Az Agricola egy összetett társasjáték, 1 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő hosszú, akár 30 - 150 perc is lehet. A játékot az Év Játékának választották 2008-ban (BGG), illetve ebben az évben több, összesen 5 másik elismerést és jelölést is kapott. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a...
Az Agricola egy összetett társasjáték, 1 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő hosszú, akár 30 - 150 perc is lehet. A játékot az Év Játékának választották 2008-ban (BGG), illetve ebben az évben több, összesen 5 másik elismerést és jelölést is kapott. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a váltakozó képességek, a pakli tervezés, a terület foglalás, a munkás-elhelyezés és a solitaire mechanizmusokra.
Hát bizony nem lehetett egyszerű. Uwe Rosenberg méltán híres játékában kipróbálhatod, Te hogyan boldogultál volna a 17.században, mint földműves és a magyar kiadásnak köszönhetően még angol tudásra sincs szükséged hozzá! A XVII. század Európájában kell családod útját egyengetve gazdálkodni, növényeket termeszteni és állatokat tartani, míg mindeközben biztosítani a szükséges élelmet is számukra.
A játék folyamán mindenki egy-egy családot irányít, kezdetben két családtaggal. Későbbiekben természetesen, ahogy a gazdaság és a szobák száma is növekszik, a családgyarapításra is lehetőség lesz. Azonban vigyázz, mert az új jövevényeket el is kell látni, tehát megfelelő élelmet és fekhelyet kell biztosítanunk a számukra.
A játék 14 körből és egy kör több fázisból áll, melyek az alábbiak:
1. Körkártya felcsapása - ezzel eggyel bővül a választható akciók száma
2. Nyersanyagok feltöltése - ilyenkor a megfelelő helyekre felhelyezzük a megadott nyersanyagokat, állatokat.
3. Munka fázis - A játékosok egymás után, egyenként elküldik dolgozni családtagjaikat.
4. Hazatérés - A nap végén (mikor mindenki elküldte minden emberét) a családtagok hazatérnek.
A körönként teljesítendő illetve választható feladatok egy központi játéktáblán láthatóak, melyek száma a körkáryták felhúzásával nő. Ezek lehetnek pl. házbővítés, családgyarapítás, földművelés, állattenyésztés vagy nyersanyaggyűjtés. Egy akciót csak egy játékos választhat, tehát gondosan meg kell választani, hogy ki mit szeretne csinálni és az sem mindegy, hogy a körben mikor következel.
Bizonyos körök végén (4,7,9,11,13 és 14) eljön a begyűjtés ideje, amikor is mindenki megkapja a munkája gyümölcsét nyersanyagok formájában. Ilyenkor kell a családot is etetni a kitermesztett árukból és ilyenkor szaporodhatnak a tenyésztett állatok is. Amelyik családtagról nem tudunk gondoskodni, azt kéregetni kell küldeni (kapunk egy "kéregetés" kártyát, amely a játék végén mínusz pontokat ér). A játék a 14. kör végén, miután begyűjtöttünk és etettünk mindent és mindenkit, véget ér és ekkor pontszámítás veszi kezdetét. És aki a legtöbb győzelmi pontot érte el, azaz a legjobb farmot hozta létre, nyeri a játékot.
A játékban fontos szerepet kap a tervezés és a gondolkodás. Igyekezni kell minden téren megfelelően bővíteni a gazdaságot és közben a családot is, hogy a későbbiekben több akciót is végrehajthassunk.
A játékot elég változatos létszámmal lehet játszani, akár egyedül, de akár öten is. Minden egyes játékos után körülbelül fél órát számoljunk a játékidőnek.
Az alap farmgazdálkodáson túl, további lehetőségek is rejtőznek a játékban. Rengeteg mennyiségű kártya is helyet kapott a dobozban, melyek segítségével megkönnyíthetjük családtagjaink dolgát.
Mesterségek tanulásával okosíthatjuk családunkat, így bónuszpontokat, vagy plusz nyersanyagokat illetve egyéb könnyítéseket kapunk. Első mesterségnek igen hasznos lehet pl. a Házitanító, ha valaki más munkájából szeret jól járni akkor a Talpnyaló is jó választás lehet. Aki nagy házat tervez, neki a Kőhordó mesterséget érdemes elsajátítani.
A mesterségeken túl nem árt ha bizonyos szerszámokkal, eszközökkel vagy felszereltséggel is rendelkezünk, melyek megkönnyítik a család mindennapjait. Ezeket kis-és nagy fejlesztések formájában tudjuk megszerezni pl. tűzhely, balta, kosár, galambdúc.
- Játéktáblák (5 birtoktábla, 3 játéktábla, 1 fejlesztéstábla)
- 360 kártya (169 mesterség, 139 kisfejlesztés, 10 nagyfejlesztés, 14 körkártya, 16 akciókártya, 5 kolduskártya, 5 segédlet, 2 paklijelző)
- Fa játékelemek:
- Játékosonként 5 családtag korong, 4 istálló, 15 kerítés
- Különböző színű nyeranyagjelző fakorongok (33 fa, 27 agyag, 15 nád, 18 kő, 27 gabona, 18 zöldség)
- Fa állatfigurák (21 birka, 18 vaddisznó, 15 szarvasmarha)
- 1 kezdőjátékos jelölő henger
- Lapkák (33 szántó/kőszoba, 24 fa/agyagszoba)
- 36 étel jelző korong
- 9 többszöröző lapka
- 3 igény/vendégjelző
- 1 pontozó füzet
- Magyar nyelvű játékszabály
- Bár van hozzá magyar szabály, elsőre eléggé nehezen látható át és sok helyen igen apróbetűs is.
- Rengeteg kártya és különböző paklik a komplexitás és az újrajászthatóság növeléséhez
- Játékosok számától függően újabb és újabb lapok kerülnek a játékba
- Van családi játékváltozat, mely a játékkal ismerkedőknek könnyíti meg a dolgát, illetve gyermekekkel is játszhatóvá teszi a játékot.
- Sok kiegészítő (bár egyenlőre csak angol nyelven) illetve bővítés (fafigura) kapható hozzá
Bár a borító és a téma nem feltétlen vonzó mindenki számára, mégis családoknak, baráti társaságoknak is szívesen ajánljuk a játékot, ugyanis a játékosok számától és tapasztalatától függően, a rengeteg fejlesztési és mesterség kártyának köszönhetően egyszerűsíthető illetve bonyolítható a játék. Így akár a komoly stratégiákat kedvelők is kihívásokat találhatnak benne.
- Magyar játékszabály megtekintéséhez kattints ide!
- Egy részletes játékismertető videó Scott Nicholson-tól
Kategória:
Gyűjtögetés, Közgazdaság, Állat
Mechanizmus:
Váltakozó képességek, Pakli tervezés, Terület foglalás, Munkás-elhelyezés, Solitaire, Turn Order: Claim Action, ECO-06 Automatic Resource Growth, Increase Value of Unchosen Resources, Draftolás
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Akár cserélném is! Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Érd és 25 km-es körzete. BP-en: IX, XI, XXI, XXII kerületben (Campona, Savoya park., Lurdy, Csepel...)! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Magyar nyelvű társas. 1-5 főig játszható változat (NEM A HOBI VÁLTOZAT) A társas doboza polc kopott. A társas belső állapota tökéletes, keveset játszott jó állapotban van. ESETLEGESEN csere is érdekelhet. Fényképet tudok küldeni. Csere csak személyes átadással. Csomagküldés FOXPOSTtal a vevő költségére
0 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Doboza polckopott, a játéktáblák szélein van egy kicsi kopás, kártyák keveset használtak, sérülésmentesek. További eladó játékaim: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ZlcVjqPXpyDvxW14NrHM_grk1RGc-K4BhH3223HrDDE/edit#gid=0 . Társasjáték adásvételes csoportom: https://www.facebook.com/groups/546956594698227
0 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
A Table Talk podcast 7. adása a társasjáték archetípusokat járja körbe. Beszélgetnek: Gál József és Győri Zoli.
A modern társasjátékos mérföldkövek. Beszélgetnek: Gál József és Győri Zoltán.
Pilot rész. Beszélgetnek: Gál József és Győri Zoltán
2024-07-09 13:55:34
Az első Rosenberg társasjátékom volt 2013-ban. Látva a complexity rating-jét, úgy gondoltam, hogy majd később fogom megvenni, amikor már nagyobb rutinom lesz. Közben viszont ráleltem a szabályra az interneten, és az elolvasása után örömmel nyugtáztam, hogy van benne családi változat is, ami mellőzi a kártyákat. Még így is nagyon élveztem a játékot, bár az etetés sokszor megkeserítette az életemet, és a játék végi pontozáskor voltak meglepetések. De pár játék után belejöttem, majd a kártyákat is beleraktam. 1-2 játékot végigszenvedtem a kártyák és a szabály bogarászásával, de utána már csak így voltam hajlandó játszani a játékot. A mesterség kártyákból nagyon jó kombinációkat lehet összehozni, amivel még hatékonyabbá tehetjük a gazdaságunkat. Egy idő után sajnos megunható, mert már nagyjából minden körben tudni fogjuk, hogy milyen akcióhelyeket kell választanunk a tuti sikerhez. Ennek ellenére az Agricola szerintem egy kihagyhatatlan euro játék, ami sok jobb/kiforrottabb Rosenberg alkotásnak lett az alapja.
2024-03-10 09:59:24
A talágatás részemről azért merült fel, mert eddig nem gondoltam, hogy a mérték ennyire meghatározó lehet a szeretem/nem szeretem kérdésben, kiváltképp annak meghatározásában, hogy eljárt-e valami felett az idő.
Az általad említett játékokat sajnos közelebbről nem ismerem, így további találgatásokba sem bocsátkoznék. 😊
A véleményedet természetesen tiszteletben tartom.
2024-02-25 18:08:32
Hát nem gondoltam, hogy ennyire kiveri a biztosítékot a véleményem. :) Mardaenas írásának azon részével nem tudok mit kezdeni, hogy nem szereti a "szűk" szót. Oké, ezzel mit csináljak? Attól még létezik és azt hiszem, hogy pontosan érthető, hogy mit jelent. Az pedig egy hatalmas tévedés, hogy ha "jól akarsz játszani egy játékot, akkor mindegyik szűk"... ugyanmár. :D
Annak meg végképp nem látom értelmét, hogy azt találgatjátok, hogy "biztos nem is szeretem a szűk játákokat" vagy hogy "biztos azért nem tetszik, mert nem vagyok jó benne".
Én az Agricolával a 2010-es évek elején rengeteget játszottam és nagyon élveztem, nekem akkor még újdonság volt a munkáslehelyezés és az is újdonság volt, hogy egy játék nem ontja a pontokat és a lehetőségeket, mint pl egy Carcassonne. Ezzel a játékkal tanultam meg, hogy milyen az, amikor a lehetőségek igencsak korlátozottak. Idegesítő játékos voltam, mert mindig én nyertem, ezt onnan is tudom, hogy a pontozólapokat visszanézve egy partit sem találtam, amiben nem én értem volna el a max pontot.
Aztán múltak az évek és jöttek újabb, modernebb játékok és ezért érzem, hogy eljárt felette az idő. A Revised edition-t nem ismerem és sosem játszottam vele, szóval ha esetleg ti az alapján írtatok véleményt, akkor az nem releváns, mert elég sok dolog lett megváltoztatva benne, ha jól tudom többek között a kártyák egymásra relfektálása is. Persze ez az Everdell kapcsán is egy "hiba", mert tök jó, hogy nagy a játék világa, de mit kezdesz egy lappal, ami akkor fejti ki a lényegesebb hatását, ha előkerül, de a 200 darabos pakli alján van? Na az Agricolában nagy eséllyel ez a bizonyos lap bele sem kerül a partiba.
Ja, és hogy milyen "szűk" játékokat szeretek? A Calico és a Kaspó maximumon van szűkösség terén, de nekem ilyen a Homebrewers, nyilván az Everdell, a Merchants of the Dark Road, a Viticulture, az Eleven, csak hogy hirtelen a kedvenceim közül soroljak, amelyek pont azért működnek, mert hatalmas világuk van és mégis nagyon kevés a lehetőséged.
2024-02-20 09:09:54
Igazából nem neked reflektáltam, hanem az előtted lévőnek. :)
Nem ördögtől valóak ezek a kifejezések, de túl sokszor használjuk, túl alaptalanul (khm... MJ befolyás). Az Agricola "szűkössége" sem csak abból ered, hogy az a játék szenya lenne, hanem abból is, hogy az már pont kifelé megy a legtöbb embernek még élvezhető és kényelmes középnehéz kategóriából. Az pedig, hogy egy játék mennyire komplex, nagyon is befolyásolja ezt az érzést, és ezt pont tapasztalatból írom, volt olyan klubtársam, aki kimaxolta a sokak szerint "szűkös" Nyugati Királyság Lovagjait, és még maradt is erőforrása. A kimaxolást értsd szó szerint, mindent megcsinált a játékban. És nem egyszer, nem kétszer. Ennyit jelent az, ha valaki elkapja egy játék logikáját, onnantól számára már nem lesz "szűk".
Ettől függetlenül tényleg vannak játékok, amelyekben nehezebbnek tűnik előrehaladni, míg másokban könnyebbnek, tehát a fogalomnak van alapja, angolban is használják, csak itthon már divat lett abból, hogy azt is "szűkösnek" ítéljük, amit egyszerűen nem játsszunk jól. Uff.
2024-02-19 17:52:36
Nem kell bocsánatot kérned a véleményedért. Én sem szeretek felkapott egyszavas jelzőkkel illetni játékokat, de attól hogy mások többet mondják a kelleténél még nem feltétlenül kerülendő a használatuk.
Számomra a szűkösségnek nincs köze ahhoz, hogy mennyire vagyok jó az adott játékban és ahhoz sem, hogy az ellefeleim milyen képességűek. Továbbá egyáltalán nem gondolom azt, hogy minden játék szűk lenne ha jól akarjuk játszani, sőt... (pedig belegondoltam 😉).
Bevallom viszont, hogy jó definíció nem jut eszembe, ezért rákerestem hátha közelebb jutok. Mitadisten éppen az Agricola-t hozzák példának az első találatban. 🤔
https://www.reddit.com/r/boardgames/comments/rqy8h2/what_exactly_do_we_mean_by_tight/
Írnak érdekes dolgokat, de ez szerintem még kevés.
Folytassuk a témát valamelyik csevegő topikban.
2024-02-19 15:59:34
Bírom ezeket a "szűkös" meg "adó típusú" kifejezéseket, mert ma már mindenki ezekkel dobálózik, közben meg bele sem gondolunk, hogy ha jól akarsz játszani, akkor minden játék "szűk". Lehet szabadon szállni a szélben egy Concordiában, ahol látszólag elég lazán akciózhatsz, közben meg az a játékos, aki esőember módjára végig számolja, hogy mihez mire van szüksége, és a játék végén 50 pontot ver rád, az játék közben sem halmoz, mert mindent azonnal pontokká tud varázsolni. Szóval ha egy játék "szűknek" hat, akkor lehet, hogy csak simán nem vagy benne elég jó. Bocsi.
2024-02-19 13:36:06
Azért járt el felette az idő, mert nagyon szűk? Nem lehet inkább az, hogy mégsem szereted a szűkös játékokat? Melyik játéknál érzed úgy, hogy a maximumon van a szűkösség mértéke?
Csak azért kérdezem, mert én is szeretem a szűkös játékokat és éppen ezért az egyik legnagyobb kedvenc az Agricola.
Az is merész kijelentés, hogy alig lehet csinálni valamit. Az elérhető céloknak van egy jól behatárolt maximuma, azaz nem érdemes például többet termelni gabonából, mint a maximális 4 ponthoz tartozó mennyiség, a családtagok legfeljebb csak 5-en lehetnek, stb... Kártya pontok, bónusz pontok és istállók nélkül számolva 7*4+10+15=53 pont a teteje. Mi a többletpontokkal együtt azért szoktuk közelíteni ezt (mostanában 2 játékos üzemmódban), úgy hogy a játék végén mindig megállapítom: lehetett volna ezt azért jobban is csinálni. Az alig valamitől ez jelentősen messzebb van, ráadásul egyenrangú ellenfeleket feltételezve szerintem nem is lehet mindent kimaxolni. Viszont a növekedési potenciál a játék folyamán nagyon nem linerális és megértem, ha ez zavaró egyesek számára. Itt teljesen normális, ha a 2 forduló végén (7-dik kör) még szinte kilóg a fenekünk a gatyából. Jól játszva azonban az utolsó 1-2-3 körre berobban minden. Ha lenne még 1-2 kör, akkor sokkal könnyebb lenne a célokat teljesíteni és ezzel éppen a lényeg veszne el. Mondom ezt úgy, hogy legtöbbször nekem is hiányzik még egy nyersanyag, vagy még egy lépés, vagy még egy kör a katarzishoz. 🙂
2024-02-19 10:48:16
Éveken át nem került elő, és a modern társasjátékdömping miatt félve emeltem le a polcról. Mindig félek, ha egy játékot imádtam, de sokáig nem játszottam vele, mert kezdetben még én sem voltam annyira tapasztalt játékos, és közben megannyi új csodát ismertem meg.
Sajnos az Agricola felett eljárt az idő. :( Emlékszem, anno szűkösnek éreztem nagyon a játékot, de akkoriban nem is igazán játszottam szűkös játékkal, így várakozással vettem elő újra, mert mára már imádom a szűkös játékokat. Na, ez mit sem változott: az Agricola nagyon nagyon SZŰK. Annyira, hogy az már fájdalmasan zavaró, konkrétan egy egész hosszadalmas játékidő alatt alig tudsz csinálni valamit. 14 kör alatt van, hogy 1 dolog végrehajtására 2-3 körig készülsz, ami 14-ből elég nagy szám. Lassan jönnek az akciólehetőségekés a kártyák bődületes mennyisége miatt az Everdell-betegség is megjelenik: több lap vonatkoztat és hivatkozik olyan lapokra, amik a 160 lapos pakliból elég kis eséllyel kerülnek bele pl egy 3 játékosnak kiosztott 21 lapba...
Jó játék volt, szép játék volt, úttörő és örökké hálás leszek annak a sok felejthetetlen élménynek, amit első munkáslehelyezős tapasztalatomnak tudhatok, de számomra ez már nem egy jó játék.
2021-12-14 07:54:47
Köszi! Valóban mindig vagy nyersanyag kéne, és sokszor nem tudom letenni az állatokat, mert nincs hely. Az egyensúlyozást még gyakorolnom kell.
2021-12-13 23:02:01
Neve és kinézete alapján egy digitális kiadása a kétszemélyes változatnak. Ez jobbára az alábbiakban különbözik a nagy testvérétől:
Az alapmechanizmus, a munkáslehelyezés azonos. A sok fenti akcióelhagyás mellett is egy gondolkodtatósabb játék marad, ahol állandóan egyensúlyoznod kell: vagy nyersanyaghiányod van, vagy felesleges túlszaporodás az állatoknál, vagy befoglalják a kulcsakció helyét, és csak mennek a pontok, a körök. Az érzés azonos: mindig azt érzed, idő és lépés szűkében vagy. Ezt nagyon jól hozza a nagyból.
2021-12-13 09:41:54
Nemrégiben letöltöttem egy applikációt, ami Agricola All Creatures... néven megy. Kipróbáltam, és nem igazán tudtam összehasonlítani a valódi társasjátékkal. Kinézetre hasonló, és a tábla is hasonlít, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a játék az a játék? Kártyák azok nincsenek, csak állatokat kell rakosgatni a mezőre, meg az istállókba. Szóval érdekelne, hogy ez mennyiben fedi az igazi Agricolát? (Mármint a mechanika alapján, mert nyilván egy app sosem lesz olyan mint egy társasjáték!)
2021-12-12 01:53:29
Mindig szkeptikus vagyok azokkal a játékokkal, melyekről sugallják, hogy "ezt szeretni kell" vagy "ennek ott kell lennie minden gyűjteményben". Továbbá - bár engem a játék külalakja nem érdekel különösen - viszolyogtam mindig is a Lookout kiadó és Klemens Franz németesen humorosnak vélt munkáiktól. (Német humor = oximoron). Aztán olcsón hozzájutottam a kis és a nagy Agricolához. Alacsony áraik oka (5 és 10 euró) az volt, hogy egyik japán, másik svéd nyelvű volt. Mondom, ennyi pénzt megérnek a próbák. Kipróbáltam a kicsit (Agricola - All Creatures Big and Small 2 Player). Meglepett. Jó kis szűkös játék. Ennek okán nekiültem a nagynak. Kellemesen csalódtam. Az első futtatott játék, ami tényleg jó. Nagyon jó mechanikája van, kellően szűkös ez is (ez nekem előny, szeretem, ha gondolkodtat egy játék), a játékot nem zavarja a sok erőltetett humoroskodás. Nem volt elég, hogy kiismerje a játékot az ember elsőre, ami azért már mélyebb játékot sejtet. Teljesen más stratégiák mentén is egy pont különbséggel végeztünk az első játék során már, ami jó kiegyensúlyozottságot jelent nekem. A fejlesztés és mesterség kártyák képességei között azért vannak kilengések, de állítólag ez már kisebb, mint a 2007-es verzióban volt (a mienk a 2016-os Revised kiadás, már az EIK/ABCD paklival). Szóval összességében egy okos játékot ismertem meg benne. Van még benne lehetőség, mert a csízió a kártyák fejlesztésében van, és most már értem, melyik hol tud majd segíteni. Szóval, szívesen ülök le még vele játszani. Nem tölt fel a játék, nem rak fel egy flowhullámra, nem tudok rá gémer játékként gondolni, de jó kikapcsolódást jelent, és megértem már, sokan miért szeretik. Jó agrárkattogást kívánok mindenkinek vele! 10/7.5 pont az értékelésem a BGG szerint.
2021-06-07 07:14:46
Rengeteg társasjátékunk van, de nekem messze ez a kedven! Nagyon kell taktikázni, hogy mindenki egyen, minél előbb legyen állat (ami lehetőleg szaporodik is), bővíteni kell a családot amint lehet, lehetőleg még a házat is át kellene építeni, de az egész farmot be is kellene építeni. Imádom, hogy ennyi tényezőre kell figyelni, szerintem nagyon izgalmas. Legalább a következő öt lépésnek meg kell lenni fejben, viszont az ellenfél ezt 2 másodperc alatt felülírja és jöhet az újratervezés :)
2021-05-21 15:43:48
Nekem is tetszett a játék, de pár kör után feladtam. Folyamatosan kell a kaját termelni, ami így elviszi a sok fejlesztési ötletet és már hopp vége is a játéknak, de még annyi mindent terveztem.... Szóval ez a kajapara negyon elveszi a játék élvezetét, nem lehet kibontakozni a játékban.
2021-05-21 14:04:21
Tetszik, mert nagyon változatos a sokféle kártya miatt, de nem a kedvencem, mert frusztrál, hogy annyi mindent csinálnék még, de nem lehet. Nagyon nehéz jó sorrendben választani az akciók közül, illetve az ellenfelek nagyon tudnak hátráltatni, ha lecsapnak a nekem legelőnyösebb akciókra.
2021-05-02 15:48:06
Én kezdetben szólójátékokat kerestem. Láttam, hogy ennek is van ilyen módja. De automás játékok érdekeltek, ezért lapoztam. Azóta viszonont játszottam néhány automa nélküli játékkal is (pl. Newton), és láttam hogy az sem olyan szörnyű és unalmas, úgyhogy visszajöttem ide is, és megnéztem a szóló videóját. Azt mondom, hogy van benne valami. Bár szerintem kicsit sok az előkészület, meg a kirakosgatás. Még azt is mondhatnám, hogy nem baj. Csak hát a végeredmény semmit más, csak hogy hány pontot szereztél.
Jó a játék témája, jó a mechanizmusa, a kidolgozással sincs semmi bajom és mégis hiányzik valami. (Lehet hogy csak az, hogy nincs meg nekem! :D )
2021-04-30 19:21:18
Az Agricola Family, mint neve is mutatja családi kategória.
Az Agricola a hozzáadott normál kártyacsomaggal (EIK/ABCD deck) középhaladó szint, ahogy a német mondja: Kennerspieler. Ez mondjuk a belépő gamer szint általános használatban nálunk. Nem teljesen kiegyenlítettek a kombók a hc agricolás gamereknek (~évi 100+ játék az agricolával), de nyilvánvalóbbak a lehetsőségek a kenner agricolás gémereknek (~évi 10-20 játék az agricolával).
Az Agricola + Agricola: Gamers' Deck (G) a gamer verzió. Ennek továbbfejlesztett változata a WM (Weltmeisterschafft) deck. Ami ahogy a neve is mutatja, az Agricola világbajnokság gamer deckje volt. Jobban balanszolt a G és WM deck, közel azonos szintűek a kártyák hatásai az alapverzióhoz (EIK/ABCD) képest, így csökken a szerencsefaktor.
Az Agricola + G/WM Deck + Farmers of the Moor kiegészítő az expert szint agricola fanatikusoknak.
Véleményem szerint, aki ismerkedik vele, annak tökéletes az alapverzió 2016-os EIK kártyacsomagja. Ez a játékosok 95%-a. Aztán később, ha zavarna a szerencsefaktor, akkor meg be lehet szerezni a G vagy WM deck-et. Igaz, ezek csak DE, EN, FR nyelven elérhetők. (A G-hez van magyarítás a Keta klubon) Az átlag júzernek nem éri meg ez már, mert macerás beszerezni őket, és + egy játék ára lesz használtan is bármelyik.
2021-01-02 00:15:37
Sok helyen olvastam, hogy a sima kiadás a gamer, a hobby kiadás a középhaladó szint. Nem értem, azt hittem fordítva van. Agricola rajongókat kérdezem, hogy melyik a nehezebb?
2019-04-02 10:08:11
Nekünk az első (vagyis ez a kiadás) van meg, és sokat játszunk vele. 5 játékossal nagyon hosszú. 2 fővel igazán izgalmas, szerintem nem jobb vagy rosszabb, mint 3 vagy 4 fővel. A kártyák nagyon változatosak, sok újrajátszhatóságot biztosítanak, és nagyon sokat mélyítenek a családi játékmódhoz képest. Szubjektív vélemény: az új kiadás szebb, viszont én szeretem, hogy 5-es is lehet kiegészítő nélkül játszani, illetve az is előny, hogy ebben több kártya van, a rossz leosztást házi szabályként drafttal lehet kompenzálni.
Aki teheti próbálja ki először. Kezdőknek a szabályhoz hasonlóan én is a családi verziót javaslom, épp elég lesz annyi felé figyelni kezdésként.
The Agricola Z-Deck is a 24-card Promo Deck for Agricola. It was developed in 2007 by Uwe Rosenberg, Hanno Girke, Melissa Rogerson, and Klemens Franz as a bonus for the first printing of Z-Man games English edition of Agricola, but was also released in other languages. Later Z-Man editions do not contain the Z-Deck. It comprises 12 Occupation and 12 Minor...
Im Wandel der Jahreszeiten (Through the Seasons) is a mini expansion that was available at Essen 2008 as a giveaway. It's a postcard that shows the four seasons of a year aligned in a circle. Each season comes with an additional action field and some minor tweaks to the resource fields and some actions. The seasons are assigned to the rounds - one round...
The Aliens are coming! The X Deck is a not-entirely-serious expansion for Uwe Rosenberg's Agricola, to be released through Spielbox magazine in German and through Lookout Games in English. The October 15, 2008, issue of Spielbox magazine includes a standalone add-on deck (in German) for Agricola that’s been dubbed the “X-deck.” The deck includes 24 cards...
The L-Deck is a promo card expansion for Agricola. It is comprised mostly of cards given away at Spiele Essen. Each year, the new set of promo cards are included in the L-Deck and continue the numbering from the previous years' release. For Essen 2008, eight of the cards were printed in a 12 card set—some were included more than once—and handed out as...
The "Ö-Deck" brings 24 new cards for Agricola. Theme of this expansion is Austria (Österreich, that's why it is called Ö-Deck). Visitors of the gameplay festival in Vienna 2008 were able to get one copy of only 3000 printed in German. The cards were later also printed in English (quantities unknown). The Ö-Deck brings 12 new occupation cards and 12 new...
Az Agricola: Farmers of the Moor az Agricola átdolgozott kiadásának kiegészítője, számos új fejlesztéssel és új funkcióval. Bekerülnek a lovak, mint új állattípus. Nem csak etetned kell a családodat, de még a házad minden helyiségét is fel kell fűtened, nehogy „megbetegedjen” valaki. Az otthonod fűtéséhez szükséges tüzelőanyagot a tanyádon lévő erdők...
Agricola: Farmers of the Moor társasjáték Kiegészítő 13990 Ft-tól! - 1 üzlet árulja ezt a játékot!
A 24 card expansion to Agricola (12 Minor Improvements, 12 Occupations) published Sept/Oct 2009. CZ relates to the Czech Republic - this expansion is based on Czech lore and history. It was developed by MIND OK and Uwe Rosenberg and was originally available in Czech and German. But now in English as well. The artwork was done by Klemens Franz in the style...
(From the website) This is a fan created expansion for the card game Agricola. This print and play expansion contains 15 Occupations, 11 Minor Improvements, and 1 Major Improvement for Agricola. You need Agricola to play. Original content for The MY Deck is © 2009-2010 Michael Young. Agricola is TM and © Lookout Games. This work is licensed under a...
From Lookout Games: This is not a complete game. You need AGRICOLA to play this expansion set. Over the past years, many small expansions for Agricola were released, mostly in German language. Lookout Games, the publisher, also introduced deluxe wooden pieces to complement the game. The Goodies Expansion contains: Agricola X-Deck -- 24 cards with alien...
Released as part of Lookout Games' 10th anniversary celebration, Agricola: The Legen*dairy Forest Deck (German: Agricola: Tannenbäumchendeck) is a 24-card expansion deck that acts as a sequel to the earlier Agricola X-Deck, released at Spiel 2008. The game takes a lighthearted look at fairy tales, movies, and books that involve the forest and applies those...
The Agricola: Gamers' Deck is a medium-sized expansion that includes 59 minor improvement cards and 60 occupation cards. The deck is playable alone but it is best when mixed with EIK. The cards were developed and tested by users of Play-Agricola (aka Lookout Games' online test group) to fill in gaps in game play that had developed since Agricola first...
Uwe Rosenberg egyik legsikeresebb játéka a sokak által ismert Agricola. Az Agricolát nagyon sokan szeretik, rendkívül híres játék lett, amit mi sem mutat jobban, mint hogy még nemzetközi szintű versenyeket is rendeztek belőle. Az Agricola után számos hasonló játékmenetű társas látott napvilágot, s most a sor legújabb darabja a Caverna is a játékboltok...
Caverna: The Cave Farmers társasjáték 35000 Ft-tól! - 3 felhasználó és 9 üzlet árulja ezt a játékot!
Game description from the publisher: Play Agricola with a new thematic setting! Discover the Netherlands – a small country with more than just the stereotypical windmills, cheese, and tulips. The 60 Minor Improvements and 60 Occupations in the 120-card Agricola: NL-Deck expansion can be played as a stand-alone deck or shuffled into other decks. The Dutch...
The WM-Deck for Agricola is a new set of cards for Uwe Rosenberg’s boardgame hit. The 60 Minor Improvements and 55 Occupations are divided into 5 Mini-Decks and were created for the first Agricola World Championship 2011 in Vienna. The card set was designed and tested by users of the internet portal Play-Agricola. Play there and create your own cards! The...
Agricola: De Lage Landen is an expansion for Agricola that is published by the Dutch game company 999 Games. It combines certain decks previously released separately in other languages, as well as some new decks. The expansion is divided in 3 decks (240 cards in total): - Netherlands-deck (NL-Deck) - Flanders-deck (FL-Deck) - Wallonia-deck (WA-Deck) Next...
Agricola Ereigniskarten (Agricola Event Cards) is the collective name for new, unique Agricola cards given to attendees of various game conventions in Germany. One event card can be played at the start of a game, with the rule on the event card affecting all players. The German text on the cards: Bremer Spieletage: Jeder Spieler kann im Holzhaus 1 Tier, im...
This fan expansion contains 21 Occupations, 23 Minor Improvements, 23 Disaster cards, 18 start cards, 10 new types of tiles, and 1 Fog Marker for Agricola. This expansion introduces several new concepts. This expansion is kinda like two different expansions rolled into one. This expansion is designed to be played with Farmers of the Moor. If you are not...
Agricola? Igen! Bizonyára már ismerősen cseng számotokra a név. Ismét bepillanthatunk farmereink nyüzsgő kis életébe, akik ezúttal új fába vágják a fejszéiket - vetés és aratás helyett a kis farmon az állattartás lesz számukra a fő cél. Lovat viszel vagy marhát? Hogyan oldjam meg, hogy a lovaimnak nagyobb karámot építsek? Több fára van szükségem, hogy...
Agricola: All Creatures Big and Small társasjáték 14000 Ft-tól! - 2 felhasználó és 1 üzlet árulja ezt a játékot!
Agricola: Pi-Deck adds 24 new cards—12 Minor Improvements and 12 Occupations—to Agricola. This card set was designed and tested by users at Play-Agricola.com as part of the website's second large Agricola expansion, which consists of 139 cards (and is nicknamed G2). These 24 cards (nicknamed G2x) are the most unconventional of the group. The other 115...
Agricola: Belgium Deck brings Uwe Rosenberg's farming game to a new thematic setting! Discover Belgium's two largest regions – the Dutch-speaking region of Flanders in the north and the French-speaking region of Wallonia in the south – in this 120-card set that consists of sixty new Minor Improvements and sixty new Occupations. Agricola: Belgium Deck can...
This is a promo card given away at SPIEL 2012 in Essen to promote the Belgium Deck. The Brakel is a chicken breed from Belgium, named after a region there. The card is numbered 'FL061'. Brakelhühner is a minor improvement and costs two food to build, which are put on the card. In every harvest phase, if there are at least two food on this card, it produces...
Franciaország kultúráját, művészetét és szabadidős tevékenységeit vihetjük bele Agricola partijainkba 120 új mesterség és kis fejlesztés kártya keretein belül. A kártyák készítői (és play-agricola.com felhasználóik): Alvin Yee (luxor), Andy Exley (kimball), Chien-Chih Lin (beso), Chris Deotte (chris), Chris Salatiello (chriss), Daniel Leser (agentricola)...
A 17. század nem volt egy könnyed időszak, gazdasági értelemben sem... Íme itt az új Agricola, a remek stratégiai játék, ami egy új kiadásban jelent meg, amiben többek között a következő változások vannak. A játékot 1-4 fő játszhatja, a társas minden komponense fából van, és már nem csak kis korongok képében jelennek meg, hanem a fának fa alakja, az...
Agricola társasjáték (új kiadás, hobbi változat) társasjáték 25018 Ft-tól! - 4 üzlet árulja ezt a játékot!
Az Agricola játékban egy farmerrel vagy, a feleségeddel és a gyerekekkel éltek egy kis fakunyhóban. A te körödben két akciód lehet; egy a farmeré és egy a feleségé. A lépések, egy farmon adott lehetőségek lehetnek; erőforrások gyűjtése, mezőföldek építése, stb... Lehetnek gyerekeitek is, de előbb ki kell bővítened a házatokat. És a porontyokat etetni is...
Agricola: Family Edition társasjáték 7000 Ft-tól! - 4 felhasználó és 1 üzlet árulja ezt a játékot!
Megérkezett az 5-6 fős kiegészítés az új kiadású angol és magyar Agricolához. Ez az 5-6 fős kiegészítő angol nyelvű, de teljesen kompatibilis a magyar javított kiadáshoz is.Angol:This expansion for the popular connoisseur's game lets up to 6 farmers develop their farms! Lots of wood, additional farmyard boards, room tiles and food markers, 48 new...
Agricola: 5/6-Player Expansion társasjáték Kiegészítő 11246 Ft-tól! - 1 üzlet árulja ezt a játékot!
Elder Fisher is a promo card for Agricola that was first distributed at SPIEL'17. It was given out with a purchase of the game Nusfjord, to which the card refers. Elder Fisher is an occupation card that reads: Each time another player uses "Fishing", you get an equal amount of food from the general supply. If you use it, you must distribute the food to the...
The Czech version of Agricola was published without Minor Improvement and Profession cards. This expansion adds them. —user summary This expansion brings to Agricola more other options to play. Improve your economy by new equipment and learn your family new job assignment. Game will be more fun. E-Deck for basic play I-Deck for interactive play K-Deck for...
Promo card on Lookout spiel website You receive 4 Wood when you acquire the Joinery or play the Cabinetmaker. When you acquire the Pottery or play the Potter, you receive 4 Clay. When you acquire the Basketmaker's Workshop or play the Basketmaker, you receive 3 Reed. If you have already played any of these cards when you play the Guildmaster, you receive 2...
Agricola: Bubulcus Deck társasjáték Kiegészítő 5190 Ft-tól! - 2 üzlet árulja ezt a játékot!
Agricola: Wechselbälger társasjáték Kiegészítő 2000 Ft-tól! - 1 felhasználó árulja ezt a játékot!
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Agricola társasjátékhoz