A Concept egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 4 - 12 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 40 perc. A játékot az Év Játékának jelölték 2014-ben (Spiel des Jahres), illetve 2013-ban és 2014-ben több, összesen 2 másik jelölést is kapott. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet...
A Concept egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 4 - 12 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 40 perc. A játékot az Év Játékának jelölték 2014-ben (Spiel des Jahres), illetve 2013-ban és 2014-ben több, összesen 2 másik jelölést is kapott. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a szövetségek és a limitált kommunikáció mechanizmusokra.
Mire gondoltunk?
Ez egy játék, figurák, kártyák, asztal… Ez még kevés lesz. Mit tudunk még róla? Színes, van benne szöveg, pontszerzés, tudás… Ez még mindig sok minden lehet. Nézzük csak tovább. Gondolkodás, kvíz, szórakozás, nevető emberek az asztal körül… ez biztos, hogy a Concept!
Szavak, ikonok, ötletek
A Concept egy roppant egyszerű játék, mely az asszociációs képességeiteket teszi próbára. Célotok minél több pontot szerezni azzal, hogy kitaláljátok, vajon a másik játékos mit próbál megmutatni a táblán. Mikor rád kerül a sor, húzol egy kártyát, amin kilenc szó szerepel. Ebből egyet kell megmutatnod oly módon, hogy a táblán található számtalan színes ikon közül kiválasztod a szerinted leginkább jellemző képeket és néhány jelzőt helyezel rájuk. Minél több ikont jelölsz be, annál egyszerűbb lesz kitalálni. Aki kitalálja, kap egy pontot és a következő játékoson a sor.
Hogyan mutatom meg a táblán a szót?
A játéktáblán rengeteg apró képet találsz, ami mind mutat valamit. Van rajta ember, állat, Nap, eső, hideg, kicsi, mosoly, kék, bolygó és így tovább. Ezekből kell összeszedned a kártyádon lévő szót. Például a kártyádon a hal szerepel. Ez egyszerű feladvány. Megjelölöd az állatot és a vizet. Szinte biztos, hogy a többieknek a halak fognak elsőként beugrani.
Néha nem elég három-négy képet megjelölni. Például a kulcsszó az irodalom, ami színes és van benne szövegbuborék. Valószínűleg képregény lesz, de vajon melyik? Egy másik színt használva konkretizálhatsz. A főszereplő férfi és erős. Ez még mindig nem elég. Bejelöljük a repülést és még néhány színt: piros, kék, sárga. Ez csak Superman lehet! Nagyon sok feladványt találtok a dobozban és biztos, hogy mindenki kicsit máshogy fogja megoldani őket, főleg ha valami bonyolultabb dologról van szó. Sosem lesz két egyforma játékotok!
Nézzünk egy kicsit bonyolultabbat:
Asszociáció mindenekelőtt
Ez egy nagyon jó partijáték, amely kellemesen megdolgoztatja az agytekervényeket is. Egyáltalán nem nehéz vagy fárasztó, de meg kell próbálnod érdekes módon összekapcsolni a szót a képekkel. Ez elég kihívást nyújt majd, főleg a nehezebb szavak esetében. A szabályokból kevés van, igazából ebben a leírásban szinte mindenre kitértünk, amire szükség lesz. Azonnal el is kezdhettek játszani a Concepttel! Minden korosztály élvezni fogja ezt a játékot. Mind baráti társaságoknak, mind családi játéknak kiváló választás lesz, ha csak egyszerű, gyors szórakozásra vágytok!
A doboz tartalma
Egy játéktábla, 5 készlet színes jelölő, 110 kártyalap, győzelmi pontok és a segédletek.
Magyar nyelvű játékszabály
Letöltés
Magyar nyelvű ismertető
Kategória:
Szójáték, Partijáték, Következtető
Mechanizmus:
Szövetségek, Limitált kommunikáció
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Akár esténként, vacsora után, akár az árnyékban ülve játszanál, ha ezeket választod, garantáltan jó lesz a hangulat.
A Concept nem más, mint a barkochba újragondolva, kifordítva és összegyúrva némi asszociációval. Egy jó értelemben vett remake.
TOP 7 társasjáték családi összejövetelekhez és baráti iszogatásokhoz.
A kérdés hasonló ahhoz, mintha azt kérdeznénk, hogyan válasszunk édességet. Sok van, széles a skála, és valaki amint megkóstolja az egyiket, azonnal tudja, hogy ízlik-e neki vagy sem.
2024-08-14 14:38:59
🔎 Kommunikáció alapú, asszociációs, partijáték. Az Activity recept: korlátozott keretek között kell egy szót vagy kifejezést körbeírni, a többieknek pedig ki kell találnia.
✔️ Szimpatikus, ahogyan a barkochba játékmenetet továbbfejleszti. Kapunk egy halom piktogramot és a megfelelőket megjelölve, összekapcsolva kell a többiek gondolatait irányítani. Egyszerű, gyorsan tanulható, korosztálytól független társas; akár készségfejlesztőnek is mondhatnánk. Akinek ez a vonal bejön, ebben sem fog nagyot csalódni. A termékminőség is szerintem rendben van.
❌ Dicséretes, hogy adnak hozzá egy részletes segédletet, amin elmagyarázzák, hogyan használhatjuk az ikonokat, ugyanakkor nem értem, miért adtak belőle több példányt. Jellemzően az első pár játéknál mindenki bőszen forgatja az ikonmagyarázatokat. Bele lehet rázódni, alapvetően jók a képek, csak kis idő, amíg rááll az agyunk. Erősen ajánlott fénymásolni belőle párat, hogy ne kelljen folyton egymásnak adogatni. Felhívnám a figyelmet egy dologra, ami nem a játék hibája, hanem a műfaj sajátossága: az élmény erőssen függ a társaságtól. Lehet, én vagyok szerencsétlen, de mindig van a társaságban nagyszájú ember, aki kiakad, ha az ő mutogatását nem találják ki; pedig szerinte tök egyértelmű. Illetve ha ő nem találja ki a feladványt, akkor jön az okoskodás, hogy miért nem így meg úgy csináltad. És egy ponton mindig megakad a játék, mikor egyesek ezen kezdenek vitázni, hogy mit, hogyan kellett volna 🤦 Ezutóbbi miatt a Concept és más hasonló játékok nem jönnek be. Ha többség szeretné, nyilván belemegyek, élvezem amíg lehet, de magamtól eszembe nem jutna elővenni ezeket.
❔ Annak ellenére, hogy nem az én műfajom, azt elismerem, hogy kategóriáján belül kimagasló; átláthatóbb, letisztultabb. Szívesebben venném elő, mint az Activityt, a Tabut vagy az Imagine-t. Mint minden ilyen típusnál, a téves tippek és zsákutcák adják a fő poénfaktort és okoznak nevetős perceket. Ha kommunikációs partijátékot keresel, akkor jó választás, ezt nem vitatom.
2023-02-12 16:05:13
A hasonló játékok közül az Imagine abszolút kedvenc, az Activity is élvezetes, de a Concept nekem valahogy nem lett a szívem csücske. A három játék közül nálunk az Imagine kerül elő leggyakrabban, ezzel szemben a Concept esélye, hogy az asztalra kerül igen minimális. Nem mondom, hogy rossz játék, ha nagy ritkán elővesszük mindig okoz vicces pillanatokat és alapjában véve jó vele játszani, egyszerűen csak nincs meg benne az a hűha faktor és még konkrét magyarázatot sem tudok adni, mi az ami számomra hiányzik belőle. Egy 10-es skálán szerintem ez a játék 7-es, ami nálam azt jelenti, hogy ha valaki kéri, hogy kifejezetten ezt a játékot játszuk, benne vagyok (nem kényszerből, szívesen), de magamtól nem venném le a polcról.
2022-04-20 11:33:37
A kedvenc találgatósom, ellenben mindenki mással a társaságban :D
Valószínűleg észjárás kérdése, hogy kinek mi fog bejönni, nekem jobban rááll az agyam arra, hogy entitásokat attribútumokkal ruházzak fel és kapcsoljak össze más paraméterekkel. Szinte kicsit programozós. Másoknak jobban fekszik a Dixit vagy Imagine szabadabb jellege. Talán érdemes beszerzés előtt kipróbálni emiatt.
2021-11-15 06:39:19
Ajándékba kaptuk. Hát instant szerelem . A család fölé hajol és mindenki vadul töri a fejét . Imádom amikor mindenki másra asszociál a színes kis jelölőkkel megtámogatott ikonok fölött. Zseniális játék. A nagyiknak nem annyira jött be , nekik ez már túl modern, pedig a csak egy és az aktiviti megy ...erre felszisszennek ha kérjük , hogy ezzel játszunk. Ha belejön az ember órákig lehet gondolkodni a kis ikonok fölött. Mindenképp érdemes kipróbálni . Régen a karácsonyi szünetben a Rizikópartik mentek álló nap. Hát ez kiütötte a nyeregből .
2021-04-16 12:01:45
Kisebb baráti társaságokban tökéletes játék. Mi pontok nélkül szoktuk játszani. Nagyon könnyen érthető, 3 perc alatt elmagyarázható a szabály.
2021-01-22 11:03:18
Nálunk is elterjedt a "táblás barkóba" név :D
2021-01-22 11:02:44
Nekem az egyik kedvenc játékom, talán a legjobb az általam kipróbált asszociációs játékok közül. Van, hogy csak úgy, pontok és csapatok nélkül játsszuk, úgy is simán megállja a helyét.
Ha pedig már ismerjük a másik észjárását, lehet taktikázni, hogy ki kivel akar csapatban lenni.
2021-01-22 09:08:16
Nagyon szeretjük mi is a Conceptet, sokszor előkerül nagyobb társaságban. Nemrég 21-75 éves korú emberekkel játszottuk, szóval több generáció és kivétel nékül mindenki élvezte. Szimpatikus, hogy az Activity-nek egy átgyúrt, modernebb változata és hogy a szabályokat könnyen át lehet gyúrni az adott társaság igényeire, pl mi sem csapatokban szoktuk játszani, hanem egyénileg és az kap pontot, aki kitalálta. Körökön át nagymamám vezetett! :) A tartozékok is szépek, kellemes velük játszani, az ábrákra tényleg kicsi idő, mire rátanul mindenki, de a segédletek is ügyesen vannak összerakva, gyorsan követhető. A Concept dinamikus játék, pörgős, vicces, az egész csapat jól szórakozik. Jó, hogy egyre több olyan játék készül, amit több főlel is ilyen szórakoztató játszani! Ajánlom mindenkinek!
2020-11-20 21:14:49
Az activity csiszolt verziója, amivel azokat is le lehet ültetni az asztalhoz, akik nem hajlandóak mutogatni vagy rajzolni. A feladványok a piros szinttől már nehezek, bár bizonyos sémát lehet felfedezni. Számomra érthetetlen a segédlet, mert mindenki bőszen olvasgatta a társaságba, élni nem tudtak nélküle és pont ezért zavarodtak bele a játékba. Illetve a tánla mezőinek 40 %-a teljesen felesleges. Nekem jobban bejött mint a fent említett társa, de nem ülnék le vele újra játszani.
2020-10-04 11:10:41
Hatalmas felüdülés volt, mikor megismertem ezt a játékot. Nagyon szeretem a klasszikus kitalálós partyjátékokat (Tabu, Activity, stb.), azonban a Concept volt az, ahol úgy láttam az eddigi sok-sok partinál és különféle társaságoknál is, hogy mindenki bevonódik. Nincs az, hogy én nem szeretek rajzolni, nincs kedvem körülírni, stb. Azzal a pár piktogrammal elképesztő, hogy mennyi mindent el lehet magyarázni.
Szerintem egy ilyen játéknál nem fontos szabályok szerint játszani. Értem ezalatt azt, hogy a pontozást mi úgy ahogy van elhagytuk és azt is, hogy csapatokban kelljen dolgozni. Mindig egy valaki húz egy kártyát, amit a többiek kitalálnak. Addig játszunk, amíg jólesik. Nagyon sok kártya van, de ha mindig ugyanazokkal játszanátok és már visszatér, hogy egy-egy kifejezést, hogyan mutogattok el, akkor át lehet vinni teljes barkochbába a játékot, saját szavakkal, kifejezésekkel. Hatalmas sikerélmény mikor valami összetett kifejezést eltalálsz.
Ajánlom mindenkinek aki egy igazi jolly joker kitaláós partyjátékot keres!
2020-04-10 20:31:25
Szerintem ez a játék nem csak, hogy üt, hanem órákra magához is bilincseli az embert. Teljesen mindegy, hogy éppen számoljátok-e a győzelmi pontokat érő zsetonokat vagy nem, minden kör végén elhangzik majd az, hogy „csak még egy fordulót, és aztán tényleg megyünk”, ami ellen biztosan nem lesz senkinek se kifogása. Gyakori az „egy pillanat, kimegyek a konyhába, addig leteszek pár kockát, mire visszajövök, találjátok ki, mire gondoltam” megnyilvánulás is. Mi amikor megvettük legalább 5 órát játszottunk vele, hogy kipróbáljuk. Ti is legalább ennyit fogtok.
Negatívumok? Abból nincs sok. Egy kettő van, de nem érdekelnek senkit. A szabálykönyv, mint említettem, inkább egy példatár, a konkrét játékmenet viszont sehol sincs pontról pontra leírva, ami azért kicsit nehezíti a dolgot ha valaki nem ismerte előtte, az egyik keretes megjegyzésből és némi activitys tapasztalatból jöhetünk rá, hogy pontosan hogyan is képzelték az alkotók. A tárolóként funkcionáló macskaitató tál gyakorlatilag fölösleges, a jelzőket úgysem ott fogjátok tartani, mert csak nehezebb lesz kivenni őket, a zsetonokért meg igazán nem kellett volna, viszont fontos megjegyezni, hogy macskaitatónak elsőrangú.
2020-04-03 09:47:13
Sokáig nem tudtuk nem elővenni a játékot, ha csak ketten is játszottunk. Nagyon szórakoztató!
2020-04-02 10:49:22
A kezdetektől fogva nagyon élveztem a Concepttel való játékot. Eleinte elképzelhetetlennek tartottam, hogy a bonyolultabb dolgokat is el tudjuk mutogatni a tábla segítségével, de hamar kiderült, hogy nincs igazam. Páran írták, hogy a megadott "ikonok" korlátozzák a játékosok eszközeit, de én úgy gondolom csak a kreativitás szabhat határt annak, hogy végül sikerül-e rávezetni a többieket a helyes megoldásra. Kezdetben számomra is nehézséget okozott, elsősorban az, hogy még nem voltam rutinos, nem találtam meg a mezőket, amikkel magyarázni szerettem volna, de aztán hamar belejöttem és ugyanez volt elmondható minden játékostársamról is. A kártyákon megadott kifejezések elég sokfélék, némelyik meglehetősen igényli az alapvető műveltséget (pl. történelmi események, filmek, híres emberek, művészeti alkotások, stb.) emiatt fiatalabb gyerekeknek nehezebb lehet, de ez is kiküszöbölhető, hiszen egy-egy kártyán 9 megadott dolog közül választhatunk, amik közül biztosan akad legalább egy olyan, ami a kisebbek számára is ismert. Mi 3-4 fővel is nagyon jót szórakoztunk, de azt gondolom 5-6 vagy még több emberrel már igazán pörgős, élvezetes partijáték is lehet belőle.
2019-09-02 14:00:53
A barkochba táblás társasjáték verziója, amelyben különböző kategóriákat, témákat, tulajdonságokat stb. jelképező szimbólumok mellé kell tenni jelölőket, hogy ezzel vezessük rá a játékosokat a megfejtésre. A készítők helyében több magyarázó lapot raknék a játékba a szimbólumok listájához, mert ha többen játsszák a játékot, a legjobb, ha mindenkinek jut egy ilyen a kezébe. Hogy a sok tucat szimbólum mind fejből menjen, ahhoz elég sok játék szükséges. Emiatt 4/5 a részemről, mert amúgy egy nagyon jó kis gondolkodós partijáték.
2019-08-22 16:30:33
Zseniális játék, a nehéz feladványok valóban nehezek, minden korosztálynak kihívást jelentenek! Ha valaki kifogyna a kártyákból tényleg csak a képzelet szab határt a feladványoknak, hiszen tényleg bármit elmutogathatunk! Ajánlom!
2019-07-17 21:45:03
Abszolút kedvenc. Activity kedvelőknek kötelező darab. Erősen hasonlít az Activityhez, csak itt a táblán található képek, rajzok segítégével kell elmutogatni az adott fogalmat. :) Azon játékok közé tartozik, ahol nem az számít, hogy ki nyeri a játszmát, hanem csak szórakoztató kitalálni a feladványokat. És ilyenből kevés van. :) Akik először játszanak vele, azok is egy-két kör után könnyen belejöhetnek ebbe a játékba, hamar rááll az agy. Mi annyiban változtattunk a játékszabályon, hogy nem kettő, hanem egy játékos rak ki egy-egy feladványt, a többiek találgatnak. De azzal is izgalmasabbá tehetjük a játékot, ha időhatárt szabunk meg a kitalálásra, például homokóra segítségével. Elsőre nehéz elképzelni, de szólásokat, közmondásokat is el lehet mutogatni ezzel a játékkal. Eszméletlen jó érzés, ha egy nehezebb feladványt sikerül kitaláltatni a többiekkel.
2019-06-17 11:21:30
Se pont, se csapatok, se segédlet. Ha elengeded a fantáziád, bármit el lehet vele mutogatni! Órákra leköti a családot :D, szeretjük ezt a játékot!
2019-04-03 12:09:02
Nekem nem tartozik a kedvenceim közé, pedig szeretem az ilyen játékokat. A szabály valóban egyszerű, könnyen tanítható. Viszont azok az ábrák és hozzá tartozó külön magyarázó táblázat túl komplikálja az amúgy egyszerű játékot. Hát őszintén szólva nem jött be. Viszont ha ilyen játékot szeretnltek játszani akkor egyértelműen Imagine.
2019-04-02 20:44:09
Nagyon kreatív játék, szerintem a képmagyarázatra támaszkodni felesleges, mert megköti a játékosok kezét, és elméjét. Mi szoktuk ketten is játszani, persze akkor egymásnak adjuk fel a feladványokat, és nem is pontozunk, mert akkor nem is az a lényeg. Szóval játszátok ketten is :D
2019-04-01 14:30:34
Klassz családi/party játék, pillanatok alatt elmagyarázható szabályokkal. Gyakran elővesszük, nagy kedvenc.
2019-03-01 12:02:17
Elég hasonló játék, mint az imagine, csak táblás verzióban. Magunk kozt csak táblás barkóbának hívjuk. Mindig két külön embernek kell összefogni, és elmutogatni valamit a táblán látható piktogramok segítségével. Kevés a jutalom pontok, de ezt is jó sokan jó játszani.
A Concept Kids: Állatok társasjáték a híres Concept játék gyerekeknek készült kiadása, hogy a kisebbek se maradjanak ki ebből a nagyszerű játékból! A dobozban 110 állat vár a lurkókra, hogy kitalálják őket. A gyerekeknek az élőlények tulajdonságait kell megjelölni a játéktáblán, és rávezetni társaikat a helyes megfejtésre. Nemcsak nagyszerűen fognak...
Concept Kids: Állatok társasjáték 8549 Ft-tól! - 31 üzlet árulja ezt a játékot!
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Concept társasjátékhoz