátékkal, de ha mindkettő benne van, arra sem mondok soha nemet, szerintem mindenképp tegyél vele egy próbát!
2023-04-03 15:59:58
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a két kieg-et a fő játékkal egyszere játszani? Ha igen, mi a tapasztalat, és mennyivel nő a játék ídő?
2023-04-01 21:09:48
Az az érdekes, hogy ez már legalább a negyedik olyan kérdés a 7 csoda Párbaj játékban, amit több játszma alatt sem sikerült megválaszolnunk. Aztán amikor feltettük a kérdéseket bizonyos fórumon kiderült, hogy egzaktul benne van a szabály könyvben, de valahogy mégis félre értelmeztük. Sokadjára elolvasva, illetve miután megkaptuk másoktól a választ leesett, hogy tényleg leírja a szabály, de elsőre (meg másodikra, meg harmadikra...) átsikkottunk rajta. Nem mondom, hogy nem lehettünk volna körültekintőbbek, de szerintem bőven ad a játékszabály leírás félreértésekre okot... 😊
2023-04-01 13:45:44
Teljesen igazad van! Az alapszabálykönyv írja, hogy a köröd végén fordul fel a kártya ami rejtve volt addig. Így a PANTEON szabálykönyv 8. oldala alapján a jelzőt a kör végén a rejtett lap felfordításakor a még a kört befejező játékos kapja meg azonnal.
Az zavart meg minket, hogy mi a kör elején fordítottuk fel a rejtett lapokat. Pedig nem úgy kell.
Köszi, hogy felfedted ezt a dolgot, mert így mi is rosszul játszottuk :)
2023-04-01 10:51:40
Ez azt jelentené, hogy ha felfordul egy kártya, amin mitológia jelző szerepel az azonnal azé a játékosé aki következik, függetlenül attól hogy van még 3 másik választható kártya? Laikusan azt gondolnám, hogy akkor az enyém a mitológiajelző, ha az alatta levő kártyát játszom ki. Egyébként most találtam a szabályban egy mondatot ami szinten furcsa nekem:
"ha a köröd VÉGÉN át kell fordítanod egy vagy több képpel lefelé néző kártyát, amin mitologiajelzo vagy felajánlásjelző található, vedd el azt a jelzőt és tedd magad elé."
Na ez is elég furcsa, ez alapján azé lenne, aki befejezte a körét és hozzáférhetővé tette azt a lapot, amin a jelzők vannak😊
2023-04-01 10:31:00
Mindkét esetben a felfordulás (jelzők elvétele) már a játékos köre elején történik, tehát a jelzőket megkapja azonnal. A mitológia jelző magadhoz vétele után dönthetsz, hogy mit cselekszel abban a körben. Lehet, hogy nem is biztos, hogy a jelzős kártyával fogsz operálni, hanem másikkal....
2023-04-01 07:31:08
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Számunkra a szabály nem egyértelmű. Mi történik, amikor az egyik játékos olyan kártyát dob ki az alakzatból, amelyiken mitológiajelző található, a mitológiajelzővel mi történik? Illetve a 2. korban amikor felfordul egy olyan kártya, melyen felajánlásjelző található, akkor a kártyával együtt az is felfordul?
2023-03-26 08:49:07
A folyamatos szabálykönyv-lapozgatással vitatkoznék. Az a komplexebb játékok sajátossága. Ez gyorsan megtanulható, 2 kör múlva már egy ritkán játszó csapatban sem kerül elő a füzet, mert a kártyákon és jelvényeken található piktogramok segítenek, simán emlékeztet, milyen hatása van az adott lapnak. Vannak játékok ahol valóban kicsit ronthat a játék élményen, hogy állandóan a szabályt kell bújni, de ez messze nem olyan. Szépen, logikusan illeszkednek a kiegészítő elemei az alap játékhoz.
2023-01-01 03:18:59
Nekünk még csak a 7 Csoda - Párbaj van meg. De se a Pantheon, se az Agora nem hiányozhat az alapjáték mellől, úgyhogy minél de minél hamarabb illene most már beszereznem mindkettőt. Szépen megtervezett társasjaték, gyönyörű illusztráicók, megannyi izgalom. :)
2022-08-17 15:01:04
Megadod a BGA profilodat? Ebben a topikban adtuk meg páran, ha van kedved, tedd meg te is. Azért itt jutott eszembe, mert írtad, hogy a BGA-n is sokat játszod a 7WD-t. És van egy másik, a BGG profiloknak is 😃
2022-08-17 14:05:23
Ha már kifejtettem a véleményem az alap 7 csoda párbajról és az Agora kiegészítőről is, akkor azt hiszem úgy fair ha a Panteont is értékelem picit. Többször megjegyeztem már, hogy a két kieg közül az Agora a favorit nálam, de alapvetően elvagyok a Panteonnal is, főleg ha a kettő együtt van játékban! A Panteon maximálisan jól megvalósítással hoz be egy abszolút ókor hangulatú témát, a politeista mitológiák isteneit. Ezen kívül tetszik, hogy a második fordulóra plusz taktikai lehetőségekkel fűszerezi a játékot, ugyanis a kártyák választása helyett, az elérhető istenek közül is válogathatunk. Ennek segítségével a választási sorrendet is jól manipulálhatjuk, ami a komplexitáson túl a döntési helyzetek mélységét is növeli. Az istenek komoly előnyökkel kecsegtetnek, ha sikerül a kedvükben járnunk. Viszont úgy érzem a balansz nem sikerült valami jól. A föníciai istenek például szerintem messze erősebbek, mint mondjuk a mezopotámiaiak (persze taktikája válogatja, melyik jelent nagyobb előnyt számunkra). Az egyiptomi istenségek is baromi erősek, konkrétan ellophatjuk egyikük segítségével az ellenfelünk valamelyik csodáját. A görög és a római mitológia tagjai a középmezőnyben helyezkednek el szerintem. Ezen kívül az első fordulóban nem teheted meg, hogy nem foglalkozol az istenek "felpakolásával" mert az ellenfeled könnyen a kevésbé előnyösebb képességgel bírókat teheti hozzád közelebb (ezek lesznek az olcsóbbak, az ütősebbek pedig jóval drágábban elérhetőek lesznek számodra). A kapu használata általában nem szokott költséghatékony lenni, viszont elég nagy lutri, mert koránt sem biztos, hogy az általad áhított istenséget tudod vele kiválasztani. Mindenképp ad a játékélményhez a Panteon is, de itt jóval több szerencse szagot orrontok, mint az Agora esetében. De próbáljátok ki mindkettőt (és döntsétek el ti magatok, hogy melyik jön be jobban), senkit sem akarok eltántorítani a maximálisan szubjektív véleményemmel!
2022-08-16 09:22:14
A két kiegészítő együttes alkalmazása növel a játék komplexitásán, és még több támadási felületet ad a játékosoknak. A tervezhetőséget picit megvariálja, de több lehetőséget is ad a taktikád módosítására. Én inkább Agora fan vagyok, de nagyon jól működik a kettő együtt szerintem, olyan kombókat tudsz benne összehozni, amik nagyon sokat fognak segíteni neked. Az egyik kiegészítő valamelyik elemével ki tudsz váltani a másik kiegészítő nyújtotta előnyt is, ami jócskán növeli a variációs lehetőségek számát. Én ajánlom, hogy próbáld ki mindkettővel, legalább egyszer, elég jó kis élményt fog nyújtani! ;)
2022-02-18 15:45:26
Szerk. : Ide írtam véletlenül az Agoráról egy hosszabb írást. Mivel törölni nem tudtam, a szöveget kiszedtem és a megfelelő topikban tettem.
2022-01-10 12:01:25
Sziasztok! Valaki esetleg nem próbálta még az Agorával együtt? Nagyon kíváncsi lennék, mennyire fér meg a 2 kiegészítő egymás mellett és hogy mennyire változtatja meg a játék stílusát.
2021-12-19 23:52:33
Az alapjáték viszonylagos tervezhetőségét eléggé meg tudja borítani, gonoszkodósabb lesz tőle a játék. Az alkatrészek hozzák a megszokott minőséget. A mitológia szerelmeseinek bőven van alkalmuk legeltetni a szemüket, gyönyörűek, monumentálisak az istenek. 🤩
2021-08-13 21:23:23
Az alapjátékot nagyon szeretjük, és kíváncsiak voltunk, hogy mit tesz hozzá ez a kiegészítő. Nagyon izgatottak voltunk a játék előtt a kibővített lehetőségek láttán, de a játék közben egyre inkább, míg a végére teljesen feleslegesnek éreztem azt a teret, amit hozzáad az alapjátékhoz. Sokkal kevesebb jelentőséget kaptak így maguk a csodák a parti közben, majdhogynem meg is feledkeztünk róluk, akaratlanul is fricskát adva ezzel a játék címének. Rossznak nem mondanám a kiegészítőt, de kissé rossz szájízzel gondolok arra, hogy a játékélményhez képest sok pénzbe került az, hogy számunkra nem adott hozzá a játékhoz különösebben többet.
2021-01-28 20:53:49
Az alapjátékkal picit hadilábon állok, mivel túl sokszor vesztek, de ennek ellenére beruháztam a kiegészítőre, hisz túlontúl sok jó van róla írva.
Azzal nem vitatkozhatok, hogy az alapjáték jó. Egyesek szerint nagyon jó, de én simán jó-ra értékelem, mert nem tud ráállni az agyam, pedig nem tartom alapból hülyének magam.
Viszont! Ez a kiegészítő engem levett a lábamról és több kedvet adott a játékhoz.
Első sorban mindenképp dicséretet érdemel a grafika és játéktábla kivitelezés, mivel gyönyörűen van megoldva minden. Én az istenkártyáknál konkrétan csak csorgattam a nyálam első körben.
Másfelől újra bejön az, ami valószínűleg mindenkit jellemzett az alapjáték első pár partijában: folyamatos szabálykönyv forgatás. Konkrétan megint új jelek, új lapok vannak, így kell tudni a jelentésüket.
Ami viszont baromi jó, hogy van egy újabb ráhatásunk a játékra, és emiatt még egyfajta taktikában lehet gondolkodni. Az istenek és erejük egyébként nagyon menőn van kitalálva, igazából engem le is nyűgözött egyből minden.
Határozottan ajánlom ezt a kiegészítőt, mert végre valahára nem szánalmas vesztéseim vannak, hanem pár ponton múlóak.
2021-01-21 14:24:32
Köszönöm szépen a válaszod!
2021-01-21 14:23:26
A leaders printandplay szóló kieg nem nagy valami, de amúgy sem szeretem a szóló módokat.
Vannak még p.a.p. csodakártyáim, de nem kevertem be őket, szerintem nincs rá szükség.
Az Agorát nem próbáltam.
2021-01-21 14:04:19
Szia!
Esetleg a többi kiegészítőt is próbáltad már? Ha igen, akkor melyiket tartod a legjobbnak és miért?
Köszönöm, ha válaszolsz
2021-01-21 13:50:30
Ez szenzációs. Hihetetlen taktikai mélységgel kifarmoltam az összes istent, és nagyon taktikus voltam, és egy ponttal megvertem a barátnőmet. A dolog szépséghibája az volt, hogy ő viszont az utolsó piros kártyával beletaposta a földbe a birodalmamat harci elefántilag. Oda kell figyelni. :) 🐘
Ez szenzációs.
2019-11-02 23:56:31
Már az alapjáték is kitűnő, de ezzel a kiegészítővel kihagyhatatlan!! A kétszemélyes játékok királya lett!
2019-05-10 19:26:12
100%-ban kötelező kiegészítője a játéknak.
2019-04-01 14:57:56
A 7 csoda párbaj bámulatosan jó 2 fős játék. Ehhez csináltak egy olyan jó kiegészítőt amitől szinte tökéletes lett a játék.
Nyelvfüggetlen emiatt az angol nyelv nem lehet probléma. Az istenek pedig nagyon szinesítik a játékmenetet.
2019-03-21 09:24:01
Az a alapjáték önmagában is hibátlan játék ... gondoltam ezt míg be nem szereztem a Pantheon kiegészítőt. Azóta nem játszuk nélküle, az istenek választása még több stratégiai lehetőséget nyújt.
The Messe Essen Convention Center is a Wonder for the 7 Wonders: Duel game. The completed Messe is worth 2 points at the end of the game. It also allows the player, in the moment when it's built, to take one card from the topmost row of the drafting structure (the line lying directly on the table), even if the card is still covered, and build it in their...
7 Wonders: Duel – The Messe Essen társasjáték Kiegészítő 1000 Ft-tól! - 1 felhasználó árulja ezt a játékot!
Szerezd meg az Istenek által kínált szívességeket vagy viseld haragjukat! A 7 Wonders: Duel - Pantheon kiegészítőben számos civilizáció - görög, egyiptomi és közép-keleti - panteonja szerepel minden egyes Istennek más erejével karöltve, amelyek segíthetnek neked és az ellenségedet is akadályozhatják. Az I. korszak során mitológiai tokeneket kell...
7 csoda Párbaj: Panteon társasjáték Kiegészítő 6290 Ft-tól! - 29 üzlet árulja ezt a játékot!
In 7 Wonders Duel: Leaders all of your favorite historical Leaders from the Leaders expansion return for you to incorporate into your games of 7 Wonders Duel! This fan expansion adds a step at the beginning of the game for players to draft their leaders (similar in style to the drafting of Wonders) and additional steps at the beginning of each age to...
A 7 Wonders Duel: Agora egy új táblával bővíti az alapjátékot - a Szenátussal -, amely hat külön kamarát foglal magában, amelyek különböző előnyöket biztosítanak a játékosok számára, ha sikerül a területet birtokba venniük. A játékosok szenátorkártyákkal szerezhetnek meg egy-egy szenátusi kamarát. Ha valamelyik játékos sikeresen átveszi az irányítást a...
7 Csoda: Párbaj – Agora társasjáték Kiegészítő 6670 Ft-tól! - 37 üzlet árulja ezt a játékot!
Home alone? No opponents available to play 7 Wonder Duel with you? Or maybe your partner / companion beats you every time? With our editor, Repos Production, Antoine and I have created this mini expansion of 7 Wonders Duel, which allows you to play the game SOLO, facing one of the 5 charismatic leaders. How does it work? Gameplay is simple: Choose or...
7 Wonders Duel: Solo társasjáték Kiegészítő 1800 Ft-tól! - 1 felhasználó árulja ezt a játékot!
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) 7 csoda Párbaj: Panteon társasjátékhoz