Mosaic: A civilizáció története
Mosaic: A civilizáció története
Mosaic: A civilizáció története
Videó beküldése

Mosaic: A civilizáció története társasjáték

társasjáték, 2023
Értékelem!

A Mosaic: A civilizáció története egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 6 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 2 óra is lehet. A játékot 2022-ben jelölték a Golden Geek Awards díjára Medium Game of the Year kategóriában. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció...

A Mosaic: A civilizáció története egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 6 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 2 óra is lehet. A játékot 2022-ben jelölték a Golden Geek Awards díjára Medium Game of the Year kategóriában. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a váltakozó képességek, a pakli tervezés, a kártya húzás és a terület befolyásolás/irányítás mechanizmusokra.

A Szellemlovas leírása:

Legyen a tiéd a leggazdagabb földközi-tengeri civilizáció!
A Mosaic: A civilizáció története egy akcióválasztós civilizációépítő játék. A játékosok körről körre fejlesztik saját civilizációjukat, termelnek és használnak erőforrásokat és szereznek újabb területeket különböző régiókban.

Nagy volt a jövés-menés a Földközi-tenger környékén az utóbbi pár ezer évben. Birodalmak emelkedtek és tűntek el, volt amelyik alig néhányszáz, de volt, ami néhány ezer évig is húzta. Persze felépíteni egy civilizációt a nulláról nem kis vállalkozás: a Mosaic: A civilizáció történetében lehetőségetek lesz ezt testközelből megtapasztalni, méghozzá észbontó változatossággal!

Ahhoz, hogy egy nagy civilizáció létrejöhessen, stabil alapokra van szükség: olyanokra, mint a tudomány, a kormányzat, gazdaság, építészet, mezőgazdaság, harcászat, kultúra vagy a népegészség és városiasodás. A játékban ki-ki erre a kilenc pillérre építi a maga civilizációját, és hogy Te éppen melyik oszlopot teszed igazán erőssé, az csakis rajtad múlik, elvégre a te birodalmadról van szó.

Azért nem kell megijedni, szó sincs végtelenül bonyolult szabályokról vagy nehezen befogadható játékmenetről – ellenkezőleg! A Mosaic: A civilizáció története bár nem kezdő társasjáték, de azért igen jól átlátható és rendkívül gördülékeny, dacára annak, mennyi lehetőség kínálkozik, miközben az ember csodákat épít, városokat emel, újabb árukkal kezd kereskedni vagy különböző technológiákkal fejleszti az élet más-más területét a maga birodalmában.

Angol nyelvű játékszabály
Letöltés

Forrás: Szellemlovas
Az üzletekben most 10% kedvezménnyel kaphatod meg ezt a játékot!
  • 15 000 Ft-tól
  • 30 ajánlat

Kategória: Civilizáció, Közgazdaság, Ősi, Építés / Terjeszkedés
Mechanizmus: Kollekció gyűjtés, Váltakozó képességek, Pakli tervezés, Kártya húzás, Terület befolyásolás/irányítás, Megtervezett körök/akcók, Játék végi bónuszok, Változó setup, Tags

Videók

A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!

Üzletek

Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!

2

Párosan

Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!

Mosaic: A civilizáció története társasjáték vásárlása, árak és üzletek

A felhasználók ajánlatai

Mosaic: A civilizáció történetebittner.ede, Szeged, hétvégénként Budapest 13. kerület

Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Szeged, hétvégénként Budapest 13. kerület! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

MTL kártyavédő az összes kártyán

2 érdeklődő


Mosaic: A civilizáció történetedbalazs77, Budapest

Akár cserélném is! Csak személyesen itt: Budapest!

Egyszer játszott, de nem annyira jött be. Csere érdekelhet érték egyeztetéssel: Seti, Atiwa, Andromeda's edge, Castle Combo

0 érdeklődő


Mosaic: A civilizáció történetetamas72

Csak csomagküldéssel! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

párszor próbált , nekünk túl komplex. magyar szabály van hozzá ,

0 érdeklődő


Mosaic: A civilizáció történetekiraly.zsombor, Újpest,Balassagyarmat

Akár cserélném is! Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Újpest,Balassagyarmat! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Kipróbáltam, nem tetszik Az érdeklődések ellenére még mindig elérhető 2025,01.03. :) Csere is! Scyhte, Concordia,Mars Terraformálása,Ticket to ride,El Grande,Five Tribes,Cascadia,Istanbul,Alhambra,Reptáv,Darwin nyomában

3 érdeklődő


Mosaic: A civilizáció történetekyra.oa, Budapesten előre egyeztetett helyszínen

Csak személyesen itt: Budapesten előre egyeztetett helyszínen!

Készlet realizálás miatt, nálunk ritkán kerül elő, egyszer játszottunk vele.

0 érdeklődő


Mosaic: A civilizáció történetePitor, Kecskemét, esetleg Cegléd, Tiszakècske(, Szeged )

Csak személyesen itt: Kecskemét, esetleg Cegléd, Tiszakècske(, Szeged )!

Màsik is van belőle a csalàdban(a német az olcsóbb...)

2 érdeklődő


Mosaic: A civilizáció történeteCsatko, Budapest

Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Nincsen időm.

0 érdeklődő


Mosaic: A civilizáció történeteElement, Szeged

Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Szeged! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Bontatlan, hibátlan állapotú! Magyar kiadás.

0 érdeklődő


Mosaic: A civilizáció történeteLion101, Budapest XIV. vagy XV. kerület

Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest XIV. vagy XV. kerület! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Magyar kiadás! Új, bontatlan, hibátlan állapotú!

0 érdeklődő




Árkalkulátor

Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!

Mosaic: A civilizáció története társasjáték videók (3)

Kapcsolódó cikkek

Díjak és jelölések

Medium Game of the Year

jelölt, Golden Geek Awards, 2022

Kommentek

Kommentek

  • kicsianiko

    2024-12-28 19:35:46

    Gémklubnál is egész jó áron volt pár hete, igaz, nem annyira akciósan, mint a német kiadás. Viszont örülök, hogy magyarul van meg a játék. Néhány parti után valószínűleg nem zavarna az idegen nyelv, de a vezetők egyedi képességét is meg kell ismerni, és a kártyákon lévő szövegről is tudni kell, mit akar. A többsége egyszerű: pl. adótermeléshez, élelemtermeléshez ad valamennyit, a nehezebben érthető leírások a katonai technológiakártyákon vannak, ami egyébként nem olyan sok, de mindegyik mást ír: pl gyalogságról ír, lovasságról ír, mozgathatod az egységeidet/legyőzhetsz idegen egységeket, stb. Egyszer játszottuk 2 fővel, a játék nagy részében az ikonokat gyűjtöttem. Ó, és vannak mérföldkő lapkák is, azokon is szöveg van, bár ott is a többség egyértelmű. A kérdés az, hogy elfogadja-e a társaságotok, ha idegen nyelven kell olvasni a kártyákat, mert bizony az olvasást nem lehet elkerülni a játékban. A másik kérdés véleményem szerint a jatékhossz, ami bizonyára csökkenthető, ha a játékot megismertétek. Nekünk 2 fővel az első parti 4 és fél óra volt. 😂 A katonasággal alig hajtottunk végre akciót, és a befolyást sem módosítottuk ezzel. Úgy képzelem, több fővel ennek az akciónak a lényege jobban kijön.

    Jóval könnyebb, mint az MT. A 8 akció lényegét a gyerekeim is megértenék, de nem sikerülne őket asztalnál tartani. Nem is nekik készült játék. 😊

  • laptopzsol

    2024-12-28 10:51:55

    Elégé nyelvfüggő. Sok kártyán hosszabb szöveg is van, hogy mikor és mit ad. Ugyan ez a csodákon is, de minden lapkán, sőt a karakter lapokon is.

    Az, hogy annyiban hasonlít a MT -re, hogy vannak benne kártyák, hexa, van alapanyag meg tábla hozzá. Ez azért elmondható pár játékról.
    Az MT : várost kell építeni, hőmérsékletet emelsz, óceán és erdő lapkát teszel le, oxigén szinttett emelsz, jövőben játszódik, termelsz dolgokat, a Marson vagyunk.
    A Mosaic: Várost építesz, falvakat, csodákat, kikötőket, katonákat toborzol, adót fizetsz és veszel el, termelsz dolgokat, múltban játszódik, a Földön vagyunk.
    Nálam meg fér mind a kettő a polcon, és szeretem mindegyiket.

  • Faresz

    2024-12-28 10:09:06

    A játékot kifejezetten baráti áron, Magyar Zsolton keresztül meg lehet rendelni német nyelven. Szimpatikus, hogy akár öten is lehet játszani, ami nálunk fontos, jó pont, hogy emlékeztet a Mars terraformálására, nekem egyetlen, és tudom, hogy nagyon béna kérdésem lenne. Mennyire nyelvfüggőek a különböző kártyák? Látok rajtuk elég sok szöveget, de mintha az ikonok is sokat segítenének. Kinek és milyen tapasztalatai vannak a társassal kapcsolatosan? Köszi:)

  • bigz0636

    2024-12-26 10:19:48

    Egy dologban ki kell, hogy javítsalak. Mindig tudsz építeni, ha van nyersanyagod hozzá, illetve falu építés ingyenes. A szabály kitér rá az építés akciónál. A kártya igaz plusz bónuszt ad.

  • petersson8

    2024-07-28 00:58:32

    Az utóbbi idők egyik legtúlárazottabb játéka (bár szép, de nem érzem indokoltnak a komponensek tekintetében ezt az eget rengető árat) kimondottan jó! Bármikor szívesen leülnék mellé, de annyira nem jó, hogy helyet kapjon a polcomon.

    Egy civilizáció építős játékban és sokkal több interakciót igényelnék a játékosokkal és mindenekelőtt sokkal erősebb hangulatot. Sajnos az atmoszférának eléggé alávág, hogy a fejlődésünk, az újabb technológiák random és össze-vissza kerülnek játékba. Az sem tett jót a tematikának, hogy a Szfinxet simán felépíthetem Franciaországba, és sajnos az is negatívan sült el, hogy a magunk előtt gyűjtött kártyákkal egyrészt elférni is nagyon nehéz, másrészt egymást letakarva folyamatosan gyilkolja a hangulatot.

    De mondok jókat. Ez a játék nagyon Mars terraformálása. Legalábbis nekem. Persze, nincsen közös cél és nincsen a Marsban területfoglalás sem, de a kártyák működése, a szettgyűjtés őrülete és az akciók mind-mind a Mars terraformálását jutatta eszembe. Ez persze jó dolog, mert szeretem a Marsot.

    Mindezek mellett tetszik, hogy az achievementekért küzdeni kell, hogy a körönként egy akció mennyire kevés, hogy körökkel előre tudsz tervezni, hogy a termelés nem bőkezű, hanem alapos átgondolást igényel. Tetszik, hogy nem tudsz mident is megszerezni és hogy a győzelemhez több út is vezethet.

    Nem tetszik viszont a szerencsefaktor. Míg a Marsban bármikor építhetek egy várost, addig ittmeg kellvárni, hogy a kínálatba bekerüljön egy város kártya. Nyilván nem jött egy sem, amikor körökön át vártam rá. Ez egy teljesen szükségtelen szerencsefaktor.

    Lehet picit negatív a hangvétele az írásomnak, de a játék nem hagyott bennem rossz élményeket és több ponton is találkoztam vele. De semmiképpen nem az én játékom a Mosaic. Marad a Mars.

  • kiraly.zsombor

    2024-01-07 16:22:41

    Pár kevesbé rutin játékosnak segítenék saját tapasztaltből. Ha próbálod tanulni/tanítani mint én :)
    Részben a játékszabályt okolva ezen pontok hiányáért.

    A kezdő technológia kártyák:
    Ezeket korlátlanul kijáthaszhatod a játékban, így még a kezdet előtt (vezető oztáskor) érdemes lehet mind az 5-öt kijátszani.
    Azokat is kijáthszhatod aminek már valamilyen civilizációs alappillér az előkövetelménye. Ha ügyesen válogattál lehetséges (nem kell egy újabb kört várni rá.)

    A legnagybb fejtörést az építés fázis adta.
    Kártyával: vedd el a kártyát és magkapod érte az előnyöket. (Kikiötőváros,Város - kell fizetni (4kő, 2 népesség) még Falu(Födműves falu, Kézműves falu nem kell fizetni).
    Ha (szárazföldi várost) építesz 5 pénzt be kell tenni a kincstárba a készletből (nem saját pénzből). Még Kikötőváros építésekor 10 pénzt.
    (Nekem ebből nem derült ki, hogy szintén ez a teendő, ha kártya nélkül építek várost. De feltételezem igen.)

    Ezt követően ha eljutsz oda, hogy építkezz és letegyél egy települést típust tartsd észben, hogy az eredti szabály szerint csak a város köré építhetsz falut a mellette lévő (teljes)hexákba és nem hosszabbíthatod meg a kiterjedését hogy két falu van egymás melett! Azaz, max 6 falu lehet egy város melett.

    A Katonaság akció is zavart keltő.
    A katonaság során nincs letisztázva van-e bármi különség a lovasság és gyalogság között. (Egyébként nincs különbség, erősségben vagy mozgásban csak a technológiai kártyák különböztetik meg őket.) Ez első játékban biztosan felmerül mindenkiben.Főként ha Rizikóztál életedben :)
    Szintén fontos elem katonaságot csak olyan régióban játhatsz le ahol van városod. (Kivéve ha kártya nem ad rá felhatalmazást, hogy bárhova teheted.)
    Egy katona természetesen egy régiót tud mozogni max (kivéve ha egy kártya engedélyez mást.)

    (+Az Adó és Vám kártyáknál tartsd észben, hogy a kincstából is jár az összes bentlévő pénzt nem csak a lapka után.)

    Illetve legjobb szabálymagyarázatnak ezt ajánlom:
    Mosaic: A Story Of Civilization - How To Play (youtube.com)

  • veerzoltan80

    2024-01-04 10:25:48

    véleményt szeretnék kérni a játék magyar verziójáról, milyen lett, van e benne a ks-hez képest bármi módosulás. a TJÜ-n nagyon szemeztem vele de aztán elriasztott a kismillió lapka és alkatrész, kíváncsi lennék a véleményére annak aki már próbálta, hogy mennyire lett jó a cucc. köszönöm előre is.

  • Bazsix

    2023-02-07 19:00:46

    Nézzük kicsit a kiszereléseket. Colossus edition-re fizettem be. Véleményem az, hogy a játékélményhez nem szükséges ez a verzió, az alap is megteszi. A műanyag minik sztem látványilag rosszabbak, ameddig nincsenek kifestve, főleg a sötétebb tónusúak (csodákat leszámítva). A festett papír alapú tokenek sztem pont megteszik. A BGG-n persze vannak más vélemények is, ott a papír alapúra panaszkodtak többen, hogy elsőre nehezen látták át a különbséget (másoknak nehezebben tudták elmagyarázni a játékszabályok során, hogy mi mire való). A Colossus edition-ban mindkét verzió megtalálható. Kifestésük rengeteg idő, cirka 6x50db + csodák.

    A neoprene mat sztem inkább dob a játékon. Én valahogy jobban szeretem ezt a megoldást, mint a sérülékeny papír alapú táblákat. Van olyan ami megvan már 15+ éve és még most is hibátlan, egyben van, nem fakult ki, stb.

    Maga a játék:

    A szabálykönyv sztem érthető, logikus felépítésű. Talán a nyersanyagok nincsenek megnevezve így amire azt hittem, hogy réz, arról kiderült, hogy farönk... BGG-n van egy lista. Nem árt tudni, mert a játék viszont utal arra, hogy x bronzzal csinálj vmit.

    Nagyon keveset kell forgatni a BGG-t, amin főleg olyan kérdéseket tettek fel a játékkal kapcsolatban, ami benne van a szabálykönyvben. Ami miatt én magam is forgattam többször az Herobotus volt, az automata ellenfél.

    Játék mechanika, mivel CIV fan vagyok, így mindig is kerestem a táblajáték verzióit. Ha nem is egy CIV, de sok közös van bennük:

    - építés, fejlődés
    - csodák
    - "kereskedés"
    - aranykor
    - stb.

    A játék mechanikája sztem jó, könnyen megérthető. Nem egy hard core stratégia, de azért lehet benne előre tervezni, gondolkodni, taktikázni.

    A hadseregnek nincs jelentős szerepe, de mégis megvan a helye, szükség van a győzelemhez. Maga a játék nem is a harcra lett kiélezve.

    Kinézet. Amint szaporodnak a városok, farmok, kikötők, csodák, színessé válik a térkép. Ami alapból sem üres, hiszen kezdetben tele rakjuk nyersanyaggal.

    A játékot ajánlom CIV fanoknak, meg persze bárkinek!

A Mosaic: A civilizáció története társasjáték és kiegészítői (4)

Részletes adatok

Részletek

  • Játékidő:  2 óra
  • Játékosok:  2 - 6
  • Ajánlott életkor:  12+
  • Komplexitás:  Közepesen összetett
  • Tervező:  Glenn Drover
  • Illusztrátor:  Jared Blando, Jacoby O'Connor, Grzegorz Pedrycz, Annie Stegg, Jessica Riola, Erica Rossi, Hendrik Noack
  • Kiadók:  Portal Games, Gém Klub Kft., Pendragon Game Studio, Arrakis Games, Sylex, Forbidden Games
  • Elérhető nyelvek:  angol, francia, német, magyar, olasz, lengyel, spanyol

Alternatív nevei


Kiadások

  • English Colossus edition
    • Kiadás éve: 2022
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 34.3 cm x 41.9 cm x 17.1 cm
    • Súly: 6.9 kg
  • English edition
    • Kiadás éve: 2022
    • Nyelv: angol
  • English retail edition
    • Kiadás éve: 2022
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 32 cm x 23.5 cm x 10 cm
    • Súly: 3.9 kg
  • German Colossus edition
    • Kiadás éve: 2022
    • Nyelv: német
    • Méretek: 42 cm x 34.5 cm x 19.5 cm
    • Súly: 11 kg
  • Italian edition
    • Kiadás éve: 2022
    • Nyelv: olasz
  • Polish edition
    • Kiadás éve: 2022
    • Nyelv: lengyel
  • Spanish Colossus edition
    • Kiadás éve: 2022
    • Nyelv: spanyol
    • Méretek: 42 cm x 34.5 cm x 19.5 cm
    • Súly: 11 kg
  • Spanish edition
    • Kiadás éve: 2022
    • Nyelv: spanyol
  • Sphinx Kickstarter edition
    • Kiadás éve: 2022
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 34.3 cm x 41.9 cm x 11.4 cm
    • Súly: 7.7 kg
  • French Colossus edition
    • Kiadás éve: 2023
    • Nyelv: francia
    • Méretek: 42 cm x 34.5 cm x 19.5 cm
    • Súly: 11 kg
  • French edition
    • Kiadás éve: 2023
    • Nyelv: francia
    • Méretek: 32 cm x 23 cm x 10 cm
    • Súly: 5 kg
  • German edition
    • Kiadás éve: 2023
    • Nyelv: német
    • Méretek: 20.5 cm x 32 cm x 10.4 cm
    • Súly: 4 kg
  • Hungarian edition
    • Kiadás éve: 2023
    • Nyelv: magyar
  • Polish Colossus editon
    • Kiadás éve: 2023
    • Nyelv: lengyel
    • Méretek: 42 cm x 34.5 cm x 19.5 cm
    • Súly: 11 kg

Hasonló játékok

Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Mosaic: A civilizáció története társasjátékhoz