Az erdő egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 40 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a pakli tervezés, a kártya húzás, a trn-06 pass turn order és a játék végi bónuszok mechanizmusokra. Az erdő...
Az erdő egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 40 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a pakli tervezés, a kártya húzás, a trn-06 pass turn order és a játék végi bónuszok mechanizmusokra.
Az erdő társasjáték Gyönyörű családi, taktikus kártya gyűjtögetős játék 10 éveskortól, melyben a játékosok különböző lapkombinációkkal igyekeznek minél szebb és több pontot érő erdőt létrehozni. A játék során fákat kell kijátszani, amelyek mellé majd különböző állatokat, növényeket és gombákat lehet tenni. Az utóbbi kártyalapok igencsak különlegesek, mert függőlegesen vagy vízszintesen osztottak. A fa kártyák mind a négy oldalukon helyet biztosítanak a kártyáknak: felül, alul, jobb és bal oldalon. Az Erdő társasjáték menete nem bonyolult, lapokat kell húzni és kijátszani azokat, viszont utóbbinál mindig figyelni kell a fizetségre is - annyi lapot kell eldobni a tisztásra, amennyit az adott lap ér. Emiatt érdemes megfontolni éppen milyen lapoktól szabadulunk meg, mert lehet, hogy ezzel a többi játékost fogjuk akaratlanul segíteni. Lapkijátszásnál érdemes odafigyelni még a különböző fajok igényeire is, ha sok pontot szeretnénk gyűjteni. A játék akkor fog véget érni, amikor a harmadik télkártya is felfordításra kerül. Az a játékos nyer, akinek a legtöbb pontot sikerült gyűjtenie. Meseszép kártyajáték a természet kedvelőinek, különleges lapjaival sokakat elvarázsolhat. Családoknak, baráti társaságoknak és felnőtteknek is szívesen ajánljuk. Tartalma: 180 db kártya 66 db fa kártya 48 db kártya felső és alsó részre osztva 44 db kártya jobb és bal oldalra osztva 3 db télkártya 14 db segédlet 5 db barlang kártya 1 db pontozótömb 1 db tisztást ábrázoló játéktábla játékszabály Játékosok száma: 2 – 5 fő Játékidő: 30 - 60 perc 10 éves kortól ajánljuk.
Forrás: Játéksziget
Kategória:
Kártyajáték, Felfedező, Környezet, Építés / Terjeszkedés, Állat, Oktatás
Mechanizmus:
Kollekció gyűjtés, Pakli tervezés, Kártya húzás, TRN-06 Pass Turn Order, Játék végi bónuszok, Chaining, Layering, Multi-Use Cards, Tags
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
2023-11-19 19:07:26
A TJÜ-n nem volt lehetőségünk kiprobálni (csak a Bonsai-t), de miután a játék asztalképe megvett minket kilóra, mi is megvettük a játékot :)
Elképesztően pazar élmény, ahogy szépen lassan megelevenedik előttünk egy változatos, lakókkal teli erdő. Ahogy más is írta lassan épül fel az a bizonyos erdő, nem árt a bónuszokra hajtani, hogy mindig legyen lap a kezünkben. A fák köré epítkező mechanizmus nagyon tetszik, valamint az osztott kártyás funckió, akárcsak (a Senkiföldjéből is ismerős) a kártyák hátoldalának használata csemeteként.
A pontozással egyáltalán nem volt gondunk, szisztematikusan haladva könnyű számolni. Mi a fák után először a felső sort, majd az alsó sort, utána sorban haladva a fák bal és jobb oldalain lévő kártyák után számoltunk.
Az elsőre egyszerűnek tűnő játékban jó kis kombókat lehet összehozni. Néha kockázatos egy-egy hasznos kártya eldobása, abban bízva, hogy majd a kövekező körben visszavesszük, csak aztán megjelenik egy medve.. :)
Ui: a segédleten a mosómedvéhez a barna medve szövege került.
2023-11-09 20:40:15
Az első Az erdő játékunk a megszerzését követően. Hát...mint mondjak elég agyégetős lett a végére, az elején nehezen indult, nagyon sok mindenre kell figyelni, ki mit gyűjt, mi megy ki, mi van a tisztáson stb. Sokat elmond a rengeteg lehetőségről, az a 14 darab info lapka, ami a szabályokról, pontozásról szólnak. Aztán jött a harmadik tél kártya...
2023-10-16 13:48:36
Általában annak a híve vagyok már, hogy lehetőleg kipróbáljak valamit vásárlás előtt, de most másképp történt, amikor a férjem azt mondta válasszak magamnak valamit szülinapomra. :D Nézegettem már az Erdőt, engem elsőre külsőre is megfogott, szép játék, aztán olvastam itt a leírásokat, meg hát nálunk számít, hogy ne legyen bonyolult és hosszú, úgyhogy beleugrottam és jól döntöttem, mert remek játék! Már több parti lement belőle, hiába én választottam, de a férjem és a nagylány is kérik újra és újra. Az első két meccset magasan nyertem, azóta a férjem viszi a pálmát, de pont ezért vesszük elő majd még jó sokszor. :D
Van azért benne szerencsefaktor is és vannak kifejezetten erős lapok, a férjem pl. vakond+ingyen lepkék lerakodásával paszinászozott szépeket már kétszer, én bezzem még soha egy vakonddal se találkoztam, ejnye!
A szabály egyszerű és szépen adja magát. Van egy tisztásunk, ez közös, ide kerülnek a dobott lapok. Mindenkinek van egy barlangja, ide kártyákkal lehet lapokat dobni pl. a medve leüríti a tisztást és mehet minden a barlangba. Ezen kívül pedig a kis erdőd, ahová fákat pakolsz le, a fák köré pedig állatokat. Bizonyos lapok nagyon szépen kombinálhatóak, volt meccs, ahol a férjem 8 db nyúllal, meg két rókával tarolt, de a hiúz is igen jó pontokat ad, ha több van belőle és van neki bambija, amit megegyen. :D A körödben mindig két cselekvés közül választhatsz, lapot húzol (pakliról, vagy tisztásról), vagy lapot játszol ki a kezedből az erdődbe, aminek a költsgét szintén a kezedből fizeted lapdobással. A lapoknak vannak hatásai, bónuszai is pluszban, amik jól kihasználhatóak.
A végén a pontozás se halálos, mi szépen számológéppel telefonon adjuk össze, pár perc igazából az egész. Közben is azért valamelyest lehet látni mikor érdemes mondjuk nem újabb nyulakat eldobni a tisztásra, ha valakinek már sok van belőle és túl jól áll. :D
Én a magam részéről nagyon ajánlom, szuper játék! Árban sem annyira húzós, szép is, taktikus is, kis szerencsefaktorral azért. :)
2023-09-06 08:05:11
Na igen a pontozás.... Az elég nagy kihívást jelent, nem egyszer belefutottunk abba (főleg mivel angol verzióval játszottunk), hogy meglett a végeredmény, aztán kiderült, hogy a csapattárs pont 1-el több fát rakott az erdejébe, és így a te pontjaid, amit arra kapsz, hogy neked van a legtöbb fád máris bukta, és számolhatod újra. Szóval az elején könnyű benézni ezeket, de egy kis rutin szerzés és a kártyák képességeinek jobb megismerése után szerintem nem fog gondot okozni. Megnéztem a BGA-n is a játékot, hát valóban sokkal könnyebb ott, hogy már előre megadja a pontokat, illetve negatív irányba is módosít rögtön.... Ebből a szempontból teljesen más szerintem az online és az asztali verzióhoz a taktika.... Online látod a pontokat, könnyebben tudsz kalkulálni, az asztali verzióban max a sajátodat tudod ideig-óráig követni h kb. hol tarthatsz, de így nagyobb a hű b+ élmény, amikor kiderül h pár ponton múlt volna a győzelem :D
2023-09-05 00:04:57
Mi is pont ezen gondolkodtunk a minap a játszótársammal! 😛 Komoly teljesítmény lehet végeredményt számolni 1-1 hosszabb parti után... Az meg, hogy menet közben kövesd az ellenfél állását, vagy akár csak számon tartsd a sajátodat, szinte lehetetlen. Nekem egyébként nincs bajom azzal, ha csak a legvégén derül ki ki volt eredményesebb, de azért nem bánom, hogy a BGA matekozik helyettünk. 😇 Mindentől függetlenül ez egy roppant ígéretes kis játéknak tűnik, már első kipróbálást követően is! Előkelő helyre ugrott a kívánságlistámon! 😌✌
2023-09-04 22:41:25
Nézegettem pár meccset a BGA-n. 15-20 kártya simán lekerül egy játékos erdejébe, és majd mindegyiknek külön pontozási feltétele van. Ha nem segít a program, asztali játékban mennyi idő ezt lepontozni?
2023-09-02 11:35:54
A kipróbálást illetően könnyű dolgod van, ma pont ez a játék a vezércikk a BGA-n. Érdekes, hogy a BGG-n csak 200 szavazattal bíró játéknak a BGA-n 1400 játszmája fut. Néha nagy eltérés van a BGG és a BGA népszerűsége között. Hajlok rá, hogy a BGA a jobb mérce, hiszen ott tényleg játszanak a játékkal. A kezdeti érdeklődésként elindított és félbehagyott partikat leszámítva, és az ismerkedést követő visszaesés után is várhatóan elég népszerű marad ez a játék.
Rengeteg ilyen modernizált römi (kanaszta?) variáció van, ahol húzunk a talonból vagy a dobópakliból és ezekből a lapokból valamilyen szabály szerint lapcsoportokat rakunk magunk elé a minél több pont reményében. Nekem nem annyira kedvencem ez a stílus, de békés és ugyanakkor szórakoztató jellege miatt családdal nagyon jól játszható. Nálunk az Atlantica képviseli ezt a játéktípust. A szépsége, és ötletessége, jól kinéző asztalképe, egyszerű szabályai az erdőt is nagyon szimpatikussá teszik. Ráadásul a téma és a mechanika adja a lehetőséget a manapság oly divatos kiegészítők szinte korlátlan kiadásához.
2023-09-02 10:22:20
Nagyon szeretem az ilyen játékokat, és minden amit írtál róla csak meg erősíti ezt. Nézek róla pár videót, plusz meg próbálok játszani vele. Szerintem nekem is kötelező darab lesz.
2023-09-02 07:19:30
Néhány nappal ezelőtt az a szerencse ért, hogy ki tudtam próbálni ezt a játékot, igaz csak angolul. A szabályok rendkívül egyszerűek, könnyen tanulhatóak. A feladat szintén egyszerűnek tűnik, de azért igényel némi gondolkodást, taktikázást és persze szerencsés draftolást is.
A feladatunk az, hogy az erdőnkbe fákat telepítsünk, és ezeket a fákat rendre be is népesítsük állatokkal ill. növényekkel. Az állat és növény kártyák igen különlegesek, vagy vertikálisan, vagy horizontálisan el vannak felezve, és 2-2 kül. fajt jelenítenek meg, minden fajnak egyedi képessége van, melyek jól kombinálhatóak más fajokkal. Az hogy melyiket felét hasznosítod csak rajtad, és a meglévő kártyáidon múlik. Érdemes figyelni a kombinációs lehetőségekre, és türelmesen kivárni, mert lehet, hogy az ellenfeled pont azt a lapot dobja, amivel kijön a sok pontot hozó kombó. A játék addig tart amíg a húzópakliból mind a 3 tél kártyát fel nem húzzuk.
Nekem kifejezetten tetszik az a megoldás, hogy nem csak a húzó pakliból, hanem a dobópakliból is lehet kártyákat kiszedni, ezzel valamennyire késleltetni lehet a tél kártyák kihúzását, viszont annál több pontot hozhatnak a konyhára.
A megjelenése számomra kellemes meghittséget sugároz, nagyon szépen vannak illusztrálva benne az állatok-növények. Igazi erdei kiruccanás hangulatot kölcsönöz a játéknak.
2 fővel pörgős tud lenni, viszont beleeshetünk abba a csapdába, hogy túl sok mindent akarunk összegyűjteni, és ez elnyújtja a játékot, illetve azt az érzetet keltheti az emberben, hogy végtelen pontot ki lehet szedni a játék vége előtt, és ettől az ember elveszti az érdeklődését. 3-4 fővel jobban kell agyalni, kivárásra játszani (sok kártyából csak 3-4 db van, és ahhoz hogy megérje ezeket letenni érdemes belőlük többet megszerezned), itt folyamatosan figyelsz nem csak magadra, de a társaid erdejére is, így szerintem ez a játék 3+ játékos fölött lesz az igazi.
Nagyon várom már a magyar megjelenést, bérelt helye lesz a polcunkon.
Two promo cards for Forest Shuffle: Moor Birch, and Whinchat/Fire Salamander. The Moor Birch is similar to the other Birch tree cards: you draw 1 card when you play it, and it scores you 1 point. The Whinchat makes you draw 1 card when you play it, and it scores you 1 point for each plant in your forest. The Fire Salamander is a fourth copy of this animal...
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Az erdő társasjátékhoz