A Twilight Imperium - 4. kiadás egy nagyon összetett társasjáték, 3 - 6 játékos részére, az átlagos játékidő hosszú, akár 4 - 8 óra is lehet. A játékot 2017-ben jelölték a Golden Geek Awards díjára Legjobb stratégiai játék kategóriában, illetve szintén ebben az évben jelölték a Golden Geek Awards díjára is Legjobb tematikus játék kategóriában. A társast...
A Twilight Imperium - 4. kiadás egy nagyon összetett társasjáték, 3 - 6 játékos részére, az átlagos játékidő hosszú, akár 4 - 8 óra is lehet. A játékot 2017-ben jelölték a Golden Geek Awards díjára Legjobb stratégiai játék kategóriában, illetve szintén ebben az évben jelölték a Golden Geek Awards díjára is Legjobb tematikus játék kategóriában. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kereskedés, a moduláris tábla, a váltakozó képességek, a szavazás és a terület-impulzus mechanizmusokra.
Építs intergalaktikus birodalmat kereskedelem, kutatás, hódítás és a politika segítségével!
A Twilight Imperium (negyedik kiadás) egy galaktikus hódító űrstratégia, amelyben 3-6 játékos tölti be a 17 frakció egyikének szerepét, hogy katonai erővel, politikai manőverezéssel, gazdasági alkudozással övék legyen a galaxis irányítása. Minden frakció egyedi játékélményt biztosít, a féreglyukakon át közlekedő Creuss szellemeken (Ghosts of Creuss to the Emirates) át a Hacan Emírségig (Emirates of Hacan), akik a kereskedelem és a gazdaság mesterei. Ez a 17 faj számos utat kínál a győzelemhez, de csak egyvalaki ülhet Mecatol Rex trónjára, mint a galaxis új ura.
A Twilight Imperium-ban nincs két egyforma játék! Minden galaktikus korszak kezdetén a játéktábla egyedien alakul, így adva teret újabbnál-újabb stratégiák kialakítására, amelyről az 51 galaxislapka gondoskodik, amelyeken bolygóktól és szupernóváktól kezdve aszteroidamezőkig és gravitációs szakadásokig minden megtalálható. A játékosok ezekből a lapkákból kapnak egy leosztást, majd felváltva hozzák létre saját galaxisukat a Mecatol Rex, a tábla közepén lévő fővárosi bolygó körül. Bejárva a galaxist számos dolog nehezítheti vagy éppen könnyítheti az utazást. Egy ionvihar blokkolhatja a galaxison történő áthaladást, míg egy véletlenül elhelyezett gravitációs hasadék megvédhet a legközelebbi ellenségtől. A galaxis a tiétek, és csak arra vár, hogy miként mesterkedtek, és miként uraljátok majd.
Vizuális újításai mellett több elem is megváltozott a negyedik kiadásra, mellyekkel a veterán játékosokat is meg tudja lepni.
Minden játék más lesz a fajok változatossága és az űrtérkép rugalmassága között és ezáltal a sokadik alkalom után is olyan érzéssel ül le az ember játszani, mintha egy új részt nézne egy sorozatból, vagy egy hasonló, mégis más játékkal játszana.
A lehetőségek már-már végtelenek. Induljon az űropera!
Angol nyelvű játékszabály
Letöltés
Magyar nyelvű ismertető
Angol nyelvű ismertető
Angol nyelvű játékmenet
Kategória:
Politika, Civilizáció, Sci-Fi, Háború, Felfedező, Közgazdaság, Alkudozás, Világűr
Mechanizmus:
Kereskedés, Moduláris tábla, Váltakozó képességek, Szavazás, Terület-impulzus, Hatszög-rács, Kockadobás, Váltakozó fázisok, Rács mozgás, Akció draftolás, Follow, Tech Trees / Tech Tracks, Verseny, King of the Hill, Változó setup, Increase Value of Unchosen Resources, Movement Points
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Hosszú játékidő! Ha egy egész estés/napos kikapcsolódásra vágysz ez a neked való!
Csomagküldéssel, vagy személyesen! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
PoK kiegészítővel, CODEX I, II, III pakkokkal, teljes kártyavédőzéssel (1000 lap) EGYBEN! Views fül alatt For Trade szűrőt bekapcsolva láthatod a további eladó játékokat és az árakat: https://boardgamegeek.com/collection/user/mxgy
0 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Rengeteg fantasztikus sci-fi téma van, amiről társasjáték készült, és megérdemli, hogy egy cikkel adózzunk nekik, de itt és most ki szeretném emelni azokat a játékokat, amik kevésbé ismert alapokon nyugodnak...
JEM 2022 NOVEMBER
A társasjáték ideális karácsonyi ajándék, hiszen a játék élményét ajándékozzuk vele, de közben egy nagyon is kézzelfogható tárgy is, valami, ami remekül mutat a fa alatt.
A Table Talk podcast 7. adása a társasjáték archetípusokat járja körbe. Beszélgetnek: Gál József és Győri Zoli.
A modern társasjátékos mérföldkövek. Beszélgetnek: Gál József és Győri Zoltán.
Pilot rész. Beszélgetnek: Gál József és Győri Zoltán
2024-10-05 00:24:42
6. rész
Összefoglalás
Szerintem ezt a játékot egyszer mindenkinek érdemes kipróbálni, már csak kuriózumként is. De azt hangsúlyozom, hogy a megfelelő társaság elengedhetetlen hozzá, mert bár nagyon-nagyon jó kereteket ad, de azt mi töltjük meg tartalommal. Ha valaki nem szeret a többiekkel alkudozni, ha valakit zavar konfrontáció, vagy a szerencse szerepe (itt bizony kockákat dobunk a harchoz, és bár a hadseregünk mérete és minősége, valamint akciókártyáink jócskán befolyásolják a végkimenetelt, azért történnek csodák), akkor nem feltétlenül lesz neki jó élmény.
Igaz, hogy játék, de durván el lehet benne fáradni, és ha páran a végére már minden mindegy alapon játszanak, akkor is nagyon rossz szájízzel állhatunk fel az asztaltól.
De ha megfelelő hozzá a társaság, és amikről az előző posztokban írtam, azok elnyerték a tetszésedet, akkor ez a játék tényleg életreszóló élményeket tud okozni. Nagyon szeretem a heavy eurókat is, remek szórakozást nyújtanak, de ritkán okoznak olyan pillanatokat, amiket évekkel később is emlegetünk. Itt kb. majdnem minden játékalkalomra jut egy ilyen.
Kegyetlen, hosszú, fárasztó, de változatos, izgalmas és eszement grandiózus!
Szerintem iskolapéldája annak, hogy 10-es értékelésű alkotás (legyen társasjáték, film, zene vagy bármi) csak olyan lehet, ahol a készítő megálmodott valamit és azt megalkuvás nélkül tárja a világ elé. Igen, lesz akinek nem tetszik, lesz aki azt mondja, hogy már az egész ötlet hülyeség. De csak így lehet igazi rajongót szerezni, ha az ember all-in megy. Erről a játékról sokszor a Bohemian Rhapsody (a Queenről készült film, ami egyébként talán pont nem ilyen bátor alkotás) azon jelente ugrik be, ahol a menedzser azt ecseteli a zenekar tagjainak, hogy a címben szereplő szám mekkora bukás lesz. Hisz hosszú, olyan stílusokat használ, ami nem érdekel senkit. A többi meg zenetörténelem.
Szerintem a Twilight Imperium a társasjátékok Bohém Rapszódiája. Mestermű!
2024-10-05 00:22:33
Sziasztok!
A Kiralyok Profeciaja kieg. szinesiti avagy hozzatesz az alapjatekohoz, ugy ertem komplexebb lesz tole vagy csak uj frakciokat hoz be es kuldeteseket? Pld: boviti a jatekteret - tobb hexa-t hoz be stb...
Koszi!
2024-10-04 23:57:25
5. rész
Interakció: bár a játék ott az asztalon, a lényeg a játékosok között zajlik
Nagyon jó a fejlődés érzése a játék során. Egyre nagyobb armadánk lesz, egyre jobb űrhajókkal. Technológiáink egyre többet segítenek nekünk, gazdagabbak vagyunk és több akciót tudunk végrehajtani. Mégis, egyedül igazán lehetetlen nagyot alkotni ebben a játékban. Ha úgy próbáljuk meg játszani, mint a Rizikót, hogy csak harcolunk, hogy kitoljuk a határainkat, próbáljuk egyezkedés nélkül végrehajtani a küldetéseket, akkor kudarcra vagyunk ítélve. A játéktábla elég szűk és egyedül senki sem erősebb, mint az ellenfelei együtt. (Ha pedig mindenki így játssza, akkor sose lesz vége és a világ legrosszabb játéka mellől állnak fel a játékosok)
Jó alkukat kell kötnünk, mert sokkal kifizetődőbbek, mint a nyílt konfrontáció (legtöbbször). Nem hadvezérként, hanem egy birodalom irányítójaként kell gondolkodni. Így aztán folyamatosan alkudozunk, engedményeket teszünk, erőforrásokat cserélünk. A durva hátbaszúrás is meggondolandó, főleg ha ugyanazokkal játszunk újra és újra, mert a következő alkalommal már kevésbé alkudoznak velünk a többiek és úgy eszement nehéz. Tényleg az a cél, hogy fair-nek tűnő alkukat köss, amiből egy kicsit jobban jössz ki. Persze vannak helyzetek, amikor erőt mutatva kényszeríthetsz ki sokkal egyoldalúbb egyezségeket.
Mindebben a játék segít is, mindenkinek vannak kártyái, amiket másnak adva előnyt biztosít a számára. Ezek között is vannak frakció specifikusak, így a korábban említett Naalu-k eladhatják a képességet, hogy először jönnek. (Bár miért tennék?)
A legextrémebb ilyen lap azt tudja, hogy a másik kap egy pontot, de ha megtámad, akkor elveszíti. És egy 10 pontig tartó játékban ez nagyon-nagyon sokat ér. Ezt fel lehet ajánlani utolsó mentsvárként a hódítónak, vagy akár el is cserélhetitek valakivel ezen kártyáitokat, így létrehozva egy elég erős lábakon álló szövetséget.
És a korábban említett törvényalkotás fázisban szabadul el csak igazán az egyezkedés! :)
2024-10-04 23:47:01
4. rész
Pontozás, avagy a sunnyogás, alkalmazkodás és a tempó művészete
A játékban vannak publikus és titkos küldetések. Titkos küldetésből maximum hármat teljesíthetünk (kiegészítőben olykor 4-et). Ezen kívül vannak még egyéb pontszerzési lehetőségek, de a pontjaink 70-90 százaléka általában ezekből jön össze.
Szerintem a játék egyik legjobb szabálya, hogy ha valakinek elfoglalják akárhány bolygóját a home systemjében (a saját bolygói, ahonnan a frakciója származik), az nem teljesíthet publikus küldetéseket. Ha bárkinek szemléltetni szeretném, hogy milyen lehetett a cserépszavazás az ókorban, amikor a zsarnoknak kikiáltott embert elzavarták, egy Twilight Imperium végjátékot mutatnék neki. Ha valaki nyilvánvalóan be tudja fejezni a játékot (akár a 8-as kártyával, akár ő pontoz a forduló végén először), akkor a többiek egyesített haragja zúdul rá. És ez bár nagyon kegyetlennek tűnik, de számomra mégis jobb, mint amikor más játékokban a hátul állók az összes akciójukat arra használják el, hogy akadályozzák azt, aki jól áll, de közben ők sem haladnak a győzelem felé. Itt, ha valakit kiültetnek, azt jó időre kiültetik és utána sütögethetik a saját pecsenyéjüket.
A csoporttal együtt érdemes haladni, akár még lemaradva is, ha van egy jó tervünk arra, hogy meglepjük a többieket. Vannak titkos küldetések, amelyeket forduló közben lehet teljesíteni, ezek nagyon értékesek, mert váratlanok és tempóelőnyhöz juttathatnak minket. Nem lehetetlen egy forduló alatt 5 vagy több pontot szerezni, de azért ahhoz nagyon sok előre tervezés és a dolgok szerencsés együttállása is kell. Lehetnek hatalmas köreink, és a játék epikus volta miatt a hatalmas körök tényleg epikusak.
Izgalmas (king of the hill-szerű) fűszert ad a játéknak a központi bolygó, a Mecatol Rex. Az ezt uraló frakció minden fordulóban szerezhet egy pontot, ha sikerül megszereznie a 8-as stratégiakártyát, így mesterségesen ide gravitálja a játék a hadseregeket.
2024-10-04 23:14:54
3. rész
A stratégia kártyák, a játékos sorrend manipulálásának művészete
Minden forduló azzal kezdődik, hogy a nyolc stratégia kártya közül választunk egyet. De hogy ez micsoda döntés!
Eleinte még csak a kártya képességének lesz szerepe. Az akciófázisban végrehajthatunk vele valami király dolgot (technológiát fejleszthetünk, építkezhetünk, fellendíthetjük a kereskedelmünket stb…) és ennek az akciónak egy gyengébb verzióját ilyenkor a többiek is végrehajthatják bizonyos erőforrásért cserébe. Szóval érdemes azzal is tervezni, hogy a többiek vajon mit választanak, hisz akkor tudunk azzal kalkulálni, hogy milyen akciót akarunk/tudunk másolni.
De az igaz zseniális mechanika az az, hogy a stratégiakártyák meg vannak számozva és ezek a számok határozzák meg a játékos sorrendet az akció és a status fázisokban. Már az is fontos, hogy hányadiknak jövünk sorra az akciók végrehajtása során, de a status fázisban játékossorrendben szerezhetünk pontokat! (fordulónként egy publikus és egy titkos küldetést) És a játéknak azonnal vége, ha valaki eléri a 10 (vagy 14 hosszú -haha- játék esetén) pontot! Szóval az utolsó fordulókban már felértékelődnek az alacsony számú kártyák, még ha a képességük gyengébb is. A 8-as kártya kivétel, azzal forduló közben is lehet pontokat szerezni, de azzal az ember sokszor célpontot rajzol a hátára (erről kicsit később).
Ha szereted, ha az időzítésnek és a játékos sorrend manipulálásának szerepe van egy játékban, akkor kevés ennél jobb megoldással találkozhatsz a témában! Hab a tortán, hogy az egyik stratégiakártya biztosíthatja számodra, hogy a következő fordulóban te választhass először a stratégia kártyák közül.
Kis visszacsatolás, hogy az asszimetria milyen szintű a játékban: a Naalu-k (leginkább úgy tudnám leírni őket, hogy telepatikus képességgel megáldott félig kígyó lények) például választott kártyától függetlenül mindig először hajthatnak végre akciót és először is pontozhatnak. A kereskedőmester Hacanok pedig meg tudják venni a stratégia kártyádat!
2024-10-04 22:33:14
2. rész
Persze a gyönyörű megjelenés, a jól megírt frakció- és bolygóleírások (mert minden a játékban szereplő bolygóról is van egy kis leírás) mit sem érnének, ha a játék szörnyű lenne. Bár hárman meg sem közelíti az élményt, amit több játékossal hoz, mi így is el voltunk ájulva! Azóta pedig még jobban belemerülve csak nőtt a rajongás.
Feltételezem, hogy ha a játék oldalán jársz, akkor nagyjából tudod, hogy egy sci-fi 4X játékról van szó, ahol a cél a galaktikus birodalom trónjának megszerzése. Így inkább azokat a dolgokat emelem ki, amik szerintem parádésak ebben az alkotásban.
Változatosság
Nekem hatalmas pozitívum, ha játékról-játékra teljesen más megközelítés szükséges a győzelemhez, hogy új utakat kell kipróbálnom. Itt ezt minden biztosítja!
25 aszimmetrikus frakció eltérő erősségekkel (és gyengeségekkel), már ez magáért beszél. Teljesen máshogy kell játszani egy frakcióval aki a kereskedelem mestere, mint azzal aki a tudományé, vagy aki az ármánykodásé esetleg a háborúé. Más egységekkel és technológiákkal kezdenek, és vannak később kifejleszthető frakcióspecifikus technológiái is mindenkinek.
A világűr térképe is másképp épül fel minden játékban: dönthetünk úgy is, hogy mi építjük meg a megadott szabályok szerint, de vannak a neten nagyon jó térképek különböző játékosszámra, ha nem akar valaki ezzel foglalkozni. A lényeg, hogy mindig más elérhető erőforrásaid lesznek, máshogy kell terjeszkedned, védekezned.
A legjobb, hogy minden játékban másért lehet pontot szerezni. A publikus és a titkos küldetések is változnak, így lehet, hogy az egyik játékban a gazdasági megközelítés lesz a célravezető, a másikban meg a térkép bizonyos pontjait kell elfoglalnod.
A játékba egy idő után belép az agenda fázis (angolul játszottam még csak, magyarul nem tudom, hogy van), ahol két (pakliból húzott) törvényről szavazunk. Itt konkrétan megváltozhatnak a játék szabályai, eszméletlenül érdekes helyzeteket eredményezve! A legdurvább alkudozások és a legnagyobb nevetések itt történnek!
2024-10-04 22:25:56
1. rész
Először egy Dice Tower toplistán hallottam a játékról 5 évvel ezelőtt. Eléggé felkeltette az érdeklődésemet, meg is néztem pár videót róla, nagyon tetszett amit láttam, de az extrém hosszú játékalkalmak miatt úgy voltam vele, hogy jobb lesz csak távolról csodálni, esetleg egyszer kipróbálni.
Egyszerűen nem hagyott nyugodni, úgy voltam vele, ha ez a társasjátékozás egyik Szent Grálja és ennyire rezgek vele, akkor kell. Egy karácsonyra ezt kaptam az egész családomtól közösen, és azóta ez a kedvenc játékom, semmilyen más játék még a közelébe sem ér. Hogy miért? Előre szólok: Vigyázat! Rajongást nem csak nyomokban tartalmazhat!
Kezdjük a játék világával! Látszik, hogy hatalmas szerelemprojektről van szó, mert a 25 frakció (17 az alapjátékban) mindegyikének a háttértörténete külön-külön jobban ki van dolgozva, mint a legtöbb játéknál a teljes lore. Ahelyett, hogy megpróbálnám jelzőkkel leírni, hogy mennyi jól sikerültek szerintem, inkább elmesélem, hogy szerette meg a feleségem ezt a játékot. Karácsony este a kajakóma elültével, a ház elcsendesedtével elkezdtem a kinyomkodni a tokeneket, védőzni a kártyákat. A feleségem és a tesóm megígérték, hogy ha nem is aznap este, de másnap mindenképp kipróbálják velem. A feleségem inkább csak miattam szánta rá magát.. Megemlítettem, hogy van története a játéknak (külön füzet a „nagy sztoriról”, és a játékostáblák hátoldalán a frakciókról.), a feleségem azt mondta, hogy belekukkant. Nagyon csendben volt, egyszer csak kitört: „Ennek tényleg igazi világa van, na mutasd a frakciókat!” Olvassa az egyiket, olvassa a másikat: „Na jó, elolvasom mindet és én mesélem el nektek!”
„Tibi, ezek a nagy fémpáncélos lávalények a tudósok rabszolgái voltak!....Ezek a békés teknősök, jajj, az egyik bolygójukat lebombázták azok, akik bolygójának nincs is napja…Tibi, van egy frakció, akik egy számítógépes vírus, teljesen robotok, másoktól lopják a technológiákat!”
Annyira belelkesedett, hogy még aznap éjjel lejátszottuk hajnalig az első játékunkat.
2024-01-15 11:41:46
Szerintem 4 fővel már édemes leülni hozzá. "Gyakorlásnak" még 3 fővel is jó. Az igazi 6 fővel lesz, az tuti. Szerintem a magyar változat tartozékainak kiváló a minősége. Én elégedett vagyok a játékkal ilyen szempontból is.
2023-11-04 12:31:09
Sziasztok!
Kerdesem az, hogy minimum hany fovel kell jatszani ahhoz, hogy az esszenciaja a jateknak kijojjon. Amennyiben nem jon ossze annyi jatekos, mert felek ez egy nagyobb letszam a viszgalodasaim alapjan, mennyi az a minimalis letszammal erdemes leulni hozza?
Game komponens minosege a magyar valtozatnak?
Koszonom!
2023-01-16 11:24:52
Sziasztok!
Bővebb játékbemutató cikkünk:
http://diceanddecks.hu/cikkek/twilight-imperium-negyedik-kiadas
2021-01-05 00:09:32
Mai napon játszottam vele először. Először megijedtem a rengeteg szabálytól. De a játékot játszva hamar érthető, főleg, ha van tapasztalat már komolyabb társasokból. Izgalmas, rengeteg lehetőség.. elsőre szerintem az újrajátszhatósága is jó. Szerintem, aki régen játszott az Imperium Galacticaval, annak tuti bejön! :D
2019-07-18 06:00:18
Ez az a játék, aminél nem zavar hogy akár egy félnapra is elraból! Szinte bármikor hajlandó vagyok leülni játszani vele!
2019-05-04 10:44:34
A Twilight Imperium egy nehézsúlyú stratégiai társasjáték, amelyben minden játékos egész civilizációk sorsát veheti a kezébe. Építhet, kereskedhet, fejleszthet, háborúzhat, vagy diplomáciai kapcsolatokat építhet ki. A játékra jellemző a játékosok közötti interakcó. Ez már a játék negyedik kiadása, így a akezdeti szabályhibákat teljesen kijavították. Nem kifejezetten családi játék, hiszen van olyan parti, ami akár 7-8 órás is lehet. De azoknak számos élményt nyújt, akik nekiveselkednek.
2018-02-17 16:24:11
Köszönjük, hogy szóltál! Megnézzük! :)
2018-02-15 12:14:24
A szűrőben használtam a "Magyarul" lehetőséget. Kiadta ezt a játékot is, amiből viszont csak ANGOL verzió létezik. És sajnos nem csak ennél a játéknál tapastaltam, hogy magyarul ki nem adott játékokat is listáz "magyar" keresésre. :(
Ixth. Az elveszett bolygó. A tudósok régóta vitatják az Ixth létezését. Egyesek úgy tartják, hogy egykor virágzó paradicsom lehetett, ám egy expedíció egy rejtélyes átjárón keresztül felfedte az igazságot. Az Ixth sohasem paradicsom, mindig is börtön volt. Amikor a Lazax Birodalom még csak a szárnyait bontogatta, véres háborúba kezdett a mahact néven...
Twilight Imperium: Királyok próféciája társasjáték Kiegészítő 40425 Ft-tól! - 1 felhasználó és 17 üzlet árulja ezt a játékot!
Twilight Imperium: Fourth Edition – Twilight Codex Volume 1: Ordinian társasjáték Kiegészítő 103000 Ft-tól! - 1 felhasználó árulja ezt a játékot!
Twilight Imperium: Fourth Edition – Twilight Codex Volume II: Affinity társasjáték Kiegészítő 103000 Ft-tól! - 1 felhasználó árulja ezt a játékot!
The Codex is a web-based publication that highlights rules updates and showcases new content for Twilight Imperium: Fourth Edition and its Prophecy of Kings expansion. This volume includes: 6 Alternative Faction Leaders 1 Alternative Faction Mech 3 Alternative Secret Objective Cards 2 Alternative Alliance Reference Cards 3 Alternative Faction Reference...
Twilight Imperium: Fourth Edition – Twilight Codex Volume III: Vigil társasjáték Kiegészítő 103000 Ft-tól! - 1 felhasználó árulja ezt a játékot!
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Twilight Imperium - 4. kiadás társasjátékhoz